طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

اپراتورهای هوشمند گوگل

اپراتورهای هوشمند گوگل

اپراتورهای هوشمند گوگل از ابزار های مفید برای سئو هستند. وقتی صحبت بهینه سازی باشد ، ابزار های زیادی به ویژه اپراتور ها هستند که می توان از آن ها بهره برد. این عملگر ها می توانند به شما کمک کنند تا موقعیت ها و راه های مناسب برای موفقیت را پیدا کنید.

ما در این مطلب به بررسی و معرفی این اپراتور های هوشمند می پردازیم.

 • Cache
 • Allintext
 • Intext
 • Inposttitle
 • Allintitle
 • Intitle
 • Allinurl
 • Inurl
 • Allinanchor
 • Inanchor
 • Filetype
 • Around()

Cache

با استفاده از این اپراتور شما می توانید بفهمید آخرین صفحه ی بارگذاری شده کدام است. این ابزار این امکان را به شما می دهد تا متوجه بشوید هر صفحه آخرین بار چه زمانی باز و اجرا شده است.

مثال:   cache:websitename.com

اپراتورهای هوشمند گوگل

Allintext

این اپراتور به شما کمک می کند تا تمام شرایط دلخواهتان را درباره ی متن موجود در یک مطلب را بررسی کنید. البته این ابزار خیلی دقیق نیست و برای صفحاتی که به یکدیگر بسیار نزدیک و شبیه باشند به درستی عمل نمی کند.

مثال: allintext: content link

Intext

این عملگر این امکان را به شما می دهد که شرایط مورد نظرتان درباره ی متن (آدرس صفحه ، عنوان صفحه و …) را جزء به جزء مورد بررسی قرار دهید. این ابزار نیز معروف تر و محبوب تر می باشد.

مثال: word one intext: other term

Inpost title

اگر شما در حال انجام یک پروژه بر روی بلاگ هستید ، با استفاده از یکی از اپراتور های هوشمند گوگل می توانید بلاگ های اخیرا سرچ شده با توجه به عناوین مطالب آن ها را پیدا کنید. نحوه ی عملکرد این اپراتور را در مثال زیر میبینیم.

مثال: inpost title: weight loss goals

اپراتورهای هوشمند گوگل

Allintitle

این ابزار برای پیدا کردن بلاگ های مرتبط با موضوع شما بسیار فوق العاده است. شما می توانید از این اپراتور استفاده کنید تا ببینید دیگران در زمینه ی مورد نظر شما چگونه فعالیت می کنند تا بهتر از آن ها این کار را انجام دهید.

مثال: allintitle: how to write content for seo

اپراتورهای هوشمند گوگل

Intitle

این یک ابزار از دقیق ترین اپراتور های هوشمند گوگل  برای پیدا کردن مطالب مرتبط با موضوع شماست که می توانید با استفاده از آن به صورت دقیق تر و جزئی تر به هدف خودتان برسید.

به عنوان مثال اگر میخواهید درباره ی نقاشی کردن با قلم های بسیار کوچک جستجو کنید می توانید این عبارت را وارد کنید: intitle: drawing with micron pens

اپراتورهای هوشمند گوگل

Allinurl

با توجه به آدرس صفحه به شما خدمات می دهد. مثلا اگر شما به دنبال تبلت های طراحی ثبت شده در سایت آمازون می گردید ، باید این عبارت را وارد کنید: allinurl: amazon drawing tablet

Inurl

اگر به دنبال صفحاتی می گردید که در آدرس و متن خود دارای کلمات یا عبارت مورد نظر شما هستند باید از این ابزار استفاده کنید. این اپراتور برای پیدا کردن صفحاتی که بهینه سازی صفحه ای قدرتمندی دارند بسیار مناسب است.

مثال: inurl: drawing tablet

Allinanchor

با استفاده از این اپراتور صفحاتی که عبارت یا کلمات مورد نظر شما را به صورت لینک دارا باشند پیدا کنید. مثلا اگر این عبارت را جستجو کنید  allinanchor: how to draw anime متن هایی که دارای لینکی با متن how to draw anime باشد برای شما نمایش داده می شود.

Inanchor

این امکان وجود دارد که صفحات با لینک های ورودی دارای متن مورد نظر را پیدا کرد. برای انجام این کار از این اپراتور می توان استفاده کرد.

مثال: inanchor: “digital painting”

Filetype

اگر می خواهید فایل ها با فرمت خاصی را جستجو کنید می توانید از این ابزار استفاده کنید و مسلما از کار با آن شگفت زده خواهید شد. با استفاده از آن می توانید فایل هایی که توسط گوگل قابلیت نمایش را دارند اما توسط robot.txt فیلتر شده و نمایش داده نمی شوند را پیدا کنید.

مثال: site:domainname.com filetype:txt – inurl:robots.txt

Around()

با این ابزار می توان جستجو ی دقیق تری انجام داد. این اپراتور مخصوصا در زمانی که دو یا چند نتیجه ی بسیار مشابه در صفحه ی جستجو دیده می شود بسیار کمک کننده و کاربردیست. (تعداد نتایج مشابه در پرانتز نمایش داده می شود)

مثال: digital drawing AROUND (2) tools

همراهان گرامی امیدواریم این مطلب برای شما مفید و کارساز بوده باشد و مثل همیشه از سایت سازان و این مطلب درباره ی اپراتور های هوشمند گوگل راضی بوده باشید. ما را با نظرات خودتان همراهی و هدایت کنید تا با کیفیت بیشتری به شما خدمت رسانی کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها (1)

yonessa

خیلی خوب و مفید

دیدگاه ‏خود را بنویسید