طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

طراحی سایت پزشکی و پزشکان

طراحی سایت پزشکی و پزشکان

اهمیت داشتن یک وب سایت

علم پزشکی از جمله علومی است که سابقه چندانی در گذشته ندارد. در واقع اگر شما در صد و یا صدوپنجاه سال پیش دچار بیماری می‌شدید، احتمال زنده ماندن شما بسیار کم بود، چرا که در آن زمان‌ها اصلا دانش و آگاهی نسبت به بیماری و علل آن وجود نداشت و چه‌بسا بسیاری مواقع مردم مریضی‌های خاصی که عموماً شیوع پیدا می‌کردند را نشانه بد و عقوبت کارهای خود می‌دانستند و به‌سادگی در برابر آن تسلیم می‌شدند.اما پیشرفت‌های علوم مختلف از جمله علم پزشکی در قرون اخیر رشد بسیار صعودی به خود گرفت تا جایی که در حال حاضر برای بسیاری از بیماری‌ها که تا 100 سال پیش بسیاری از کودکان در اثر آن‌ها جان خود را از دست می‌دادند، واکسن‌هایی تعبیه‌شده است و در سنین مختلف به افراد تزریق می‌شود تا در برابر این نوع بیماری‌ها واکسینه شوند.همچنین اگر شما دچار ناراحتی خاصی از ناحیه بدنی و حتی روحی روانی شوید، می‌توانید به‌سادگی به پزشک متخصص مربوط به بیماری خود که سال‌ها در آن حوزه مطالعه و تجربه داشته است مراجعه کنید و اقدام به تشخیص بیماری خود و درمان آن نمایید.

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که شاید از دیدگاه یک پزشک، زندگی سالم و در صورت وقوع بیماری تشخیص و رفع آن بسیار راحت‌تر از ایام گذشته باشد، بازهم مشکلاتی برای بیماران وجود دارد. باوجود گسترش و تخصصی شدن پزشکان، بازهم افراد هنگام ناراحتی خاص ابتدا به خانواده خود مراجعه کرده و سعی در درمان سنتی و خانگی آن می‌کنند. در صورت عدم حل خیلی‌ها به دنبال پرسش از دیگران برای راه‌های درمانی بدون مراجعه به پزشک می‌گردند. برخی‌ها نیز در صورت حاد شدن شرایطشان نهایتا به یک پزشک عمومی مراجعه می‌کنند.

طراحی سایت ویژه پزشکان

اما نکته مهم این است که باز هم دانش افراد درباره علم پزشکی و ملزومات لازم و به خصوص اقدامات پیشگیرانه لازم برای سلامتی را نمی‌دانند. افراد اطلاعات خاصی درباره تخصصی‌های پزشک نمی‌دانند. درباره خواص درمانی غذاها اطلاع چندانی ندارند؛ و این موضوع می‌تواند سبب عدم استفاده مناسب از جامعه پزشکان شود.اگر شما یک پزشک هستید شاید به دنبال ارتباط بیشتر با مردم باشید. نه‌تنها ارتباط با بیماران بلکه مشاوره با همه افراد جهت آگاهی بخشیدن به آن‌ها در حوزه‌های مختلف پزشکی. شاید به دنبال معرفی خود و تخصص خود باشید؛ و یا شاید یک پزشک بسیار پرمشغله باشید که به دنبال راهی برای مدیریت بهتر نوبت گیری و ویزیت بیماران خود هستید؛ اما آیا راهی برای پاسخگویی به نیازهای شما وجود دارد؟

یک وب‌سایت تخصصی پزشکی داشته باشید

دنیای امروز دنیای دیجیتال و فناوری اطلاعات است. بسیاری از راه‌های سنتی برای به انجام رساندن کارها در گذشته جای خود را به راه‌های سریع و آسان اینترنتی داده‌اند. شما هم بتوانید از این ظرفیت عظیم استفاده کنید. برای این کار کافی است یک وب‌سایت تخصصی پزشکی داشته باشید؛ اما یک وب‌سایت تخصصی پزشکی چگونه وب سایتی است؟

یک وب سایت تخصصی پزشکی در ساده‌ترین حالت می‌تواند دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • ظاهر گرافیکی زیبا و متناسب با فضای پزشکی و درمان و سلامتی
  • امکان معرفی کاملا خود و زمینه و تخصص کاری
  • امکان ارائه تقویم کاری مشخص کننده زمان و مکان حضور خود در مطب یا بیمارستان‌ها
  • امکان طراحی سامانه اینترنتی برای رزرو هفتگی نوبت به‌صورت اینترنتی با امکان پرداخت الکترونیکی
  • امکان ارائه مقالات و محتواهای آموزشی پزشکی در حوزه‌های مختلف
  • امکان ارائه آخرین اخبار و دستاوردهای پزشکی در طراحی سایت
  • امکان ایجاد قسمتی جهت مشاوره و پاسخ به سوال کاربران
  • امکان ایجاد فروشگاه اینترنتی برای ارائه محصولات پزشکی مرتبط
  • امکان مدیریت افراد و بیماران در قالب پروفایل‌های اینترنتی
  • و…

بنابراین شما به‌عنوان یک پزشک با داشتن یک وب‌سایت تخصصی پزشکی، می‌توانید علاوه بر گسترش کار خود، خدمات خود را نیز به افراد بیشتری از جامعه ارائه دهید؛ اما آیا وب سایتی با مولفه های ذکر شده برای کاربرد شما کافی است؟

ملزومات فنی یک وب سایت خوب

برای داشتن یک وب سایت کامل، علاوه بر طراحی و پیاده سازی مولفه ها و ویژگی های تخصصی مربوط به پزشکی که به برخی از آن‌ها اشاره شد، وب سایت شما باید دارای یکسری ویژگی‌های فنی به مراتب مهم تر باشد. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

طراحی بهینه (سئو) :

به منظور گسترش فعالیت‌های اینترنتی خود از طریق وب سایت، شما نیاز به یک وب سایت پزشکی پربازدید دارید. برای این کار راه‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها طراحی بهینه وب‌سایتتان برای موتورهای جستجو است. در صورتی که فعالیت‌های خاصی را که تحت عنوان سئو از آن‌ها یاد می‌شود، بر روی وب‌سایتتان انجام دهید، هنگام جستجوی مطالب پزشکی، وب سایت شما در صفحه اول نتایج موتورهای جستجویی نظیر گوگل نمایش داده می‌شود. این امر سبب افزایش بازدید از سایت شما می‌گردد چرا که عمده ترافیک ورودی به وب سایت‌ها از طریق موتورهای جستجو هدایت می‌شود.

سرعت :

باوجود هزاران وب‌سایت مشابه، تصور کنید اگر وب‌سایت شما هر چند هم که کامل و بی‌نظیر، اما کند باشد. در این صورت کاربر به هیچ وجه منتظر کامل لود شدن محتوای وب سایت شما نمی‌شود و به وب‌سایت دیگری مراجعه می‌کند؛ بنابراین سریع بودن وب‌سایتتان نیز بسیار اهمیت دارد.

طراحی ریسپانسیو:

یکی دیگر از موارد فنی که باید در طراحی وب سایت شما اعمال شود، طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا است. این بدان معنا است که کاربران با دستگاه های مختلف نظیر موبایل و یا تبلت، محتوای مناسب و متناسب با اندازه صفحه نمایش دستگاهشان را دریافت کنند.بنابراین برای داشتن یک وب سایت پزشکی خوب و کارا، علاوه بر مسائل تخصصی مربوط به حوزه پزشکی باید توجه ویژه‌ای نیز به مسائل فنی یک وب سایت کرد؛ بنابراین به منظور پیاده سازی مناسب این موارد، پیشنهاد می‌شود که طراحی وب سایت تان را به یک طراح ماهر و باتجربه بسپارید تا با تمرکز بر حوزه پزشکی و دوری از موارد فنی مربوط به طراحی وب سایت، یک سایت کامل و آماده را تحویل گرفته و از آن بهره گیرید.برای طراحی سایت پزشکی و پزشکان با کارشناسان سایت سازان از طریق صفحه ی تماس با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید