طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه

طراحی سايت مدرسه و پرتال مدارس

تا قبل از پیدایش مدارس و دانشگاه‌ها، عمده آموزش و تربیت کودکان در چارچوب خانواده‌ها انجام می‌شد؛ بنابراین روش‌ها و متدهای گوناگونی طبق ساختار و فرهنگ خانواده‌ها برای تربیت کودکان به کار گرفته می‌شد. باگذشت زمان و درک بالای اهمیت آموزش و تربیت کودکان، مکان‌های ساخت‌یافته‌ای بانام مدارس به وجود آمدند. این مدارس در ابتدا تنها باهدف آموزش خواندن و نوشتن یا همان سواد ایجاد شدند، اما باگذشت زمان فعالیت‌های خود را در جهات مختلف گسترش دادند. امروزه مدارس سعی در تربیت و آموزش کودکان در حوزه‌های گسترده و متفاوتی هستند. حوزه‌های مانند ریاضی و فیزیک، هنر و نقاشی، ورزش، مسائل دینی و مذهبی و…
با رشد و پیشرفت علوم مختلف و اثرگذاری آن‌ها در جوامع، مدارس نیز از این تاثیرپذیری مستثنی نبودند. بسیاری از پیشرفت‌های موجود در علوم مهندسی مکانیک، عمران، برق و… سبب شد تا شرایط محیطی بهتر و مناسب‌تری برای آموزش کودکان ایجاد شود.اما مدارس هنوز نتوانسته‌اند خود را با یکی از تاثیرگذارترین و گسترده‌ترین تکنولوژی‌های موجود در قرن بیست‌ویک وفق دهند.

طراحی وب سایت حرفه ای مدرسه

اینترنت و فضای مجازی. با فراگیر شدن اینترنت و دسترسی افراد جامعه به اینترنت پرسرعت، بسیاری از مسائل دولتی، اجتماعی و اقتصادی در این بستر انجام می‌گیرد؛ اما مدارس هنوز در پیوستن به این دنیای عظیم در ابتدای راه هستند.کامپیوترها و اینترنت می‌توانند تاثیرات شگفتی بر روی روش‌ها و متدهای آموزش بگذارند. چه‌بسا که برخی از ابزارها مانند نوارها و فیلم‌های آموزشی در آموزش درس‌هایی مانند زبان‌های خارجه استفاده می‌شدند؛ اما از اینترنت می‌توانند بسیار گسترده‌تر بهره برد.
برای ورود یک مدرسه به دنیای مجازی، بسیار از موارد و زیرساخت‌ها باید فراهم شود. باید هماهنگی‌ها برای پیاده‌سازی و پشتیبانی از یک سیستم یکپارچه وجود داشته باشد. این امر کاری بسیار سخت و زمان‌بر و در حوزه فعالیت‌های کلان کشوری است؛ اما شاید یک‌راه ساده تر و محلی‌تری وجود داشته باشد تا یک مدرسه بتواند به بهره‌گیری از آن کمی به سمت الکترونیکی شدن و اینترنتی شدن گام بردارد.

یک وب سایت مدرسه

شاید در نگاه اول داشتن طراحی وب سایت مدارس برای یک مدرسه امری ساده به نظر برسد که نتواند کاری جز ارائه اخبار مدرسه انجام دهد؛ اما نکته اینجاست که مدرسه نیازمند طراحی یک وب سایت کاملا تخصصی است. وب سایتی که دارای مولفه ها ویژگی‌هایی کاملا خاص و مخصوص مدرسه داشته باشد.

طراحی سایت مدرسه - طراحی سایت | بهینه سازی سایت | طراحی وب سایت

یک وب سایت مدرسه، شروعی برای ورود به دنیای مجازی

در عصر امروز، ارتباطات مجازی به سرعت در حال گسترش است و سهم زیادی از تعاملات اجتماعی را دربرمی گیرد؛ بنابراین با فرض اینکه هر دانش‌آموزی توانایی و شرایط دسترسی به اینترنت را داشته باشد، می‌توان یک وب سایت تخصصی برای مدرسه طراحی کرد.

یک طراحی وب سایت حرفه ای مدرسه باید در حالت کلی دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • طراحی سایت گرافیکی زیبا و متناسب با فضای علم و مدرسه
 • امکان معرفی مدرسه و مدیر، معاونین و اساتید مدرسه به همراه بیان اهداف کلی مدرسه به عنوان یک سازمان
 • امکان ارائه آخرین اخبار مدرسه و اطلاعیه‌های برگزاری مراسمت و وقایع خاص
 • امکان طراحی صفحه‌ای خاص برای هر درس بنابر نیاز استاد و معلم درس
 • امکان ارائه برنامه درسی و ترمی پایه های مختلف در طراحی وب‌سایت
 • امکان طراحی و قراردادن ویدئوهای ضبط‌شده دروس
 • امکان قرار دادن فایل های مالتی مدیا نظیر تصاویر و ویدئوها توسط دانش آموزان و اساتید
 • امکان مدیریت دانش آموزان در قالب پایه های متفاوت و امکان عضویت در درس های طراحی‌شده
 • امکان قرار دادن تمارین هر درس بر روی صفحه مربوطه
 • امکان قرار دادن فایل های پاسخ تمارین از سوی دانش آموزان بر روی سایت
 • امکان قرار دادن نمرات هر درس به صورت خصوصی بر روی پروفایل دانش آموزان
 • امکان ارائه کارنامه به دانش آموزان در پروفایل شان
 • امکان ارتباط دانش آموزان با اساتید و پرسش و پاسخ
 • امکان برگزاری کلاس به صورت مجازی و از طریق تکنولوژی های تکمیلی مانند ویدئوکنفرانس
 • امکان طراحی تالارهای گفتگو برای گفتگوی دانش آموزان در دسته‌بندی‌ها و موضوعات مختلف
 • امکان طراحی سایت مدارس و قرار دادن صفحه‌ای برای معرفی کتاب‌های موجود در کتابخانه مدرسه و توانایی رزرو اینترنتی کتاب توسط دانش آموزان و…

بنابراین داشتن یک وب سایت تخصصی برای مدرسه، تنها ابتدای راه است. با توجه به نیازهای خاص هر مدرسه و شرایط آن، امکان طراحی و پیاده‌سازی المان های دیگری نیز وجود دارد؛ اما جدا از مولفه های اشاره‌شده، یک وب سایت موفق باید دارای ویژگی‌های دیگری باشد که عمدتا برای هر وب سایت قابل تعریف است.

موارد فنی که باید در طراحی یک وب سایت در نظر گرفت

برای اکثر وب سایت ها، بازدیدکننده بالا یکی از مهم‌ترین عامل‌های موفقیت آن وب سایت است. چراکه هر چه وب سایت پربازدید تر باشد، امکان ارائه خدمات به افرادی بیشتری وجود دارد و نهایتا نتیجه بزرگ‌تری نیز حاصل می‌شود. برای این کار در حال حاضر عمدتا بر روی عنصری به نام سئوکار می‌شود که به معنای طراحی بهینه وب سایت برای موتورهای جستجو است. با این کار، وب سایت در صفحه اول نتایج جستجوهای مرتبط نمایش داده می شود.
اما برای یک وب سایت مدرسه موضوعی کمی متفاوت‌تر است. دسترسی به وب سایت مدرسه باید محدودتر شود. تنها دانش آموزان و اساتید باید توانایی ورود به وب سایت را داشته باشند. به همین خاطر نیاز به طراحی سازوکارها و سامانه‌هایی برای احراز هویت و ورود کاربران به عنوان دانش‌آموز و یا استاد به وب سایت می باشد.

عوامل موثر در سایت

این کار عمدتا با طراحی صفحه‌های لاگین و در اختیار دادن نام کاربری و رمز عبور به دانش آموزان و اساتید انجام می‌شود. با این کار همه امکان باز کردن وب سایت را دارند اما تنها کسانی که دارای نام کاربری و رمز عبور معتبر دارند، امکان ورود به وب سایت را دارند.همچنین امنیت وب سایت هم از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه بر خلاف عمده سایت های دیگر، محتوای یک وب سایت مدرسه اطلاعات محرمانه‌ای است که نیازمند حفاظت خاص و ویژه ای می‌باشند تا امکان دسترسی و تغییر و یا انتشار آن‌ها وجود ندارد.بنابراین طراحی وب سایت مدرسه امری ساده نیست و نیازمند صرف زمان و تخصص بالایی می باشد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که این کار را به یک طراح ماهر و با تجربه بسپارید.برای طراحی وب سایت حرفه ای مدرسه با کارشناسان سایت سازان در ارتباط باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

طراحی سایت مدرسه
عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت مدرسه
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید