طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ابزارهای تولید و استفاده از GIF

ابزارهای تولید و استفاده از GIF

GIF ها بسیار عالی هستند. آن‌ها را همه‌جا می‌توان یافت. ما از GIF ها در توییت‌های خدمات به مشتریان، ایمیل‌ها و کانال‌های ضعیف (ازنظر حجم بارگذاری مطلب) بهره می‌بریم. ما از GIF ها در ایمیل‌ها و اطلاعیه‌های عمومی استفاده می‌کنیم. هرکجا که یک پیام وجود دارد شانس این وجود دارد که بشود از GIF ها استفاده کرد.
بعلاوه دریافتیم که استفاده از GIF ها نتایج بسیار خوبی به همراه دارند. استفاده از GIF ها یکی از بهترین روش‌های ما برای جذب مشارکت در توییتر به‌حساب می‌آید. یکی از محبوب‌ترین نوع ایمیل‌های معاملاتی که برای مشتریان ارسال می‌شود ایمیل‌های حاوی GIF ها هستند.
آیا می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید GIF تولید کنید؟ و می‌خواهید بدانید که کجا و چه زمانی آن‌ها را به اشتراک بگذارید؟
در اینجا سعی شده تا بهترین ابزارها، نکات و ترفندها برای تهیه GIF مناسب برای شما ارائه شود.
در این مقاله چگونگی ساخت GIF با بهترین تاثیر گذاری به شما آموخته خواهد شد که شامل مطالب زیر است:
1) چگونه خودتان GIF بسازید
2) از کجا می‌توان GIF های پیش‌ساخته مناسب را یافت
3) چه زمانی در بازاریابی از GIF استفاده کنید
در ابتدا بهتر است با یک راهنمای سریع در مورد چند ابزار مفید به‌منظور ساخت GIF آشنا شوید.
9 ابزار و اپلیکیشن ساده برای ساخت GIF در یک دقیقه:

چگونه از یک ویدئو GIF بسازیم؟

1) Gifs.com

اگر شما به دنبال ساخت GIF از روی ویدئو‌های YouTube، Instagram یا Vine هستید، Gifs.com بهترین ابزار برای این کار به‌حساب می‌آید. با استفاده از Gifs.com تمام‌کاری که نیاز است شما انجام دهید، کپی کردن URL ویدئویی است که می‌خواهید آن را به GIF تبدیل کنید. این سایت همچنین دارای ابزارهای ویرایشی نیز هست، ازجمله توانایی اضافه کردن زیرنویس و برش تصاویر.

2) Giphy GIF Maker9

Giphy محلی است که می‌توانید بهترین مجموعه از GIF ها را در آن بیابید. در اینجا همچنین چند ابزار عالی برای تولید GIF نیز وجود دارد. اولین آن‌ها GIF Maker است که به شما اجازه می‌دهد که مستقیما از فایل‌های ویدئویی یا لینک‌های YouTube، GIF تولید کنید. برای استفاده از GIF Maker کافی است تا URL ویدئو را وارد کرده یا فایل ویدئو را آپلود کنید. سپس می‌توانید GIF موردنظرتان را تولید کرده و با استفاده از ابزارهای موجود در رابط کاربری، آن را ویرایش کنید. با استفاده از GIF Maker می‌توانید تعیین کنید که در کدام نقطه از ویدئو GIF شروع‌شده و مدت آنچه اندازه باشد. همچنین امکان اضافه کردن زیرنویس هم در این ابزار فراهم است. زمانی که GIF موردنظرتان را تولید کردید می‌توانید آن را در هر شبکه اجتماعی که می‌خواهید قرار دهید.

چگونه عکس‌ها را به هم بچسبانیم؟

3) Giphy Slideshow

Slideshow به‌عنوان یکی دیگر از ابزارهای تولیدشده توسط Giphy شمارا قادر می‌سازد تا عکس‌ها و GIF ها را با یکدیگر ترکیب کرده و یک GIF بصورت slideshow بسازید.برای شروع کار با Slideshow شما نیاز دارید عکس‌های ساکن و GIF هایی که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. سپس بعد از آپلود کردن تصاویر می‌توانید ترتیب به نمایش درآمدن آن‌ها را در GIF تعیین کنید. همچنین می‌توانید زمان نمایش هر عکس را در GIF مشخص کنید.

4) Gifmaker.me

Gifmaker.me یک ابزار رایگان است که به شما امکان می‌دهد تا از عکس‌هایتان، انیمیشن GIF و slideshow تهیه کنید. Gifmaker دارای یک کنترل پنل مفید است که به شما اجازه می‌دهد GIF خود را با تعیین اندازه صفحه، سرعت تغییر عکس‌ها و تعداد دفعات تکرار آن، مدیریت کنید.

5) Imgflip

این ابزار بسیار به Gifmaker.me شبیه بوده و شمارا قادر می‌سازد که از چند عکس یک GIF بسازید. همچنین
می‌توانید از این ابزار جهت تبدیل ویدئوها به GIF استفاده کنید. در Imgflip می‌توانید GIF را با تغییر متن، تغییر زمان مکث تصاویر و تغییر اندازه تصاویر ویرایش کنید. لازم به ذکر است که برای انتقال GIF نهایی باید در این ابزار عضو باشید.

چگونه GIF را ویرایش کنیم؟

6) GIF ویراستار

GIF ویراستار موجود در Giphy یک ابزار عالی برای ویرایش و دستیابی به GIF های پیش‌ساخته است. این محصول رایگان امکان اضافه کردن برچسب‌های متحرک، فیلتر‌های سرگرم‌کننده و شرح تصاویر را به GIF شما می‌دهد.با استفاده از URL یک GIF، یک لینک Giphy و یا آپلود کردن تعدادی عکس از رایانه‌ی خود می‌توانید ویرایش GIF خود شروع کنید. زمانی که GIF شما آماده ویرایش شد، شما می‌توانید قبل از اضافه کردن توضیحات تصاویر برچسب‌های مختلف را از کتابخانه Giphy به آن اضافه کنید و از محدوده‌ی بزرگی از فیلترها بهره بگیرید (مانند معکوس کردن و سیاه‌وسفید کردن GIF) و آیتم نهایی تولیدشده را در هرجایی که می‌خواهید نشر دهید.

چگونه با استفاده از صفحه‌نمایش خود GIF بسازیم؟

7) CloudApp

گاهی اوقات تولید GIF با استفاده از صفحه‌ی نمایش می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. این تکنیک برای تولید راهنما به‌منظور توضیح نحوه‌ی استفاده از یک محصول و ارائه خدمات به مشتریان بسیار کارآمد است. CloudApp یک ابزار فوق‌العاده مفید بوده و به‌طور شگفت‌آوری ساده است. این ابزار شمارا قادر می‌سازد تا صفحه‌نمایش خود را رکورد کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از webcam ویدئو تهیه‌کرده و نیز می‌توانید تصاویرتان را حاشیه‌نویسی کنید. برای شروع کار با GIF استفاده از این ابزار توصیه می‌شود. زمانی که CloudApp را نصب کردید، می‌توانید تصاویر صفحه‌نمایش خود را ضبط کرده و به‌عنوان GIF آن‌ها را دانلود کنید و با یک URL خاص آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

8) Recordit

همانند CloudApp، این ابزار به شما امکان می‌دهد تا بخشی از صفحه‌نمایش را انتخاب کرده و یک GIF چندثانیه‌ای تولید کنید. همچنین همانند CloudApp، این ابزار بخشی از یک نرم‌افزار است که بر روی سیستم شما نصب می‌شود (برای ویندوز و MAC).

9) Sir Gifs A Lot

این ابزار یک اپلیکیشن بر پایه Slack است که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از webcam خود، GIF تولید کنید. زمانی که این اپلیکیشن را به Slack خود وصل کنید، به‌راحتی با تایپ gifalot/ می‌توانید ضبط را شروع کنید. این یکی از محبوب‌ترین امکانات Slack بوده و یک‌راه عالی برای سرگرمی‌های گروهی به شمار می‌آید.
آموزش تکمیلی: چگونه با استفاده از فتوشاپ GIF بسازیم؟
تولید GIF در فتوشاپ به نسبت دیگر ابزارهای اشاره‌شده به زمان بیشتری نیاز دارد اما به شما این اجازه را خواهد داد تا هر آنچه می‌خواهید را در تولید یک GIF عملی کنید.گام اول: عکس را در فتوشاپ بارگذاری کنید

  • اگر در حال حاضر دنباله‌ای از عکس را در فتوشاپ بصورت آماده در اختیاردارید:

GIF از دنباله‌ای از عکس‌ها و فریم‌ها ساخته می‌شود و اگر در حال حاضر تعدادی عکس‌دارید که می‌خواهید آن‌ها را به GIF تبدیل کنید، فتوشاپ را بازکرده و به مسیر File > Scripts > Load Files Into Stack بروید. بعدازآن روی Browse کلیک کنید و فایل‌هایی را که می‌خواهید از آن‌ها GIF بسازید را انتخاب کنید.

  • اگر در حال حاضر دنباله‌ای از عکس را در فتوشاپ بصورت آماده در اختیار ندارید:

اگر عکس‌های آماده جهت تولید GIF در اختیار ندارید، می‌توانید تعدادی لایه‌ی جدید با استفاده از فتوشاپ برای ایفای نقش فریم‌ها در GIF تولید کنید. برای اضافه کردن یک‌لایه جدید در پروژه‌ی فتوشاپ مسیر Layer > New > Layer را انتخاب کنید. زمانی که تمامی لایه‌های شما آماده شدند، وقت آن رسیده که به گام دوم رفته و انیمیشن خود را تولید کنید.

گام دوم: تولید انیمیشن

برای تولید یک GIF، شما نیاز به یک جدول زمان‌بندی دارید. این جدول به شما کمک می‌کند تا تصاویر خود را ساماندهی کرده و آن را در یک انیمیشن جهت تولید GIF قرار دهید. برای شروع کار با این جدول زمان‌بندی به مسیر Window > Timeline بروید. در این هنگام مشاهده می‌کنید که یک جدول زمان‌بندی در پایین صفحه‌نمایش شما ظاهر خواهد شد. سپس شما باید انیمیشن خود را تولید کنید. برای این کار بروی Create Frame Animation در جدول زمان‌بندی کلیک کرده و سپس بر روی منوی گوشه سمت راست جدول زمان‌بندی کلیک کنید و Make Frames From Layers را در این قسمت انتخاب کنید.

حال که تمامی فریم‌های شما در محل خود قرارگرفته‌اند، وقت آن رسیده تا با کلیک بر روی دکمه Play که در سمت چپ جدول زمان‌بندی قرار دارد این فریم‌ها را به یک انیمیشن تبدیل کنید. اگر هر کدان از فریم‌ها در محل خود نباشند،می‌توانید آن‌ها را به محل مناسبی در جدول زمان‌بندی drag and drop کنید.

گام سوم: GIF ساخته‌شده را انتقال دهید

زمانی که نمایش اولیه GIF ساخته‌شده ازنظر شما مناسب بود، وقت آن رسیده که آن را جهت استفاده در طراحی سایت، پروفایل شبکه اجتماعی و یا هرجایی که می‌خواهید آن را منتشر کنید، انتقال دهید. برای انتقال GIF خود از مسیر File >Export > Save for Web (Legacy) استفاده کنید.
اکنون صفحه Save for Web برای شما به نمایش درآمده است و این‌جایی است که شما می‌توانید نوع GIF مدنظرتان را انتخاب و تولید کنید. شما می‌توانید با کلیک بر روی Presets تمامی انتخاب‌ها را مشاهده کنید. انتخاب‌ها شامل GIF32، GIF64 و GIF128 می‌باشند. شما همچنین می‌توانید گزینه‌های Dithered یا No Dither را انتخاب کنید. شماره بعد از GIF نشان‌دهنده‌ی تعداد رنگ‌های استفاده‌شده است و استفاده از Dither سبب همگونی رنگ‌ها می‌شود.

 

چگونه با استفاده از فتوشاپ یک ویدئو را به GIF تبدیل کنیم؟

فتوشاپ همچنین می‌تواند با تبدیل هر فریم از ویدئو به فریم متناظر در فتوشاپ به شما کمک کند تا یک ویدئو را به GIF تبدیل کنید. برای بارگذاری یک ویدئو در فتوشاپ از مسیر File > Import > Video Frames to Layers استفاده کنید. بعدازآن شما می‌توانید انتخاب کنید که چه مقدار از ویدئو را می‌خواهید به GIF تبدیل کنید یا چه فریم‌هایی را در آن قرار دهید (برای GIF های طولانی، واردکردن فریم‌های دیگر باید باکیفیت کافی همراه باشد). زمانی که ویدئو خود را به فتوشاپ وارد می‌کنید،می‌توانید به آن متن و توضیحاتی برای عکس‌ها بیافزایید و آن‌ها را در فتوشاپ ویرایش کرده و سپس از روش گام سوم آن را انتقال دهید.

5 سایتی که برای یافتن یک GIF پیش‌ساخته‌ی عالی، باید به آن‌ها سر زد

در حال حاضر هزاران مرجع GIF وجود دارد. در اینجا چند مورد از بهترین‌های آن‌ها ارائه‌شده است:

1) Buffer Mood Board

برای موقعیت‌هایی مانند سلام، با تشکر از شما، خدا نگهدار و … از GIF های مناسب و سالم استفاده کنید. سپس آن‌ها را به‌طور مستقیم در Buffer طی یک مرحله ساده انتشار دهید! شما می‌توانید با استفاده از dashboard یا extension موجود در Buffer Mood Board، GIF‌های خود را به اشتراک بگذارید و یا از دیگر GIF ها استفاده کنید.

2) Giphy

این سایت با داشتن هزاران GIF، یک عملگر جستجوی قوی و دسته‌بندی‌های از پیش تعیین‌شده، یک سایت با استاندارد طلایی درزمینه‌ی یافتن GIF به‌حساب می‌آید.

3) Google image search

می‌توان گفت بهترین مکان برای جستجوی تمامی مطالب (حتی GIF ها) گوگل است. برای اینکه در جستجو فقط عکس‌های GIF به نمایش درآید، به قسمت جستجوی عکس‌ها رفته و سپس در بخش ” Type” از ابزارهای جستجو برای یافتن انیمیشن‌ها استفاده کنید.

4) Tumblr

این سایت یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین سایت‌ها برای یافتن GIF به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید هر GIF ی که می‌خواهید را از طریق نوار جستجوی Tumblr جستجو کرده و بیابید.

5) Imgur

شما در این سایت دقیقا نمی‌دانید که چه چیزی پیدا می‌کنید، یک عکس، ویدئو یا GIF ی که در ماه بیشتر از 150 میلیون مرتبه دیده می‌شود. شانس خود را برای یافتن GIF های محبوب و تازه امتحان کنید، یا به‌وسیله جستجوی عنوان یا فعالیتی خاص، GIF موردنیاز خود را بیابید.
یک نکته سریع جهت احتیاط: اگر شما یا شرکت شما در یک مکان به‌شدت حفاظت‌شده قرار دارید و یا باید نسبت به قانون کپی‌رایت در شبکه‌های اجتماعی محتاط باشید، باید به ریسک استفاده از GIF ها توجه داشته باشید. درعین‌حال می‌توانید از GIF هایی که خودتان تولید کرده‌اید استفاده کنید.

چه زمانی باید از GIF استفاده کرد و چرا استفاده از GIF ها برای تمامی بازاریابی‌ها ضروری است؟

1) از GIF ها برای نمایش برند خود استفاده کنید

شبکه‌ها اجتماعی برای خوش‌گذرانی طراحی‌شده‌اند (در غیر این صورت چرا ما زمان زیادی را در آن می‌گذرانیم؟).علامت‌های تجاری معمولا باهدف ایجاد ارتباط عمیق با مخاطب طراحی می‌شود و استفاده از GIF های خنده‌دار،عجیب‌وغریب، محبت‌آمیز و … می‌تواند در ایجاد این ارتباط موثر باشد.

2) برای نمایش محصول از GIF استفاده کنید

آیا می‌خواهید یک دید نزدیک‌تر از محصول خود را به بینندگان ارائه دهید؟ GIF ها می‌توانند جزئیات بیشتر از محصول شمارا نمایش داده و منجر به جلب مشتری بیشتر گردند.

3) برای توضیح یک پروسه یا روند پیشرفت یک موضوع از GIF ها استفاده کنید

گاهی اوقات توضیح یک موضوع به‌وسیله عکس به‌مراتب ساده‌تر از روش‌های دیگر است. برای روندهای گام‌به‌گام، دنبال کردن یک پروسه و یا توضیح یک دستورالعمل سریع می‌توان از GIF ها استفاده کرد.

4) برای تشکر کردن از GIF استفاده کنید

گفتن از شما متشکریم» به‌وسیله GIF در توییتر می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. همچنین از این مطلب می‌توان در تمامی شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده کرد.

 

5) برای ساخت یک ارائه زیبا از GIF استفاده کنید

به ارائه یک نقطه‌نظر از طریق GIF فکر کنید! در ابتدا تولید این GIF ها کمی پیچیده به نظر می‌آید اما زمانی که ارائه‌های بسیار کوچک را در این قالب مشاهده کنید متوجه تاثیر آن خواهید شد. می‌توانید برای تقویت توییت‌های خود از ارائه‌های کوچک و یا کارتون‌های ساده استفاده کنید.

6) برای بیان یک داستان از GIF استفاده کنید

GIF با چسباندن عکس‌ها به یکدیگر می‌تواند به‌ویژه برای بیان موثر یک داستان به‌صورت متحرک و یا نمایش تغییرات باگذشت زمان، می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

7) برای نمایش تبلیغات از GIF استفاده کنید

تبلیغی که می‌خواهید پی‌در‌پی در سایت شما به نمایش درآید را می‌توانید در قالب GIF تولید کرده و از آن هرکجا که می‌خواهید، استفاده کنید.

8) برای نمایش داده‌ها از GIF استفاده کنید

یکی از عالی‌ترین استفاده‌ها از GIF، ارائه داده‌ها و آمارها به مخاطبان در یک نمودار متحرک و با تصاویر زیبای گرافیکی است. این کار هم سرعت ارائه مطلب را افزایش می‌دهد و هم موجب افزایش درک مطلب بینندگان شما خواهد شد.

9) برای پیش‌نمایش‌ها یک محصول از GIF استفاده کنید

آیا می‌خواهید یک نمای جزئی از محصول آینده، یک اطلاع‌رسانی بزرگ یا یک نسخه در حال انتشار را در سایتتان به نمایش بگذارید؟ GIF می‌تواند بهترین گزینه برای ارائه این تیزر با حداقل اندازه باشد.

10) برای برجسته کردن سابقه‌ی شرکت خود از GIF استفاده کنید

به بازدیدکنندگان یک نمای کوچک از درون کمپانی خود نمایش دهید: به آن‌ها بگویید که چه کسی هستید، چه شکلی هستید، چه چیزهایی موجب خنده‌ی شما می‌شود و چرا هرروز در محل کار حضور دارید. GIF ها می‌توانند راهی سرگرم‌کننده و نشاط‌آور برای نمایش بخشی از تجارت شما باشند و طرفدارانتان را یک‌قدم به شما نزدیک‌تر کند.
سخن آخر
GIF حوزه‌ای سرگرم‌کننده و جالب است و امیدواریم که این راهنما برای شما مفید بوده و موردتوجه شما قرارگرفته باشد. به نظر می‌رسد هنوز هزاران نکته پیرامون GIF ها ناگفته مانده است و امیدواریم که درآینده مطالبی در این رابطه به شما ارائه دهیم.

لطفا نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید تا بتوانیم مطالب آموزنده و مفید در زمینه طراحی سایت و بهینه سازی سایت برای شما عزیزان تولید نماییم و با کارشناسان گروه سایت سازان در ارتباط باشید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید