تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
۰۹۱۲۰۱۹۹۳۸۶   ۰۲۱۸۸۴۷۱۵۲۱

فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجو – بخش سوم

فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجو | سایت سازان

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در سئو ساختار on page سایت میباشد. یک معماری خوب میتواند سئوی سایت را بسیار قوی کند در حالی که یک اشباه باعث نابودی سئو میشود.

Ac: Site Crawlability

موتورهای جستجو هرروز و هرلحظه صفحات وب شمارا بررسی می‌کنند و مدام از این صفحه به آن صفحه می‌روند و از صفحات مختلف عکسی برای خود ذخیره می‌کنند که به آن index میگوییم. این عمل برای این است تا وقتی‌که شخصی عبارتی را در گوگل سرچ کرد، موتور جستجوی گوگل در میان آن‌همه صفحات index شده بهترین صفحه را که مربوط به عبارت جستجو شده است را به نمایش می‌گذارد.بعضی از سایت‌ها به این مسئله مهم توجهی ندارند. به‌طور مثال جاوا اسکریپت و فلش لینک‌ها و لغات اصلی را از دید موتور جستجو پنهان نگه می‌دارند.شما با قرار دادن لینک‌های مختلف در سایتتان به موتورهای جستجو این اجازه را می‌دهید تا در طراحی سایت شما از صفحه‌ای به صفحه‌ی دیگر بروند و تمام صفحات سایتتان را index کنند.

فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجو | سایت سازان

تعداد صفحات index شده توسط گوگل بسیار بسیار زیاد می‌باشند. هنگام سرچ کردن در بین این صفحات، ممکن است که به چند صفحه مشابه برخورد کند و اینکه تصمیم بگیرد کدام صفحه را برای خروجی نمایش دهد بسیار سخت می‌باشد.بدتر از آن این است که یک صفحه را به صفحه مشابه به همان صفحه لینک دهید. لینک‌های موجود در هر صفحه، قدرت و اعتماد به سایت را می‌سازند. نتیجه این لینک کردن نادرست این است که اعتماد به سایت شما کاهش میابد. به همین دلیل است که متعارف سازی یا Canonicalization مهم می‌باشد.

 

Am: Mobile Friendly

تعداد جستجوها توسط موبایل بسیار بیشتر از جستجو توسط کامپیوتر است؛ یعنی مردم بیشتر توسط تلفن همراهشان در اینترنت جستجو می‌کنند. بدیهی است که گوگل به سایت‌هایی که Mobile Friendly هستند جایگاه بهتری خواهد داد؛ و از این طریق شما می‌توانید سئوی سایتتان را بالا ببرید.

As: Site Speed

افزایش سرعت سایت با تقویت دیگر عوامل موثر در سئو قدرت سایت را افزایش می‌دهد. متذکر می‌شویم که افزایش سرعت به‌خودی‌خود سئو را قوی نمی‌کند؛ و همان‌طور که گفتیم با تقویت دیگر عوامل موثر در سئو، به سایت شما قدرت می‌بخشد.

Au: Are Your URLs Descriptive?

عنوان URL سایت باید بگوید که در سایت شما چه اطلاعاتی در دسترس است. این‌یک عامل اصلی نیست ولی قطعا به افزایش سئو کمک خواهد کرد.

آیا مطلب فوق توانست نظر شما کاربر گرامی را جلب نماید ؟ لطفا نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به کارشناسان گروه سایت سازان اعلام نمایید تا بتوانیم مطالب مفید تری را در مورد اخبار طراحی سایت  و سئو  به شما سروران گرامی ارائه دهیم .با ما در بخش های بعدی فاکتورهای موفقیت در موتورهای جستجو همراه باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید