13 نکته‌ی افزایش مهارت طراحی سایت | سایت سازان | طراحی سایت

۱۳ نکته‌ی افزایش مهارت طراحی سایت

طراحی وب‌سایت شرکت شما می‌تواند هدف شمارا به چالش بکشد. شما باید انتظار حقه‌بازی بسیاری از سهامداران را داشته باشید و بدانید که اغلب موانعی بر سر راه شما قرار می‌گیرد تا نتوانید از ایده‌های جدید استفاده کنید.
من به مدت شش سال مدیر سایت یک شرکت بزرگ طراحی وب‌سایت بودم و در آن زمان فهمیدم که از دست دادن چشم‌اندازی از هدف دید انسان را راجع به هر چیزی عوض می‌کند. زمانی که روی یک وب‌سایت کار می‌کنید اغلب می‌خواهند شمارا رو به عقب پرتاب کنند. فکر می‌کنم از طریق روش‌های جدید بتوانید در این راه گام‌های بلندتری بردارید. این اهداف و روش‌ها را تا جایی که ممکن است در این پست معرفی می‌کنیم.دنبال کردن برخی از راهنمایی‌ها، ترفندها، کلیدهای میانبر و توصیه‌های کلی برای ایجاد طراحی سایت لازم است. می‌توانید سعی کنید هر یک از این طراحی‌ها را با سطح بعدی مقایسه کنید.

۱) طراحی در سایه‌های خاکستری

اگر طراح سایت شما قالب را قبل از ایجاد طراحی بصری ایجاد کرد و سپس شما فهمیدید که بهتر است از طراحی سایه‌های خاکستری شروع کنید، قالب خود را به یک طراحی بصری سیاه‌وسفید و اضافه کردن عکس‌های خوب و سپس اضافه کردن رنگ به طراحی عناصر مزین کنید.این می‌تواند یک وب‌سایت “overdesigned” باشد که فقط آیتم‌هایی را استفاده می‌کند که شما به آن نیاز دارید.

13 نکته‌ی افزایش مهارت طراحی سایت | سایت سازان | طراحی سایت

 

۲) استفاده از راهنما (Mac) برای ایجاد نمونه‌های صفحه

شما برای ایجاد نمونه‌های سریع صفحات وب به فتوشاپ نیاز ندارید، صفحات فرود، به اقدامات با دیگر عناصر رابط وب پاسخ می‌دهند و یک جنبش زیرزمینی کل اطراف را با استفاده از یک راهنمای کلیدی (نسخه پاورپوینت اپل) برای ایجاد مدل‌های جدید فرامی‌گیرد.حتی یک مخزن آنلاین که حاوی طراحی قالب و رابط کاربری برای قالب، نمونه‌سازی و تست برنامه‌های تلفن همراه و وب است، در راهنمای کلیدی وجود دارد.

۳) استفاده صحیح از فونت

در سال ۲۰۱۵، اگر راهنمای هویت‌سازمانی شما شامل فونت‌های وب نمی‌شد، شما نیاز به‌اضافه کردن آن‌ها به وب‌سایت خود داشتید که اسناد و مدارک شرکت و وثیقه را شامل می‌شد.اگر هنوز به دنبال آن‌ها نگشته‌اید، فونت‌های گوگل یک گزینه عالی برای شروع هستند. یک فونت مناسب وب پیدا کنید و آن را در راهنمای هویت‌سازمانی خود تعریف کنید به‌طوری‌که به‌طور مداوم به‌صورت آنلاین از آن استفاده کنید.

۴) پنهان کردن آیکون رسانه‌های اجتماعی

شما برای جذب مردم به سایت خود هر کاری کرده‌اید اما حالا به‌راحتی آن‌ها را دعوت می‌کنید که سایت شمارا ترک کنند؟ این کار رازمانی انجام می‌دهید که آیکون رسانه‌های اجتماعی را در یک محل برجسته از طراحی وب‌سایت خود مانند هدر سایت قرار می‌دهید. این کار بزرگ‌ترین اشتباه ممکن است که می‌توانید انجام دهید، اگر قرار است آیکون رسانه اجتماعی را در سایت خود قرار دهید آن را در پایینی‌ترین قسمت صفحه قرار دهید.اگر می‌خواهید مردم به سایت شما بیایند و درعین‌حال بمانند، یادگیری و شاید پرس‌وجو در مورد خدمات خود و بررسی عکس شرکت را به‌درستی انجام دهید. رسانه‌های اجتماعی باید مردم را به سمت سایت شما جذب کنند، البته که قرار نیست سایت شما مردم را به سمت رسانه‌های اجتماعی بکشاند! لطفا این نکته را فراموش نکنید.

13 نکته‌ی افزایش مهارت طراحی سایت | سایت سازان | طراحی سایت

۵) استفاده صحیح در اسلایدر ها

هنگامی‌که در صفحه اول طراحی سایت خود یک اسلاید که به‌صورت چرخ‌وفلک کار می‌کند و تصاویر مهم را یکی پس از دیگری به نمایش می‌گذارد، یک‌راه عالی برای به دست آوردن مقداری از اطلاعات در صفحه اول وب‌سایت شما خواهد بود. مشکل این است که مردم آن‌قدری در صفحه شما نمی‌مانند که بتوانند تمام عناوین و پیام‌ها را بخوانند.چه چیزی بهتر از دیدن تمام تصاویر در یک‌چشم انداز کلی است؟ چیزی که یک بازدیدکننده را از وب‌سایت شما دور می‌کند چیست؟ یک‌چیز مهم را ترویج دهید. معمولا شرکت شما با استفاده از یک عبارت و خندق کار می‌کند.

۶) جهت‌یابی ساده

کاهش گزینه‌های بازدیدکننده ممکن است ضد شهودی به نظر برسد اما درواقع می‌تواند مردم را به سمت سازنده‌ترین محتوا هدایت کند. درصد قریب به اتفاقی از بازدیدکنندگان وب‌سایت شما به‌وسیله لینک به هر صفحه‌ای می‌روند، پس لازم است که جهت‌یابی خود را ساده کنید.منوها و به‌خصوص جهت‌یابی کرکره‌ای چندلایه که فقط ماهرترین کاربر می‌تواند به‌وسیله ماوس روی آن حرکت کند را از بین ببرید و یک‌قدم بیشتر برای کاهش تعداد لینک‌ها در هدر یا نوار کناری وب‌سایت خود بردارید.

۷) حذف ستون‌های فرعی

نوار کناری به‌خصوص در ده سال گذشته محبوب‌ترین روند طراحی سایت به‌ویژه برای وبلاگ‌ها بوده است. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال زمانی هستند که ستون‌های فرعی را از وبلاگ خود حذف کنند، آن‌ها خواننده‌ها را تشویق می‌کنند که توجهشان به خواندن مقاله تا انتها باشد و آن را به پایان برسانند.
از بین بردن نوار کناری در وبلاگ شرکت ما تعداد کلیک بر روی پاسخ به گرافیک را بیش از ۳۵٪ افزایش داده است.

۸) از رنگ‌های طبیعت الهام بگیرید

برای پیدا کردن ترکیب مناسب رنگ برای طراحی وب‌سایت خود تلاش کنید یا یک گرافیک آماده داشته باشید؟ به نظر من که می‌توانید به‌راحتی از طبیعت الهام بگیرید و با دوربین عکاسی خود از شگفتی‌های طبیعت که در اطراف خود می‌بینید عکس بگیرید و یا این‌که به فکر پیدا کردن عکس‌های چشم‌انداز از وب باشید. از یک جمع کننده رنگ برای انتخاب رنگ استفاده کنید. هیچ پالت رنگی نمی‌تواند رنگ‌های طبیعی موجود در طبیعت را در خود داشته باشد.

۹) قدم برداشتن اطراف کامپیوتر

من باور دارم که طراحی سایت خوب با یک برنامه‌ریزی بزرگ شروع می‌شود. ثبت ایده‌هایتان روی کاغذ یا یک‌تخته وایت برد می‌تواند به شما در طراحی بهتر کمک کند، اگر جزئیات را هم اضافه کنید خیلی بهتر است. همچنین می‌توانید با نقاشی روی تخته وایت برد، فرآیند طراحی مشترک را بررسی کنید و به دیگر اعضای تیم‌ها اجازه ورود به این کار را بدهید.خوبی‌اش این است که پاک کردن نوشته از روی کاغذ و تخته وایت برد آسان است و می‌توانید سریعا تغییرات جدیدی را ایجاد کنید و هنگامی‌که شروع به کارکنید می‌توانید یک عکس ناگهانی با تلفن همراه خود بگیرید و شروع به کاربر روی صفحه‌نمایش کنید.

13 نکته‌ی افزایش مهارت طراحی سایت | سایت سازان | طراحی سایت

۱۰) استفاده از پینترست برای ایجاد تخته حالت

(پینترست نام یک وب‌سایت شبکه اجتماعی برای اشتراک‌گذاری تصاویر است)
هنگامی‌که الهامات و ایده‌های خود برای یک وب‌سایت جدید را کنار هم قرار می‌دهید و یا این‌که قصد طراحی مجدد سایت خود رادارید، نیاز به یک‌راه برای جمع‌آوری ایده‌های الهام‌بخش خود در یک مکان‌دارید تا در مراجعات بعدی بتوانید از آن‌ها استفاده نمایید.آیا می‌دانید که شما می‌توانید در پینترنست ( pinterest ) یک‌تخته حالت از تصاویر موردعلاقه، رنگ، طرح‌بندی، الگوها، وب‌سایت‌های نمونه خود و مواد مفهوم ایجاد و استفاده کنید؟ یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ استفاده از پینترنست این است که طراحان دیگر هم تخته حالت خود را ایجاد می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند، و آن‌ها در حال حاضر سرپرستی یک‌تن از منابع را در اختیاردارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

۱۱) افزایش اندازه فونت

تایپوگرافی فوق‌العاده در طراحی وب‌سایت بسیار مهم است. خواندن متن از روی کامپیوتر به‌اندازه کافی سخت هست، بنابراین شما به چیزهایی برای ایستادگی کردن در این راه نیاز دارید.یکی از راه‌های انجام این کار این است که اندازه فونت خود را افزایش دهید، به‌ویژه برای عنوان و بلوک‌های مهمی از متن این کار واقعا لازم است. همچنین افزایش اندازه فونت‌های عادی خود را نیز انجام دهید.

۱۲) استفاده از فضای سفید

ممکن است باور این موضوع که استفاده از فضای خالی خوب است، سخت باشد اما من با ارزیابی یک وب‌سایت دریافتم که می‌تواند از فضای خالی بیشتری استفاده کند. هر منطقه خالی از صفحه‌نمایش نباید پر شود.اگر در حال حاضر از فضای خالی و سادگی فضا استفاده می‌کنید موفقیت زیادی پیش رویتان است. بسیاری از شرکت‌ها سعی دارند همه‌چیز را در یک فضای کوچک جا دهند، اگر کمی جای تنفس در میان فضای خود گذاشته باشید برای خودتان بهتر است، چراکه بازدیدکنندگان از فضای شلوغ و درهم‌وبرهم فراری هستند و اگر کمی فضای خالی داشته باشید پیدا کردن همه‌چیز برای همه آسان‌تر می‌شود.

۱۳) استفاده از آزمون چشم

آیا می‌خواهید یک‌راه سریع برای یادگیری برجسته‌ترین عوامل در وب‌سایت خود را فرابگیرید؟ از صفحه‌نمایش کامپیوتر خود فاصله بگیرید و چشمتان را لوچ کنید! همه‌چیز تار می‌شود و فقط ویژگی‌های بزرگ‌تر و مناطق رنگارنگ که ویژگی‌های برجسته قابل‌توجهی دارند دیده می‌شود.گفته می‌شود که این روش کمک می‌کند تا یک طراح آنچه یک بازدیدکننده برای اولین بار، ممکن است هنگامی‌که به صفحه نگاه می‌کند متوجه شود را درک کند. آیا بازدیدکننده متوجه می‌شود آن چیزی که از همه مهم‌تر است چیست؟
این پست، معرفی جنبه‌های کوچکی از طراحی‌های بزرگ است، من مطمئن هستم که شما باید برخی از موارد دیگر را خودتان فرامی‌گیرید و این فقط بامطالعه بیشتر امکان‌پذیر است.طراحی موردعلاقه شما چیست؟ امکانش هست آن را با ما در میان بگذارید؟ بیایید ببینید که چگونه شما می‌توانید چیزهای بسیار دیگری را به این بحث اضافه کنید.

آیا مطلب فوق توانست نظر شما کاربر گرامی را جلب نماید ؟ لطفا نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به کارشناسان گروه سایت سازان اعلام نمایید تا بتوانیم مطالب مفید تری را در مورد اخبار طراحی سایت و سئو به شما سروران گرامی ارائه دهیم .

 

برای پرسش سوالات خود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی سایت ، سئو ، طراحی نرم افزار موبایل و آشنایی با فرآیند انجام کار با مشاوران گروه سایت سازان در ارتباط باشید.

دسته بندی طراحی سایت در سایت سازان