طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ابزار جدید گوگل برای تست صفحات بهینه برای موبایل

ابزار جدید گوگل برای تست صفحات بهینه برای موبایل

این امکان را از دست ندهید: چگونه از ابزارهای جدید تست موبایل گوگل استفاده کنید؟

ابزار اصلی تست موبایل گوگل در سال 2014 منتشر شد و دو سال درزمینه‌ی تکنولوژی واقعا به‌اندازه‌ی یک‌عمر است. اینک زمانی است که نسخه به‌روزرسانی شده آن ها منتشر می شود و خوشحالم که بگویم ارزش صبر کردن را داشت. بر این اساس گوگل می گوید مردم 5 برابر بیشتر تمایل دارند که سایت های موبایلی که کار با آن ها آسان نیست را ببندند. اگر کار با موبایل با آن آسان نباشد و زیر 3 ثانیه بارگذاری نشود نصف مردم آن را می‌بندند. به بیانی دیگر، صاحبان کسب‌وکار نباید بهینه سازی سایت های موبایلی خود را از دست بدهند.
موارد زیر را بخوانید تا بدانید که تا آخرین نسخه ابزار تست موبایل گوگل را بشناسید و مطمئن شوید که طراحی سایت شما نیازهای مشتریان با موبایل شمارا دارد.

چگونه یک ابزار تست موبایل داشته باشیم؟

اول سراغ اولویت ها برویم: شما می توانید به این ابزار با گزارش کاربردهای موبایل توسط مشاوران جستجوی موبایل دسترسی پیدا کنید. بعدازاینکه به ابزار دسترسی پیدا کردید، رسیدن به آن به‌سادگی باز کردن وب‌سایتتان در جعبه‌ی جستجو است، روی گزینه‌ی تست کردن کلیک کنید و منتظر نتایج باشید. صفحه‌ی اصلی شبیه شکل زیر است.

google1-sitesazan

و هنگامی‌که آدرس وب‌سایت را وارد می کنیم، سایت به شکل زیر درمی‌آید.

 

google2-sitesazan

چگونه نتایج ابزار تست موبایل را تفسیر کنیم؟

هم اکنون شما می‌توانید به ابزار دسترسی پیدا کنید. (با تشکر از گوگل، کار کردن با آن آسان است و خودش توضیحات لازم را دارد.) سپس باید بدانید که معنی نتایج به‌دست‌آمده چیست. نتایج تست اگر نتوانیم از آن برای ارتقا استفاده کنیم بی‌ارزش است.
با توجه به شکل های بالا، گوگل نشان می دهد که این سایتها برای کار با موبایل آسان هستند. نتایج نشان داده است که از 100 امتیاز 99 امتیاز برای کاربری آسان موبایل امتیاز گرفته اند. اگر دنبال تحلیل های عمیق از طراحی وب سایت خود نیستید این اطلاعات برای اینکه شمارا راضی کند و کارتان جلو ببرد کافی است. اگرچه ممکن است تعدادی از ابزارها را که ممکن است کمک کنند ویژگی بهتری به سایت خود بدهید را از دست بدهید.در عکس ها مشاهده می کنید که در کنار نظرسنجی برای کاربری آسان با موبایل، نظرسنجی برای سرعت در موبایل و کامپیوتر شخصی نیز وجود دارد. هرچند امتیازها درمجموع بالا است ولی در مورد سرعت خیلی عادلانه نیست. این تنها یک مثال از اطلاعاتی است که شما با اضافه کردن آخرین نسخه این ابزار به دست آوردید.
اگر این سایت من بود و امتیازها متعلق به آن بود، اولین کاری که می‌کردم ارتقاء سرعت آن در موبایل و کامپیوتر شخصی بود.یکی از تفاوت های بزرگ بین نسخه قدیمی و بروز شده این ابزارها این است که شما به این اطلاعات اضافه‌شده دسترسی دارید، نسخه های قدیمی به شما فقط می گفتند که طراحی وبسایت شما ازلحاظ کاربری با موبایل ساده است یا خیر. در حال حاضر کاربران اطلاعات با جزئیات بیش تری در مقیاس صفرتا صدی در مورد کاربری آسان با موبایل و سرعت در موبایل و کامپیوتر دارند.

ویژگی های دیگر ابزار تست موبایل گوگل

در کنار مقیاس جدید و اینکه می توانید و دریافت کردن سه امتیاز بر روی صفحه‌نمایش، گوگل یک امکان دیگر نیز اضافه کرده است که یک گزارش جامع برای شما ارسال می کند و شما می توانید آن را با گروه خود به اشتراک بگذارید. اگر روی آن گزینه کلیک کنید. صفحه ای مانند شکل زیر باز می‌شود.

google3-sitesazan
گوگل به‌اندازه‌ای خوب است که قبل از دریافت گزارشتان که حدودا 24 ساعت طول می کشد، برای شما تعدادی پیشنهاد و نکته راجع به چگونه فرمتی داشته باشیم که آسان قابل‌خواندن باشد و به‌آسانی قابل‌درک باشد به شما ارائه می دهد. در اینجا گزارشی را می بینید که من برای سایت amandadisilvestro.com برای خودم ارسال کردم.

screen-shot-sitesazan
screen-shot1-sitesazan

می توانید ببینید که درجایی که من امتیاز کم برای سرعت در موبایل گرفتم گوگل توضیح داده است که چگونه این مشکل را حل کنم. حتی تعدادی لینک را برای رفع مشکلات فن در صورت نیاز معرفی کرده اند. آن ها داوطلبانه بخشی از کار را انجام می دهند بنابراین تا پیش‌ازاین رفع مشکلات طراحی سایت ها برای موبایل تا این اندازه آسان نشده بود.

انتقادات احتمالی به ابزار تست موبایل گوگل

من فکر می کنم این موضوع جالبی باشد و ارزش آن را دارد که به آن اشاره شود، درحالی‌که اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه این ابزار کار می کنند و چگونه از آن ها استفاده کنید ولی هیچ اطلاعاتی راجع به اینکه چگونه این امتیازها داده می شود وجود ندارد. تمام چیزی که من می توانم بگویم این است که به CSS، HTML، Scripts و عکس ها نگاه می‌کنند و ارزیابی می کنند که چقدر وب‌سایت سریع بارگذاری می شود.
پس چگونه تعیین می کنند که در ارزیابی طراحی سایت شما چه امتیازی می گیرد؟ شاید بر اساس میزان زمانی که بیش تر از سه ثانیه طول می کشد تا سایت شما بارگذاری شود. این سه ثانیه در تحقیقات گفته‌شده که آستانه ی تحمل بیشتر کاربران برای باز شدن سایت است. (ازقضا ارزیابی گوگل خود بیشتر از سه ثانیه زمان می برد.)
من حتی با پیدا کردن و خواندن مقاله ی دیگر نسبت به این قضیه دیرباورتر شدم. آن ها تعداد زیادی تست انجام دادند و برای نتایج سرعت موبایل و کامپیوتر ارزیابی طراحی سایت آن ها و دیگر سایت ها ضعیف بود. در حقیقت تنها سایتی که توانستند پیدا کنند که نتیجه ارزیابی آن در هر سه مورد خوب بود، خود سایت گوگل بود. وقتی من خودم تست را آنجا دادم نتایج مشابه گرفتم که در عکس مشاهده می کنید.

screen-shot-2016-sitesazan

من از اینکه دیرباور باشم بدم می آید و شعار در مورد یک تئوری توطئه بدهم. ولی در ذهن گوگل چه می گذرد؟ آیا همه‌ی سایت های موبایل دیگر از شما کمتر هستند و یا اینکه شما می خواهید با بد نشان دادن دیگران اوضاع کسب‌وکار را برای ابزار خود بهتر کنید؟
بدون در نظر گرفتن انتقادات احتمالی و پتانسیل خودخواهی آنان، استفاده از این ابزار کار آسانی است و من استفاده از آن ها را توصیه می کنم. درنهایت، این امکان رایگان است و اگر شما آن را باور نمی کنید هیچ الزامی برای تغییر دادن وجود ندارد؛ و اگر باور می کنید باعث می‌شود فکر کنید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید