طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

در مورد الگوریتم های موتورهای جستجو بیشتر بدانید!

در مورد الگوریتم های موتورهای جستجو بیشتر بدانید!

الگوریتم های موتورهای جستجو چگونه کار می کنند ؟! اگر به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستید، این مطلب از سایت سازان را کامل مطالعه کنید و اطلاعاتتان در زمینه سئو و رتبه بندی سایت ها را افزایش دهید. در صورتی که اصول سئو و بهینه سازی سایت را رعایت کنید، می توانید جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو کسب کنید اما برای آن که بتوانید با تسلط بیشتر و کیفیت بهتری کار کنید باید بدانید که موتورهای جستجو چگونه رتبه بندی می کنند و الگوریتم های موتورهای جستجو چگونه کار می کنند.

الگوریتم مانند یک دستو آشپزی است!!! همانطور که در هنگام پخت یک غذا به مواد اولیه خاص و همچنین کارها و مراحل خاصی نیاز دارید، موتورهای جستجو هم برای رتبه بندی سایت ها به اطلاعات خاص (مواد اولیه) و روش های منحصر به فردی احتیاج دارند تا این کار را انجام دهند.

الگوریتم “ها”

هرکدام از مواردی که برای موتورهای جستجو مهم هستند، باید بر اساس یک الگوریتم بررسی شوند و فرآیند خاص خودشان را طی کنند. با توجه به این نکته متوجه می شویم که گوگل و سایر موتورهای جستجو دارای چندین الگوریتم هستند، نه فقط یک الگوریتم! در زیر مواردی که در سئوی سایت و برای رتبه بندی سایت ها مهم هستند را می بینید:

 • URLها
 • محتوا
 • لینک های داخلی
 • لینک های خارجی
 • تصاویر
 • سرعت بارگذاری

هر کدام از این موارد به وسیله معیارهای خاصی بررسی می شوند و می توان گفت که هرکدام برای خودشان دارای الگوریتم خاصی هستند و به همین دلیل است که ما می گوییم الگوریتم “ها”ی گوگل! البته در این میان لازم است بگوییم که با وجود آن که الگوریتم های بی شماری وجود دارند، تنها یک الگوریتم اصلی وجود دارد که اطلاعات و نتایج سایر الگوریتم ها را می گیرد و بر اساس آن سایت ها را رتبه بندی می کند. در زیر به چند نمونه از الگوریتم های تو در تو می پردازیم تا شما با مفهوم حرف ما بیشتر آشنا شوید:

 • الگوریتم پاندا! این الگوریتم به خطاها و فیلتر کردن و جریمه کردن می پردازد. مسلما الگوریتم پاندا در زیر مجموعه ی خود الگوریتم های کوچک دیگری دارد. از طرفی دیگر اطلاعات الگوریتم پاندا، به الگوریتم بزرگتر و بالا سر آن می رسد و در رتبه بندی تاثیرگذار خواهد بود.
 • الگوریتم پنگوئن به قضاوت درباره لینک ها و هرزنامه ها می پردازد! مسلما پنگوئن به اطلاعات آماری و پردازش شده در رابطه با لینک ها و هرزنامه ها و … نیاز دارد تا بتواند قضاوت را انجام دهد. پنگوئن هم مانند پاندا اطلاعات خودش را در اختیار الگوریتم اصلی قرار خواهد داد و …
 • الگوریتم های با وظایف خاص
 • الگوریتم های سازماندهی
 • الگوریتمی که وظیفه دارد تمام اطلاعات را دریافت کند و در بستری خاص قرار دهد تا مورد استفاده موتور جستجو و کاربران قرار گیرد

اینگونه است که تعداد زیادی الگوریتم در کنار یکدیگر، یک الگوریتم اصلی را می سازند و حمایت می کنند تا موتورهای جستجو این کار عظیم را به انجام برسانند.

در مورد الگوریتم های موتورهای جستجو بیشتر بدانید!

موتورهای جستجو از نهادهای موجود استفاده می کنند!

بگذارید ابتدا مشخص کنیم که نهادهای موجود چه هستند! هرچیزی که وجود داشته باشد و بر روی کار و عملی تاثیر بگذارد را یک نهاد موجود می دانیم! اگر یادتان باشد، در ابتدا به شما گفتم که الگوریتم ها مانند یک دستور آسپزی هستند و حالا می خواهم که نهادهای موجود برای یک وعده غذایی را به شما معرفی کنم!

من به عنوان کسی که می خواهم غذا را بخورم، یک نهاد موجود و یک عامل تاثیرگذار هستم! هر شخص دیگری که از این غذا بخورد، یک عامل تاثیرگذار است. هر یک از مواد اولیه که در این غذا استفاده می شوند، یک نهاد و یک عامل تاثیرگذارند! حالا باید ببینیم که در یک جستجو چه چیزهایی تاثیرگذار هستند و چگونه برروی نتایج جستجو تاثیر می گذارند.

الگوریتم ها چگونه از نهادهای موجود استفاده می کنند؟

مواردی که برروی نتایج یک جستجو تاثیر می گذارند، برای گوگل مشخص هستند. تمامی این موارد بررسی می شوند و در نهایت با توجه به آن ها است که یک رتبه بندی صورت می گیرد. خزنده های گوگل تمام این موارد را در سراسر دنیای وب بررسی می کنند. تمام ملاک ها مورد بررسی قرار می گیرند و اطلاعات به وجود می آیند، این اطلاعات پردازش می شوند و در نهایت با تکمیل شدن چرخه، رتبه بندی صورت می گیرد.

نهادها خودشان دارای الگوریتم های خاص خودشان هستند. همچنین آن ها تاثیرات و کمک های زیادی برای الگوریتم های جستجو هم دارند. از طرفی دیگر نقش آن ها روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است و همین موارد  است که باعث می شود به آن ها توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

ما در این مطلب درباره این که الگوریتم های موتورهای جستجو چگونه کار می کنند صحبت کردیم تا بتوانیم شرایط بهتری در سئو و رتبه بندی موتورهای جستجو کسب کنیم. در پایان لازم است نکته ای را به شما بگوییم! تمامی این الگوریتم ها و کارهای آن ها و اطلاعاتی که جمع آوری می کنند، درباره مواردی هستند که منجر به کسب رضایت کاربر می شوند. در واقع اطلاعاتی که به این الگوریتم ها داده می شود، اطلاعاتیست که مربوط به میزان رضایت کاربرها و یا عوامل تاثیرگذار بر کسب رضایت آن هاست. اگر تلاش کنید که خواسته و نیاز کاربر را برطرف کنید و رضایت آن ها را به دست آورید، می توانید مطمئن باشید که این الگوریتم ها و موتورهای جستجو با شما مهربان خواهند بود!

 

این مطلب از سایت سازان با عنوان ” الگوریتم های موتورهای جستجو چگونه کار می کنند ” به پایان رسید و ما امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما عزیزان را به دست آورده باشیم. در صورتی که پیشنهاد و یا سوالی درباره این مطلب و موضوع آن دارید، می توانید در قالب یک نظر در زیر همین پست آن را بیان کنید تا ما در اسرع وقت به آن رسیدگی کنیم.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
در مورد الگوریتم های موتورهای جستجو بیشتر بدانید!
امتیاز
51star1star1star1star1star

دیدگاه ‏خود را بنویسید