طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ارتقا محتوای سایت با صفحات پرسرعت موبایل (AMP)

ارتقا محتوای سایت با صفحات پرسرعت موبایل (AMP)

8 نکته از گوگل در مورد اینکه چگونه صفحات پرسرعت موبایل (AMP) محتوای سایت شمارا ارتقا می‌دهند

گوگل آگهی‌های صفحات پرسرعت موبایل خود را دیروز با چگونه اضافه کردن آن‌ها به طراحی سایت دنبال کرد. با حضور معمول صفحات پرسرعت موبایل در نتایج جستجوی گوگل، اکنون ناشران تحت‌فشار هستند که با شرایط هماهنگ شوند.
اینجا تعدادی نکته و توصیه از طرف گوگل وجود دارد. تعدادی از آن‌ها شبیه نکته نیستند بلکه راهنمایی هستند ولی به‌اندازه‌ی نکته‌ها مهم هستند.

1) شروع کار

اگر به‌تازگی صاحب وب‌سایت شده‌اید آن را در سیستم مدیریت محتوا بسازید تا از صفحات پرسرعت موبایل پشتیبانی کند. برای مثال، WordPress می‌تواند با یک Plugin می‌تواند محتوای صفحه پرسرعت موبایل را آماده کند.

2) آیا با صفحه پرسرعت سازگاری دارد؟

گوگل می‌پذیرد که همه نوع محتوایی برای صفحه پرسرعت مناسب نیست. صفحات با محتوای ثابت سازگاری فوق‌العاده‌ای دارند درحالی‌که صفحات با تغییرات سریع و واکنشی ممکن است چندان سازگاری نداشته باشند.

3) صفحه پرسرعت لازم نیست که همه‌ی سایت را در بربگیرد.

هماهنگ شدن با تکنولوژی صفحه پرسرعت به این معنی نیست که همه‌ی طراحی سایت شما باید به این شکل باشد. گوگل توصیه می‌کند با صفحات با محتوای ثابت شروع کنید و سپس به صفحاتی که در جستجوی گوگل پدیدار می‌شوند تعمیم دهید.

4) صفحه پرسرعت یک منبع قابل‌تغییر دارد و روبه بهبودی است.

هرکسی می‌تواند در تکنولوژی صفحه پرسرعت تغییر ایجاد کند. اگر مورداستفاده‌ی خاص شما هم‌اکنون پشتیبانی نمی‌شود باید در GitHub ویژگی موردنظر خود را درخواست دهید.

5) شاید تعدادی نیازمندی دیگر نیز وجود داشته باشد.

فقط صفحه پرسرعت دارای اعتبار قابلیت نمایش در نتایج جستجوی گوگل رادارند. در مورد اعتبارسنجی این صفحات بیش‌تر مطالعه کنید.

6) انتظار تغییر رتبه‌بندی را نداشته باشید.

صفحه پرسرعت به‌تنهایی فاکتور ارزیابی نیست. صفحه پرسرعت با یک آیکون پررنگ کننده در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود که باعث افزایش کلیک شدن بر روی آن می‌شود ولی به‌صورت اتوماتیک در رتبه‌بندی ارزیابی جستجو ارتقا نمی‌یابد.

7) صفحه پرسرعت در گوگل همواره درحال‌توسعه هستند.

نتایج جستجوی صفحه پرسرعت در گوگل به‌زودی جهانی می‌شوند. کشورهایی با بیشترین استفاده را می‌توانید مطالعه و شناسایی کنید.

8) آیا به کمک نیاز دارید؟ فقط درخواست کنید.

گوگل یادآوری می‌کند که Webmaster help Forume، Stack Overflow و GitHub همیشه برای سؤالات شما درزمینه‌ی صفحه پرسرعت موبایل در دسترس هستند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید