طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ارتقا رتبه سايت در گوگل

ارتقا رتبه سايت در گوگل

مقدمه ای برای رنکینگ سایت

شاید اگر موتورهای جستجو و به ویژه گوگل از همان ابتدا با قدرت شروع به کنار نکرده بودند، می‌توانستیم بگوییم که در ابتدا اینترنت ایجاد شد و پس از سال‌ها به عنوان یکی از ابزارهای کمکی، موتورهای جستجو پا به میدان گذاشتند؛ اما قطعا موضوع به این صورت پیش نرفت.اهمیت موتورهای جستجو آنجا مشخص می‌شود که خیلی از ما قبل از ورود و آشنایی با فضای اینترنت، اسم گوگل را شنیدیم. وب سایتی که با ورود به آن و جستجو عبارت مورد علاقه خود، تمامی وب سایت های مرتبط به آن به شما نمایش داده می‌شود.

هرچند با گذشت زمان و پیدایش و شهرت وب‌سایت‌های دیگر، امروزه از چند آدرس حفظ شده و یا ذخیره شده در مرورگر برای بازدید از وب سایت های مورد علاقه خود اقدام می‌کنیم، اما باز هم نمی‌توان از میزان اهمیت و استفاده از موتورهای جستجو چشم‌پوشی کرد.شاید برای شما جالب باشد اما امروزه تقریبا 85 درصد از بازدیدکنندگان واقعی یک وب سایت از طریق موتورهای جستجو با وب‌سایت آشنا می‌شوند. دلیل آن هم ساده است. شما در هنگام جستجو برای یافتن پاسخی به نیازتان، راه حل خود را پیدا می‌کنید و احتمالا آن وب‌سایت راه حلی برای مشکلات مشابه شما در آن حوزه نیز می‌باشد و یا اینکه آن یک وب سایت قوی در زمینه مورد علاقه شماست و شما مایلید تا روزانه از آن بازدید کنید.
بنابراین در صورتی که یک وب سایت بسیار کامل و حرفه‌ای در هر زمینه‌ای داشته باشید، برای دیده شدن مجبور به انتخاب دو راه هستید: تبلیغات و یا ارتقای رتبه وب سایتتان برای موتورهای جستجو
همان‌طور که اشاره کردیم، آمار از تأثیرگذاری بسیار بالاتر در کنار هزینه بسیار کمتر بهینه سازی وب سایت برای گوگل در مقابل تبلیغات حکایت دارد. از این رو شما باید برای پربازدید کردن وب سایتتان و موفقیت آن در هر زمینه از فعالیت که باشید، به دنبال افزایش و بهینه سازی وب سایتتان برای موتورهای جستجو و به‌ویژه گوگل باشید.

سئو، بهینه سازی، افزایش رتبه و…

اما پس از تصمیم‌گیری در زمینه بهینه سازی وب سایت تان، شما احتمالا با عبارات و اصطلاحات متعددی در این زمینه مواجه می‌شوید. مواردی نظیر سئو وب سایت، افزایش رنک وب سایت، آنالیز و تحلیل کلمات کلیدی، لینک‌ها و هایپر لینک‌ها، اصول برنامه‌نویسی و…
تمامی این موارد صحیح است. این‌که بتوانید کاری انجام دهید تا طراحی وب سایت شما در اولین سطر از نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود اصلا کار ساده و آسانی نیست و نیاز به انجام اقدامات زیادی می‌باشد.

ارتقا رتبه سايت در گوگل

از جمله مهم‌ترین روش‌ها و اصولی که برای افزایش و ارتقای رتبه وب‌سایت در گوگل انجام می‌گیرد عبارتند از:

رعایت اصول و استانداردهای برنامه‌نویسی

استانداردهای نوشتن کدهای وب‌سایت مرتبا در حال تغییر و به روز رسانی است و متعاقبا روش‌ها و مکانیزم های عملکردی گوگل نیز در حال تطابق با این اصول است؛ بنابراین در اولین گام بسیار اهمیت دارد تا وب سایت شما از آخرین اصول و استانداردهای برنامه‌نویسی در طراحی سایت بهره گیرد.

لغات و کلمات کلیدی

اولین پیش‌نیاز نمایش وب سایت شما در نتایج گوگل، دارا بودن کلمه کلیدی جستجو شده در محتوای وب‌سایت شما است؛ بنابراین در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید می‌بایست از کلمات کلیدی و پرکاربرد آن حوزه که در اکثر جستجوها سرچ می‌شود استفاده نمایید.

نقشه سایت

نحوه کارکرد این اصطلاح ممکن است کمی پیچیده باشد؛ اما نتیجه آن این است که با داشتن نقشه وب‌سایت، گوگل می‌تواند صفحات و لینک‌های وب‌سایت شما را به اصطلاح crawl کند و با استفاده از همین بررسی‌ها، به صفحات مختلف وارد می‌شود و اطلاعات لازم را دریافت می‌کند.

لینک‌ها و ارجاعات

یکی دیگر از روش‌هایی که برای گسترش فعالیت‌های خود و اعتبارسنجی آن توسط گوگل انجام می‌شود، میزان ارجاعات به وب‌سایت شما از طریق لینک‌های مختلف و وب‌سایت‌های مرجع آن لینک ‌هاست. طبیعتا اگر از وب سایت هایی که دارای رتبه بالایی در گوگل دارند به وب سایت شما ارجاعی انجام شود، امتیاز و رتبه شما در گوگل افزایش می‌یابد.

دامنه و ویژگی‌های آن

نام دامنه وب‌سایت شما نیز اهمیت بسیاری در دیده شدن آن دارد. نام دامنه باید دارای ویژگی‌های مشخصی باشد تا بیشترین کارکرد را داشته باشد. به عنوان مثال در صورتی که نام دامنه وب سایت شما را کلمات کلیدی تشکیل داده باشند، هنگام جستجوی آن کلمات کلیدی وب سایت شما شانس بیشتری برای نمایش دارد. همچنین اگر وب سایت با نام شما دارای دامنه های متعددی نظیر.com،ir و… باشد، این موضوع سبب افزایش اعتبار و صحت وب سایت شما نزد گوگل می‌گردد.

آنالیز و تحلیل وب‌سایت و رقبا

برای به دست آوردن اطلاعات لازم و کسب آگاهی از میزان صحت وب‌سایت شما در بخش‌های مختلف نظیر اصول طراحی و کد نویسی، کلمات کلیدی و …، ابزارهای گوناگونی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بسیاری از این ابزار با دادن نمره به وب‌سایت شما، میزان صحت آن را در قالب عدد به شما نمایش می‌دهند.

شاید بتوان با قاطعیت گفت که تعداد راه مشخص و محدودی برای افزایش رنک سایت شما در گوگل وجود ندارد. بسیاری از راه حل ها نیازمند دانش‌های برنامه‌نویسی و اطلاع از نحوه عملکرد موتورهای جستجو دارند. به همین منظور می‌توانید با کار و مشاوره با طراحان ماهر و باتجربه در امر طراحی و بهینه سازی وب سایت، بهترین تصمیم گیری ها را برای این کار انجام دهید و یا حتی می‌توانید با سپردن امر طراحی اختصاصی وب‌سایتتان، کلیه اقدامات لازم و پیش نیاز را برای داشتن یک وب سایت بهینه انجام شده بدانید و در مراحل اجرا نیز با همراهمی و مشورت، اقدام به افزایش رتبه وب سایت خود نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید