طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آموزش گوگل وب مستر تولز – بخش سوم – افزودن نقشه سایت

آموزش گوگل وب مستر تولز – بخش سوم – افزودن نقشه سایت

آموزش گوگل وب مستر تولز را در بخش سوم با شما کاربران عزیز ادامه خواهیم داد. در بخش قبل آموزش گوگل وب مستر تولز به بررسی و آموزش روش های مختلف تایید سایت در این ابزار پرداختیم. در این بخش از این آموزش می خواهیم به نکات کلیدی و مهم در استفاده از کنسول جستجوی گوگل بپردازیم که شما با رعایت این نکات می توانید به موفقیت دست پیدا کنید. ما را در ادامه ی این مطلب همراهی کنید تا یک کاربر حرفه ای در استفاده از این ابزار شوید.

 

اتصال Google Analytics با Google Search Console

به نظر می رسد که این دو ابزار یک عمل را انجام می دهد و این تفکر درباره ی این ابزار ها بسیار فراگیر است که تا حدی هم تفکر درستی است. اما تفاوت های کلیدی و مهمی بین آن ها وجود دارد.

GA یا همان Google Analytics به طور تخصصی تر اطلاعاتی درباره ی این که چند نفر از سایت شما بازدید می کنند ، چگونه وارد سایت شما شده اند ، کدام صفحات شلوغ تر هستند ، چه مدت زمانی در سایت می مانند و از کدام منطقه ی جغرافیایی هستند را در اختیار شما قرار می دهد.

Google Search Console اطلاعات عمیق تر و بنیادی تری را به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال این که چه سایت هایی به شما لینک داده اند ، آیا برنامه یا بخش مخربی در سایت وجود دارد؟ ، کدام کلمات منجر به نمایش دادن شما در جستجو ها می شوند و … اطلاعاتی هستند که شما می توانید با استفاده از کنسول جستجوی گوگل به دست آورید.

حتی در قسمت هایی که موضوع مشابهی توسط این دو ابزار مورد بررسی قرار بگیرند ، ممکن است شما نتایج متفاوتی را مشاهده کنید!

برای به دست آوردن حداکثر و با کیفیت ترین اطلاعات از این دو ابزار شما می توانید این دو را به یکدیگر وصل کنید تا اطلاعات با ارزش و کاملی را دریافت کنید.

با ورود به صفحه ی مربوط به سایتتان در کنسول جستجوی گوگل ، در بالا سمت راست صفحه نماد یک چرخ دنده را می بینید که با کلیک کردن روی آن لیستی برای شما باز خواهد شد که می بایست Google Analytics Property را از آن انتخاب کنید. حالا شما باید اکانت مربوط به سایت مورد نظرتان را انتخاب کنید و دکمه ی Save را بزنید.

آموزش گوگل وب مستر تولز – بخش سوم – افزودن نقشه سایت

افزودن نقشه سایت

نقشه های سایت فایل هایی هستند که اطلاعات ارزشمندی را درباره ی چگونگی طراحی سایت شما در اختیار موتورهای جستجوگر می گذارند. نقشه ها می توانند شامل اطلاعاتی مانند توضیحات متا ، اطلاعات تصاویر و فیلم ها ، دفعات و زمان های ب روزرسانی سایت و … باشند.

ارائه ی نقشه ی سایت به گوگل ضروری نیست اما ضروی است! تعجب نکنید. منظور ما این است که شما با ارائه نکردن نقشه به گوگل جریمه نخواهید شد اما اگر سایت جدیدی دارید که لینکی در سایر سایت ها ندارد و یا این که سایت بزرگی که صفحات زیادی دارد را مدیریت می کنید ، با ارائه نکردن نقشه به گوگل ، خودتان خودتان را جریمه می کنید و خسارت بزرگی را متحمل خواهید شد.

برای ارائه و ثبت نقشه  سایت باید سایتتان را ثبت و تایید کرده باشید.

برای یادگیری این کار به بخش اول و بخش دوم آموزش گوگل وب مستر تولز مراجعه کنید.

برای ثبت نقشه ، در صفحه ی داشبور در سمت چپ صفحه بر روی Crawl کلیک کنید و با باز شدن گزینه های زیر آن ، گزینه ی Sitemaps را انتخاب کنید.

آموزش گوگل وب مستر تولز – بخش سوم – افزودن نقشه سایت

با کلیک برروی گزینه ی Sitemaps دکمه ای در بالا سمت راست نمایان می شود که روی آن این متن نوشته شده است: Add/Test Sitemap

برروی این دکمه کلیک کنید.

آموزش گوگل وب مستر تولز – بخش سوم – افزودن نقشه سایت

با کلیک برروی این دکمه یک باکس باز خواهد شد که در آن کادری برای ورود نوشته دارد. این نوشته را “system/feeds/sitemap” در کادر بنویسید سپس دکمه ی Submit sitemap را بزنید.
کار تمام است! شما نقشه ی سایتتان را ثبت کردید.

کاربران گرامی در اینجا بخش سوم از این مطلب آموزشی با عنوان آموزش گوگل وب مستر تولز به پایان رسید. در بخش بعدی به بررسی و اهمیت یک فایل robots.txt می پردازیم تا شما بتوانید از این مورد هم برای موفقیتتان در استفاده از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط