طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آموزش گوگل ادوردز – بخش چهارم – راه اندازی کمپین و نکات مهم

آموزش گوگل ادوردز – بخش چهارم – راه اندازی کمپین و نکات مهم

دوستان گرامی با مراجعه به بخش مقالات صفحه طراحی وب سایت می توانید به آخرین مقالات گروه سایت سازان دسترسی داشته باشید.

آموزش گوگل ادوردز (  Google AdWords ) را در این مطلب ادامه خواهیم داد و به پایان می رسانیم. در مطالب گذشته به پنج قدم اشاره کردیم ، در این مطلب نیز دو قدم پایانی را برای شما خواهیم گفت تا اطلاعات شما برای کار با گوگل ادوردز کامل شود.

 

قدم ششم : نکات کوچک اما ضروری و مهم!

قبل از شروع به کار کردن باید از آماده و کامل بودن کار مطمئن باشیم. اگر شما مراحل را همراه با آموزش ما پیش رفته اید اکنون 90 از کار را انجام داده اید. 10% باقی مانده نکات کوچک و مهمی هستند که باید به آن ها توجه کنید.

 

ابتدا باید نوع درستی از تطابق را برای کلمات کلیدی خودتان انتخاب کنید. 4 نوع تطابق وجود دارد که در زیر به آن ها می پردازیم.

تطابق گسترده

کمترین میزان CPC را دارا می باشد و حالت پیش فرض نیز هست. اگر تازه کار هستید از همین روش استفاده کنید.

تطابق گسترده اصلاح شده

با استفاده از کاراکتر “+” می توانید نمایش داده شدن خودتان را محدود کنید تا هر جستجویی که شامل یک کلمه از کلمات کلیدی شما می شود منجر به نمایش دادن تبلیغ شما نشود. این روش باعث کاهش CPC خواهد شد.

تطابق عبارت

می توانید عبارات را طراحی و مشخص کنید تا خیلی دقیق تر کاربران هدف و مشتریانتان را انتخاب کنید. این روش محدود کننده تر است و میزان CPC را بسیار کاهش می دهد.

تطابق دقیق

این گزینه CPC را بسیار بالا خواهد برد اما برای معرفی و ترویج محصول شما انتخاب بسیار خوبیست و کاربران زیادی با شما آشنا خواهند شد. در این روش از کلمات کلیدی پر استفاده و کلی استفاده می شوند.

 

نکته ی مهم دیگری که باید بدانید تعداد کلمات کلیدی استفاده شده است. یک کمپین موفق در گوگل ادوردز بین 10 تا 20 کلمه ی کلیدی دارد. اگر تعداد کلمات کلیدی شما بسیار زیاد است ، آن ها را در گروه های 5 تا 10 تایی تقسیم بندی کنید.

 

یک نکته ی بسیار مهم دیگر که ما در آموزش گوگل ادوردز به شما می گوییم ، تعیین بیشترین هزینه ی پرداختی برای هر کلمه است. برای انجام این کار به قسمت Ad Groups بروید و بر روی هر کدام از گروه ها کلیک کنید تا همه ی کلمات موجود در هر گروه نمایش  داده شوند. در کنار هر کلمه در ستون Max CPC باید هزینه ی مورد نظرتان برای آن کلمه را وارد کنید. Max CPC را با توجه به آنچه در قدم سوم گفتیم می توانید محاسبه کنید.

آموزش گوگل ادوردز – بخش چهارم – راه اندازی کمپین و نکات مهم

قدم هفتم : کمپین را راه اندازی کنید

حالا همه ی کارها را انجام  داده اید و می توانید شروع به فعالیت کنید. اگر بودجه ی روزانه ی شما بیش از 10 دلار باشد می توانید پس از یک هفته نتیجه ی کار خود را ببینید اما اگر کمتر از 10 دلار هزینه می کنید باید کمی صبور تر باشید.

پس از آن می توانید با نگه داشتن کلمات کلیدی خوب ( دارای بیش از 10 کلیک) و حذف و تغییر کلمات بدون کاربرد ، کیفیت کمپین خودتان را بالا ببرید. هم چنین با گذشت زمان و کسب تجربه می توانید از روش های مختلف تطابق و سایر گزینه ها تنظیمات ، بهترین استفاده را ببرید و موفق تر شوید.

در اینجا این آموزش با عنوان آموزش گوگل ادوردز به پایان رسید. شاید در ابتدا این کار سخت و پیچیده به نظر بیاید اما اگر همراه با ما مراحل را به ترتیب طی کنید می توانید در این استفاده از گوگل ادوردز موفق باشید.

کاربران گرامی امیدواریم این مطلب از سایت سازان نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد و از آن استفاده برده باشید. تیم حرفه ای طراحی سایت سایت سازان در خدمت شماست. لطفا ما را با نظرات خودتان همراهی و راهنمایی کنید تا با کیفیت بیشتری در خدمت شما باشیم.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
آموزش گوگل ادوردز
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید