طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت فروشگاه‌های زنجيره‌ای

طراحی سایت فروشگاه‌های زنجيره‌ای

طراحی سایت فروشگاه‌های زنجيره‌ای

اگر در شهر بزرگی زندگی نمی‌کنید، ممکن است هیچ‌گاه نیاز و توجهتان به یک فروشگاه زنجیره‌ای جلب نشده باشد؛ اما جالب است بدانید که این فروشگاه‌ها به‌سرعت در حال فراگیر شدن هستند. عمده دلیل اصلی پیدایش این فروشگاه‌ها، ایجاد مکان‌های بزرگ برای ارائه انواع محصول در پاسخ به نیازهای روزانه انسان‌هاست. در یک شهر کوچک احتمالا خیلی سریع می‌توانید مواد موردنیاز خود را از فروشگاه‌های مختلف تهیه کنید؛ اما در شهرهای بزرگ، این امر کمی سخت و زمان‌گیر است؛ بنابراین فروشگاه‌های زنجیره‌ای با ارائه هر آنچه نیاز دارید، می‌کوشند تا خیلی سریع به نیازهای شما پاسخ داده و موجب شوند که تنها با یک‌بار مراجعه به این مغازه بزرگ، همه مواد و وسایل موردنیاز خانه را تهیه کنید.

طراحی فروشگاه اینترنتی زنجیره ای

اما نکته‌ای که به آن اشاره شد، رشد و گسترش این فروشگاه‌ها می‌باشد. تعداد زیادی فروشگاه مختلف در مناطق مختلف شهرها به وجود آمده‌اند و این موضوع که از طرفی موجب راحتی مشتریان و گزینه‌های انتخاب بیشتری برای آن‌ها شده است، برای سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای کسب‌وکار در این حوزه راکمی سخت‌تر کرده است.به خاطر همین وجود رقبای زیاد است که برخی فروشگاه‌ها با ارائه تخفیفانی خاص، سعی در جلب مشتری بیشتر می‌نمایند؛ اما آیا شما به‌عنوان صاحب یکی از همین فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گزینه دیگری برای برتری بر رقبایتان دارید؟ پاسخ بلی است. شما می‌توانید از ظرفیت تکنولوژی‌ها و امکانات جدید آن‌ها استفاده کنید. شما می‌توانید از فضای عظیم و گسترده اینترنت استفاده کنید.

یک وب سایت تخصصی برای فروشگاه زنجیره‌ای‌تان داشته باشید

اگر کمی با دقت به اطرافتان نگاه کنید، متوجه می‌شوید که انسان علاوه بر کار وزندگی در دنیا، بخشی از کار و فعالیت خود را نیز در دنیای دیگری به نام اینترنت می‌گذرانند. اینترنت به‌عنوان پدیده قرن 21، این امکان را برای انسان‌ها فراهم کرده است تا بتوانند به‌سادگی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.این فضای عظیم از ارتباطات مجازی سبب شده است تا فرصت بزرگی برای بسیاری از صاحبان کسب‌وکار به وجود آید تا بتوانند از این فضا به بهترین نحو ممکن بهره‌برداری کنند. شما هم می‌توانید از این فضا برای معرفی فروشگاه زنجیره‌ای‌تان به میلیون‌ها کاربر اینترنتی استفاده کنید و خدمات و امکاناتی را هم به آن‌ها ارائه دهید.برای استفاده از فضای گسترده و جهانی اینترنت کافی است که یک وب‌سایت داشته باشید؛ اما نه هر وب سایتی. شما باید یک وب‌سایت تخصصی و ویژه فروشگاه زنجیره‌ای‌تان داشته باشید.

طراحی سایت فروشگاه‌های زنجيره‌ای | طراحی فروشگاه اینترنتی زنجیره ای

وب‌سایت شما می‌تواند در ساده‌ترین حالت دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ظاهر گرافیکی زیبا و جذاب و متناسب با فضای فروشگاه و کالاهایی که ارائه می‌دهید
 • امکان معرفی کامل فروشگاه خود به همراه نمایش آدرس آن بر روی نقشه‌های اینترنتی نظیر گوگل مپ
 • امکان معرفی سایر شعبه‌های فروشگاه خود در مناطق و شهرهای مختلف در طراحی سایت
 • امکان نمایش محصولاتی که ارائه می‌دهید در دسته‌بندی‌های مختلف نظیر محصولات غذایی، آشامیدنی، بهداشتی و …
 • امکان ارائه توضیحات کامل راجع به هر محصول به همراه تصاویر آن
 • امکان ارائه تصاویر و ویدئوهایی از محیط و فضای فروشگاه
 • امکان ارائه آخرین اطلاعیه‌ها و اخباری نظیر تخفیفات مناسبتی و …
 • امکان قرار دادن مقالاتی پیرو معرفی برندهای معرف غذایی و بهداشتی
 • امکان برگزاری قرعه‌کشی‌های فروشگاه به‌صورت آنلاین
 • امکان دریافت نظر کاربران راجع به محصولات فروشگاه و رفتار کارکنان
 • امکان پشتیبانی و ارتباط با کاربران
 • و…

بنابراین با طراحی یک وب‌سایت تخصصی فروشگاه زنجیره‌ای، می‌توانید فروشگاه خود را در سطح جهانی و در گسترده اینترنت به همگان معرفی کنید؛ اما وب سایت شما با وجود موارد اشاره‌شده بازهم کامل نیست و نیازمند برخی ملزومات مهم فنی است.

ملزومات فنی که در طراحی وب سایتتان باید در نظر بگیرید

هرچقدر هم وب سایت خود را زیبا و خوب طراحی کرده باشید تا زمانی یه یکسری اصول و قواعد فنی در طراحی آن در نظر گرفته نشده باشد، وب سایت شما با موفقیت چندانی در فضای اینترنت مواجه نمی‌شود.یکی از مهم‌ترین این اصول، طراحی بهینه وب سایت شما برای موتورهای جستجو است. این مورد مهم که از آن بانام سئو نیز یاد می‌شود، سبب می‌شود تا وب سایت شما در صفحات ابتدایی موتورهای جستجو و در پاسخ به جستجوهایی مرتبط با فروشگاه زنجیره‌ای نمایش داده شود. این مورد سبب هدایت ترافیک عظیمی از اینترنت به وب سایت شما می‌شود چراکه عمده ترافیک اینترنت از موتورهای جستجو می‌گذرد و این مورد سبب پربازدید شدن وب‌سایتتان می‌گردد.

سرعت وب سایت

مورد مهم دیگر سرعت‌بالای دسترسی به وب سایتتان است. اگر کاربر مدت‌زمان زیادی را به انتظار باز شدن صفحات وب سایت شما منتظر بماند، سریعا به وب سایت دیگری مراجعه کرده و هرگز به وب سایت شما برنمی‌گردد؛ بنابراین این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است.

طراحی ریسپانسیو

مورد مهم دیگر که در سال‌های اخیر اهمیت بیشتری پیداکرده است، طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن وب‌سایت تان است. این بدان معنا می‌باشد که کاربر چه از طریق موبایل، چه تبلت و چه لب تاپ به وب سایت شما مراجعه نماید، بایستی محتوای صحیح و متناسب با اندازه صفحه‌نمایش دستگاه خود دریافت کند.موارد مهم دیگری نظیر فضای ذخیره‌سازی مناسب، در دسترس‌پذیری و یا امنیت نیز باید در طراحی وب سایت تان در نظر گرفته شود. با توجه به پیچیده بودن و تخصصی بودن این موارد، پیشنهاد می‌شود تا از یک طراحی ماهر و باتجربه استفاده نمایید تا بتواند موارد ذکرشده را به بهترین نحو ممکن برای شما طراحی و پیاده‌سازی نماید تا علاوه برداشتن یک سایت زیبا و با محتوا و ویژگی‌های تخصصی یک فروشگاه زنجیره‌ای، یک وب‌سایت پربازدید، موفق و کامل در فضای اینترنت داشته باشید.

برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی زنجیره ای خود با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید