طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

طراحی سایت تجاری | طراحی حرفه ای سایت تجاری

طراحی سایت تجاری | طراحی حرفه ای سایت تجاری

طراحی سايت تجاری

درگذشته‌های دور، واژه و مفهومی به نام تجارت وجود نداشت. انسان‌ها توانایی و دانش ارتباط با یکدیگر را نداشتند. از این رو تا جای ممکن تلاش می‌کردند تا نیازهای خودشان را، خودشان برآورده کنند؛ اما باگذشت زمان، آن‌ها دریافتند که هر انسانی مهارتی خاص در حوزه‌ای خاص دارد که نیاز دیگر در این حوزه به آن مقدار مهارت ندارد؛ بنابراین اولین ایده معاملات تجاری به وجود آمد.پس از آن‌ها انسان‌ها تا مدت‌ها نیازهای خود را با معامله با دیگران رفع می‌کردند. این کار به دلیل نیازهای محدود انسان‌ها که همان نیازهای اولیه خوراک و پوشاک بود، ساده و قابل انجام بود.

چراکه انسان‌ها یکدیگر را می‌شناختند و می‌دانستند که مثلا چه کسی در چه زمینه‌ای مهارت و شهرت دارد.اما باگذشت زمان و رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی، نیازهای انسان‌ها به‌صورت صعودی رشد کردند. دیگر نیازهای انسان تنها محدود به خوراک و پوشاک نبود و دیگر خوراک و پوشاک نیز آن‌قدرها ساده نبود؛ بنابراین نیازی برای متمرکز کردن معاملات تجاری احساس می‌شد.

طراحی حرفه ای سایت تجاری

این نیازها سبب ایجاد اولین مراکز خرید شد. این مراکز خرید در ابتدا بادید رقابت شدید، به‌صورت غیرتخصصی بود و از هر نوع محصول و ارائه‌کننده تنها یک مغازه وجود داشت؛ اما با رشد عقل اقتصادی بشر، مراکز تجاری بسیار بزرگ‌تر و گسترده‌تر شدند تا جایی که امروز مراکز تجاری و خرید تخصصی به وجود آمده‌اند. به‌عنوان‌مثال مرکز خرید موبایل ایران که همه ارائه‌دهندگان موبایل در این مرکز فعالیت می‌کنند.در این مراکز انواع ارائه‌کنندگان انواع مختلف محصول وجود دارد. با این متمرکز سازی، علاوه بر ساده کردن کار برای مشتریان، انجام کارهای اقتصادی نظیر سرمایه‌گذاری نیز برای علاقه‌مندان ساده‌تر و ساخت‌یافته‌تر شد.

اما بازهم موانعی برای موفقیت این مراکز وجود دارد.با گسترش این مراکز و ارائه خدماتی تقریبا یکسان از دید مشتریانی که در حال مقایسه آن‌ها هستند، امکان جذب مشتری و سرمایه‌گذار که مهم‌تری عامل موفقیت این مراکز است بسیار سخت شده است. عمده فعالیت‌ها در این حوزه بر روی تبلیغات تمرکز دارد که بسیار هزینه‌بر هستند و برای مراکز تجاری نوپا به‌هیچ‌وجه مناسب نیست. بااین‌وجود آیا راه دیگری برای گسترش فعالیت‌های این مراکز وجود دارد؟

آیتم های تخصصی طراحی سایت مراکز تجاری | بهینه سازی وب سایت

یک وب‌سایت برای مراکز تجاری، یک‌راه فوق‌العاده

عصر امروز عصر ارتباطات و اینترنت است. با توجه به فراگیر شدن اینترنت و امکان دسترسی افراد به آن، بسیاری از وقت انسان‌ها در حال گشت‌وگذار در اینترنت می‌گذرد. علاوه بر جنبه‌های سرگرمی، بسیاری از کسب‌وکارها و تجارت‌ها نیز از طریق این فضای بزرگ در حال فعالیت هستند. نمونه بارز آن‌ها فروشگاه‌های اینترنتی هستند که بعضا بدون داشتن مغازه‌ای در شهر، اقدام به فروش محصولات خود می‌کنند.
برای استفاده از این ظرفیت فوق‌العاده در جهت گسترش فعالیت‌های یک مرکز تجاری، بهترین کار طراحی یک وب‌سایت است؛ اما نه هر وب‌سایتی. یک مرکز تجاری نیازمند یک وب‌سایت تجاری می‌باشد. وب‌سایتی که کاملا خاص و متفاوت از وب‌سایت‌های دیگر نظیر وب‌سایت‌های خبری و یا دانلود می‌باشد.

یک وب‌سایت تخصصی مراکز تجاری در حالت کلی باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • طراحی سایت ظاهر گرافیکی زیبا و کاربرپسند در جهت جذب مشتریان اینترنتی در نگاه اول
  • امکان معرفی کامل مرکز تجاری به همراه نمایش آدرس آن بر روی نقشه‌های اینترنتی نظیر گوگل مپ
  • امکان معرفی انواع ارائه‌دهندگان خدمات و نوع سرویس‌ها و محصولاتی که ارائه می‌دهند به همراه نحوه دسترسی به آن‌ها که شامل بلوک‌های مکانی و شماره‌های تماس می‌باشد
  • امکان معرفی مکان‌های تفریحی در  طراحی سایت موجود در مرکز تجاری نظیر رستوران‌ها و شهربازی‌ها
  • امکان قرار دادن تصاویر و ویدئوهایی جهت معرفی مرکز
  • امکان گردش کاربران در قالب تورهای مجازی در مرکز
  • امکان قرار دادن نقشه کامل مرکز تجاری در طراحی وب‌سایت
  • امکان انجام فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد شرایطی خاص برای ارتباط با سرمایه‌گذاران
  • امکان جذب پشتیبان
  • امکان ارائه خدمات و محصولات به‌صورت پستی در قالب فروشگاه‌های اینترنتی باقابلیت پرداخت آنلاین

بنابراین، یک مرکز تجاری با داشتن یک وب‌سایت تجاری می‌تواند دامنه فعالیت‌های خود را بسیار گسترش دهد، چراکه مقدار مشتریان بالقوه برای بازدید و خرید از یک مرکز تجاری در فضای اینترنت بسیار بیشتر از فضای یک منطقه و یا یک شهر است.
اما مهم‌ترین حاصلی که یک وب‌سایت می‌تواند برای یک مرکز تجاری داشته باشد، معرفی آن به همه کاربران اینترنت در سراسر جهان است. با این کار علاوه برجذب مشتری، امکان فرصت‌های اقتصادی و همکاری‌های بین‌المللی وجود دارد؛ اما این کار نیاز به تلاش بیشتری دارد.

نیازهای دیگر یک وب‌سایت مراکز تجاری

برای موفقیت یک وب‌سایت، صرف‌نظر از محتوایی که وب‌سایت ارائه می‌کند یکسری موارد فنی باید در ساخت وب‌سایت در نظر گرفته شود. مواردی مانند سرعت‌بالا، قابلیت دسترسی، امنیت، طراحی ریسپانسیو و واکنش گرا، فضا و…اما یکی از مهم‌ترین مواردی که برای یک وب‌سایت به‌خصوص یک وب‌سایت مرکز تجاری اهمیت دارد، سئو است. سئو مـتناظر با پربازدید بودن وب‌سایت است. هر چه وب‌سایت شما پربازدید تر باشد، وب‌سایت شما موفق‌تر است چراکه فرصت‌های ایجادشده برای شما بیشتر است.

بهینه‌ سازی وب‌سایت

اما برای پربازدید بودن طراحی سایت، یکی از بهترین و مهم‌ترین اقداماتی که می‌تواند انجام داد، طراحی بهینه‌ وب‌سایت برای موتورهای جستجوست که سئو نام دارد. با این کار هنگام جستجو عباراتی مانند “مراکز تجاری بزرگ ایران” در گوگل، وب‌سایت شما در صفحه اول نتایج و بالاتر از رقبایتان قرار می‌گیرد و این کار سبب افزایش قابل‌توجه ترافیک و بازدید از سایتتان است.برای طراحی وب سایت و پیاده‌سازی موارد اشاره‌شده به‌صورت مناسب، بایستی زمان قابل‌ملاحظه‌ای صرف شود. همچنین تجربه در طراحی مواردی مانند سئو نقشی حیاتی دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود برای داشتن طراحی سایت حرفه ای باکیفیت، کار طراحی وب‌سایت مرکز خرید خود را به یک طراح ماهر بسپارید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

طراحی سایت تجاری | طراحی حرفه ای سایت تجاری
عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
طراحی سایت تجاری | طراحی حرفه ای سایت تجاری
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید