طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

آیا گوگل از محتوای سایت شما غافل است؟

آیا گوگل از محتوای سایت شما غافل است؟

آیا گوگل از محتوای سایت شما غافل است؟

یکی از چالش‌های مهم در سئو این است که اطمینان حاصل کنید موتورهای جستجو مطالب جدید شمارا به نمایش می‌گذارند، در این صورت ممکن است فقط مطالب قدیمی سایت شمارا مدنظر قرار دهند.
پس باید مطمئن شوید که موتورهای جستجو تمام مطالب سایت شمارا نمایش می‌دهند.
همچنین اگر در وب‌سایت خود به‌صورت منظم مطالب جدیدی مانند بازار تجارت الکترونیک، وب‌سایت‌های نشر خبر، آگهی وب‌سایت‌ها و انجمن قرار دهید ممکن است محتوای مهم شما سریع یا کاملا پیدا نشود.
در اینجا برخی از پرسش‌های مهمی که نیاز است از خود بپرسید تا مطمئن شوید سئوی شما از دست نرفته جمع‌آوری کرده‌ایم

چقدر از مطالب شما در گوگل جستجو می‌شود؟

برای پاسخ به این سوال نیاز به انجام دو چیز است:

*دریافت موجودی از صفحات جدید، به‌وسیله یک خزنده خوب برای این‌که تغییرات روزانه یا هفتگی را متوجه شوید.
*دریافت اینکه کدام صفحات هنگام جستجو توسط موتورهای جستجو پیدا می‌شوند.

استفاده هم‌زمان از هر دو روش بالا می‌تواند موثرتر باشد.

آیا گوگل از محتوای سایت شما غافل است؟ | سایت سازان
اجازه دهید به نمونه‌ای از یک سایت تجارت الکترونیک نگاهی بیندازیم.
نمودار اولین جزئیات وب‌سایت توسط خزنده وب‌سایت کشف می‌شود، فقط صفحات جدید پیدا می‌شوند، فقط رنگ‌های آبی توسط گوگل پیدا می‌شوند، رفتار موتور جستجو بسته به نوع سایت متفاوت خواهد بود، بنابراین هر نوع از صفحه در یک نوار جداگانه به نمایش می‌رسد.
آیا صفحات جدید تولید ترافیک می‌کنند؟
در میان صفحات جدید بررسی‌شده توسط گوگل تعدادی از صفحات شروع به تولید ترافیک می‌کنند اما تعدادی دیگر تولید ترافیک ندارند. صفحات فعال در جدول بارنگ سبز نشان داده می‌شوند.

آیا گوگل از محتوای سایت شما غافل است؟ | سایت سازان
اگر ما به صفحاتی که توسط گوگل پیدا می‌شوند (نمودار بالا) و به صفحاتی که توسط گوگل پیدا نمی‌شوند (نمودار پایین) نگاه کنیم تاثیر ارتباط داخلی کاملا آشکار است. در بسیاری از صفحات دریافت خواهیم کرد که تعداد قابل‌توجهی از لینک‌ها پیدا می‌شوند و کسانی که با چند لینک وارد می‌شوند رد می‌شوند.
یکی از دلایل بالقوه که باعث می‌شود مطالب سایت‌ها دیده نشوند محتوای ضعیف آن‌هاست، اگر شما هم از این صفحات ضعیف دارید انگیزه‌تان را برای بهتر شدن این صفحات بالا ببرید.

برخی از مطالب ضعیف هم توسط گوگل دیده می‌شوند اما ترافیک را بالا نمی‌برند علت آن است که این مطالب به‌اندازه کافی برای بالا بردن رتبه خوب نیستند.
Botify ابزاری است که نمایی کلی از وب سایتتان را به شما ارائه می‌دهد، این تنها ابزار جستجوگرها در صنعت است که ترکیبی از خزنده وب‌سایت با تجزیه‌وتحلیل کننده‌های سایت‌ها است. با Botify می‌توانید هر چیزی که برای تصمیم‌گیری درست نیاز دارید دریافت کنید.

آیا گوگل از محتوای سایت شما غافل است؟ | سایت سازان

می‌توانید برای 30 روز به‌صورت رایگان امتحانش کنید.
اگر خزنده وب‌سایت دید بیشتری از تاریخ اضافه شدن به سایت را دارد پس می‌توانید برای دیدن جزئیات بیشتر در موارد خاص از آن استفاده کنید.
آیا ساختار صفحات جدی وب‌سایت شما سزاوار دیده شدن است؟
برخی از صفحات جدید هم توسط گوگل پیدا می‌شوند، چرا این‌طور است؟

آیا گوگل از محتوای سایت شما غافل است؟ | سایت سازان

ساختار برخی وب‌سایت‌ها به‌گونه‌ای است که برای رسیدن به صفحه اصلی از صفحات داخلی تعداد زیادی کلیک لازم است و تعداد لینک‌های داخلی به‌شدت موتورهای جستجو را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
در اینجا مثال قبلی ما (توزیع لینک‌های جدید به صفحات ورودی) را مشاهده می‌نمایید. خط آبی لینک‌های تمام سایت‌ها (صفحاتی که به‌طور متوسط 10000 لینک را دریافت می‌کنند) نشان می‌دهد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید