طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

اهمیت رنگ ها در طراحی سایت

اهمیت رنگ ها در طراحی سایت

اهمیت رنگ ها در طراحی سایت آنقدر بالا هست که می تواند کیفیت و تاثیرگذاری کارتان را تا چندین برابر بالا ببرد. با ما باشید تا نکاتی کاربردی در رابطه با رنگ ها در طراحی سایت به شما آموزش دهیم. اهمیت رنگ ها در طراحی سایت به حدی است که حتی یک لحظه هم نمی توان آن را دست کم گرفت یا از آن چشم پوشی کرد. برخی از سایت ها به طور کاملا ساده ای فقط رنگ های سفید و مشکی را شامل می شنود و برخی دیگر از رنگ های مختلف پر هستند!

فرهنگ و جامعه نیز می توانند از جمله عوامل تاثیرگذار در انتخاب و استفاده ی رنگ ها در طراحی سایت باشند.

این که رنگ ها چقدر و چطور بر ذهن انسان تاثیر می گذارند جای بحث دارد اما صرف نظر از آن حتی فقط برای زیبایی سایت باید توجه داشته باشید که رنگ ها و سایه هایی که انتخاب کرده اید چگونه نمایش داده می شوند. بسیاری از وبمسترها به استفاده و ترکیب رنگ ها و سایه ها می پردازند. استفاده ی زیاد از آن می تواند چشم کاربر و بازدیدکننده را بزند و در نقطه ی مقابل عدم استفاده از آن فضای سایت را خسته کننده خواهد کرد و منجر به ترک کردن وب سایت توسط کاربر خواهد شد.

اهمیت رنگ ها در طراحی سایت

انتخاب طرح درست برای وب سایت

اگر طراحی و رنگ های سایت شما به چشم خودتان زیبا می آید، دلیل بر کامل و عالی بودن کارتان نمی شود! شما باید طرح و رنگ هایی را انتخاب کنید که بهترین شرایط را برای همه ی کاربران ایجاد کند و آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. برای این که بتوانید بهترین شرایط را در طراحی سایت ایجاد کنید باید مواردی را بررسی کنید و نکاتی را رعایت کنید که در زیر به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

  • معنای رنگ هایی که استفاده می کنید را در فرهنگی که در حال کار کردن برای آن هستید کشف کنید. به عنوان مثال رنگ قرمز در بعضی فرهنگ ها معنای منفی و در بعضی دیگر معنای شانس و خوش شانسی می دهد.
  • سن نیز در تاثیر رنگ ها در طراحی سایت بسیار مهم است. کاربران نوجوان و جوان ممکن است به یک دسته ی خاص از رنگ ها تمایل داشته باشند و کاربران مسن به دسته ای دیگر! با توجه به جامعه و مخاطبان هدفتان رنگ ها را انتخاب کنید.
  • از تُن ها و سایه های خنثی استفاده کنید تا رنگ های اصلی (به ویژه رنگ های روشن تر) به چشم بیایند! کاربران باید متوجه حضور رنگ های اصلی که شما انتخاب کرده اید بشوند اما نباید آن ها را در این رنگ ها غرق کنید.
  • رنگ سبز همواره به معنای مثبت و یا پیشرفت استفاده می شود. به همین دلیل در بسیاری از سایت های خیریه می توانید این رنگ را پیدا کنید. همچنین در بسیاری از کشورها و فرهنگ ها رنگ سبز نماد پول هم می باشد و در بخش مالی سایت ها مشاهده می شود.
  • رنگ ها با نوع محصول و خدمات شما نیز می بایست همخوانی داشته باشند. به طور معمول رنگ آبی برای سایت هایی با محتوای آموزشی مناسب است. رنگ های زرد و قرمز و به طور کلی رنگ های گرم برای سایت های رستوران ها و مرتبط با غذا استفاده می شوند.
  • در صفحاتی که تصاویر زیادی را شامل می شوند باید پس زمینه را ساده و خلوت و دارای یک رنگ آرام انتخاب کنید تا تصاویر اثر بخشی خودشان را حفظ کنند.

اگر تنها یکی از اجزای صفحه ی سایت به خوبی دیده می شود و یا فقط خودتان از رنگ ها و طراحی فعلی راضی هستید، بهتر است در کارتان تجدید نظر کنید. همه ی کاربران باید از سایت شما راضی باشند و از جضور در آن لذت ببرند. همچنین تمامی بخش های وب سایت می بایست توسط طراحی انجام شده به وسیله ی شما تاثیرگذای خود را داشته باشند.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با کاربرد رنگ ها در طراحی سایت و تاثیر آن ها بر ذهن کاربران این دو مطلب از سایت سازان را مطالعه کنید:

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ و تاثیر آن در طراحی سایت

در این مطلب کوتاه با عنوان اهمیت رنگ ها در طراحی سایت تلاش کردیم که به مقایسه ی طراحان و توسعه دهنگان وب بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با توجه به توانایی های آن ها، کارتان را به شخص مناسبی بسپارید.
تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید