طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر

ابزار Seo power suite(سئو)

این ابزار موفق شده که به 500 هزار وبمستر در راستای بالا بردن رتبه‌بندی سایت کمک شایانی کند، بنابراین شکی نیست که به شما هم‌چنین کمک بزرگی را ارائه خواهد کرد، پس همین حالا دست‌به‌کار شده و ان را برای خودتان فعال کنید!

و اما در رابطه با کلمه‌ی ” استراتژی” باید گفت که ما همیشه به‌صورت هفتگی با خودمان در رابطه با آن و در بحث سئو (SEO ) کلنجار می‌رویم، اما چرا این‌گونه است؟
دلیل چنین امری سخت بودن طرح‌ریزی به استراتژی موفق به‌عنوان نویسنده‌ی سئو (SEO ) است، برای همین من تمام‌وقتم را دریک روز کاری و حتی هرروز در حالتی استراتژی زده سپری می‌کنم. کلمات کلیدی، فراداده‌ها، آنالیزهای رقابتی، آنالیز داده‌های معمولی و ازاین‌دست محاسبات همیشه در ذهنم هستند و سعی دارم تا آن‌ها را راست و ریس کنم.مطمئن شدن در رابطه با یک تجربه‌ی خوب از یک سایت به‌عنوان کاربر و همچنین ساختمان مناسب و مستحکمان همیشه سخت است، برای همین به دنبال راهی هستم تا آن را ساده‌تر کنم.

ساخت یک استراتژی جذب‌کننده در مبحث سئو(SEO) تنها به Meta data و Sitemap ختم نمی‌شود، برای همین زمانی که در حال طرح‌ریزی یک استراتژی مناسب برای کاربران هستم، نیاز است تا به خواسته‌های آن‌ها توجه شود. به‌واقع استراتژی شما می‌بایست منعکس‌کننده‌ی خواسته‌ها و نیازهای کاربرانتان باشد به‌نحوی‌که آن‌ها را در برابر ایده آل های خود دران جستجو قرار دهد.

در حدود 5 سال پیش من شروع به طرحی ریزی استراتژی خود در مبحث سئو (SEO) کردم، مباحثی را که انجام دادم و آن‌هایی را که استفاده نکردم همه ایده‌ی من را شکل داد و امروز این مطالب و تجربه را در اختیار شما قرار می‌دهم تا بتوانید ترافیک جستجو را برای سابت خود بر اساس به پلتفرم مستحکم افزایش دهید. اما به‌روزرسانی‌های الگوریتمی به‌سرعت در حال انجام است و این نکته را گوش زد می‌کند که باید تمرکز داشت و دانست که چرا یک استراتژی جذب‌کننده طراحی می‌شود.در اینجا استراتژی من که بعد از تجربه‌ی کار کردن با 100 سایت مختلف به دست آمده را برای شما توضیح می‌دهم که باعث می‌شود تازه‌کارها به‌سرعت از زیرزمین به رویان منتقل شوند.

Searcher Persona

باید کاربران و مشتریان هدف خود را بشناسید و درک کنید، در مرحله‌ی بعد در طراحی سایت با ساخت searcher persona های مرتبط به جایگاه خود در میان مشتریان خواهید رسید. در حقیقت چنین ترفندی به شما یک شخصیت سازمان‌دهی شده می‌دهد که نشان‌دهنده تطبیق هدف کسب‌وکار شما با مشتریانتان است و شما می‌توانید محصولات، پیام‌ها و محتوای خود را با چیزی که آن‌ها در ذهن دارند هماهنگ کنید.

ساخت یک استراتژی برای سئو (SEO)  بدون داشتن Searcher Persona به‌مانند پوشیدن لباس در شب تاریک است. برای ساختان نیاز دارید تا اهداف مشتریان خود را تشخیص دهید، پس از خودتان این سوا لات را بپرسید:

 • چه کلماتی می‌تواند مشکلات فعلی مشتریان شمارا تشریح کند؟
 • بزرگ‌ترین مواردی که باعث خودداری آن‌ها از خرید و استفاده‌ی محصولاتتان می‌شود چیست؟
 • بهترین راه تعامل با آن‌ها چیست؟

شاید چنین مواردی به ذهن‌خوانی تشبیه شود، اما این تنها درک مشتریان و نیازهای انهاست.حال اگر شما بتوانید چنین سوالاتی را پاسخ دهد، قطعا جستجو گران به مشتریان شما مبدل خواهند شد.

Keyword Discovery

کلمات کلیدی باارزش هستند و به سایت شما جان می‌بخشند، آن‌ها ساختمان صفحات را سازمان‌دهی و جستجوگران را به یک صفحه‌ی خاص راهنمایی می‌کنند. به خاطر داشته باشد کلمات کلیدی نه‌تنها محتوای طراحی سایت شمارا برجسته می‌کنند بلکه آن‌ها را هم می‌سازند.
من همیشه به چشم یک خیابان به آن‌ها نگاه می‌کنم که باعث می‌شود سرویس‌دهنده به مشتری و مشتری به سرویس‌دهنده برسد. باید دانست که جستجوگران با همین کلمات کلیدی با موتور جستجو رابطه برقرار کرده و صحبت می‌کنند که دقیقا همانند صحبت کردن آن‌ها در دنیای واقعی است. با معرفی تکنولوژی‌های جدید در زمینه‌ی جستجوی صوتی، بانک‌های مکالمه‌ای در حال تبدیل‌شدن به قدرتی بزرگ هستند. تجربه‌ی همکاری با سایت‌های دارای بیش از 6 میلیون بازدید در سال این اجازه را به من می‌دهد تا نکاتی را در رابطه با یک کلمه‌ی کلیدی خوب برای شما بگوییم.

دسته‌بندی کردن لیست کلمات کلیدی بر اساس هدف کاربران

با استفاده از سرویس Google Sheets فهرستی از کلماتی را که بیشترین امکان تایپ شدن در موتور جستجو توسط مشتریان و کاربران را داشت تهیه کردم. بعدازآن شروع به جستجوی کلمات کردم و حتی معانی مختلف یک کلمه را نیز درآوردم.

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر| سایت سازان

در انتها با استفاده از ابزارهایی نظیر UbersuggestT،keywordtool.io و حتی با استفاده از wikipedia به کلمه‌های کلیدی رنگ و لعاب دادم تا بهترین نتیجه حاصل بشه.

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر| سایت سازان

بعدازاین مراحل با استفاده از یک ترفند که در Google keyword planner انجام میشه کار رو ادامه می‌دهیم به این صورت که مطلبی رو مشابه مطلب نوشته‌شده در سایت رقیب پیداکرده و آدرس ان رو اضافه می‌کنیم که نتیجه‌ی چنین عملی فوق‌العاده بود.

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر| سایت سازان

بحران اعداد

بعد از اماده‌سازی نزدیک به 50 کلمه‌ی کلیدی و جداسازی کلمات نامفهوم آن‌ها رو به Google keyword planner اضافه کردم. البته باید کلمات نامناسبی که ربطی به محتوا نداره رو هم پاک کرد.

دسته‌بندی کلمات کلیدی

حالا زمان یک تصمیم مهم بعد از انجام اون همه کار فرارسیده و اون دسته‌بندی کلمات کلیدی آماده‌شده هست، این کا رو بر اساس نوع موضوعی که می‌توانم دربارش چیزی تهیه کنم انجام می‌دهم. این کار باعث می‌شود که برای هر کلمه‌ی کلیدی یک محتوای کاملا مرتبط آماده بشه، البته نیاز هست که خاصیت‌های جغرافیای هم که می‌تواند کمک خوبی باشه لحاظ شود.

زیر نظر داشتن رقبا

معمولا زیر نظر گرفتن رقبا فراموش می‌شود، اما می‌توان گفت یکی از فوق مهم‌ترین بخش‌های طرح‌ریزی استراتژی برای سئو سایت (SEO ) است که محبوبیت خاصی نزد مشتریان طرح شما دارد. فهم صحیح از کارهایی که رقبا دارو انجام می‌دهند و تفاوت آن باکار شما باعث می‌شود تا مخاطراتی که ما را از رقابت دور می‌کند شناسایی و رفع کنیم. بعدازآن می‌توانیم انرژی خود را متمرکز خلق چیزی کنیم که جستجو کنندگان را ترغیب به کلیک کردن بر روی ان کند.
اگر شما در این زمینه تازه‌کار هستید این آنالیزهای رقابتی در بازار می‌تواند دلهره‌آور باشد. البته نمی‌دانید که چه چیزی باعث خاص کردن شما خواهد شد، درواقع این وظیفه‌ی شماست تا دریابید که چه چیزی محصول و یا برند کارفرمای شمارا خاطره‌انگیز می‌کند. یکی از نویسندگان معروف به نام پروفسور لویت می‌گوید که تفاوت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای پیشرفت در یک شرکت معتبر است.

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر| سایت سازان

در ادامه ایشان آنالیز رقبا را به سه بخش تقسیم کرده که به شرح زیر است:

   1.  تمامی رقبای بالقوه‌ی SEO را لیست کنید

    وقتی من در حال شروع کاری برای یک کارفرمای جدید و یا کارخانه هستم، از Google sheet برای لیست کردن تمامی رقبای بالقوه استفاده می‌کنم. باید در رابطه با همه‌چیز فکر کرد ازجمله، مکان، خدمات در حال ارائه، محتوا، کلمات کلیدی و… به یاد داشته باشید که خودتان را محدود به کارخانه و یا رقیب خاصی نکنید.

   2. در رابطه با رقیبانتان تحقیق کنید

    حالا باید لیست رقبا را برداشت و دید که این کسی از آن‌ها به دلیل کلمه‌ی کلیدی خاصی که هدف من هم هست دارای رنکینگ شده است یا خیر. ابزاری مثل Semrush یا Moz برای این کار مناسب هستند.

   3. مقایسه‌ی سایت خود با رقبا

با لیست کردن تمامی کلمات کلیدی و داده‌ها، من اطلاعات رقبا را با سایت خودم مقایسه کرده و باید آنالیز کنم که کدام رقیب را می‌توانم به‌عنوان هدف انتخاب و در یک مدت‌زمان مشخص مغلوب کنم.بازار جستجو به همان اندازه که به موتورهای جستجو وابسته است به کاربرانش نیز وابسته است.برای دلیل درستی لازم است که از نتایج جستجو خارج باشیم. باید بدانید که رقیبان بینش درستی از مشتریان واقعی و اینکه آن‌ها چه می‌خواهند به شما می‌دهند. می‌توانید تغییر مثبتی در زندگی مشتریان و خودتان ایجاد کنید با دانستن این نکته که چگونه اطلاعات مهم را سئو و در تحقیقات رقیبان وارد شوید.

 

آنالیز بین محتوایی

در شروع کارتان به‌عنوان یک مدیر سئو (SEO)، چه در یک شرکت بزرگ و چه برای خودتان این لذت‌بخش است که نتایج مثبتی از تلاشتان را ببینید. به‌واقع موقعیت‌های طلایی شما محتوای تولیدی است که بافکر خوب و خلاقانه ایجاد می‌کنید. تحقیق در کلمات کلیدی و پیدا کردن مکانی خوب برای استفاده از آن‌ها ترافیک رو به رشدی را ایجاد می‌کند. به‌مانند تمامی سئوکاران شما می‌توانید یک آنالیز بین محتوایی اجرا کرده و ببینید کجا می‌توانید رشد بهتری داشته و یا کجا مطلبی را ازدست‌داده‌اید. تشخیص دادن موقعیت فعلی خودتان و رقبا بسیار مهم است و اینکه بدانید در یک کلمه‌ی کلیدی وضعیت بین شما و رقیب چگونه است، همچنین باید مسیر طی شده توسط مصرف‌کننده تا خریدش را بدانید که به چه صورت بوده است. برای این کار از ابزار MindMeister استفاده و مسیر طی شده توسط مشتری تا خرید را بررسی کنید.

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر| سایت سازان

یادگیری از دادهای خودتان

ترافیک سایت بسیار ارزشمند است و هزینه‌ی کمی دارد. این موضوع فرصت خوبی را در زمان عدم توانایی در رقابت برای شما فراهم می‌کند تا ضرر و زیان چندانی شمارا در برنگیرد. وقتی یک استراتژی پرداز در مبحث بهینه سازی وب سایت (SEO) فرصت کافی و شانس آنالیز اطلاعات را دارد، شرکت‌ها می‌خواند حقیقت اینکه یک SEO در چه رابطه‌ای هست را بدانند. بعد از 6 سال فعالیت در کارخانه‌های مختلف من می‌توانم با نگاه کردن به آنالیز اعداد در اطلاعات تشخیص دهم که چه الگویی وجود دارد زیرا که اطلاعات همیشه یک قصه برای تعریف کردن دارند، تنها کافی است تا اعداد به دست آمده را در نرم‌افزارهای صفحه گسترده بررسی کنید تا قصه‌ی پشت ان را دریابید.
کشیدن نقشه‌ای بصری از اطلاعات به دست آمده اجازه می‌دهد تا واقعیت‌ها را به صورتی پویا مشاهده کنید و بتوانید به‌سرعت نسبت به درک نتیجه اقدام کنید. با چنین روشی شما می‌توانید بین اطلاعات حرکت کرده و نقاط ضعف را به‌سرعت پیدا کنید. بازگو کردن سرنوشت اطلاعات به‌صورت بصری اجازه می‌دهد تا به شکل بهتری نقاط ضعف را در گزارش هفتگی خود به کارفرما ارائه دهید و دلایل آن را به شکلی شفاف توضیح دهید.

ایجاد استراتژی جذب‌کننده به‌منظور جستجوی بهتر| سایت سازان

مأموریت اصلی در یک استراتژی از نوع سئو (SEO) که هیچ‌وقت نباید منحرف شود، فرستادن ترافیک باکیفیت به وب‌سایت و تهیه‌ی تجربه‌ی مثبت برای کاربران باارزشی بالاست.سئو( SEO) چیزی بیش از چند کلمه‌ی کلیدی پخش‌شده در سایتتان و یا یک بخش پویا برای کل کسب‌وکارتان نیست. ایجاد تجربه‌ای تعاملی و جذاب برای کاربران و همچنین یک استراتژی جذب‌کننده در مبحث سئو (SEO) دلیلی خواهد بود تا مشتریانتان شرکت شمارا دوست داشته باشند. روش‌های ذکرشده را اجرا کنید و قول می‌دهم که شما به‌زودی به رنک 1 گوگل خواهید رسید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید