طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی را برای شما کاربران عزیز تهیه کرده ایم تا بتوانید با اعتبار و کیفیت بالاتری به کسب و کارتان بپردازید. نماد اعتماد الکترونیکی یا enamad برای سایت هایی که فروش اینترنتی دارند به کار می آید. اینگونه سایت ها که به فروشگاه اینترنتی معروف هستند برای انجام فعالیتشان احتیاج به گرفتن این نماد دارند.

در فروشگاه های اینترنتی به دلیل این که پرداخت به صورت آنلاین انجام می شود ، باید از اعتبار آن سایت و شرکت مطمئن باشید. نحوه دریافت enamad اینگونه است که پس از بررسی وبسایت و احراز هویت مالک حقیقی یا حقوقی و با هدف اعلام صلاحیت فروشگاه‌ اینترنتی به مدت ۱ سال نماد اعتماد الکترونیکی به صاحب آن داده می‌شود.

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

بررسی نماد اعتماد الکترونیکی

سایت ها می بایست نماد اعتماد الکترونیکی را در صفحه ی اصلی خود قرار دهند و آن را به صفحه ای که شامل آدرس سایت، وضعیت نماد (تاریخ اعتبار آن)، آدرس شرکت، تلفن و پست الکترونیکی فروشگاه می باشد لینک کنند. اگر نماد در حالت معتبر باشد فعالیت های فروشگاه قانونیست و شما می توانید با خیالی آسوده از آن خرید کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی باید قابل کلیک باشد. بعضی از سایت ها تنها تصویر آن را قرار می دهند و اقدام به فریب دادن کاربران می کنند. در این مواقع برای کسب اطمینان می توانید به سایت enamad بروید و لیست کسب‌و‌کارهای دارای نماد الکترونیکی را انتخاب کنید.

در صفحه ای که باز شده با وارد کردن آدرس سایت موردنظر ، اعتبار آن را بررسی کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی به 2 صورت تک ستاره و دو ستاره داده می شود که نماد دو ستاره برای سایت هایی که از گواهی امنیت SSL استفاده کنند می باشد.

مدارک لازم برای دریافت enamad

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید اقدامات لازم را انجام دهید. ما در این بخش از آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی ، مدارک لازم را به شما توضیح می دهیم تا با نحوه اخذ enamad آشنا شوید.

متقاضیان حقیقی

 • تصویر مجوز فعالیت (در صورت وجود)
 • تعهدنامه شخصیت حقیقی

 

متقاضیان حقوقی (تجاری /غیرتجاری)

 • تصویر آگهی روزنامه رسمی
 • تصویر اصل اساس‌نامه
 • آگهی آخرین تغییرات آدرس (در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت مدیره (در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت (در صورت وجود)
 • تعهدنامه شخصیت حقوقی
 • تصویر پروانه /مجوز فعالیت

 

متقاضیان دولتی

تصویر نامه در سربرگ رسمی سازمان با امضای مقام مسئول مربوطه مبنی بر تعلق وب‌سایت به دستگاه دولتی

مراحل و نحوه دریافت enamad

تا به اینجا به معرفی و بیان اهمیت نماد اعتماد الکترونیکی پرداختیم و حالا وقت آن است که مراحل و اقدامات لازم برای اخذ enamad را برای شما عزیزان بیان کنیم.

 

مرحله اول

به سایت enamad.ir بروید و روی گزینه ی درخواست نماد اعتماد کلیک کنید. با وارد کردن نام کاربری و رمز وارد سایت خواهید شد. در صورتی که در سایت حساب کاربری ندارید باید نسبت به ساخت آن اقدام کنید.

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

مرحله دوم

صفحه ای برای شما باز می شود که دارای قسمت ها و کادر های مختلف است. شما باید این قسمت ها را با اطلاعات هویتی ، محل سکونت ، تلفن تماس و … کامل کنید.

 

مرحله سوم

در این قسمت شما می بایست تصاویری از صفحه اول شناسنامه ، عکس پرسنلی و کارت پایان خدمت خود را بارگذاری و ارسال کنید. البته از این تصاویر تنها تصویر صفحه ی نخست شناسنامه اجباری می باشد و سایر موارد اختیاری هستند.

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

مرحله چهارم

در این مرحله باید درستی اطلاعات تماستان را ثابت کنید. با تلفن ثابت تماس گرفته خواهد شد و به تلفن همراه پیامک ارسال می شود تا از صحت اطلاعات وارد شده توسط شما اطمینان حاصل شود.

 

مرحله پنجم

پس از تایید اطلاعات تماس ، شما باید نسبت به ثبت کسب و کارتان اقدام کنید. برروی گزینه ی افزودن کسب و کار کلیک کنید و اطلاعات لازم را در قسمت های مشخص شده وارد کنید. در زیر تصویری از صفحه ی موردنظر را مشاهده می کنید.

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

مرحله ششم

فرمی مشابه فرم زیر برای شما نمایش داده می شود که برای دریافت تاییدیه فنی باید آن را پر کنید و سپس کد ارسال شده را وارد کنید.

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

مرحله هفتم

در این مرحله باید نظرسنجی را پر کنید و سپس به بررسی چک لیست مربوط به نماد بپردازید. این چک لیست شامل تنظیماتی است که به نماد الکترونیکی مربوط می شود.

 

مرحله هشتم

با ارزیابی و تایید درخواستتان ، مدارک فیزیکی لازم را به آدرس پستی درج شده در سایت ارسال کنید. شما باید فرم تعهدنامه را همراه با کد تأیید آدرسی که برایتان ارسال شده تکمیل و امضا کنید. همچنین کپی برابر اصل مدارک درخواست شده را پست کنید.

آموزش گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی

بررسی وبسایت های متقاضی دریافت enamad

وبسایت هایی که درخواست دریافت enamad می کنند از 3 جهت مورد بررسی قرار می گیرند و نتیجه ی این بررسی ها در قالب یک چک لیست به درخواست کننده ارائه می شود. ویژگی های قابل بررسی شامل موارد زیر می شوند:

 • کیفیت و ارتباط محتوای وبسایت با کسب و کار و کالا و خدمات ارائه شده
 • فرآیند ثبت سفارش و فروش
 • استاندارد بودن صفحات وبسایت

 

ارتباط محتوای وبسایت با کسب و کار و کالا و خدمات ارائه شده

محتوای موجود در سایت ها می بایست با قوانین کشور مطابق باشند. بنابراین شیوه ی بازاریابی ، کالای مورد معامله ، نوع تبلیغات موجود در سایت و مواردی از این دست در این مرحله مورد بررسی قرار می گیرند.

 

فرآیند ثبت سفارش و فروش

مشخصات فنی محصولات ارائه شده در سایت باید درج شده باشد. همچنین قیمت هر محصول و هزینه های جانبی آن نیز باید برای کاربران به طور کامل شرح داده شود. پیش از پرداخت می بایست یک پیش فاکتور برای کاربر آماده و نمایش داده بشود و پس از پرداخت نیز باید یک کد رهگیری به کاربر داده شود.

 

استاندارد بودن صفحات وبسایت

وبسایت ها می بایست اطلاعات کامل و دقیق را در اختیار کاربران قرار دهند. در قسمت های درباره ما و تماس با ما باید اطلاعات کامل و دقیق باشند. در بخش درباره ما باید تمامی مجوز های اخذ شده و همچنین اطلاعات هویتی مالک ثبت شود. در قسمت تماس با ما نیز می بایست اطلاعات مکانی و تماس تلفنی کاملا درج شود.

اگر قانون و شرایط خاصی در فروش دارید باید آن را کامل و واضح درج کنید.

کاربران گرامی این مطلب به پایان رسید و ما تمام شرایط و الزامات برای دریافت enamad را به شما توضیح دادیم.

امیدواریم این مطلب آموزشی درباره نحوه دریافت enamad مورد استفاده ی شما قرار گرفته باشد. توجه داشته باشید که نماد اعتماد الکترونیکی به مدت یک سال اعتبار دارد و پس از یک سال تمامی شرایط و ویژگی های بالا در سایت شما بررسی می شود و در صورت دارا بودن صلاحیت مجددا تمدید می شود.
نکته ی قابل ذکر و تاکییدی را در پایان یادآور می شویم! بدون اطلاع نسبت به تغییر زمینه ی کاری خود اقدام نکنید! زیرا این امر باعث باطل شدن نماد اعتماد الکترونیکی شما می شود.

 

کاربران عزیز امیدواریم مثل همیشه از سایت سازان راضی بوده باشید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید