طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آیا تولید لینک یک روش تخصصی بازاریابی است؟

آیا تولید لینک یک روش تخصصی بازاریابی است؟

ساخت لینک یک روش بازار یابی موثر می باشد!

در این مقاله قصد داریم تا به مفاهیم پایه‌‌ای تولید لینک بپردازیم و تاثیرات آن بر بازاریابی اینترنتی را مورد ارزیابی قرار دهیم.
اصول بازاریابی حرفه‌‌ای همان اصولی است که در یک استراتژی لینک سازی مناسب به اجرا گذاشته می‌‌شود. اگر چه پروسه‌‌ی تولید لینک برای هر سایت می‌‌تواند منحصر به فرد و خلاقانه باشد اما اصول اولیه‌‌ی این کار همواره بر پایه‌‌ی بازاریابی سنتی بنا می‌‌شود.
عده‌‌ای معتقدند که لینک سازی یک گلوله‌‌ی جادویی در مقوله‌‌ی سئو به شمار می‌‌رود و می‌‌توان به آن به عنوان یک دریچه نگاه کرد که در صورت باز کردن آن ترافیک به طراحی سایت سرازیر می‌‌شود. در حقیقت، پروسه‌‌ی لینک سازی، فعالیتی است که یک کسب و کار خاص را به مخاطب آن کسب و کار می‌‌شناساند و آن را پیوسته ترویج می‌‌دهد؛ کاری که به آن بازاریابی نیز گفته می‌‌شود. همان فلسفه‌‌ای که موجب راه‌‌اندازی یک بازاریابی حرفه‌‌ای می‌‌شود می‌‌تواند یک پروسه‌‌ی لینک سازی حرفه‌‌ای را نیز هدایت و رهبری نماید.

توسعه‌‌ی مخاطبان :

تحقیق کنید که کدام سایت، جامعه‌‌ی آنلاین و یا پلت فرم آنلاین نزد مخاطبان شما محبوب هستند. به این طریق متوجه خواهید شد که کسب لینک از کدام منبع برای مفیدتر خواهد بود.

بررسی جامعه‌‌ی هدف :

باید محیط و جایگاه کسب و کار خود را در مواجهه با جامعه‌‌ی هدف مورد ارزیابی قرار دهید تا بتوانید به‌طور هدفمند پروسه‌‌ی لینک سازی را پیگیری نمایید.

آنالیز سطح رقابت :

پروسه‌‌ی لینک سازی رقبای خود را مورد ارزیابی قرار دهید تا انتظارات خود را مشخص نموده و نتایج مورد انتظار خود را تبیین نمایید.

ترویج هدفمند :

موقعیت‌‌های با ارزش و مرتبط با کسب و کارتان را بیابید تا لینک‌‌های موثری تولید کنید.

سعی و تلاش مداوم :

یک مجموعه‌‌ی پرتلاش برای دستیابی به نتایج پایدار تشکیل دهید.تحقیق و بررسی مداوم، ترویج با برنامه و تلاش مستمر، در پروسه‌‌ی بازاریابی و تولید لینک از نیازهای اساسی و اولیه به حساب می‌‌آیند.تولید لینک به هیچ عنوان یک روش هک سئو محسوب نمی‌‌شود. می‌‌توان آن را یک روش منحصر به فرد پر پیچ و تاب در بازاریابی قلمداد کرد. در بازاریابی شما تلاش می‌‌کنید که مخاطب خود را به مشتری تبدیل کنید و در لینک سازی شما تلاش می‌‌کنید تا لینک‌‌هایی مفید و پرقدرت تولید کنید.در این مقاله قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه پروسه‌‌ی تولید لینک با اصول اولیه‌‌ی بازاریابی همخوانی دارند. در ادامه نکات را در قالب یک سایت که قصد دارد ترافیک ارگانیک خود را برای صفحه‌‌ی فروش بلیط ‌‌های خود بهبود دهد، به شما نشان خواهیم داد.

توسعه‌‌ی مخاطبان و دریافت لینک

پروسه‌‌ی دریافت لینک‌‌های مناسب، همانند بازاریابی کلاسیک، نیازمند توسعه‌‌ی دسترسی به مخاطب است. قبل از اینکه بخواهید محتوا، وب‌‌سایت و یا برند خود را برای دریافت لینک به خوبی ترویج دهید، نیاز دارید تا عمیقا در مورد مخاطب خود اطلاعات کسب کنید و در مورد آن‌ها بدانید.توسعه‌‌ی دسترسی به مخاطب با اکتشاف لینک آغاز می‌‌شود، به این معنی که سایت‌‌ها و جوامع آنلاینی را بیابید که برای مخاطب شما محبوب باشند و موقعیت تولید یک لینک مفید را برای شما فراهم آورند. تولید لینک نیازمند تحقیقات میدانی است. در این تحقیقات شما باید بتوانید نقاط حضور پررنگ مخاطبان خود را رصد نموده و بهترین پلت فرم را برای ارتباط با آن‌ها شناسایی کنید.
در بازاریابی سنتی غیر آنلاین، پلتفرم‌های رایج عبارت بودند از:
تلویزیون، رادیو، چاپ و …
در یک مجموعه‌‌ی تولید لینک، پلتفرم‌ها همان وب‌‌سایت‌‌ها هستند. آن‌ها می‌‌توانند شامل موارد زیر شوند:
وبلاگ‌‌ها، مجلات آنلاین، فروم‌‌ها، گروه‌‌های اجتماعی، دایرکتوری‌‌ها و سایت‌‌های چند رسانه‌‌ای، دولتی، علمی و تجاری.
لینک‌‌هایی در کسب و کار شما نقش پر رنگی ایفا می‌‌کنند که برند شما را به مخاطب هدف معرفی نمایند که این امر نیازمند شناخت مخاطب و یافتن محل زندگی آنلاین آن‌ها است.
یافتن تاثیرگذاران در هر حوزه‌‌ی تخصصی نیز برای تولید لینک مقوله‌‌ی بسیار مهمی است. ابزارهایی شبیه به BuzzSumo و BuzzStream دارای پروسه‌‌های مختلفی هستند که می‌‌توانند به سئوکاران در یافتن افراد تاثیر گذار هر حوزه کمک کنند. افراد تاثیر گذار می‌‌توانند پروسه‌‌ی ترویج کسب و کار شما را سرعت ببخشند و روابط جدیدی را بین شما و مخاطب هدفتان در آن حوزه ایجاد نمایند.

ساخت یک ارتباط مثبت، با استفاده از ابزارهای یاد شده، به شما کمک می‌‌کند تا :

• از موقعیت تولید لینک در سایت‌‌های با کیفیت استفاده کنید.
• طرفداران نام تجاری خود را برای پیام‌‌ها و محتواهای آینده افزایش دهید.
• با استفاده از شبکه‌‌های اجتماعی تلاش‌‌های تبلیغاتی خود را بهبود دهید.
• بوسیله‌ی جلب اعتماد مشتریان، اعتبار نام تجاری خود را بهبود دهید.
شاید تمامی ارتباط‌‌های شما منجر به تولید لینک نشوند اما گسترش سطح ارتباطات به خودی خود به اندازه‌‌ی تولید لینک در استراتژی بازاریابی اهمیت دارد.برای درک بهتر محیط تولید لینک باید در مورد حوزه‌‌ی کاری سایت تحقیق شود.تولید لینک مناسب، نیاز به تحقیقی مناسب در مورد حوزه‌‌ی فعالیت سایت دارد. سئوکاران نیاز دارند تا موقعیت فعلی خود را در بازار بدانند تا موقعیت‌‌های رشد و بهبود طراحی وب سایت را بیابند و تاکتیک‌‌های مختلف را برای دستیابی به یک برنامه‌‌ی تولید لینک پایدار مورد ارزیابی قرار دهند.

به منظور تضمین دریافت لینک‌‌های مناسب سئوکاران باید :

• از مشارکت‌‌ها و روابط موجود در صنعت خود آگاه باشند
• بدانند که سایت‌‌ها چرا و چگونه لینک دریافت می‌‌‌‌کنند
• رتبه‌‌ی کسب و کار خود را تشخیص دهند و تفاوت‌‌های اساسی برند خود را با دیگران بشناسند.
• بدانند که کدام شبکه‌‌های اجتماعی در نزد مخاطب آن‌ها محبوب‌تر است.
• بررسی نمایند که کدام نوع از محتوا لینک دریافت می‌‌کند.
وب‌‌سایت های تخصصی در زمینه‌‌های مختلف، با روش‌‌ها و نرخ مختلفی لینک دریافت می‌‌نمایند. تجربه‌‌ی لینک سازی و تجزیه و تحلیل مستمر، به سئوکاران کمک می‌کند تا فضای تولید لینک در شاخه‌‌های تخصصی مختلف را بشناسند و اما تحقیقات اولیه برای ایجاد پایه و اساس یک لینک سازی موفق حیاتی به نظر می‌‌رسد.

تولید لینک یک روش بازاریابی است
برای انجام یک تجزیه و تحلیل سریع در ابتدای پروژه‌‌ی لینک سازی، سئوکاران به بررسی لینک‌‌های محتواهای موجود در رتبه‌‌های بالای نتایج جستجو می‌‌پردازند. لینک‌‌ها یکی از دو پارامتر اصلی. تاثیر گذار در الگوریتم جستجوی گوگل هستند؛ بنابراین می‌‌توان با اطمینان گفت که دلیل رتبه‌‌ی بالای صفحات در رتبه‌بندی لینک‌‌هایی است که به این صفحات ارجاع داده‌‌اند. ابزارهایی مانند Majestic، Open Site Explorer و Ahrefs برای آنالیز لینک‌‌های دریافتی ساخته شده‌‌اند و موارد زیر را برای شما آشکار می‌‌کنند:
• سایت‌‌هایی که همواره به طور منظم به محتواهای مشابه لینک می‌‌دهند.
• فرم‌‌های محبوب لینک دهی: استناد به سرمقاله، مرجع اطلاعاتی، تایید منابع و … .
• ساختار یک پروفایل لینک قوی را نشان می‌‌دهند.
• حجم و قدرت لینک‌‌های مورد نیاز برای رقابت برای کسب رتبه‌‌ی مناسب را مشخص می‌‌نمایند.
• استراتژی‌‌های موثر برای تامین لینک را مشخص می‌‌کنند.
هنگامی که برای یک کلید واژه‌‌ی خاص تعداد تبلیغات به نمایش درآمده در نتایج جستجو زیاد باشد، می‌‌توان نتیجه گرفت که تبلیغات برای آن عبارت گران قیمت خواهد بود.

تولید لینک یک روش بازاریابی است

اما در این مقاله قصد داریم تا به بهبود ارگانیک رتبه‌‌ی سایت بپردازیم و بنابراین بهتر است بررسی کنیم که برای بهینه کردن سایت برای این عبارات به چه ابزارها و اقداماتی نیازمند هستیم. با استفاده از Majestic می‌‌توان لینک‌‌های دریافتی تمامی سایت‌‌ها از جمله سایت‌‌های موجود در رتبه‌‌های اول نتایج جستجو را بررسی کرد. به این ترتیب می‌‌توان با آنالیز این لینک‌‌ها ایده‌‌های جالبی برای کسب رتبه‌‌ی مناسب برای عبارات مختلف جستجو پیدا کرد.

تولید لینک یک روش بازاریابی است

تولید لینک یک روش بازاریابی است

برای دریافت لینک به یک استراتژی ترویجی مناسب نیاز است

درخواست دریافت لینک یک فعالیت ترویجی برای سایت به حساب می‌‌آید. شما باید با هدف دریافت به نحوی با سایت‌های مرتبط ارتباط برقرار نمایید. اگر این رویه را به بهترین شکل انجام دهید، می‌‌توانید سایتتان را به بهترین شکل در جامعه‌‌ی هدف ترویج دهید. فلسفه‌‌‌‌ی کلی تولید لینک همانند فلسفه‌‌ی ایجاد روابط عمومی قوی و تبلیغات است. به این ترتیب که در تمامی این موارد هدف جذب کاربر و تبدیل آن به مشتری بالقوه است. متخصصان سئو برای دریافت لینک‌‌های پرقدرت و با عمر مفید طولانی، به یک رویکرد استراتژیک و هدفمند نیاز دارند.اینترنت یک محیط پر سر و صدا و شلوغ است و متخصصان سئو باید مطمئن شوند که تبلیغات آن‌ها همانند تبلیغات تلویزیونی می‌‌تواند در محیط نت خودنمایی کرده و نظر مخاطب را به خود جلب کند. این موضوع در تولید لینک هنگامی اتفاق می‌‌افتد که سئوکار بتواند بهترین چشم اندازهای دریافت لینک را هدف‌گیری نماید.
یک رویکرد کلاسیک برای یافتن سایت‌‌های مرتبط، استفاده از advanced search modifiers در گوگل است. این ابزار به متخصصان سئو سایت کمک می‌‌کند تا به طور دقیق‌‌تر و ریشه‌‌ای‌‌ جستجوها را آنالیز کنند و بدون درگیر شدن با نتایج غیر مرتبط، بهترین پلت‌‌فرم را برای ارتباط با مخاطب آنلاین خود انتخاب نمایند.از آنجایی که برای قرار دادن تبلیغات، میزان دیده شدن و تعداد مخاطبی که تبلیغ را مشاهده می‌‌کند بسیار مهم است، سئوکاران نیز محیط‌‌هایی را برای دریافت لینک هدف قرار می‌‌دهند که بیشترین مخاطب را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. نوع پیام رسانی می‌‌تواند منجر به موفقیت یا شکست شما شود.

تولید لینک یک روش بازاریابی است

 

تولید لینک یک روش بازاریابی است

مانند هر بازاریابی خلاقانه‌‌ی دیگر، لینک سازی شما کاملا به موفقیت در نحوه‌‌ی برقراری ارتباط با دیگران وابسته است. هدف از برقراری ارتباط در هر فرایند بازاریابی، به دست آوردن منافع و ارزش افزوده‌‌ای است که طی یک فرآیند منطقی فراهم شده است. برای درخواست یک لینک، بسیار مهم است که سایت میزبان در قبال قرار دادن لینک سایت شما در مطالبش به منافع مشخصی دست یابد.در فرآیند درخواست لینک پیام شما باید آن‌قدر قانع‌کننده باشد که سایت میزبان مجاب شود تا به سایت شما لینک دهد. این درخواست‌‌های آنلاین معمولا به‌صورت ایمیل ارسال می‌‌شوند. از آنجایی که معمولا این نوع ارتباط با صاحبان سایت‌‌ها، به دلیل انبوه ایمیل‌‌های متفرقه ممکن است بسیار سخت باشد، نیاز است تا تمام تلاشتان را به کار گیرید تا در یک پیام مختصر به قانع کننده‌‌ترین شکل توجه صاحبان سایت‌‌های میزبان را برای لینک دهی جلب نمایید.
سئوکار برای برقراری ارتباط با دیگران باید بسیار سخت کوش باشد. او باید بتواند در مختصرترین حالت هدف خود را بیان نماید و صاحب سایت میزبان را از فواید لینک‌‌دهی به سایت خود آگاه نماید.سئوکاران برای بهبود ارتباطات خود برای دریافت لینک از اقدامات بسیاری بهره می‌‌گیرند اما صادقانه می‌‌توان گفت که تنها بهترین مطالب و محتواها در هر کلاس کاری می‌‌توانند صاحبان سایت را برای ارسال لینک قانع کرده و به‌راحتی لینک دریافت کنند. اغلب موفقیت یک مجموعه‌‌ی بازاریابی به موفقیت نحوه‌‌ی ارتباطات آن مجموعه، بستگی بسیاری دارد. این موضوع در تولید لینک نیز صادق است، جایی که میزان موفقیت در برقراری ارتباط تعیین می‌‌کند که پروسه‌‌ی تولید لینک موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر.

مجموعه‌‌های پایدار، به‌طور مداوم در تلاش هستند

سعی و تلاش نشانه‌‌ی یک بازاریابی خوب است. سازگاری و ارتباط منسجم تمامی فاکتورهای یک بازاریابی از جمله برندینگ، پیام‌رسانی، خدمات و … باعث خواهد شد تا مشتری آرام‌آرام به سمت یک برند جذب شوند و به آن وفاداری پیدا کنند. به همین ترتیب برای موفقیت پایدار در دریافت لینک و پروسه‌‌ی لینک سازی، نیاز است تا تمامی تلاش‌‌های شما به‌طور منسجم و مستمر انجام گیرد.
داشتن مجموعه‌‌های تولید لینک، همانند تبلیغات، سرمایه گذاری برای دیده شدن بیشتر است. اگر شما در انجام این سرمایه گذاری ناموفق عمل کنید یقین داشته باشید که در پشت رقبای خود فراموش خواهید شد.
در سطح کلان، می‌‌توان گفت که تلاش پیگیرانه برای تولید لینک به این معنی است که بتوان مجموعه‌‌ای را به‌طور بلند مدت تشکیل داد که هدف آن معرفی هرچه بیشتر یک برند بوده و این فرآیند هر سال تقویت شود. در سطح کوچک، این تلاش به فعالیت‌‌های هر روزه گفته می‌‌شود که آن‌قدر ادامه پیدا می‌‌کند تا یک لینک برای یک سایت به دست بیاید.کسب لینک موضوعی نیست که به‌صورت یک‌روزه برای یک سایت حل شود. تنها راه داشتن یک عملکرد منطقی و پایدار در این موضوع، پیگیری‌‌های تکنیک‌‌های سئو و تولید ارتباطات پایدار خواهد بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید