طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آموزش سئو به زبان ساده

آموزش سئو به زبان ساده : سئو را با 10 گام ساده بیاموزید

شاید شما هم مثل بسیاری از افراد دیگری که برای پیشبرد اهداف تجاری خود ملزم به یادگیری سئو هستند فکر می‌کنید که سئو شامل یک مجموعه کارهای پیچیده و سخت است و اصلا دوست‌ ندارید که وارد دنیای سئو شوید. باید به شما بگویم اکثر افراد زمانی که اولین بار نام سئو را می‌شنوند همین حس را نسبت به آن دارند و فکر می‌کنند یادگیری و انجام کارهای مربوط به سئو به حدی مشکل و زمان بر است که آن‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند آن را بیاموزند.اما سئو در حقیقت چیزی متفاوت از تمام تصورات شما است و شما می‌توانید سئو را در 10 گام ساده بیاموزید، تنها کاری که باید بکنید این است که این مطلب را بخوانید و سپس دست بکار شده و آنچه را که آموخته‌اید به‌صورت عملی مورد استفاده قرار دهید.

از آنجایی که هیچ تجارتی شبیه به تجارت‌های دیگر نمی‌باشد و هر تجارت نیازها، خواسته‌ها و مشکلات مربوط به خود را دارد، بهینه سازی برای آنکه بتواند نیازهای تمامی تجارت‌ها را برآورده نماید باید بسیار منعطف و قابل انطباق با نیازها و سلیقه‌های مختلف باشد. اینجا همان‌جایی است که شما باید متوجه شوید سئو با آن هیولای ترسناک و خشنی که شما در ذهن خود از آن ساخته‌اید بسیار فرق دارد پس خودتان را از یادگیری آن محروم نکنید و شانس خود را امتحان کنید.در این مقاله من 10 نکته اصلی و بنیادی سئو را با بیانی بسیار ساده برای شما آورده‌ام که شما می‌توانید با مطالعه آن‌ها با دنیای جذاب سئو اندکی آشنا شوید. نکات آورده شده در این مقاله تمام نکات سئو نمی‌باشد و تنها تعداد محدودی از آن‌ها را پوشش می‌دهد اما برای شروع کار با سئو دانستن همین تعداد محدود از نکات کفایت می‌کنید. پس بیایید بدون اتلاف وقت به سراغ مطلب اصلی برویم و 10 گام بنیادی سئو را با هم مرور نماییم.

گام اول : ایجاد زیرساخت

در مرحله آغازین کار شما نیاز به چیدن مقدماتی دارید که موفقیت شما را تضمین کند، در واقع ایجاد یک استراتژی قوی سئو مانند ساختن یک بنا می‌باشد که پیش از ساختن آن شما باید زیرساختی قوی برای آن ایجاد کنید تا بتوانید پیکربندی اصلی ساختمان را بر روی آن بنا نمایید، ایجاد یک استراتژی قوی سئو نیز دقیقا به همین صورت می‌باشد. ایجاد یک زیر ساخت قوی در استراتژی سئو شامل استفاده از ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکز (Google Analytics)، گوگل ادوردز (Google AdWords) و گوگل وب مستر تولز (Google Webmaster Tools) می‌باشد.

Google Analytics :

ابزار گوگل آنالتیکز نقشی بسیار اساسی در آنالیز میزان و چگونگی برقراری تعامل کاربران با وب‌سایت شما بازی می کند. از آنجایی که این ابزار وابسته به کمپانی گوگل که صاحب بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین موتور جستجوگر دنیا است، می‌باشد و همچنین استفاده از آن کاملا رایگان است، استفاده از آن برای هر کسی که در زمینه سئو فعالیت می‌نماید بسیار ضروری است. این ابزار اطلاعات بسیار سودمندی را در اختیار شما قرار می‌دهد و استفاده از آن نیز بسیار ساده است، شما می‌توانید با استفاده از مقالات متعددی که روش کار با این ابزار را آموزش داده‌اند به سادگی یک اکانت در این ابزار برای خود ایجاد نموده و از خدمات متنوع آن استفاده نمایید.

Google AdWords :

این ابزار از این رو برای سئو مفید است که امکان جستجوی کلیدواژه‌ها را برای شما فراهم می‌کنید. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار بررسی کنید که کاربران چه چیزی را بیشتر در اینترنت جستجو می‌کنند، برای جستجوهای خود از چه کلیدواژه‌هایی استفاده می‌نمایند، به چه چیزهایی نیاز دارند و به چه چیزهایی علاقه بیشتری نشان می‌دهند و سپس محصولات خدمات و محتواهایی متناسب با علایق و نیازهای کاربران در وب‌سایت خود ایجاد نمایید.

Google Webmaster Tools :

این ابزار به شما کمک می‌کند که از تلاش‌های خود در زمینه سئو بیشترین بهره را ببرید، در واقع این ابزار به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت خود را از دید موتور جستجوگر گوگل ببینید، ایرادات و نقاط ضعف وب‌سایت خود را متوجه شوید و برای بهبود آن‌ها تلاش کنید. این ابزار می‌تواند به شما بگوید که هر یک از صفحات وب‌سایت شما چه عملکردی دارند، میزان موفقیت و یا عدم موفقیت هریک از کلیدواژه‌ها را برای شما مشخص کند، به شما بگوید که هر یک از لینک‌های وب‌سایت شما دقیقا به چه صفحه و وب‌سایتی ارجاع می‌دهند، تعداد لینک‌های دریافتی صفحات مختلف وب‌سایت شما را برای شما نمایش دهد، به شما بگوید که در وب‌سایت شما چه مشکلاتی وجود دارد و کدام بخش‌ها نیاز به بررسی مجدد دارند و در حالت کلی می‌توان گفت که این ابزار تمامی جزییات وب‌سایت شما و عملکرد آن را از همه لحاظ مورد برسی قرار می‌دهد.

گام دوم : حسابرسی سایت

اگر شما یک وب‌سایت داشته باشید، باید هرچند وقت یک‌بار یک حسابرسی در وب‌سایت خود انجام دهید تا بررسی کنید که وب‌سایت شما در دوره زمانی قبل چه عملکردی داشته است. پیش از شروع ایجاد یک استراتژی سئو شما باید یک حسابرسی کامل از وب‌سایت خود انجام دهید تا وضعیت فعلی وب‌سایت خود (پیش از انجام هر اقدامی در جهت سئو) را بتوانید ارزیابی کنید. از آنجایی که قوانین گوگل روز به روز سخت‌گیرانه‌تر می‌شوند و گوگل با جدیت بیشتری اقدام به جریمه کردن وب‌سایت‌های خاطی می‌کند، نیاز است که شما وب‌سایت خود را حسابرسی کنید تا ببنید که آیا وب‌سایت شما کاملا مطابق با قوانین و دستورالعمل‌ها می‌باشد یا خیر.

یکی از ابزارهای بسیار مناسب در زمینه حسابرسی یک وب‌سایت، Moz Site Audit Checklist (چک‌لیست تهیه‌شده توسط وب‌سایت Moz برای حسابرسی وب‌سایت) می‌باشد. این چک‌لیست یکی از دقیق‌ترین چک‌لیست‌های موجود برای حسابرسی وب‌سایت است که در آن تمامی نکات و ریزه کاری‌های مربوط به وب‌سایت ذکر شده است و شما می‌توانید با مراجعه به آن وب‌سایت خود را به‌صورت بسیار دقیق مورد بررسی و حسابرسی قرار دهید.
یکی دیگر از ابزارهای مناسب در زمینه حسابرسی وب‌سایت WooRank است که یک تفاوت عمده با ابزار Moz Site Audit Checklist دارد، ابزار Moz Site Audit Checklist تنها یک چک لیست در اختیار شما قرار می‌داد که شما می‌توانستید تک‌تک گزینه‌های ذکر شده در آن چک‌لیست را در وب‌سایت خود مورد بررسی قرار دهید، اما ابزار WooRank تمامی این بررسی ها را به‌صورت اتوماتیک انجام می‌دهد، اما نقطه ضعف این ابزار حسابرسی این است که با جزییات کمتر نسبت به Moz Site Audit Checklist حسابرسی وب‌سایت را انجام می‌دهد یعنی این ابزار ممکن است تمامی گزینه‌های ذکرشده در چک‌لیست وب‌سایت Moz را در وب‌سایت شما بررسی نکند.
در حالت کلی انجام یک حسابرسی دقیق از وب‌سایت کاری بسیار زمان‌بر است، اما برای بهینه سازی وب‌ سایت بسیار ضروری هست. اگر شما پیش از شروع به‌کارگیری استراتژی سئوی خود وب‌سایت را حسابرسی نکنید، وجود تخلف‌های قدیمی در وب‌سایت شما ممکن است پس از بکار گیری استراتژی‌های سئوی جدیدی بسیاری از تلاش‌های شما را بی‌نتیجه کند.

گام سوم : نام دامنه با پیشوند www  و یا بدون آن

شاید باور نکنید که وجود یا عدم وجود سه حرف w در ابتدای آدرس وب‌سایت شما، تاثیر بسیاری بر سئوی وب‌سایت شما می‌گذارد. اگر شما در رابطه با این سه حرف w عملکرد دقیقی نداشته باشید، ممکن است اشتباه جبران‌ناپذیری در این زمینه مرتکب شوید. اکثر افراد فکر می‌کنند که تنها مساله مهم در زمینه استفاده یا عدم استفاده از این سه حرف w در ابتدای نام وب‌سایت این است که اگر شما یکی از این دو مورد را انتخاب کنید، افرادی که نام وب‌سایت شما را به صورت www.Example.com می‌نویسند ممکن است نتوانند وب‌سایت شمارا بیابند یا بالعکس افرادی که نام وب‌سایت شما را بدون این سه حرف w می‌نویسند ممکن است نتوانند شما را بیابند، اما مساله اصلی چیزی فراتر از این‌هاست.مساله اصلی مربوط به موتورهای جستجوگر و چگونگی برخورد آن‌ها با وب‌سایت شما و لینک‌های دریافتی وب‌سایت شما می‌باشد.

شما ممکن است هر یک از دو حالت وجود یا عدم وجود www. در ابتدای نام وب‌سایت را انتخاب کنید اما هیچ‌گاه نباید هر دو گزینه را انتخاب کنید، تنها باید یکی از این حالت‌ها را انتخاب نمایید. شاید فکر کنید این کار اشتباه است و شما با این کار نیمی از کاربران خود را از دست خواهید داد، اما این‌طور نیست.اگر شما هر دو حالت را انتخاب نمایید موتورهای جستجوگر در شناسایی وب‌سایت شما دچار اشتباه می‌شوند و ورژن با www. را یک وب‌سایت مجزا از ورژن بدون www. وب‌سایت شما در نظر می‌گیرند، در واقع موتورهای جستجوگر وب‌سایت شما را دو وب‌سایت مجزا نمایش می‌دهند و این مساله از بر روی اعتبار وب‌سایت شما و لینک‌های دریافتی که اعتبار دامنه را تعیین می‌کنند و همچنین رتبه‌بندی وب‌سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

گام چهارم : جستجوی کلیدواژه‌ها

برخی از متخصصان در زمینه سئو می‌گویند که جستجوی کلیدواژه‌ها مهم‌ترین بخش در استراتژی سئو است. نمی‌توان این نظریه را رد کرد زیرا مستندات زیادی برای اثبات این فرضیه وجود دارد. اگر شما می‌خواهید یک متخصص سئو شوید و یا می‌خواهید وب‌سایت خود را از لحاظ سئو بهبود دهید، باید در زمینه جستجوی کلیدواژه‌ها عملکردی بسیار قوی داشته باشید.
در واقع پروسه اصلی سئوی شما زمانی آغاز می شود که شما بتوانید بفهمید که کاربران هدف شما و کسانی که شما می‌خواهید آن‌ها را به وب‌سایت خود جذب کنید چه عبارات و کلیدواژه‌هایی را در اینترنت جستجو می‌کنند. البته نیاز نیست نگران شوید زیرا ابزارهای بسیاری برای کمک به شما در زمینه جستجوی کلیدواژه‌ها وجود دارد که می‌توانند کلیدواژه‌های بسیاری را به شما پیشنهاد کنند. البته این ابزارها علاوه بر پیشنهاد دادن کلیدواژه‌ها به شما می‌توانند خدمات دیگری نیز به شما ارائه دهند، ازجمله خدمات ارائه‌شده توسط این ابزارها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • حجم جستجوی کلیدواژه‌ها (تعداد دفعاتی که یک کلیدواژه مشخص در توسط کاربران مختلف در یک ماه مورد جستجو قرار می‌گیرد)
 • سختی رتبه‌بندی برای کلیدواژه‌ها (تعداد وب‌سایت‌های رقیب، یعنی تعداد وب‌سایت‌هایی که برای رتبه‌بندی در نتایج جستجوهای آن کلیدواژه در موتورهای جستجوگر با یکدیگر رقابت می‌کنند و اعتبار دامنه این وب‌سایت‌ها)
 • کلیدواژه‌هایی که دیگر وب‌سایت‌ها مورد استفاده قرار داده‌اند

برخی از این ابزارها در زیر نام‌برده شده‌اند:

 • Google AdWords Keyword Planner
 • Google Suggest
 • Ubersuggest
 • Google Trends
 • Google Webmaster Tools

آموزش سئو

گام پنجم : گردش در سایت و راه‌یابی

شاید بپرسید شناسایی مسیر درست برای رسیدن به مطالب مورد نظر و امکان گردش درسایت چه تاثیری بر سئوی سایت دارد و اصلا ارتباط این دو مساله در چیست؟ راه‌یابی در سایت به دو از دو جهت برای سئو حائز اهمیت می‌باشد:

 • اول آنکه مساله امکان راه‌یابی و گردش در سایت از دید کاربران مساله ای بسیار مهم است و کاربران وب‌سایت هایی را که بتوانند به راحتی در آن جستجو کرده و هر آنچه را که می‌خواهند بیابند به دیگر وب‌سایت‌ها ترجیح می‌دهند.
 • دوم آنکه موتورهای جستجوگر نیاز دارند تا بتوانند به‌سادگی ارتباط لینک‌ها و صفحات مختلف را در وب‌سایت شما بیابند تا بتوانند به‌خوبی در وب‌سایت شما گردش کنند و تمامی جزییات آن را مورد کندوکاو قرار دهند.

برای نائل شدن به این اهداف به‌صورت هم‌زمان شما نیاز دارید که امکان گردش و راه‌یابی در وب‌سایت خود را به بهترین شکل تعبیه نمایید. برای ایجاد این امکان شما باید چند نکته را در وب‌سایتتان مورد بررسی قرار دهید:

 • بررسی اینکه بازدیدکنندگان شما برای نائل شدن به چه اهدافی به وب‌سایت شما مراجعه می‌نمایند؟
 • بررسی اینکه بهترین و پر بازدیدکننده ترین صفحات وب‌سایت شما کدام صفحات می‌باشند؟
 • بررسی اینکه عبارات جستجویی که کاربران را به وب‌سایت شما هدایت می‌کند در حالت کلی چه عباراتی هستند؟
 • پس از انجام این بررسی‌ها شما باید یک دسته‌بندی کلی از محصولات و مقالات خود ایجاد نمایید و برای هر دسته یک نام مناسب تعیین کنید، سپس این گروه‌های تعیین‌شده را در ایجاد امکان گردش در وب‌سایت خود مورداستفاده قرار دهید.

گام ششم: کیفیت محتوای درون وب‌سایت

باوجود آنکه روش‌های سئوی متعددی وجود دارد که می‌تواند موجب شود که ترافیک زیادی به وب‌سایت شما جذب شود و کاربران متعددی به مقالات شما مراجعه نمایند، با این حال شما همچنان به نیاز دارید که محتوای با کیفیتی ایجاد کنید تا کاربرانی که به وب‌سایت شما جذب شده‌اند آن‌ها را مطالعه نمایند و وب‌سایت شما را ترک نکنند. الگوریتم‌های جدید گوگل تاکید بسیاری بر ایجاد محتواهای مفید، دارای ارزش علمی بالا، غنی از اطلاعات و با کیفیت دارند و به‌شدت صاحبان وب‌سایت‌ها را از ایجاد محتواهای بی‌کیفیتی که هیچ ارزش علمی ندارند و انباشته از کلیدواژه‌ها هستند منع می‌کنند.

دقت کنید که منع انباشته کردن کلیدواژه‌ها به معنی آن نیست که شما نباید از کلیدواژه‌ها در متن اصلی وب‌سایت خود استفاده نمایید بلکه بدین معنی می‌باشد که شما باید کلیدواژه‌ها را با روشی معقول و منطقی در متن بگنجانید و تنها در محل‌هایی که استفاده از کلیدواژه‌ها باعث نمی‌شود متن شما بی‌معنی به نظر برسد از آن‌ها استفاده نمایید و به هیچ وجه کلیدواژه‌ها را به زور در متن خود نگنجانید.

آموزش سئو

گام هفتم : متا تگ

برای آنکه شما بتوانید ارزش واقعی متا تگ را متوجه شوید خوب است که درباره آن یک مثال عینی برای شما مطرح نمایم تا شما بتوانید از دید کاربرانی که چیزی را در موتورهای جستجوگر جستجو می‌نمایند به متا تگ ها نگاه کنید.تصور کنید که شما مطلبی را در موتور جستجوگر، جستجو نموده‌اید و نتایج متعددی برای شما ارائه‌شده است، حال شما چگونه خواهید دانست که از میان هزاران نتیجه ارائه‌شده توسط موتور جستجوگر بر روی لینک کدام‌یک کلیک نمایید؟ مطمئنا شما نیز مانند اکثر کاربران تعداد کمی از نتایج ارائه شده (معمولا 5 یا 6 نتیجه اول ارائه شده در صفحه اول نتایج جستجوها) را به صورت چشمی آنالیز می‌نمایید و برای آنالیز آن‌ها به کلمات اصلی موجود در تیتر آن‌ها و توضیحات مختصری که در پایین تیتر آن‌ها ذکرشده است، توجه می‌نمایید.

پس شما به‌عنوان صاحب وب‌سایت باید بتوانید با همین تعداد کلمات محدود که در اولین لحظه به چشم کاربر می‌خورد، نظر کاربر را جلب نمایید و سعی کنید کاربر را مجاب کنید که از میان تمامی لینک‌های موجود بر روی لینک مطلب شما کلیک نماید. لذا می‌توان گفت متا تگ یکی از موثرترین پارامترها در جلب نظر کاربر است و باید هنگام نوشتن آن شما بسیار دقیق و هوشمندانه رفتار کنید.اگر شما بتوانید متا تگ مناسبی برای هر یک از مقالات وب‌سایت خودتان ایجاد کنید می‌توانید پیشرفت چشم‌گیری در بازده وب‌سایت خود مشاهده نمایید. توضیحات متا باید حدودا 160 کاراکتر یا کمتر باشند (فاصله یا Space نیز جزو کاراکترها شمرده می‌شود) و باید تا حد امکان کلیدواژه‌ها به‌صورت طبیعی در آن گنجانده‌شده باشند.

گام هشتم : کد نویسی

کد نویسی برای کسانی که به‌تازگی شروع به فعالیت در زمینه سئو کرده‌اند و به‌طورکلی در این زمینه مبتدی هستند و با کد نویسی آشنایی ندارند ممکن است اندکی مشکل باشد. اگر شما جزو این دسته افراد هستید و زمان و حوصله کافی برای یادگیری کد نویسی ندارید می‌توانید برای این کار کسی را که در این زمینه تحصیلات و تخصص کافی داشته باشد استخدام نمایید تا بتواند این بخش را کامل دقیق و با جزییات خوبی، به انجام برساند.
جزییات این بخش مربوط به robots.txt می‌باشد، اگر بخواهیم robots.txt را مختصرا توضیح دهیم باید بگوییم که robots.txt یک فایل تکست است که شما آن را در وب‌سایت خود قرار می‌دهید تا به موتورهای جستجوگر بگویید که آن‌ها مجاز به بازدید کدام صفحات وب‌سایت شما می‌باشند. البته استفاده از این کدها اجباری نمی‌باشد و تنها زمانی می‌تواند برای شما کاربرد داشته باشد که شما صفحاتی در وب‌سایت خود داشته باشید و بخواهید کاری کنید که ربات‌ها آن‌ها را کراول نکنند. درواقع استفاده از این کدها مانند استفاده از یک تابلوی “لطفا وارد این اتاق نشوید” بر روی درب اتاق است که موجب می‌شود افراد مزاحمتی برای شما در هنگام کار در اتاق ایجاد نکنند.
نکته: در هنگام استفاده از فایل robots.txt باید دقت داشته باشید که آن را در دایرکتوری اصلی وب‌سایت خود قرار دهید.

 

آموزش سئو

گام نهم : نقشه سایت

اگر شما وب‌سایت ساده و زیبایی داشته باشید که ساختار مناسبی داشته باشد و مطالب خوبی در آن قرار داده باشید، باز هم اگر کاربران اینترنت قادر به بازدید از وب‌سایت شما نباشند نمی‌توانید نتایج خوبی از زحماتی که برای ایجاد وب‌سایت خود کشیده‌اید، ببرید. برای آنکه بتوانید بیشترین ترافیک را به وب‌سایت خود جذب کنید و رویت پذیری وب‌سایت خود را تا حد ممکن افزایش بدهید شما باید کاری کنید که وب‌سایت شما توسط موتورهای جستجوگر اندیس گذاری گردد.
اگر محتواهای درون وب‌سایت شما توسط موتورهای جستجوگر و اندیس گذاری نشود، منابع اصلی ترافیک ارگانیک (گوگل و یاهو و بینگ) را از دست خواهید داد و در واقع مطالبی که اندیس گذاری نشده‌اند در نتایج جستجوهای کاربران اینترنت نیز نمایش داده نمی‌شوند و زمانی که کاربران نتوانند محتوای شما را بیابند هر اندازه هم که محتوای شما خوب و با کیفیت باشد نمی‌تواند برای شما منافعی را به همراه داشته باشد.
بسیاری از ابزارها و تکنیک ها وجود دارند که شعار آن‌ها این است که به‌صورت تضمینی کاری می‌کنند که وب‌سایت شما توسط اندیس گذاری گردد، اما بهترین، ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای اطمینان از این‌که یک وب‌سایت توسط موتورهای جستجوگر اندیس می‌شود آن است که یک نقشه سایت برای آن سایت ایجاد گردد. با ایجاد یک نقشه سایت HTML بازدیدکنندگان وب‌سایت شما می‌توانند به‌سادگی مطالب موردنظر خود را درون وب‌سایت شما بیابند و همچنین ایجاد یک نقشه سایت XML به موتورهای جستجوگر کمک می‌کند که بررسی کنند چه صفحاتی در وب‌سایت شما وجود دارد.

گام دهم: نکات خارجی یا Off-Page

علاوه بر تمامی کارهایی که شما باید درون وب‌سایت خود برای جذب ترافیک و بهبود رتبه وب‌سایت خود در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر انجام دهید، نیاز است تا فعالیت‌هایی در خارج از وب‌سایت خود نیز انجام دهید تا شما را در نیل به این اهداف یاری کنند. سئوی خارجی راه‌کارها و رویکردهای مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها لینک سازی است.
روش‌های مختلفی بریا لینک سازی وجود دارد که شما می‌توانید بسته به توانایی‌ها خود یک یا چند نمونه از آن‌ها را به کار ببندید، از جمله این روش‌ها می‌توان به بازاریابی محتوا، ایجاد وبلاگ قوی و فعال و نوشتن مقالاتی در وبلاگ، ایجاد اینفوگرافیک، سایت دایرکتوری، ایجاد گست پست و … . در هر صورت بهترین راه برای لینک سازی و دریافت لینک از دیگر وب‌سایت‌ها ایجاد محتواهای قوی و باکیفیت است.
باید درباره مقوله لینک سازی تلاش کنید که از وب‌سایت‌های معتبر لینک دریافت کنید نه وب‌سایت‌هایی که بی‌اعتبار بوده و محتواهای باکیفیتی در آن‌ها وجود ندارد. دریافت یک لینک از یک وب‌سایت معتبر با دریافت چند جین لینک از وب‌سایت‌های غیر معتبر برابری می‌کند.
مقوله سئوی خارجی مباحث دیگری بجز لینک سازی را نیز شامل می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر، فیس بوک و اینستاگرام و … را نام برد. فعالیت مستمر و مفید در این شبکه‌ها می‌تواند موجب شود که شما بتوانید از طریق این وب‌سایت‌ها برای وب سیات خودتان ترافیک جذب نمایید.
نکته: به هیچ وجه از روش‌های سئوی کلاه‌سیاه برای سئوی خارجی خود استفاده ننمایید، فعالیت نکردن در زمینه سئوی خارجی بسیار بهتر از آن است که شما بخواهید از روش‌های سئوی کلاه‌سیاه در این زمینه استفاده نمایید.

آموزش سئو

ایجاد اعتماد

علاوه بر تمام ده نکته ذکرشده در این مقاله شما باید یک مقوله بسیار مهم دیگر را نیز در نظر بگیرید، شما باید بتوانید یک رابطه سالم و مبتنی بر اعتماد با موتورهای جستجوگر و بازدیدکنندگان خود برای وب‌سایتتان ایجاد نمایید. برای این کار شما باید از ابزارهایی مثل Google+ Author Verification و WOT استفاده نمایید. اگر شما بتوانید نام وب‌سایت خود را در این ابزار ثبت نموده و یک اکانت حداقل 5 ساله برای خود ایجاد نمایید. این کار شما به موتورهای جستجوگر خواهد فهماند که حضور شما بلندمدت خواهد بود و شما نمی‌خواهید به‌زودی از این کار صرف‌نظر کرده و وب‌سایت خود را ترک نمایید.

آموزش سئو

کلام نهایی

فرقی نمی‌کند که شما چه سابقه در زمینه سئو سایت داشته باشید، اگر شما در این زمینه کاملا مبتدی بوده و هیچ تجربه‌ای نداشته باشید و یا قبلا اقدام به فعالیت در این زمینه کرده باشید و آن را به انجام رسانده و یا نرسانده باشید، اصلا نگرام و مایوس نباشید. هزاران راهنما و گام‌به‌گام در اینترنت وجود دارد که شما می‌توانید برای یادگیری از آن‌ها استفاده کنید. شاید فکر کنید که این حجم از اطلاعات خیلی زیاد است و شما برای یادگیری تمامی آن‌ها زمان زیاد نیاز دارید اما خوب است بدانید که شما نیاز به یادگیری تمام نکات و جزییات در زمینه سئو ندارید و کافیست با همین 10 نکته که در این مقاله ذکر شد شروع به کار کنید و کم‌کم چیزهایی که نیاز داشتید را به مرور زمان بیاموزید. به خاطر داشته باشید که هیچ متخصص سئویی وجود ندارد که تمام نکات و جزییات سئو را بداند بلکه همه متخصصان تعداد از نکات را می‌دانند و در تعداد محدودی از آن‌ها تبحر دارند و مابقی را در حد معمول آشنایی دارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید