طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آموزش گوگل ادوردز – بخش دوم – پژوهش کلمات کلیدی

آموزش گوگل ادوردز – بخش دوم – پژوهش کلمات کلیدی

آموزش گوگل ادوردز را در بخش دوم با شما ادامه خواهیم داد. در قسمت اول این آموزش ، نحوه ی ساخت حساب کاربری و تنظیمات اولیه آن را برای شما توضیح دادیم. در اینجا قدم بعدی در این آموزش را با یکدیگر خواهیم پیمود.

قدم دوم : پژوهش کلمات کلیدی

این بخش یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین فاکتور ها در ساخت یک کمپین موفق می باشد. اهمیت این قسمت را با توجه به اختصاص یک ابزار توسط گوگل به آن می توانید کاملا درک کنید. ابزاری به نام  Google Keyword Planner

پس از ساخت حساب کاربری شما به این صفحه منتقل خواهید شد.

آموزش گوگل ادوردز – بخش دوم – پژوهش کلمات کلیدی

قبل از هرچیزی ما احتیاج به ساختن مجموعه ای کلمات داریم. اگر شما درباره ی بازاریابی مطالعه کرده باشید حتما با اهمیت این مسئله آشنا شده اید. شما باید یک پکیج کامل از کلمات مرتبط به کسب و کار خودتان بسازید. همه ی چیزی که شما احتیاج دارید یک کاغذ و قلم و چند دقیقه زمان است! چند دقیقه بنشینید و فقط به کسب و کارتان فکر کنید و تمام کلماتی که به ذهنتان می رسد را بنویسید.

به عنوان مثال اگر شما در زمینه ی کفش فعالیت می کنید می توانید از کلماتی مانند: کفش ، کفش مردانه ، کفش زنانه ، کفش اسکیت ، کفش مجلسی ، کفش کتانی ، کفش ورزشی و … استفاده کنید.

بعد از انجام این کار به سراغ Google Keyword Planner بروید و بر روی قسمتی که در تصویر بالا به آن اشاره شده کلیک کنید و کلماتی که پیدا کردید را در آنجا وارد کنید. حالا وقت آن است تا بر روی دکمه ی Get Ideas کلیک کنید.

آموزش گوگل ادوردز – بخش دوم – پژوهش کلمات کلیدی

در آموزش گوگل ادوردز باید تمامی نکات مهم در این باره به شما گفته شود و در اینجا یکی از مهم ترین نکات درباره ی کار با این سیستم را بیان خواهیم کرد. اکثر کاربران از قسمت Ad group ideas چشم پوشی می کنند و از آن می گذرند. من در این جا از شما عاجزانه خواهش می کنم این کار را نکنید! با استفاده از این قسمت کاربردی می توانید از نظرات و ایده های دیگران و همکاران خودتان آگاه شوید. همچنین می توانید ببینید کاربران و مردم چه کلماتی را بیشتر جستجو می کنند تا بهترین کلمات کلیدی را برای خودتان انتخاب کنید.

در زیر مثالی از استفاده از Ad group ideas را می بینید.

آموزش گوگل ادوردز – بخش دوم – پژوهش کلمات کلیدی

حالا بر روی قسمت Keyword ideas کلیک کنید و دکمه ی Add all را بزنید. حالا برای دریافت فایل دکمه ی Download را بزنید.

آموزش گوگل ادوردز – بخش دوم – پژوهش کلمات کلیدی

با باز کردن فایل در Excel می توانید به صورت مرتب و ستون بندی شده ببینید که کدام کلمات کلیدی بیشترین جستجو و کدام یک بهترین شرایط را از نظر مالی دارند.

تعداد جستجو های انجام شده برای هر کلمه این امکان را به شما می دهد تا ببینید کدام کلمات محبوبیت و کاربرد بیشتری در ذهن و فکر کاربران دارند. همچنین شما می توانید شرایط مالی و پرداختی برای هر کلمه را هم ببینید و با توجه به آن ها دست به انتخاب بزنید.

آموزش گوگل ادوردز – بخش دوم – پژوهش کلمات کلیدی

در اینجا این قسمت از آموزش گوگل ادوردز به پایان رسید. امیدواریم این مطلب از سری مطالب آموزشی ما مورد توجه و استفاده ی شما قرار گرفته باشد. شما می توانید برای دیدن ادامه این آموزش و سایر آموزش های ما از قسمت آموزش سایت استفاده کنید. تیم حرفه ای سایت سازان با خدمات طراحی سایت در خدمت شماست. ما را با نظرات خود همراهی کنید تا با بهترین کیفیت به شما خدمت رسانی کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید