طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آموزش بهینه سازی تگ عنوان سایت

آموزش بهینه سازی تگ عنوان سایت

آموزش بهینه سازی تگ عنوان سایت را به عنوان یکی از مهم ترین آموزش های موجود در زمینه‌ی سئو و بهینه سازی برای شما در این مطلب آماده کرده ایم تا بتوانید فرآیند سئوی سایت خود را بهتر و با کیفیت تر انجام دهید. در ابتدا باید این نکته را ذکر کنیم که ننوشتن، کپی کردن و بی کیفیت نوشتن عنوان به صورت جدی به سایت شما آسیب خواهد زد.

تگ عنوان چیست؟

تگ عنوان سایت یک تگ HTML است که در بخش head هر صفحه وجود دارد و یک نشانه و دیدگاه کلی و اولیه را در رابطه با محتوای آن صفحه ارائه می دهد. کاربرد اصلی این تگ ها در سئو می باشد و در واقع خاصیت دیداری ندارند! تگ های عنوان به تنهایی تاثیر کمی در رتبه بندی ارگانیک دارند. به طور کلی هیچ آیتمی در سئو قدرت و تاثیر جادویی ندارد و برای موفقیت باید ترکیب کاملی از تمامی اقدامات را انجام دهید.

در ادامه ی این مطلب به بیان 8 نکته برای آموزش بهینه سازی تگ عنوان سایت می پردازیم. با ما همراه باشید.

محتوای صفحات موجود در سایت

تگ عنوان صفحه اصلی سایت شما که در واقع تگ عنوان اصلی سایت شما خواهد بود باید کاملا خاص و متفاوت از سایر صفحات مانند برگه های جانبی یا مطالب بلاگ شما باشد. برای سایت هایی که برگه ها و مطالب بسیباری دارند این کار بسیار سخت تر و پیچیده تر خواهد شد چرا که با گذشت زمان باید دقیق تر و مو شکافانه تر عناوین و تگ ها را انتخاب کنند. شما می توانید از کلمات و یا حتی عبارات تکراری استفاده کنید اما در نهایت باید برای هر صفحه یک تگ و عنوان منحصر به فرد داشته باشید.بنابراین می بایست با گذشت زمان و بالا رفتن تعداد صفحات باید دقیق تر عمل کنید تا تفاوت میان صفحات و مطالب سایتتان مشخص باشد.

ارتباط موضوعی با محتوای صفحه

تگ عنوان تاثیرگذار ترین عامل در هدایت موتورهای جستجو و کاربران به یک صفحه هستند. متنی که در تگ عنوان استفاده می شود به عنوان مهم ترین عبارت یک صفحه در بخش کلمات کلیدی، خصیصه alt تصاویر، توضیحات متا، URL صفحه و … استفاده می شود. با توجه به آنچه که گفته شد متوجه می شویم که تگ عنوان مستقیما تحت تاثیر و مرتبط با محتویات درون صفحه است و بدترین کاری که در هنگام انتخاب عنوان یک صفحه می توانید انجام دهید، عدم توجه به متن و محتویات در صفحه است. شما باید از کلمات موجود در عنوان را  در سایر بخش های صفحه نیز استفاده کنید تا بتوانید آن ها را به عنوان گره بزنید و ارتباط بیشتری بین آن ها برقرار کنید.

تگ های ارگانیک و منحصر به فرد

تگ ها و عناوین تکراری برای کاربران و موتورهای جستجو اصلا خوشایند نیستند! اگر شما تگ های تکراری در سایتتان داشته باشید و درباره آن ها دقت به خرج داده باشید می بینید که گوگل برای متن لینکی که کاربران را به آن صفحه از سایت شما می فرستد از بخشی از متنی که در آن صفحه وجود داشته باشد استفاده می کند و یک عبارت و جمله را برای دو صفحه استفاده نخواهد کرد.

وقتی چند صفحه دارای تگ عنوان یکسانی باشند آن عنوان برای موتورهای جستجو غیرقابل استفاده خواهد شد!

برای شناسایی صفحات با عنوان تکراری در سایتتان می توانید از ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل ( گوگل وب مستر تولز ) استفاده کنید.

استفاده از ابزارهای پویا برای تولید تگ عنوان سایت

اگر شما یک سایت بزرگ دارید و یا سایت شما دارای امکانات و بخش های زیادیست (مانند فروشگاه) می توانید از ابزارهای پویا برای تگ عنوان سایت خود استفاده کنید. به عنوان مثال نام محصول وارد شده در بخش معرفی و فروش به دو صورت مختلف و در یک ساختار کلی قرار بگیرد و این ابزار این کار را برای تمامی موارد انجام دهد تا شما مجبور نباشید به صورت دستی تمام این موارد را وارد کنید. اگر برای یک محصول یا یک مطلب متغیرهای بیشتری (مثلا رنگ های محصول) دارید می توانید به دنبال راه های مختلفی برای ایجاد تفاوت در دیتا بیس سایت بگردید و این مسئله را مدیریت کنید.

قصد و هدف مخاطبان!

زمانی را به یاد بیاورید که به دنبال جواب و راه حل یک سوال یا مسئله می گردید و سایت هایی که در رتبه های نخست قرار دارند به سوالی دیگر پاسخ می دهند! این که بدانید مخاطبانتان به دنبال چه چیزهایی می گردند و آن را چگونه جستجو می کنند برای بهینه سازی تگ عنوان سایت بسیار حیاتی است. اگر شما نمی دانید که کاربران چگونه و در چه موضوعاتی جستجو می کنند در خطر و ریسک بزرگی قرار دارید و باید تحقیق و جستجو درباره ی کلمات کلیدی را انجام دهید.

هدف از انتخاب یک تگ عنوان خوب، برقراری ارتباط بین محتوای خوب شما و جستجوی کاربران است پس پیش از هرچیز باید محتوای با کیفیتی تولید کنید و با توجه به آن ها تگ عنوان سایت را به خوبی انتخاب کنید.

Call to Action در موتورهای جستجو

تگ های عنوانی که شما برای مطالب و صفحاتتان انتخاب می کنید در واقع به عنوان Call to Action در موتورهای جستجو برای شما عمل می کنند و کاربران با کلیک برروی همان نوشته به سایت و صفحه ی شما وارد خواهند شد. شما باید تمرکزتان را بر پاسخ دادن به سوال و نیاز و هدف کاربران بگذارید تا با دیدن و خواندن تگ عنوانِ شما قانع شوند که به سایتتان بیایند!

انتخاب تگ عنوان برای صفحاتی که چند موضوع و چند هدف را دنبال می کنند بسیار سخت است و اگر چنین مطلبی دارید سعی کنید آن را به چند بخش تبدیل کنید تا راحت تر و بهتر به اهدافتان برسید.

در نوشتن تگ عنوان سایت این نکته را به یاد داشته باشید که باید 70 یا 71 کاراکتر باشد و کاراکترهای بیشتر به کاربران نمایش داده نمی شوند پس تلاشتان را بکنید که کلمات و عبارات اصلی را در 70 کاراکتر بگنجانید و بیشترین جذابیت را برای کاربران به وجود آورید.

بیش از حد تلاش نکنید!

به دنبال ساخت تگ ها و عناوین زیاد یا عجیب و غریب نباشید! لازم نیست از شکل های لفظی کمات کلیدی استفاده کنید چرا که تمرکز اصلی موتورهای جستجو برروی محتوا و متن مطالب است و تاثیر اصلی را محتوای سایت شما بر آن ها خواهد گذاشت. کلماتی را انتخاب کنید که به صورت واضح منظور و مفهوم محتوای موجود در صفحه را برای موتورهای جستجو و کاربران مشخص کند.

تاثیر و اهمیت بهینه سازی تگ عنوان سایت را بدانید

تمام تمرکز و توانتان را بر روی این موضوع نگذارید! زیرا بهینه سازی تگ عنوان یکی از مواردیست که بر سئو تاثیر می گذارد و تنها چیزی نیست که شما به آن احتیاج دارید. بهینه سازی جامع و کامل و در همه زمینه ها کاریست که شما باید برای سایتتان انجام دهید.

موفقیت در سئو و بهینه سازی سایت در گرو پیگیری شما در تمامی بخش های سایت است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با سئو این مطالب از سایت سازان را مطالعه کنید:

7 مهارت مورد نیاز برای موفقیت در سئو

در این مطلب با عنوان آموزش بهینه سازی تگ عنوان سایت سعی کردیم تا به یکی از مهم ترین مباحث در زمینه ی سئوی سایت بپردازیم و امیدواریم مثل همیشه از ما راضی بوده باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید