طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

10 اشتباه رایج در تولید محتوا

10 اشتباه رایج در تولید محتوا

10 اشتباه رایج در ایجاد محتوا که بهتر است در سال 2017 از آن‌ها دوری کنیم

آلبرت انیشتین درباره اشتباه کردن انسان‌ها می‌گوید: ” تنها کسانی هیچ‌گاه دچار اشتباه نمی‌شوند که هیچ گاه اقدام به انجام کاری جدید نمی‌کنند”.
همه ما بارها و بارها این جملات را از زبان افراد مختلفی شنیده‌ایم: ” فردا روز دیگری است ” و ” سرنوشت روزهای آینده هنوز تعیین نشده است”. اگر باور داشته باشیم که این جملات درست هستند می‌توانیم شانس خود را برای ساختن روزهای آینده امتحان کنیم و از اشتباهات امروز برای ایجاد آینده‌ای بهتر درس بگیریم.
در دنیای بازاریابی محتوا نیز همین قوانین وجود دارد، اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که در گذشته نتوانسته‌اید در زمینه ایجاد محتوا عملکرد خوبی داشته باشید می‌توانید از اشتباهات خود در گذشته درس بگیرید و آینده بهتری بسازید. علاوه بر این شما می‌توانید برای بهبود دادن وضعیت خود در زمینه بازاریابی محتوا از تجربه افرادی که در این زمینه بسیار متخصص هستند، مقالاتی که درباره آینده بازاریابی محتوا نوشته می‌شوند، پیش بینی هایی درباره سیر تکاملی این صنعت می‌کنند و آمارهایی که توسط افراد تایید شده در این زمینه جمع آوری شده و منتشر می‌گردند، استفاده نمایید.
ارتباط قوی و سریع و همچنین پیوستگی ایجاد شده میان افراد با استفاده از اینترنت در دنیای جدید می‌تواند به شما کمک کند که بتوانید به سادگی و به سریعترین شکل ممکن اطلاعات مورد نظر خود را درباره هر موضوعی بیابید و آن‌ها را بیاموزید، پس از آموختن نکات و جزییات درباره هر موضوعی می‌توانید آن‌ها را به سادگی در تجارت خود به کار ببندید. با وجود این شبکه عظیم و اطلاع رسانی های گسترده ای که در آن برای بازاریابان محتوا انجام می‌شود و امکانات متعددی که برای این افراد فراهم شده است که نکات صحیح درباره ی هر موضوعی را بیاموزند، هم چنان بعضی از این افراد بهروش‌های قدیمی و نکات و متدهایی که در گذشته برای تجارت خود استفاده می‌کردند، استناد می‌کنند و حاضر به یادگیری تکنیک‌های جدید نمی‌باشند.
من در این مقاله قصد دارم که 10 اشتباه رایجی که بازاریابان محتوا در هنگام تولید محتوا به آن دچار می‌شوند را گوشزد کنم، پیشگیری از این اشتباهات بسیار ساده است و تنها نیاز به اندکی توجه و تمرین دارد و لذا من به شما پیشنهاد می‌کنم که اگر در زمینه ایجاد محتوا جدی هستید و می‌خواهید فعالیت خود را در این زمینه ادامه بدهید لطفا به این نکات توجه کنید و در تکنیک هایی که می‌خواهید برای بهبود کار خود در سال 2017 مورد استفاده قرار دهید حتما این نکات را نیز لحاظ کنید.

10 اشتباه رایج در تولید محتوای سایت

مانند تمامی شاخه‌های دیگر تجارت، بازاریابی محتوا نیز در سال‌های اخیر دست خوش تغییرات بسیاری شده است، بیشتر این تغییرات به دلیل تغییرات عظیمی که در چند سال اخیر در دنیای فنّاوری و روی آوردن هرچه بیشتر مردم به استفاده از تکنولوژی های مختلف و افزایش شدید در تعداد و خدمات رسانه‌های اجتماعی، به وجود آمده‌اند. از آنجایی که این تغییرات هر ساله رخ می‌دهند و بسیاری افراد به دلیل عدم آگاهی کافی از روش‌ها و متدهای جدید با همان رویه قبلی به کار خود ادامه می‌دهند، من در این مقاله 10 اشتباه رایج بازاریابی محتوا را که در سال جدید شما باید شدیدا از آن‌ها دوری کنید متذکر می‌شوم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1) نداشتن یک وبلاگ فعال و منسجم

بسیاری افراد در شروع کار خود، برای خود یک وبلاگ ایجاد می‌کنند و در ابتدا اندکی فعالیت می‌نمایند اما پس از آن وبلاگ خود را به دست فراموشی می‌سپارند و به دلیل نداشتن وقت کافی و یا دلایل متعدد دیگر از وبلاگ خود غافل می‌شوند؛ اما شما نباید این کار را بکنید، سعی کنید در سال جدید رویه جدیدی را در پیش بگیرید.مطمئنا ایجاد وب سایتی که عملکرد خوبی داشته باشد، برای ارائه خدمات و سرویس‌های شما به کاربران و ارتفاع برند شما بسیار ضروری است اما اگر شما بتوانید در کنار یک وب سایت یک وبلاگ فعال را نیز مدیریت نمایید نتایج بهتری کسب خواهید نمود. نداشتن وبلاگ به‌منزله از دست دادن تعداد زیادی از طرفداران و مشتریان، از دست دادن حجم زیادی از ترافیک و از دست دادن توجه بسیاری از کاربران می‌باشد.زمانی که بازاریابان محتوا از وبلاگ نویسی به‌عنوان یک تکنیک بازاریابی استفاده می‌کنند، می‌توانند از مزایای متعدد آن بهره‌مند گردند. از جمله این مزایا می‌توان موارد زیر را نام برد.:

  • افزایش ترافیک
  • ایجاد ارتباط بهتر و موثرتر با رسانه‌های اجتماعی
  • افزایش رویت پذیری در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر

اگر شما هیچ وبلاگی برای خود ندارید، مطمئنا حجم زیادی از ترافیکی که ممکن است تبدیل به مشتری شود را از دست می‌دهید، اما اگر شما یک وبلاگ دارید که گهگاه در آن مطالبی را قرار می‌دهید اما در گذاشتن پست در این وبلاگ چندان جدی و پیگیر نیستید، زمان آن رسیده است که برای بهبود کار خود فعالیت خود را در این وبلاگ به‌صورت جدی و منظم پیگیری کنید.

2) از دست دادن فرصت بازاریابی با استفاده از ایمیل

ایجاد یک کمپین بازاریابی با استفاده از ایمیل می‌تواند برای شما تعداد زیادی از مشترکین (کسانی که در وب‌سایت شما عضویت دارند) را فراهم نماید. این امر موجب می‌شود که نام برند شما در ذهن کاربران بماند و این نام دائما برای آن‌ها یاد آوری شود. برخی افراد تصور می‌کنند که هزینه‌های بازاریابی با استفاده از ارسال ایمیل بسیار سنگین است و آن‌ها نمی‌توانند از پس آن برآیند، اما هزینه‌های ارسال ایمیل‌های جمعی به‌قدری نیست که بخواهد برای شما به یک معضل تبدیل شود علاوه بر آنکه آمارها نشان داده است که این روش به حدی تاثیر گذار است که به ازای پرداخت هر 1 دلار برای بازاریابی با استفاده از ایمیل، 41 دلار سود از آن برای استفاده‌کنندگان این سرویس حاصل می‌شود. نتایج حاصل از این روش به‌مراتب بهتر از نتایج حاصل از روش‌های بازاریابی موتورهای جستجوگر، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی تلفن‌های همراه و حتی بازاریابی با استفاده از ایجاد آگهی‌های تبلیغاتی در شبکه‌های مختلف می‌باشد.
ممکن است شما در گذشته روش بازاریابی با استفاده از ارسال ایمیل را آزموده باشید و نتوانسته باشید نتایج خوبی از آن کسب نمایید، این مساله ممکن است به دلیل عدم رعایت نکات زیر برای شما رخ داده باشد:

  • عدم رعایت مساله ریسپانسیو کردن ایمیل‌ها و یا وب‌سایت شما (زیرا بسیاری از کاربران ایمیل‌های شما را با استفاده از تبلت ها و یا تلفن‌های همراه خودشان بررسی می‌کنند و اگر ایمیل شما ریسپانسیو نباشد آن‌ها نخواهند توانست ایمیل شما را به‌درستی مشاهده نمایند)
  • یوزر فرندلی نبودن ایمیل‌های شما (یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای آنکه بتوانید ایمیل‌های ارسالی خود را یوزر فرندلی تر بکنید این است که در آن‌ها CTA های متعددی قرار دهید تا کاربران بتوانند به‌سادگی در هر قسمتی از ایمیل به وب‌سایت شما وارد شوند در آن عضو شوند و یا از شما خرید نمایند).

دقت کنید که باید زمان کافی برای ایجاد این ایمیل‌ها صرف نمایید و از همه مهم‌تر آنکه باید بتوانید یک موضوع بسیار جذاب برای در قسمت Subject ایمیل بنویسید که کاربران را مجاب کند که ایمیل شما را مورد بررسی قرار دهند در غیر این صورت ممکن است آن‌ها ایمیل شما را بدون آنکه حتی آن را باز کنند، حذف نمایند. ایجاد Subject مناسب برای ایمیل گام اصلی در جذب مشتری برای وب سایت شما است. اگر بتوانید ایمیل‌ها را Personalize کنید و یا به‌عبارت‌دیگر برای گروه‌های مختلف از افراد با توجه به خصوصیات آن‌ها ایمیل‌های مختلفی ارسال نمایید (با توجه به سن، موقعیت اجتماعی، جنسیت و …) خواهید توانست نتایج به مراتب بهتری کسب نمایید.

3) اشتباه در استفاده از رسانه‌های اجتماعی

استفاده از کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی راه‌های ساده و رایگان برای بازاریابان محتوا به منظور برقراری ارتباط با سیل عظیمی از مخاطبان را ایجاد می‌کنند، اما اکثر افراد در استفاده از این ابزارهای قوی و ارزشمند دچار اشتباه می‌شوند.این اشتباهات اکثرا در اثر عدم توجه به سلایق و علایق کاربران، عدم توجه به خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها، دست‌کم گرفتن رقبا و عدم برقراری ارتباط صحیح و کارآمد با کاربران شبکه‌های اجتماعی به وجود می‌آیند. با در نظر نگرفتن این پارامترها بازاریابان محتوا خود را از امکانات و مزایای متعدد ابزارهای بسیار قدرتمندی که می‌توانند برای آن‌ها را در مسیر بازاریابی محتوا یاری کنند، محروم می‌نمایند.
داشتن برنامه‌ای منظم برای ایجاد محتوا در شبکه‌های اجتماعی مشهور و پرمخاطب موجود، موجب می‌شود که شما بتوانید کاربران بسیاری را به طراحی وب‌ سایت خود جذب نمایید. پس اگر شما هیچ پروفایلی در شبکه‌های اجتماعی ندارید همین‌الان اقدام به ایجاد پروفایل‌هایی در شبکه‌های اجتماعی محبوب نمایید و اگر شما در شبکه‌های اجتماعی متعدد حضور دارید اما فعالیت چندانی ندارید زمان آن فرا رسیده است که فعالیت جدی و منظم خود را در این شبکه‌ها شروع کنید.

4) عدم توجه به اشتباهات املایی و گرامری

ممکن است این مساله از نظر بسیاری از افراد بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد اما …
مساله گرامر و املا ممکن است از دید موتورهای جستجوگر اهمیت چندانی نداشته باشند اما اگر شما به دنبال آن باشید که با استفاده از محتوایی که تولید می‌کنید نظر کاربران را جلب نمایید و کاری کنید که آن‌ها به شما اعتماد کنند باید حتما و حتما به املا و گرامر متن‌های خود توجه بسیاری داشته باشید. اشتباهات گرامری و املایی موجب می‌شود که کاربران تصور کنند که شما فردی هستید که اهمیت چندانی به مطالب و محتواهای وب سایت خود نمی‌دهید و از این رو در صحت و درستی مطالب شما تردید کنند و نتوانند به شما اعتماد نمایند. اگر کاربران به شما اعتماد نکنند با شما تعاملی برقرار نمی‌کنند و نرخ دفع کاربران وب‌سایت شما افزایش می‌یابد.

5) عدم تمرکز بر روی سئو

تغییرات دائمی الگوریتم‌های موتورهای جستجوگر و پیشرفت‌های دائمی تکنولوژی موجب شده است که بسیاری از صاحبان وب سایت ها و بازاریابان محتوا بسیار سر در گم شوند و نتوانند جای خود را در دنیای دیجیتال جدید بیابند. با افزایش حجم اطلاعاتی که روز به روز در اینترنت قرار داده می‌شود و افزایش روی آوردن افراد به اینترنت و تجارت آنلاین مساله سئو و یا بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجوگر روزبه‌روز اهمیت بیشتری می‌یابد.
از آنجایی که مساله سئو در پیشرفت یک تجارت آنلاین نقش بسیار موثری بازی می‌کند بازاریابان محتوا نباید به هیچ وجه از این موضوع غافل شوند. نکات بسیاری درباره سئو وجود دارد که یک بازاریاب محتوا باید آن‌ها را در نظر داشته باشد، برای مثال انباشته کردن کلیدواژه‌ها در متن، افزودن کلیدواژه‌های غیر مرتبط به یک متن، عدم ایجاد محتواهای مرتبط با عناوین و تیترها و بسیاری مسائل دیگر درباره یک متن ممکن است موجب شوند که وب سایت توسط موتورهای جستجوگر جریمه شود و به طور کلی نتواند در میان نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر جایی داشته باشد.
اگر بازاریابان محتوا بتوانند بایدها و نبایدهای سئو در رابطه با یک محتوا را به خاطر بسپارند و آن‌ها را در کار خود لحاظ کنند، می‌توانند بهترین و موثر ترین محتواها را تولید کنند که نه تنها موجب جریمه شدن وب سایت نشود بلکه موجب ترقی و بهبود رتبه آن در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر نیز بشود.

6) اولویت دادن به کمیت محتوا نه کیفیت آن

ایجاد حجم عظیمی از محتوا که از لحاظ علمی ارزش چندانی نداشته باشد، غنی از معلومات نباشد، تکراری باشد و از وب سایت های دیگر کپی برداری شده باشد و یا از منابع و مراجع بسیار ضعیف و غیر معتبر برگرفته شده باشد نتایج چندان خوبی برای شما به همراه نخواهد داشت و فقط موجب می‌شود که صفحات وب سایت شما با محتواهای بی ارزش پر شوند.
زمانی که بازاریابان محتوا برای شناخت کاربران خود زمان صرف کنند و مطالعاتی در این زمینه انجام دهند موجب می‌شود که بتوانند محتوایی تولید نمایند که تنها موجب پرکردن صفحات نشود بلکه موجب شود که کاربران بیشتری به وب سایت جذب شوند و تعامل شدیدی با کاربران برقرار نماید. اگر شما تمرکز خود را بر روی ایجاد محتواهایی قرار دهید که بتواند تاثیر مثبتی بر روی نظر کاربران نسبت به برند شما ایجاد کنند، به تدریج محتواهای شما تغییر خواهند یافت و به جای ایجاد حجم زیادی از محتواهای کم ارزش خواهید توانست محتواهایی تولید نمایید که بیشترین لایک ها، اشتراک گذاری‌ها و کامنت ها را جذب نمایند.

7) بی‌توجهی نسبت به ایجاد محتوای مرتبط

محتواهای بهتری، نتایج بهتری دریافت می‌نمایند. می‌پرسید چرا؟ پاسخ این سوال کاملا واضح است، زمانی که کاربر مطلبی را در اینترنت جستجو می‌کند و موتور جستجوگر نتایجی را به کاربر ارائه می‌دهد، کاربر بر روی تیترهایی که به نظرش جذاب‌تر هستند و با موضوع مورد نظرش ارتباط بیشتری دارند کلیک می‌کند. اگر کاربران مطلب شما را نپسندند چرخه بازدید کاربران از مطلب شما در همین مرحله پایان می‌یابد و کاربران صفحه شما را ترک می‌کنند اما اگر کاربران مطلب شما را بپسندند ممکن است مطلب شما را با دوستان خودشان به اشتراک بگذارند و سپس دوستان آن‌ها با دیدن مطلب شما اگر آن را بپسندند، آن را با دیگران به اشتراک خواهند گذاشت و این چرخه به همین شکل ادامه پیدا خواهد نمود.
اما تنها زمانی این چرخه اشتراک‌گذاری‌های پی در پی ایجاد خواهد که کاربران شما مطلب شما را بپسند و زمانی کاربران یک مطلب را خواهند پسندید که شما درباره نیازها، خواسته‌ها، سوالات و علایق کاربران تحقیق کرده باشید و با آن‌ها آشنایی کامل داشته باشید و بتوانید محتوایی متناسب با نیاز آن‌ها تولید کنید.

8) عدم بهینه سازی برای تلفن‌های همراه

آیا می‌دانید در دنیا امروز انسان‌ها تا چه اندازه از تلفن‌های همراه خود استفاده می‌نمایند؟ آمارها نشان می‌دهند که:

  • 40% از افراد در فاصله زمانی کمتر از 5 دقیقه پس از بیدار شدن از خواب تلفن همراه خود را چک می‌کنند.
  • افراد عادی در طول یک روز 47 تا 82 دفعه به تلفن همراه خود نگاه می‌کنند.
  • بیش از 30% از افراد قبل از خواب حتما تلفن همراه خود را چک می‌کنند و در بازه زمانی بین دراز کشیدن تا به خواب رفتن وقت خود را با تلفن همراه خود پر می‌کنند.
  • شگفت انگیز ترین آمار مربوط به کسانی است که در طول شب و زمان‌هایی که از خواب می‌پرند تلفن همراه خود را چک می‌کنند. آمارها نشان داده‌اند که 15% از افراد این کار را انجام می‌دهند.

بر اساس این آمارها، اگر شما وب سایت خود را برای کاربران تلفن‌های همراه بهینه سازی نکرده باشید و همچنین از سایر کانال‌های ارتباطی از طریق تلفن‌های همراه با مشتریان استفاده ننموده باشید، دچار اشتباه بسیار بزرگی شده‌اید.تکنولوژی های مربوط به تلفن‌های همراه روز به روز در حال توسعه هستند و این تکنولوژی های مربوط به تلفن‌های همراه نحوه برقراری ارتباط کاربران با اینترنت، خرید کردن آن‌ها و حتی مراجعه آن‌ها به برندهای محبوبشان را نیز تحت تاثیر قرار داده اند. این مساله موجب شده است که کاربران اینترنت مسیرهایی را که موجب می‌شود آن‌ها هرچقدر سریع‌تر و راحت‌تر به مطالب موردنظرشان دستیابی داشته باشند را ترجیح می‌دهند. پس شما باید سعی کنید برای جلب نظر کاربران چنین مسیرهایی را برای دستیابی آن‌ها به تجارت خودتان ایجاد نمایید.

9) نداشتن اهداف درست برای بازاریابی محتوا

آیا شما به دنبال آن هستید که محتوای خوب و مفیدی برای وب‌سایت خودتان ایجاد کنید و یا فقط به دنبال پر کردن صفحات وب‌سایت خود هستید؟
هرکسی که در زمینه بازاریابی محتوا کار می‌کند باید به دنبال آن باشد که برند خود را به دیگران بشناساندن، ترافیک زیادی به وب‌سایت جذب کند و کاربران خاصی را هدف قرار داده و برای آن دسته از کاربران (به منظور جذب آن‌ها به وب سایت و پاسخ دادن به نیازهای آن‌ها و تبدیل آن‌ها به مشتری دائمی برای وب‌سایت) محتوا تولید کند. آمارها نشان می‌دهند که تنها 31% از بازاریابان محتوا با هدف خاصی محتوا تولید می‌کنند و استراتژی‌های از پیش تعیین ‌شده‌ای برای محتواهای خود دارند.
برای آنکه بتوانید برای خود اهداف مشخصی برای تولید محتوا تعیین کنید باید ابتدا بتوانید که کاربران هدف خود را تعیین کنید، سپس بررسی کنید که کاربران هدف شما چه کلیدواژه‌ها و چه عباراتی را در اینترنت جستجو می‌کنند تا بتوانید دریابید که این گروه از افراد بیشتر به چه نوع محتوایی علاقه دارند و در انتها اهداف خود را در ایجاد محتوا بر اساس علاقه و نیازهای این دسته از کاربران تعیین کنید.
پس از آن شما نیاز به یک برنامه‌ریزی مشخص برای تعیین پریود زمانی انتشار محتوا دارید و یا به عبارت دیگر باید برنامه‌ریزی کنید که می‌خواهید هر چند وقت یکبار یک مطلب جدید را منتشر کنید و هم چنین باید تعیین کنید که می خواهید از طریق چه کانال ارتباطی این مطالب را با کاربران خود به اشتراک بگذارید. برای مثال ایجاد یک پست در یک وبلاگ با ایجاد یک توییت در توییتر بسیار متفاوت است، تعیین پریود زمانی اشتراک گذاری پست ها بسته به میزان توانایی های شما و میزان نیاز کاربرانتان می‌تواند متفاوت باشد. به هر حال هر برنامه ریزی و هر استراتژی که شما برای ایجاد محتواهای خود در نظر بگیرید زیر بنایی برای تمامی فعالیت‌های شما در زمینه بازاریابی محتوا خواهد بود.

10) محدود بودن تعداد تکنیک‌های مورد استفاده برای بازیابی محتوا

اگر بازاریابان محتوا تکنیک های متعددی را در فرایند تولید و انتشار محتوای خود لحاظ می‌کنند، خواه محتوای تولید شده توسط آن‌ها بنا باشد که یک پست در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و یا وبلاگ‌ها باشد و خواه این محتوا چیزی از جنس اینفوگرافیک ها و یا ویدیوها باشد. در هر صورت باید در پروسه بازاریابی محتوا تکنیک‌های متعددی لحاظ شوند و اگر شما بخواهید تنها بر یک تکنیک تکیه کنید، علاوه بر آنکه قوای خلاقیت خود را از دست خواهید داد احتمال شکست تکنیک بازاریابی محتوای شما نیاز زیادتر خواهد بود. حال آنکه اگر تعداد تکنیک هایی که برای بازاریابی محتوا در نظر دارید بیشتر باشد، در صورت عدم موفقیت یک تکنیک دیگر تکنیک‌ها قادر به جبران سازی خواهند بود.
اگر شما مدت‌ها است که یک تکنیک خاص را به کار می‌برید و در آن موفق هستید، برای مثال اگر برند شما در زمینه انتشار خبرنامه‌های الکترونیکی و یا سخنرانی‌های آنلاین فعالیت کرده است و پاسخ خوبی دریافت نمونه است نیاز نیست که شما تا ابد تنها به همین یک تکنیک اکتفا کنید و دیگر تکنیک ها را حتی امتحان هم نکنید. اگر نگران آن هستید که به کار گیری دیگر تکنیک ها ممکن است به خوبی تکنیک‌هایی که شما در آن‌ها تجربه بسیاری دارید نباشد و نتواند نتایج خوبی برای شما ارائه نماید می‌توانید استفاده از تکنیک‌های قدیمی خود را ادامه دهید و در کنار آن تکنیک‌های دیگری را نیز بکار بگیرید. در این صورت بدترین ضرری که استفاده از تکنیک جدید می‌تواند برای شما داشته باشد آن است که هیچ نتیجه مثبتی برای شما در پی نداشته باشد و شما می‌توانید به سادگی در صورت عدم دریافت نتایج مورد نظر از یک تکنیک آن تکنیک را کنار گذاشته و دیگر تکنیک‌ها را بکار بگیرید.

از انجام مجدد اشتباهاتی که در سال گذشته مرتکب آن‌ها می‌شدید، بپرهیزید

اشتباهات گذشته به شما کمک می‌کنند که راه درست را برای آینده تشخیص بدهید.

اگر هدف شما در سال جدید شامل ایجاد تغییراتی برای بهبود تجارت شما در زمینه بازاریابی محتوا می‌باشد و اگر برای رسیدن به این هدف قدم در راه ایجاد محتواهای غنی از معلومات، اطلاعات و مرتبط با نیازهای کاربران گذاشته‌اید و از طریق کانال‌های ارتباطی مختلف سعی در ایجاد ارتباط و تعامل با کاربران نموده‌اید، باید به شما بگویم که در مسیر درستی گام برداشته‌اید.
هیچ‌یک از ما نمی‌تواند ادعا کند که هیچ‌گاه اشتباهی مرتکب نشده است و همیشه اقداماتی انجام داده است که کاملا صحیح و بی عیب بوده‌اند، اما زمانی که ما خودمان را در معرض یادگیری اطلاعات و نکات جدید قرار دهید و خودمان را مجهز به صلاح ابزارهای متعددی که در زمینه تولید محتوا و بازاریابی محتوا وجود دارند بکنیم، می‌توانیم ادعا کنیم که توانسته‌ایم تا حدود زیادی اشتباهات خود را کاهش دهیم و در زمینه بازاریابی محتوا به بهترین شکل ممکن عمل کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید