طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

21 راه بازاریابی اینترنتی

21 راه بازاریابی اینترنتی

21 روش بازاریابی آنلاین یک تجارت

شیفتگی بازاریابان آنلاین به نتایج جستجو به زمانی برمی‌گردد که الگوریتم‌های جستجو هنوز از قدرت کافی برای رتبه‌بندی برخوردار نبودند. در آن روزها قرار گرفتن در رتبه‌های بالای نتایج جستجو بسیار ساده‌تر از امروز بود. بااین‌حال امروزه با تغییرات دائمی و تکامل تدریجی هسته الگوریتم جستجوی گوگل، تطابق با این تغییرات دائمی که بانام‌هایی مثل پاندا، Hamingbird و پنگوئن و … ارائه می‌شوند کاری بسیار دشوار و هم‌پایه گرفتن مدرک دکترا در رشته فیزیک یا ریاضی است.
همه ما می‌دانیم که بهترین روش بازاریابی آنلاین یک تجارت، این است که بتوانیم به‌صورت ارگانیک در صفحه نتایج جستجوهای گوگل یا SERP در بالاترین رتبه قرار بگیریم. این روش می‌تواند به‌صورت رایگان ترافیک نامحدودی را برای کسانی که بتوانند از پس مسیر سخت و پرفراز ونشیب رسیدن به رتبه خوب در نتایج جستجو بربیایند، فراهم کند؛ اما پیمودن این مسیر پرفراز و نشیب کاری بسیار دشوار است که کمتر کسی از عهده آن برمی‌آید. در ادامه 21 روش برای بازاریابی آنلاین ارائه‌شده که توصیه می‌کنیم آن‌ها را تا پایان دنبال کنید:

1- ایجاد یک وبلاگ و قرار دادن پست‌های باکیفیت در آن

به‌وضوح یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای بازاریابی آنلاین یک تجارت، ایجاد یک وبلاگ است که شما بتوانید در آن مطالب بسیار باکیفیت را پست کرده و اشتراک‌گذاری کنید و همچنین دائما این مطالب را ارتفاع داده و ارزش آن‌ها را بیشتر کنید. باوجوداینکه این استراتژی، یک هدف‌گذاری طولانی‌مدت است و نمی‌تواند شمارا یک‌شبه به اهدافتان برساند، اما صاحبان تجارت‌ها باید بااهمیت این روش آشنا باشند و آن را به‌هیچ‌وجه نادیده نگیرند.
ایجاد یک وبلاگ باارزش و چشم‌گیر برای هر تجارتی نه‌تنها می‌تواند موجب جذب ترافیک شود بلکه می‌تواند موجب افزایش اعتبار کسب‌وکار نیز باشد. اگر شما بتوانید در تجارت خود به یک فرد بااعتبار تبدیل شوید، می‌توانید توجه مشتریان و هم‌چنین صاحبان تجارت‌های بزرگ را به خود جلب کنید و این امر باعث افزایش روزافزون اعتبار تجارت شما خواهد شد که برای شما افزایش مشتریان، شهرت و فروش را به همراه خواهد داشت.

2- در وب‌ سایت‌هایی مثل Quora و Medium مطلب منتشر کنید

اگر شما به دنبال آن هستید که در زمان کوتاهی برای وب‌سایت و یا وبلاگ خود ترافیکی زیای جذب کنید و دامنه شما یک دامنه جدید است (کمتر از دو سال از ابتدای کار آن می‌گذرد) و اعتبار کمی دارد، شما باید در وب سایت‌هایی مثل Medium و یا Quora بازاریابی کنید. می‌پرسید چگونه؟ ابتدا یک محتوای خیلی باکیفیت در وب‌سایت خود ایجاد کنید (دقت کنید که این محتوا باید بسیار منحصربه‌فرد، آموزنده و جدید باشد و همچنین در آن از کلیدواژه‌ها به‌خوبی استفاده‌شده باشد)، مطلبی که ایجاد می‌کنید باید علاوه بر باکیفیت بودن برای افراد زیادی جذاب باشد.
زمانی که این مطلب را در طراحی وب‌سایت خود ایجاد کردید به مطلب دیگر آماده کرده و در وب سایت‌هایی مثل Medium و یا Quora قرار دهید، این مطلب نیز باید مانند مطلبی که در وب‌سایت خود قرار داده‌اید باکیفیت، آموزنده و منحصربه‌فرد باشد تا بتواند مخاطبان زیادی را جذب کند. پس از قرار دادن مطلب دوم در این وب‌سایت‌ها، در این مطلب یک لینک به مطلب اصلی در وب‌سایت خود بدهید. به این کار بازاریابی محتوا می‌گویند. این کار علاوه بر آن‌که باعث می‌شود که مطلب شما در نتایج جستجوها در گوگل نمایش داده شود و شما از این طریق بتوانید ترافیک و اعتبار زیادی برای وب‌سایت خود جذب کنید.

بازاریابی اینترنتی | بازاریابی آنلاین | دیجیتال مارکتینگ‏

3- از طریق گروه‌های LinkedIn با افراد مرتبط با زمینه تجاری‌تان ارتباط برقرار کنید

گروه‌های LinkedIn مسیر خوبی برای برقراری ارتباط با افراد فعال درزمینه کاری شما بوده و برای انتشار پیام شما بسیار مفید هستند. شما می‌توانید محتوای خود را از طریق گروه‌های لینکدین ترویج دهید البته نباید این کار را به‌طور افراطی انجام دهید تا محتوای شما اسپمی شود. این مسیر بهترین مسیر ممکن برای جریان سازی و ایجاد بحث و تبادل‌نظر قبل از انتشار یک لینک مرتبط است.
گروه‌های لینکدین همچنین یکی از بهترین مسیر‌های ارتباطی باکسانی به شمار می‌آید که شما هیچ ارتباطی پیش‌ازاین با آن‌ها برقرار نکرده‌اید. شما می‌توانید به هرکدام از اعضای دیگر گروه پیام ارسال کنید، بدون آنکه شخص با گروه به‌طور آنلاین در ارتباط باشد. این موضوع بسته به بعضی شرایط خاص، به‌عنوان یک دارایی ارزشمند برای شما به شمار می‌آید. اغلب به‌روزرسانی‌ها را در گروه اشتراک‌گذاری کنید و مطمئن شوید (بدون افراط در این اشتراک‌گذاری‌ها) در کانون توجه قرارگرفته باشید.

4- از تبلیغات گوگل استفاده کنید

آگهی‌های تبلیغاتی در فیس‌بوک باوجودآنکه رایگان نمی‌باشند اما می‌توانند برای شما اطلاعات جمعیت‌شناسی خوبی از جامعه هدف فراهم نمایند. اگر شما مشتریان خود را به‌خوبی بشناسید، می‌توانید از پارامترهایی همچون علایق کاربران، موقعیت جغرافیایی آن‌ها، سن آن‌ها و بسیاری پارامترهای دیگر برای هدایت مشتریان بالقوه به صفحه مناسبی از وب‌سایت خود، استفاده نمایید.
با اختصاص زمانی بسیار کم برای هر صفحه، بررسی کنید که کدام صفحه از صفحات سایت شما به‌عنوان صفحه‌ی هدف برای تبلیغات، بیشترین مصرف‌کننده را به سایت شما وارد می‌کند. یافتن ترکیب درستی از صفحات ممکن است به زمان قابل‌توجهی نیاز داشته باشد، بخصوص اگر شما بر روی پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک تبلیغات انجام می‌دهید؛ اما زمانی که یک مجموعه از صفحات، شمارا به هدف تعریف‌شده رساند، زمان آن فرامی‌رسد که سرمایه‌گذاری زمانی خود را روی آن مجموعه افزایش دهید.

5- از اینستاگرام به‌عنوان اهرم قدرت خود بهره بگیرید

امروزه با استفاده از قدرت روزافزون شبکه‌های اجتماعی، شما می‌توانید در کسری از ثانیه با افراد زیادی در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید. همچنین این نکته قابل‌توجه است که الگوریتم‌ها مانعی برای رسیدن به‌تمامی مخاطب‌های شما در سراسر دنیا به‌حساب می‌آید، بخصوص زمانی که شما حجم بسیار بالای مخاطب را در اختیار نداشته باشید.
برای دستیابی به این افراد، به تقویت‌کننده‌ها و پارامترهای تاثیرگذار نیاز خواهید داشت تا بتوانید پیام خود را به آن‌ها برسانیم. اگرچه فراهم آوردن این امکانات رایگان نیست اما با این روش امکان دسترسی به دسته‌ی عظیمی از بازدیدکنندگان هدف برای شما فراهم خواهد شد. البته برای اینکه در این روش به نتیجه‌ی مناسبی دست پیدا کنید باید در انتخاب پارامترهای تاثیرگذار در اینستاگرام بسیار هوشمندانه عمل کنید.

6- در آپارات کلیپ‌های آموزشی مناسب منتشر کنید

آپارات فضای بسیار مناسبی برای کسب‌وکار شما فراهم آورده که با استفاده از آن می‌توانید با مخاطب هدف خود ارتباط خوبی برقرار کنید. اگر روی تولید آموزش‌های ویدئویی مفید متمرکز شوید، اقبال عمومی را به سمت ویدئوهای خود جذب کرده و می‌توانید با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید. لازم است روی این موضوع تاکید کنیم که تولید محتوای ارزشمند در اینجا بدون توجه به میزان سود دریافتی باید صورت بپذیرد؛ زیرا هدف در این قسمت ترویج کسب‌وکار است.
به آپارات می‌توان به‌عنوان منبع خوبی برای راهنماهای ویدئویی نگاه کرد؛ زیرا با استفاده از این ابزار به‌آسانی می‌توانید هر موضوعی را با یک فرمت قابل‌فهم، سریعا به مخاطب آموزش دهید. انتشار ویدئو، خواه این ویدئو از دنیای واقعی تهیه‌شده بوده یا اینکه تصویر ضبط‌شده‌ی صفحه‌نمایش باشد، باید باکیفیت بالا انجام گیرد. همچنین فراموش نکنید که در توضیحات این ویدئو‌ها یک لینک برگشتی به محتوای مرتبط در طراحی سایت خود ایجاد کنید.

7- با استفاده از سرویس‌های ایمیلی ارتباطات خود را با مشتریان گسترش دهید

بازاریابی ایمیلی (email marketing) مقوله‌ای است که صاحبان کسب‌وکار باید از آن بهره‌گیری کنند، اما این کار اصلا ساده نیست. برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی، برای دریافت ایمیل مشتریان باید محصول یا خدمات رایگانی را به آن‌ها ارائه کنید. اگر جمع‌آوری ایمیل مشتریان برای شما اهمیت دارد باید یک گزارش رایگان یا یک کتاب الکترونیکی سودمند را به مشتریان در قبال آدرس ایمیلشان اهدا کنید. سپس با استفاده از ابزارهایی مانند Aweber، Get Response، Constant Contact و Mailchimp ارتباطات خود را با مصرف‌کنندگان گسترش دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که ابتدا باید مشتری به شما جذب شود و پس از ارتباط کامل با شما، محصولات به او فروخته شود.

8- از Angie’s List و TripAdvisor استفاده کنید

سایت‌هایی مانند Angie’s List و TripAdvisor راه‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که بتوانید به مخاطب‌های بسیار زیاد، با پتانسیل تبدیل‌شدن به مشتری دسترسی پیدا کنید. این سایت‌ها منابع ارزشمندی برای یافتن کسب‌وکارهای محلی هستند و این فرصت را برای شما فراهم می‌کنند که به نظرات مشتریان درباره‌ی تجربیات ارتباط با کمپانی شما، دسترسی داشته باشید.
اگر خدمات و سرویس به مشتریان خود می‌فروشید، از Angie’s List استفاده کنید. اگر زمینه‌ی کاری شما با مسافرت در ارتباط است می‌توانید خود را در لیست TripAdvisor قرار دهید. لینک‌های به‌دست‌آمده از این ابزارها نه‌تنها برای سئو سایت شما بسیار مفید هستند بلکه با این روش می‌توانید به مشتریان بسیاری که در حال جستجوی خدمات شما هستند دسترسی پیدا کنید. وقت بگذارید و یک فهرست مناسب تهیه کنید. سپس مشتریان را به سمت آن هدایت کنید تا نظرات خود پیرامون ارتباط با شمارا به شما انتقال دهند.

 

بازاریابی اینترنتی | بازاریابی آنلاین | دیجیتال مارکتینگ‏

9- اعتماد مشتریان را جلب کنید

یکی از مهم‌ترین موانع بر سر راه صاحبان کسب‌وکار، جلب اعتماد مشتریان است. مردم بسیار تمایل دارند به کسب‌وکارهایی اعتماد کنند که شناخت کاملی از آن‌ها داشته باشند و یا کسی را بشناسند که تجربه‌ی خوبی از ارتباط با آن کسب‌وکار داشته باشد. سایت‌هایی مانند Yelp و Trust Pilot می‌توانند نقش معرف را برای شما بازی کنند.
این سایت‌ها برای کمک به مصرف‌کنندگان به وجود آمده‌اند تا به آن‌ها کمپانی مناسب برای رفع نیازهایشان را معرفی کنند. این سراچه‌ها با انتشار نظرات مشتریان پیشین، اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند تا آن‌ها با شفافیت بیشتری خرید خود را انجام دهند. این سایت‌ها به عنوان بزرگترین پایگاه انتقال نظرات مشتریان شناخته می‌شوند و می-توانند به عنوان ابزاری برای جلب اعتماد مشتریان بالقوه‌ی، مورد استفاده قرار گیرند.

10- از ریچ اسنیپت‌ها، صفحات موبایلی پرشتاب و FBIA فیس‌بوک استفاده کنید

اگر در پی یافتن ابزارهایی برای افزایش جاذبه‌ی محتوای خود هستید، می‌توانید از ریچ اسنیپت‌ها و صفحات موبایلی پر شتاب استفاده کنید. پلاگین های وردپرس متعددی وجود دارند که شما می‌توانید از طریق schema.org برای ریچ اسنیپدها درکنار پلاگین هایی که برای AMP و FBIA هستند، استفاده نمایید. شما باید از این مسئله که اخیرا گوگل تاکید بسیاری بر صفحات سازگار با تلفن همراه (موبایل- فرندلی) دارد استفاده نمایید، برای مثال اگر شما بتوانید مقالاتی درزمینه AMP و FBIA منتشر کنید، می‌تواند برای شما مزایایی داشته باشد و موجب افزایش رویت پذیری شما در SERP ها شود.

11- با وبلاگ نویسان محبوب در زمینه‌ی کاریتان همکاری کنید

دستیابی به وبلاگ نویسان محبوب در حوزه‌ی فعالیتتان می‌تواند راه موثری برای بازاریابی آنلاین شما به‌حساب بیاید، بخصوص اگر شما محتوای ارزشمندی برای انتشار دریکی از پست‌های آن‌ها داشته باشید. اگر یک وبلاگ نویس محبوب را یافتید که پیوسته در حال نوشتن درباره‌ی یک موضوع خاص است که مستقیما با شما ارتباط دارد، بهتر است به هر نحوی که شده با او ارتباط برقرار کنید.
یک‌راه خوب برای ارتباط با این وبلاگ نویسان، ارائه‌ی خدمات به‌عنوان یک وبلاگ نویس است. به‌طور واضح، برای این کار باید یک پیش‌زمینه‌ی مناسب در نوشتن داشته باشید و ممکن است یافتن وبلاگی که به شما اجازه‌ی انتشار مطلب را به شما بدهد بسیار سخت باشد اما به‌هرحال باید یک پست مهمان در یک وبلاگ خوب منتشر کنید.

12- در فروم‌های مربوط به کارتان به‌طور منظم حضور پیدا کنید

بسیاری از مردم در استراتژی انتشار مطالب در فروم‌ها دچار اشتباه می‌شوند. اغلب به این فروم‌ها می‌روند و لینک‌های اسپمی در آنجا انتشار می‌دهند و از اینکه از این فروم‌ها اخراج می‌شوند اظهار تعجب می‌کنند. شما هرگز نباید این کار را انجام دهید. اگر می‌خواهید بازاریابی آنلاین را به‌طورجدی دنبال کنید، اگر یک فروم مربوط به حرفه‌ی خودیافتید، به گفتگوها بپیوندید و تلاش کنید که قبل از انتشار لینک‌های خود مقداری محتوای مفید در آنجا انتشار دهید.
هیچ‌کس دوست ندارد تا با فردی مواجه شود که به‌تازگی به فروم اضافه‌شده و شروع به انتشار لینک‌های اسپمی می‌کند. در این قسمت نیز باید بیشترین میزان تلاش خود را انجام دهید و انتظار داشته باشید که به حداقل نتایج دست پیدا کنید. سعی کنید مفید باشید. با دیگران گفتگو کنید و نظراتتان را ارائه دهید و پاسخگوی سوالات دیگران باشید. فقط از لینک‌های اسپمی استفاده نکنید. بعد از انتشار چند مطلب، لینک خود را به نشانه‌ی (signature) خودتان اضافه کنید و یا بعدازاینکه قوانین فروم به شما اجازه داد لینک منتشر کنید. تلاش نکنید با انتشار هر پستی دیگران را به سایتتان دعوت کنید زیرا این کار هرگز موثر واقع نخواهد شد.

13- یک سرویس یا محصول رایگان به مشتریان پیشنهاد کنید

مطالعات نشان داده است که مردم تمایل دارند تا چیزی را به‌طور رایگان دریافت کنند تا اینکه یک قیمت بسیار کم برای آن پرداخت کنند. پس بهتر است برای مشتریانتان خدمات و محصولاتی را بصورت رایگان در نظر بگیرید. می‌توانید به آن‌ها یک مشاوره‌ی 15 دقیقه‌ای رایگان هدیه دهید.
هر آنچه پیشنهاد می‌دهید، مطمئن شوید که اطلاعات مشتریان را به‌طور مناسبی جمع‌آوری کرده باشید تا در زمان نیاز از آن‌ها استفاده کنید. اگر شما سرویسی را به‌طور رایگان ارائه می‌دهید، این فرصت برای شما فراهم می‌شود که پس از اتمام زمان استفاده‌ی رایگان آن محصول بتوانید آن را به همان مشتریان بفروشید. بسیاری از مردم هنگامی‌که از شما چیزی را به‌رایگان دریافت می‌کنند، احساس می‌کنند که به شما مدیون شده‌اند و با خرید از شما، این لطف شمارا جبران نموده‌اند.

14- از سایت‌های فهرست مشاغل مانند Yahoo Local یا Google Local استفاده کنید

اگر یک کسب‌وکار محلی را اداره می‌کنید و به دنبال جذب مشتریان نزدیک به محل کارتان هستید و یا خدمات خاصی ارائه می‌دهید که مخصوص یک محدوده‌ی خاص جغرافیایی است، بهتر است سایت خود را در لیست مشاغل محلی (مانند Yahoo Local و Google Local) قرار دهید.
Google Local یک روش قدرتمند برای لیست کردن و ارائه‌ی اطلاعات کسب‌وکار و جزئیات عمومی مانند آدرس محل شرکت در نقشه گوگل (google map)، ساعات کار و اطلاعات دیگر مربوط به کسب‌وکار شما است. همواره مطمئن شوید که این اطلاعات کاملا دقیق و به‌روز ارائه می‌شوند.

15- وب‌سایتتان را برای سئوی مناسب بهینه‌سازی کنید

مشخصا بهینه‌سازی سایت برای کلمات کلیدی مرتبط، یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازاریابی آنلاین کسب‌وکار شماست. نکته-ی مهم در این زمینه این است که اگر کسب‌وکار شما تازه راه‌اندازی شده است (کمتر از دو سال) و در این مدت اعتبار اندکی به دست آورده‌اید و محتوای کمی انتشار داده‌اید، برای رقابت بر سر کلمات کلیدی اصلی و کسب رتبه‌های بالای نتایج جستجوها کار بسیار سختی را پیش رو خواهید داشت.
هدف این است که محتوایی ارزشمند تولید کنید اما همچنین مطمئن شوید که به‌خوبی روی سئوی سایت درون صفحه‌ای و بیرون صفحه‌ای سایت خودکار کرده‌اید. صحبت پیرامون این بحث بسیار طولانی است اما بهتر است که به مواردی توجه داشته باشید. ازجمله سرعت سایت، سازگاری با تلفن همراه، توضیحات متا، پروفایل لینک مناسب، ذکر منابع، کیفیت محتوا و … . این کار بیشتر شبیه به دو ماراتن است تا دوی سرعت، بنابراین اگر در ابتدا نتایج بزرگی در کارتان حاصل نشد، اصلا دلسرد نشوید.

16- در مسابقات به‌عنوان شرکت حامی جوایزی اهدا کنید

محصول یا خدماتی را در شرکت خود بیابید که به‌وسیله‌ی اهدای آن به مشتریان بتوانید در رقابت با رقبای خود موفق باشید. از ابزارهایی مانند فیس‌بوک و لینکدین برای شبکه شدن با دیگران استفاده کنید و سعی کنید که به شرکت‌های همفکر با شما و افراد حرفه‌ای که تمایل به همکاری با شما دارند، هدایایی تقدیم کنید. نکته‌ی مهم در اینجا این است که در مقابل انظار عمومی ارزش‌آفرینی کنید.

17- در یک کنفرانس حرفه‌ای یا وبینار سخنرانی کنید

اگر در زمینه‌ی کاریتان اعتبار بسیار زیادی کسب کرده‌اید، می‌توانید در کنفرانس‌ها و وبینارها سخنرانی کنید. بهترین کنفرانس‌های زمینه‌ی کاریتان را پیدا کنید و در تعدادی از آن‌ها نظراتتان را انتشار دهید. همچنین سمینارهای آنلاین فرصت خوبی است که با شرکت در آن و شناساندن برندتان، کسب‌وکارتان را ترویج دهید.
در حوزه‌ی بازاریابی آنلاین، وبینارها ابزاری بسیار قدرتمند هستند تا از طریق آن‌ها هر چیزی را به مخاطبان هدفتان بفروشید. هرچه تعداد این مخاطب‌ها بیشتر باشد، شما بهتر می‌توانید سرویس و یا خدمات کمپانی خود را بفروشید. در بلندمدت این کار باعث خواهد شد که شما همواره در معرض دید باشید و اعتبار فراوانی کسب کنید. با این استراتژی یک نمونه کار عالی و یک رزومه‌ی پربار تهیه‌کرده‌اید و هرجایی که نیاز به رزومه‌ی کاری داشته باشید می‌توانید آن را ارائه کنید.

18- از مطبوعاتی که اخبار شرکت‌های بزرگ را انتشار می‌دهند استفاده کنید

مطبوعات منتشرشده نمی‌توانند سریعا پوشش رسانه‌ای قوی برای شما فراهم کنند. اگرچه در بعضی موارد دیده می‌شود که شرکت‌های بزرگ و افراد حرفه‌ای از یک خبرنگار استفاده می‌کنند تا اخبارشان را منتشر کنند اما احتمال اینکه شما بتوانید یک پوشش رسانه‌ای سریع داشته باشید بسیار ضعیف است.
بااین‌حال اگر اخبار منتشرشده از شما به‌خوبی نگارش شده باشد و دارای لینک‌های مناسب و سالمی باشد می‌تواند به بهبود بهینه سازی سایت شما کمک بزرگی انجام دهد. این اقدام همچنین به شما اجازه می‌دهد تا با اخبار کمپانی‌های بزرگ در ارتباط باشید و یا از رخدادهایی که شرکت در آن‌ها در روابط عمومی بهتر شما نقش مفیدی ایفا می‌کند باخبر شوید.

19- از ایمیل‌های نشانه‌دار خاص خودتان استفاده کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌های بازاریابی آنلاین کسب‌وکار استفاده از ایمیل‌های همراه با نشانه‌ی برند است. قرار دادن لینک‌های سایت و استفاده از جملات یا نشانه‌هایی که باعث تمجید از شرکت شما می‌شود، می‌تواند به شما کمک کند که به‌طور غیرمستقیم سایتتان را پیوسته به کسانی که روزانه با آن‌ها در ارتباط هستید بیشتر ترویج دهید.
بهتر است لینک‌های شبکه‌های اجتماعی را به همراه هر لینک مفیدی از سایت، در ایمیلتان بصورت ثابت با یک فرمت ثابت انتشار دهید. استفاده از جملات شعاری و با عباراتی که شرکت شما با آن شناخته می‌شود می‌تواند در به خاطر ماندن برند شما کمک‌کننده باشد.

20- از قاعده‌ی 20-80 استفاده کنید تا مشتریان باارزش را شناسایی کنید

قانون 80-20 و یا Paretp Principle بیان می‌کند که 80 درصد از نتایج از 20 درصد از تلاش‌ها حاصل می‌شوند. این بدین معنی است که تنها قسمت کوچکی از تلاش‌های ما منجر به ایجاد نتایج می‌گردند. این قانون برای میزان فروش نیز بیان می‌شود، بیان این قانون برای فروش بدین‌صورت است: 80 درصد از درآمد و عایدی شما، از 20 درصد مشتریان شما به دست می‌آید.
اگر شما بتوانید تشخیص دهید که کدام دسته از مشتریان برای تجارت شما قسمت اعظم درآمد را ایجاد می‌کنند، شما می-توانید هدف‌گذاری‌های بیشتری بر روی آن‌ها انجام دهید، مثلا برای آن‌ها پیشنهاد‌ها تخفیف و … برای ترغیب آن‌ها به خرید سایر محصولات خود، ارسال کنید.

21- عکس‌ها و ویدئو‌های خود را در اینستاگرام، Pinterest، Flickr و Tumblr با هشتک‌های مرتبط انتشار دهید

تعداد زیادی وب‌سایت‌های دارای اعتبار دامنه بالا وجود دارند که شما می‌توانید با قرار دادن عکس‌ها و ویدیوهایی در این وب‌سایت‌ها بازدیدکنندگان بسیاری را جذب نمایید. از میان تمامی آن‌ها Pinterest،Flicker، Tumbler و Instagera از شهرت و اعتبار بیشتری برخوردار هستند. زمانی که یک تصویر و یا یک ویدیو را دریکی از این وب سایت‌ها قرار می‌دهید باید حتما از هشتک‌های مرتبط و همچنین توضیحات مرتبط با مطلب‌ها برای کمک به دسته‌بندی بهتر مطالب خود استفاده نمایید. علاوه بر این شما باید کسانی را که با همان هشتک‌ها مطالبی را ارسال می‌کنند فالو (Fallow) کنید، زیرا این‌ها همان کسانی هستند که درزمینه کاری مرتبط با زمینه کاری شما فعالیت دارند و کسب شهرت و اعتبار در بین آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
این روش بازاریابی آنلاین نمی‌تواند فروش شمارا به‌سرعت افزایش دهد و یا حتی برای شما به‌سرعت ترافیک جذب کند، بلکه کاری زمان‌بر است؛ اما اگر شما در ابتدای کار خود هستید و به‌تازگی شروع به انجام بازاریابی آنلاین کرده‌اید، می‌توانید این روش را نیز به‌صورت هم‌زمان با روش‌های دیگر پیش ببرید. دقت کنید که باید با افراد مرتبط با زمینه کاری خود از طریق لایک کردن و کامنت گذاشتن در پست‌های آن‌ها تعامل برقرار کنید.

21 راه بازاریابی اینترنتی

[rating itemreviewed=”21 راه موفقیت در بازاریابی اینترنتی” rating=”9.5″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”15/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]بازاریابی اینترنتی چیست ؟ این مطلب 21 راه موفقیت در بازاریابی اینترنتی و بازاریابی آنلاین را و همچنین بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ‏ را برای شما بیان میکنبم.[/rating]

دیدگاه ‏خود را بنویسید