طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال چیست؟

امروزه مردم زمان بسیار زیادی را صرف جستجو در فضای مجازی و وب گردی در اینترنت می‌کنند. متدهای خریدوفروش عوض‌شده و بازارهای سنتی کم‌کم در حال از دست دادن جایگاه خود هستند و دیگر به‌مانند دهه‌های گذشته کارآمد نیستند. بازاریابی همواره به این معنی بوده که شما بتوانید با مشتریان خود در زمان و مکان مناسب روبرو شوید؛ اما امروزه به این نحو است که بتوانید در همان‌جایی که اکنون در حال گذراندن وقت هستند با آن‌ها در ارتباط باشید؛ یعنی در اینترنت.
به بازاریابی دیجیتال ملحق شوید به‌عبارت‌دیگر با استفاده از هر روشی که آنلاین انجام می‌شود بازاریابی کنید.
در این سایت از بازاریابی درون گرا (inbound marketing) به‌عنوان یک روش مناسب برای جلب مشتریان به‌صورت آنلاین، به‌وفور نام‌برده شده است؛ اما همچنان سوالات متعددی برای مردم درزمینه‌ی بازاریابی دیجیتال بی‌پاسخ‌مانده است. اگرچه بعضی از کسانی که از بازاریابی درون گرا بهره می‌برند معتقدند که بازاریابی درون گرا و بازاریابی دیجیتال تقریبا یکی هستند اما در حقیقت تفاوت‌های جزئی میان این دو وجود دارد. بعد از بررسی و پرس‌وجو از بازاریابان و صاحبان صنایع در آمریکا، بریتانیا، آسیا، استرالیا و نیوزیلند مشخص شد که این تفاوت‌های جزئی چگونه در کسب‌ و کار در سراسر دنیا مشاهده‌شده است.

بازاریابی دیجیتال چیست؟ | بازاریابی دیجیتال تخصصی | سایت سازان

بازاریابی دیجیتال دقیقا چیست؟

بازاریابی دیجیتال همانند چتری است که تمامی فعالیت‌ها و تلاش‌ها برای بازاریابی آنلاین را در برمی‌گیرد. مشاغل مختلف از
کانال های دیجیتال مانند جستجوگر گوگل، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌ سایت‌ های شخصی خود به‌عنوان اهرمی برای جذب مشتریان کنونی و همچنین مشتریان بالقوه خود استفاده می‌کنند.
از وب‌ سایت گرفته تا دارایی‌های تجاری آنلاین شما مانند تبلیغات دیجیتال، بازاریابی به‌وسیله‌ی ایمیل، مجلات اینترنتی و فراتر از آن در هر مورد تاکتیک‌ها و درآمدهای بالقوه‌ای نهفته است که همه آن‌ها زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار می گیرند؛ و بهترین بازاریاب مجازی کسی است که نسبت به دارایی و تاکتیک‌هایی که اهداف اصلی و فراگیر تجارت را پشتیبانی می‌کند دید کاملا روشنی داشته باشد.
در اینجا پیرامون رایج ترین دارایی‌ها و تاکتیک‌ها توضیح مختصری ارائه‌شده است:

دارایی‌ها

 • طراحی سایت شما
 • مطالب وبلاگ
 • کتاب‌های الکترونیکی و کاتالوگ‌ها
 • اطلاعات گرافیکی (Infographics)
 • ابزارهای تعاملی
 • کانال‌های رسانه‌های اجتماعی (فیس‌بوک، لینکدین، توییتر، اینستاگرام و غیره)
 • به دست آوردن پوشش آنلاین (روابط عمومی (PR)، رسانه‌های اجتماعی و غیره)
 • مجلات و کتاب‌های دیداری آنلاین
 • نمادهای تجاری (لوگو ها، فونت هاو غیره)

بازاریابی دیجیتال چیست؟ | بازاریابی دیجیتال تخصصی | سایت سازان

تاکتیک‌ها

به مجموعه اقداماتی که منجر به ارتقا جایگاه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو و درنتیجه افزایش رایگان و طبیعی ترافیک بازدید از طراحی وب سایت شما می‌شود بهینه‌سازی موتورهای جستجو اطلاق می گردد.

 • بازاریابی محتوا

به فعالیت‌هایی که پیرامون ایجاد و ترویج محتوایی ارزشمند جهت معرفی نام تجاری، رشد ترافیک بازدید طراحی سایت و جذب مشتری انجام می‌گیرد، بازاریابی محتوا گفته می‌شود.

 • بازاریابی درون گرا

به هرگونه فعالیتی که با استفاده از تولید محتوای آنلاین منجر به ترغیب و جذب مشتری شود بازاریابی درون‌گرا گفته می شود.

 • بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

هرگونه ترویج نام تجاری و محصولات و نشر محتوا در شبکه‌های اجتماعی باهدف معرفی برند، افزایش ترافیک برای طراحی وبسایت تجاری و جذب مشتری بیشتر، نوعی بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

 • پرداخت درازای هر کلیک (PPC)

یکی از روش‌های افزایش ترافیک مراجعه به سایت، تبلیغات در سایت‌های دیگر است به‌نحوی‌که به ازای هر کلیک بر روی آگهی شما، سایت میزبان مبلغی را از شما دریافت می‌کند. یکی از رایج‌ترین مراکز برای PPC بخش آگهی‌های گوگل است.

 • بازاریابی وابسته

نوعی تبلیغات است که در آن شما درازای دریافت کمیسیون به ترویج محصولات یا خدمات دیگران می‌پردازید. موفقیت این روش کاملا بر عملکرد هر چه‌بهتر شما در معرفی این محصولات یا خدمات مبتنی است.

 • تبلیغات محلی

نوعی تبلیغات آنلاین و محتوا محور است که در کنار دیگر روش‌های تبلیغات رایگان نقش عمده‌ای در شکل گرفتن یک نگاه مثبت در مخاطب دارد. برای مثال پست‌های پشتیبانی در سایت BuzzFeed نمونه‌ای خوب از این نوع تبلیغات به‌حساب می آید اما بسیاری از مردم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را نیز نوعی تبلیغات محلی در نظر می گیرند. برای مثال تبلیغات در فیس‌بوک و اینستاگرام.

 • بازاریابی به شیوه ی اتوماسیون

بازاریابی به شیوه ی اتوماسیون به روشی اطلاق می شود که در آن از یک نرم‌افزار به‌منظور انجام بازاریابی به‌صورت خودکار استفاده می شود. بسیاری از مراکز بازاریابی فعالیت های پرتکرار (ایمیل، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و غیره) را با روش‌های اتوماسیونی انجام می‌دهند.

 • بازاریابی از طریق ایمیل

بسیاری از کمپانی‌ها به‌منظور ارتباط با مشتریان از سرویس‌های ایمیل استفاده می‌کنند. همچنین از ایمیل به‌منظور ترویج مطالب، اطلاع‌رسانی تخفیف‌ها و رخدادها و همچنین جذب مخاطب توسط لینک‌های رابط به طراحی وب‌سایت تجاری استفاده می شود.

 • روابط عمومی آنلاین

روابط عمومی آنلاین به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در جهت ایجاد پشتیبانی توسط نشریات آنلاین، وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های محتوا محور انجام می‌شوند. این روش بسیار به روابط عمومی سنتی شبیه است با این تفاوت که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد.
بازاریابی دیجیتال و بازاریابی درون‌گرا چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟
در ظاهر هر دو کاملا به یکدیگر شبیه‌اند. هر دو در یک بستر آنلاین اتفاق می‌افتند و بر تولید محتوای دیجیتال متمرکز هستند.

 

بازاریابی دیجیتال چیست؟ | بازاریابی دیجیتال تخصصی | سایت سازان

بنابراین تفاوت‌های آن‌ها در چیست؟

در اصطلاح بازاریابی دیجیتال هیچ تمایزی بین روش‌های درون گرا و برون گرا در بازاریابی وجود ندارد. تحت این نوع بازاریابی هر دو روش می‌توانند پیاده‌سازی شوند.
هدف از تاکتیک بازاریابی برون گرا قرار دادن پیام‌های بازاریابی دقیقا در مقابل تعداد زیادی مخاطب در بستر فضای مجازی است، بدون توجه به اینکه این پیام‌ها به مخاطب ارتباط دارد یا خیر. برای مثال تبلیغات خرید در و پنجره در بالای طراحی سایت که برای همه‌ی مخاطبان به نمایش درمی‌آید و الزاما برای همه مورداستفاده نیست.
در طرف دیگر بازاریاب‌هایی که از روش بازاریابی درون‌گرا استفاده می‌کنند از تاکتیک‌هایی بهره می‌گیرند که بتوانند با ارائه خدماتی مناسب دقیقا جامعه ی هدف خود را به وب‌سایتشان جذب کنند. وبلاگ‌ها همچنان یکی از قدرتمندترین روش‌های بازاریابی درون‌گرا هستند که به شما این امکان را می‌دهند تا خدماتی که مشتریان ایده ال شما به دنبال آن می‌گردند را در سایت خود بزرگنمایی کنید. نهایتا می‌توان گفت که بازاریابی درون گرا یک استراتژی است که در آن از بازاریابی دیجیتال در جهت جلب نظر و جذب مشتریان استفاده می‌شود. از طرف دیگر به‌سادگی می‌توان گفت بازاریابی دیجیتال توصیفی است از تمامی تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین، خواه این تاکتیک ها درون گرا باشند یا برون گرا.

آیا بازاریابی دیجیتال برای همه تجارت‌ها سودمند خواهد بود؟

بازاریابی دیجیتال برای تمامی تجارت‌ها در هر صنعتی می‌تواند مفید باشد. صرف‌نظر ازآنچه شرکت می‌فروشد، بازاریابی دیجیتال این امکان را فراهم می‌آورد که شما بتوانید مشتریان خود را شناسایی کرده و متناسب با نیازهای آن‌ها محتوا تولید کنید؛ اما به‌طورکلینمی‌توان گفت که تمامی مشاغل با اجرای بازاریابی دیجیتال با یک رویکرد یکسان موفق خواهند بود.

برای (B2B(Business to Business

اگر شرکت شما یک شرکت B2B است، تلاش‌های شما پیرامون بازاریابی دیجیتال باید حول جذب هدفمند مخاطبی باشد که خود یک فروشنده است. برای این منظور هدف استراتژی بازاریابی شما باید به‌گونه‌ای باشدکه با حداکثر کیفیت در ارائه مطالب از طریقشبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت شرکت، بیشترین مخاطب را جذب کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر وب‌سایت، نیاز است که تلاش خود را بر روی شبکه‌های اجتماعی که جمعیت هدف در آن بسیار فعالند متمرکز کنید.

برای (B2C(Business to Customers

اگر محصولات شما مستقیم به مصرف‌کننده بفروش می‌رسد (B2C)، بسته به قیمت محصول، هدف اصلی شما از بازاریابی در فضای مجازی جلب نظر مشتریان و جذب حداکثری آن‌ها به سمت طراحی وب‌ شرکت است. در اینجا کارکرد وب‌سایت به نحوی است که مشتری بدون نیاز به روبرو شدن با فروشنده محصول خود را تهیه‌کرده وب‌های آن را بپردازد.
در این راستا، احتمالا تمرکز اصلی کار شما بر روی جذب مخاطب دائمی با روش‌های سنتی نخواهد بود بلکه تلاش می‌کنید تا سازوکاری طراحی کنید که مخاطبان شما در مدت کوتاهی به سایت شما واردشده و با سرعتی بالا به سمت خرید محصول حرکت کرده و در مدت‌زمانی کوتاه از شما خرید کند. در این روش نیاز است که در محتوای سایت بیشتر به محصول و ویژگی‌های آن بپردازد. این در حالی است که در B2B محتوای سایت به این شکل نیست و نیاز است تا قیمت و سود هر محصول برای مشتری بزرگنمایی شود. برای B2C کانال‌هایی مانند تلگرام، اینستاگرام و پین‌تر است (Pinterest) بسیار کارآمدتر از شبکه‌هایی مانند LinkedIn خواهند بود.

بازاریابی دیجیتال چیست؟ | بازاریابی دیجیتال تخصصی | سایت سازان

مزایای اصلی بازاریابی دیجیتال چیست؟

برخلاف روش‌های سنتی و آفلاین، در بازاریابی آنلاین بازاریاب قادر خواهد بود در هرلحظه نتایج دقیق وضعیت فروش و بازار را رصد کند. اگر تجربه انتشار آگهی در روزنامه را داشته باشید به‌خوبی خواهید دانست که تخمین درستی از میزان دیده شدن آگهی و توجه مخاطب به آن تا چه اندازه دشوار است. در این روش دانستن میزان ارتباط خریدها و آگهی منتشرشده در روزنامه تقریبا غیرممکن بوده و بازاریاب هرگز نمی‌تواند تخمین درستی از میزان اثرگذاری آگهی خود داشته باشد. این در حالی است که در بازاریابی دیجیتال همه آمارها و تحلیل‌ها در لحظه در اختیار بازاریاب قرار دارد و این امکان وجود خواهد داشت که نقاط قوت و ضعف فعالیت‌های مختلف بررسی شود و برای بهبود کار اقدامات لازم انجام گیرد.
در اینجا توجه شمارا به مثال‌هایی در این رابطه جلب می‌کنیم:

ترافیک مخاطب در وب‌سایت

درروش بازاریابی دیجیتال شما قادر خواهید بود تعداد دقیق افرادی که از سایت شما دیدن کرده‌اند را توسط نرم‌افزارهایی مانند HubSpot آنالیز کرده و در هرلحظه از آن مطلع شوید. همچنین می‌توانید بررسی کنید که هر مراجعه‌کننده به‌طور دقیق چند صفحه از نوبتت را بازدید نموده و برای این کار از چه وسیله‌ای (موبایل، کامپیوتر، تبلت و …) استفاده کرده است. همچنین امکان بررسی این وجود دارد که بدانید هر مخاطب اهل کجاست و بسیاری مزایای دیگر که درروش های سنتی بازاریاب از آن بی‌بهره بوده است.
این آگاهی‌ها به شما نشان می‌دهد که برای صرف زمان و هزینه یکسان، کدام کانال بهترین بهره را خواهد داد و تعداد مراجعه‌کنندگان به وب‌سایت از طریق کدام کانال بیشتر است. برای مثال اگر 10% از ترافیک سایت از طریق جستجوی عادی تامین می‌شود، متوجه خواهید شد که نیاز است تا وقت بیشتری برای بهبود SEO سایت خود صرف کنید تا این نرخ را افزایش دهید.
در بازاریابی آفلاین، بررسی اینکه مشتریان چگونه با برند شما تعامل می‌کنند ممکن نخواهد بود تا اینکه این موضوع پس از مراجعه ی مشتری به فروشنده، توسط فروشنده بررسی شود؛ اما در بازاریابی دیجیتال شما می‌توانید رفتار مشتریان خود را از لحظه اول ورود به طراحی سایت تا نقطه ی خرید محصول به‌طور دقیق زیر نظر بگیرید؛ بنابراین شما قادر خواهید بود که بهترین تغییرات را در بهترین زمان ممکن برای بهبود هرچه بیشتر فروش خود اعمال کنید.

بازاریابی دیجیتال چیست؟ | بازاریابی دیجیتال تخصصی | سایت سازان

 

عملکرد مطالب و جذب هدفمند مخاطب

تصور کنید شما بروشوری از محصول خود تهیه‌کرده و آن را به صندوق پستی مردم ارسال کرده‌اید. مشکل اینجاست که شما نمی‌دانید چه تعداد از مردم بروشور شمارا دیده‌اند و یا حتی چه تعدادی بدون نگاه کردن آن را در سطل زباله انداخته‌اند. حال فرض کنید که همان بروشور را در وب‌سایت خود قرار دهید. می‌توانید دقیقا ببینید که چند نفر بروشور را نگاه کرده‌اند و فهرستی از کسانی که بروشور را دانلود کرده‌اند تهیه کنید. با این روش قادر خواهید بود اثربخشی بروشور خود را بررسی کرده و از طرف دیگر توانسته‌اید کسانی که این بروشور را دانلود کرده‌اند را به‌صورت هدفمند به وب‌سایت خود جذب کنید.

اختصاص یک مدل مناسب

یک استراتژی تاثیرگذار برای بازاریابی دیجیتال که در آن از ابزارهای درست و تکنولوژی روز بهره گرفته‌شده است این امکان را فراهم می‌کند که تمامی فروش محصول خود، از اولین مشتری تا آخرین آن‌ها را ردیابی کرده و همچنین به شما اجازه می‌دهد روند جستجو و نحوه خرید مشتریان خود را تجزیه‌وتحلیل کنید؛ و همچنین به شما کمک می‌کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری در مورد بخش‌هایی از طرح که نیاز به توجه بیشتر دارد گرفته و بخش‌هایی از چرخه ی فروش که نیاز به پالایش دارد را شناسایی کنید.
ایجاد ارتباط بین بازاریابی و فروش بی‌نهایت مهم است. تحقیقات نشان می‌دهد شرکت‌هایی که بازاریابی و فروش آن‌ها هم‌راستا باهم حرکت می‌کنند به نرخ رشد سالانه 20% می‌رسند، این در حالی است که برای شرکت‌هایی که این قاعده را رعایت نمی‌کنند این نرخ گاهی به 4%- نیز می‌رسد؛ بنابراین اگر بتوانید چرخه خرید مشتریانتان را به‌وسیله‌ی استفاده از بازاریابی دیجیتال بهبود دهید، با این کار گام بلندی در مسیر پیشرفت در کسب‌وکار خود برداشته‌اید.

باید چه نوع مطلبی تولید شود؟

نوع محتوای تولیدشده توسط شما در هر مرحله از مسیر فروش باید متفاوت باشد و کاملا به نیازهای مشتری در فرایند فروش بستگی دارد. شما ابتدا باید شخصیت و نوع نگاه مشتریان خود را آنالیز کرده و بدانید اهداف و چالش‌های آن‌ها در رابطه با تجارت شما چیست. در مراحل اولیه، تامین این اهداف و برطرف کردن این چالش‌ها باید به‌عنوان هدف اصلی تولید محتوا در نظر گرفته شود. سپس باید در این مورد فکر کنید که در کجای مسیر خرید، مشتریان تمایل دارند این مطالب در اختیارشان قرار گیرد. ما این استراتژی را طرح ارائه مطلب می‌نامیم.
با داشتن یک طرح ارائه مطلب، هدف گذاری مطالب بر اساس نکات زیر صورت می گیرد:

 • ویژگی‌های شخصی که از مطالب استفاده می‌کند (بسیار به فرهنگ شخص وابسته است)
 • میزان تمایل فرد برای خرید محصول چه اندازه است (بسیار به چرخه ی زندگی شخص وابسته است)

 

بازاریابی دیجیتال چیست؟ | بازاریابی دیجیتال تخصصی | سایت سازان

بسته به قالب محتوایی که تولید می‌کنید نیاز است موضوعات مختلفی را امتحان کنید. در اینجا گزینه‌هایی به شما پیشنهادشده که می‌توانید در هر بخش از مسیر خرید مشتری از آن‌ها بهره ببرید:

مرحله آگاهی‌رسانی

 • مطالب وبلاگ

مطالب شما زمانی که از یک سئو ی مناسب و یک استراتژی قوی برای استفاده از کلمات کلیدی برخوردار شود می‌تواند در افزایش ترافیک طبیعی وب‌سایت شما سهم بسزایی داشته باشد.قسمت‌های گرافیکی. عکس‌ها و نمودارهای گرافیکی از قابلیت به اشتراک‌گذاری بسیار سریع و راحت برخوردارند. از این موارد در مطالب خود بهره بگیرید تا شانس خود را برای دیده شدن در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهید.ویدئوهای کوتاه. این آیتم هم از قابلیت به اشتراک‌گذاری بالایی برخوردار است و برای مخاطبان جدید این امکان را فراهم می آورد تا با برند تجاری شما در فضاهایی مانند YouTube و Aparat آشنا شوند.

مرحله ی جلب نظر مخاطب

 • کتاب‌های الکترونیکی

برای جذب هدفمند مخاطب این روش بسیار از مطالب وبلاگ و تصاویر گرافیکی فراگیرتر و موثرتر است. در این روش مخاطب تمایل بیشتری دارد تا در ازای دریافت کتاب الکترونیکی اطلاعات خود را در اختیار شما قرار دهد؛ بنابراین با این روش می‌توان اطلاعات مشتریان هدف را جمع‌آوری کرد.گزارش نتایج تحقیقات. این روش هم به‌منظور جذب هدفمند مخاطب بسیار کارآمد است. گزارش نتایج تحقیقات و داده‌های جدید همچنین می‌توانند در مرحله ی آگاهی‌رسانی مفید باشد.
وبینار (نوعی هم‌اندیشی آنلاین). این روش یک ارائه آنلاین است که در بستر فضای مجازی قرار دارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند در لحظه اطلاعات را دادوستد کنند. اطلاعات ارائه‌شده از این طریق بسیار جامع بوده برای جلب نظر مخاطب بسیار می‌تواند مفید باشد.

مرحله ی تصمیم گیری

 • نمونه‌های قبلی فروش

نمونه ی خریدهای قبلی توسط مشتریان نوعی محتوای مفید است که می‌تواند بر تصمیم مشتریان جدید بسیار تاثیر گذار باشد و اطمینان آن‌ها را برای خرید جلب کند.استفاده از نظرات مشتریان قبلی. اگر میزان فروش و نمونه‌های قبلی در نوع تجارت شما تاثیری برجذب مشتریان ندارد می‌توانید تعدادی از نظرات مشتریان قبلی را در سایت خود قرار داده تا دیگران را به استفاده از محصول خود ترغیب کنید. برای تجارت‌های از نوع B2C، استفاده از نظرات مشتریان گذشته مرسوم‌تر است. برای مثال اگر شما در زمینه تولید لباس فعالیت دارید، این کار می‌تواند به‌صورت قرار دادن عکس‌هایی از افرادی که تولیدات شمارا بر تن دارند صورت گیرد.

چه مقدار زمان نیاز است تا نتایج هویدا شوند؟

در بازاریابی دیجیتال این امکان وجود دارد که شما نتایج را سریع‌تر از بازاریابی آفلاین مشاهده کنید. البته این نتایج به مقدار زیادی به استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد.اگر برای شناخت شخصیت و نیازهای مشتریان خود زمان زیادی وقت صرف کرده‌اید و بر تولید محتوایی باکیفیت به‌منظور جذب مخاطب تمرکز دارید، به‌احتمال‌زیاد اولین نتایج فعالیت‌های خود را در شش ماه اول کارخواهید دید. حتی اگر برای تبلیغات خود هزینه کنید نتایج سریع‌تر حاصل خواهند شد؛ اما توصیه می‌شود از متدهای رایگان برای بهبود SEO خود بهره بگیرید تا نتایجی پایدار و بلندمدت به دست آورید.

آبا برای استفاده از بازاریابی دیجیتال به بودجه زیادی نیاز است؟

این موضوع به المان‌هایی از بازاریابی دیجیتال که شما قصد استفاده از آن‌ها را در تجارت خود دارید بسیار وابسته است. فرض کنید در حال حاضر یک وب‌سایت راه‌اندازی کرده‌اید. اگر شما بر تکنیک‌های بازاریابی درون گرا مانند بهبود سئو ، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا تمرکز دارید، خبر خوب این است که شما نیاز به بودجه ی زیادی ندارید. در روش بازاریابی درون گرا تمرکز اصلی بر تولید محتوایی باکیفیت است که خوانندگان از خواندن آن لذت ببرند. تا زمانی که از این شیوه برای بازاریابی استفاده کنید تنها هزینه ی شما وقتتان خواهد بود.
درروش های بازاریابی برون گرا مانند تبلیغات آنلاین و خرید لیست ایمیل مشتریان، بدون شک هزینه‌هایی نیاز خواهد بود. مقدار این هزینه‌ها رابطه مستقیمی با میزان نیاز شما به دیده شدن و کیفیت تبلیغات خواهد داشت. به‌عنوان‌مثال برای اجرای سیستم پرداخت به ازای هر کلیک (pay per click) با استفاده از AdWords در سایت گوگل، شما باید در یک مزایده با دیگر رقبای صنعت خود شرکت کنید و برای اینکه در جستجوهای کلمات کلیدی مرتبط با تجارتتان در لیست نتایج جستجو از همه بالاتر قرار گیرید باید بیشتر هزینه کنید. این میزان بسته به میزان رقابت در کلمات کلیدی خاص می‌تواند مقرون‌به‌صرفه یا بسیار گران باشد و به این دلیل است که پیشنهاد می‌شود که از طریق ترفندهای طبیعی، بدون هزینه ی زیاد، سایت خود را ترویج دهید.

بازاریابی دیجیتال چیست؟ | بازاریابی دیجیتال تخصصی | سایت سازان

بازاریابی به‌منظور جذب مخاطبانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند چه زمانی وارد معادلات می‌شود؟

مؤلفه‌ی دیگر بازاریابی دیجیتال بازاریابی باهدف جذب استفاده‌کنندگان از تلفن همراه است. 60% از کاربران شبکه‌های اجتماعی از تلفن همراه برای اتصال به اینترنت بهره می‌گیرد. این در حالی است که کاربرانی که از رایانه به‌منظور ارتباطات استفاده می‌کنند تنها 40% باقی‌مانده خواهند بود. مشخص است که بهینه‌سازی تبلیغات دیجیتال، صفحات وب‌سایت، عکس‌های بارگذاری شده در شبکه‌های مجازی و دیگر دارایی‌های مجازی باید باکیفیتی بالا در تلفن همراه قابل‌دسترسی باشند. اگر شرکت شما از نرم‌افزاری به‌منظور جذب و فروش محصولات بهره می‌گیرد، می‌توان این نرم‌افزارها را نیز زیرمجموعه‌ای از بازاریابی دیجیتال به‌حساب آورد.
کسانی که از طریق تلفن همراه با شما همراه هستند باید به‌اندازه کسانی که از طریق رایانه با شما در ارتباط‌اند احساس رضایت داشته باشند. این به این معنی است که طراحی وب‌سایت شما باید به‌طور کامل با دستگاه‌های تلفن همراه سازگاری داشته باشند. همچنین برای عکس‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهید بسیار مهم است که مخاطبانی که از تلفن همراه بهره می‌برند را در نظر داشته باشید و ابعاد این تصاویر را طوری طراحی کنید که در تلفن همراه به‌خوبی قابل‌نمایش باشند.
روش‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها محتوای دیجیتال خود را برای کاربران تلفن همراه بهینه سازی کنید و زمانی که یک استراتژی بازاریابی را اجرا می‌کنید بسیار مهم است بدانید که آن استراتژی برای کاربران تلفن همراه چگونه جواب خواهد داد. با در نظر داشتن این نکات و پیش‌بینی تمهیداتی برای یافتن راه‌حل‌هایی به‌منظور رفع مشکلات پیش رو مطمئنا شما به اهداف بازاریابی خود بسیار نزدیک خواهید شد.

آیا اکنون آماده استفاده از روش‌های بازاریابی دیجیتال هستید؟ حال چه باید کرد؟

اگر در حال حاضر از بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنید، اکنون دست‌کم بخشی از مخاطبان آنلاین خود را جذب کرده‌اید. بدون شک نیاز است در بخش‌هایی از استراتژی بازاریابی خود تغییراتی را اعمال کنید و آن‌ها را بهبود دهید. برای این منظور نیاز است تا مطالعاتی جامع پیرامون درک هرچه بیشتر ماهیت بازاریابی دیجیتال انجام داده تا حداکثر استفاده را از مزایای نامحدود آن ببرید.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید