طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

با مطالب تکراری گول نخورید

با مطالب تکراری گول نخورید

با مطالب تکراری گول نخورید

همان‌طور که در مطالب گذشته گفته شد مطالب تکراری برای سئوی سایت بسیار مضر بوده و سبب پنالتی شدن سایت و به هدر رفتن زحماتتان می‌گردد؛ اما بعضی وقت‌ها ایجاد مطلب تکراری را به صورتی کاملا ناخواسته انجام می‌دهیم.
اما چگونه مطالبی که برای آن بسیار تلاش می‌کنیم و سعی می‌کنیم که تکراری نباشند را چک کنیم؟
برای یافتن پاسخ خود تا انتهای این سری از مقالات با ما همراه باشید. ما بهترین و سریع‌تری مسیر را به شما یاد خواهیم داد.

قطعا همه شما بارها و بارها عبارت ” مطالب تکراری” را شنیده‌اید و می‌خواهید همانند یک وب مستر باهوش مطالبی که از دیگر سایت‌ها و یا منابع را که یاد گرفته‌اید، منتشر کنید اما از پنالتی شدن بیم دارید.مطالب و پستهای تکراری معادل این است که شما به‌حساب جاری خود پول بیشتری واریز کنید بدون اینکه بخواهید ماهانه پول زیادی را صرف کنید.یکی از دست‌نیافتنی‌ترین و به‌طور گسترده چشم‌پوشی کردن از اشتباهاتی که توانایی رتبه‌بندی سایتتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد همین مطلب تکراری است.متاسفانه توسط گوگل هیچ ابزار و وسیله‌ای برای حل این مشکل قرار داده نشده است. همچنین هیچ گروهی که بتواند به‌درستی مطالب تکراری را پیدا کند، وجود ندارد.
در این سری از مقالات ما 8 منبع بالقوه مطالب تکراری را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند برای طراحی سایت شما مفید واقع شود:

1 – URL های HTTP و HTTPS

یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای بررسی اینکه دو ورژن از سایت و محتوای آن در حال نمایش است یا نه؛ استفاده از هر دو پروتکل HTTP و HTTPS است. اگر چک کردید و متوجه شدید که هردوی آن‌ها وجود دارند، اصلا نگران نباشید. این اشتباه به طراحی سایت شما برمی‌گردد که پروتکل سایت را به HTTPS تغییر داده است ولی به 301 Redirect توجه نکرده است.گوگل توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها را به استفاده از پروتکل HTTPS در صفحاتی که نیاز به امنیت بیشتر دارند سوق می‌دهد. مثل صفحات Log in. اگر Developer تصمیم گرفته است که از ساختار لینک Relative استفاده کند، هر وقت که خزنده‌های موتورهای جستجوگر به آن صفحه مراجعه (صفحه Log in) مراجعه کنند، بالاجبار از پروتکل HTTPS استفاده می‌کند که نتیجه این نمایش دو نسخه از سایت شماست.مطمئن شوید که سایت شما دو نسخه www و بدون www را ندارد. شما می‌توانید این مشکل را با 301 Redirect حل کنید.

با مطالب تکراری گول نخورید | سایت سازان | طراحی سایت | سئو

2- وجود اسکرپرها ( Scrapers )

اسکرپرها سایت‌هایی هستند که محتویات خود را با کپی‌برداری از سایت‌های دیگر می‌سازند. ازآنجاکه در اینترنت پلیسی برای اینکه اطلاعات دزدیده‌شده طراحی وب سایت شمارا بازگرداند، وجود ندارد بنابراین خودتان باید دست‌به‌کار شده و سایتتان را کدگذاری کنید تا اسکرپر ها نتوانند محتویات سایت شمارا بدزدند.همان‌طور که قبلا ذکر شد همیشه از آدرس‌دهی مطلق استفاده کنید و آدرس‌دهی نسبی را به کار نبرید. اما چرا؟ وقتی‌که شما از آدرس‌دهی نسبی استفاده می‌کنید Browser فرض می‌کند که آدرس URL تان یک لینک معمولی است که قبلا در آن بوده‌اید. آدرس‌دهی نسبی را توسعه‌دهندگان وب برای راحتی کار خود بکار می‌برند. اگر توسعه‌دهنده معتقد است که سایتان استاندارد است ولی شما همچنان طعمه اسکرپر ها هستید، راه‌حل، تگ‌های استاندارد خود ارجاع هستند که وقتی مطلب شما کپی شد، آن تگ‌ها به موتور جستجو می‌فهمانند که سایت شما منبع اصلی محتوا می‌باشد.

3 – از دست دادن زیر دامنه‌ها

ممکن است شما زیر دامنه خود را رها کرده و از دایرکتوری فرعی استفاده کنید و یا ممکن است سایتتان را به‌کلی عوض کنید و یک سایت جدید برای خود بسازید. اما محتویات سایت قبلی برایتان مهم است چون‌که محتویات قبلی قوی هستند و نمی‌خواهید آن‌ها را از دست بدهید. راه‌حل این مسئله استفاده از 301 Redirect برای برقراری بین زیر دامنه است.

4- راز محیط نمایش

اگر شما سایت جدید را طراحی کرده‌اید و می‌خواهید آن را در معرض دید قرار دهید ولی خزنده‌های گوگل را بلاک نکرده‌اید، گوگل پنهانی شمارا زیر نظر می‌گیرد و صفحات سایت را index می‌کند.
اگر شما به هر دلیلی نمی‌خواهید که گوگل طراحی سایت جدیدتان را ایندکس کند حتما از تگ noindex استفاده کنید.

5- پارامترهای پویا تولید کنید

اغلب ایجاد یک ناوبری وجهی (faceted navigation ) به شما اجازه می‌دهند که مقدار زیادی تعدیل‌کننده داشته باشید. این مسئله ممکن است ریشه در طراحی سایت شما داشته باشد.
اما پارامتر پویا دقیقا به چه شکلی است؟
• URL 1: www.bestrecipes.com/chocolate-recipes/cake/custom_vanilla
• URL 2: www.bestrecipes.com/chocolate-recipes/cake/custom_vanilla%8in
• URL 3: www.bestrecipes.com/chocolate-recipes/cake/custom_vanilla%8in=marble
این‌یک مثال ساده است. CMS شما ممکن است چندین پارامتر را به آدرس الحاق کند و یک آدرس طولانی از رشته‌های غیرضروری بسازد. از طرف دیگر ممکن است گوگل آن پارامترهایی را که هیچ کاربری به دنبال آن ن
یست را نمایه کند.روش‌های بعدی را در مقالات بعدی‌مان دنبال فرمایید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید