طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ابزار جدید گوگل برای تست صفحات

ابزار جدید گوگل برای تست صفحات

یافتن و برطرف کردن خطاها در کدهای نشانه‌گذاری صفحات موبایلی پرشتاب به‌وسیله‌ی ابزار جدید تست گوگل

ابزار جدید تست صفحات موبایلی پرشتاب از طریق کنسول جستجوی گوگل قابل‌دسترسی بوده و برای دارندگان سایتها این فرصت را فراهم می‌کند که خطاهای موجود در نشانه‌گذاری‌های صفحات موبایلی پرشتاب را یافته و آن‌ها را برطرف کند.
درواقع بعد از انجام تست موردنظرتان شما تمایل دارید که با این صفحه روبرو شوید.

ابزار جدید گوگل برای تست صفحات | تست نسخه موبایل صفحات وب

این صفحه به این معنی است که کد صفحات موبایلی پرشتاب شما سالم بوده و گوگل می‌تواند آن را به‌عنوان یک طراحی سایت استفاده‌کننده از صفحات موبایلی پرشتاب در نتایج جستجو به نمایش درآورد.
در انجام تست از یک صفحه دارای خطا در کد صفحات موبایلی پرشتاب با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

ابزار جدید گوگل برای تست صفحات | تست نسخه موبایل صفحات وب

البته هیچ صاحب سایتی علاقه ندارد که کد سایتش معیوب بوده و صفحه‌اش در نتایج جستجو به نمایش درنیاید. اما این تصویر از تصاویر قبلی کاربرپسند تر است. این‌یکی از پیشرفت‌های ابزار تست صفحات موبایلی پرشتاب حال حاضر گوگل بوده که در آن تغییرات قابل‌توجهی رخ‌داده است.
به‌وسیله ابزار جدید تست صفحات موبایلی پرشتاب، گوگل می‌تواند دقیقا به شما بگوید که چه خطایی منجر به عدم نمایش صحیح صفحه شده و این خطا در صفحه چند مرتبه تکرار شده است. دکمه کشویی در کنار خطا نشان‌دهنده خط(یا خطوط) دقیق کد بوده که در آن خطا یافته شده است. بنابراین دیگر نیاز نسبت تا تمامی کد را به‌منظور یافتن خطا زیرورو کنید. تغییر قابل‌توجه دیگر این است که طراحی این ابزار بسیار با تلفن همراه سازگار بوده و بسیار با ماهیت چیزی که مورد تست قرار می‌گیرد همخوانی دارد. به‌علاوه، ابزار تست ارائه‌شده توانایی آنالیز نسخه زنده(live) صفحات را با actual Googlebot دارا می‌باشد.
آنالیز صفحات با real Googlebot منجر به پردازش‌های طولانی‌تری به نسبت گذشته خواهد شد. اما درنهایت نتایج نهایی از دقت بیشتری برخوردار خواهند بود. این فرآیند به دلیل استفاده از کد امنیتی دارای اندکی وقفه است زیرا برای هر صفحه نیاز است یک‌بار کلیک کرده تا در ابزار پردازش انجام شود. اگرچه این کار یک مرحله به پردازش کلی افزوده اما این کار از سردرگم شدن ابزار توسط ربات‌ها و اسکریپت‌ها جلوگیری می‌کند. این ابزار هم‌اکنون قابل‌دسترسی است و در هر دو حالت اتصال یا عدم اتصال به Google account قابل‌استفاده خواهد بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید