طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

بررسی روند جستجوها در گوگل

بررسی روند جستجوها در گوگل

آزمایش گوگل پیرامون بررسی روند جستجوها و ارائه پیشنهادهای سریع در نوار جستجو

گوگل فرآیند نمایش روند جستجوها توسط اپلیکیشن chrome را در تلفن‌های همراه آزمایش کرده است. در این فرآیند کافی است منوی جستجو در صفحه اول گوگل را لمس کنید تا لیستی از جستجوهای اخیر ظاهر شود. کسانی که در این آزمایش شرکت داشته‌اند گزارش کرده‌اند که گوگل در نمایش روند جستجوها تا 5 پیشنهاد را ارائه می‌دهد. ممکن است خبرهایی شبیه به این مطلب را دریافت کرده باشید اما این آزمایش توسط اپلیکیشن گوگل انجام‌شده و با نمونه‌های قبلی متفاوت است. آخرین آزمایش انجام‌شده نشان‌دهنده‌ی نمایش روند جستجوهای گوگل توسط chrome در تلفن‌های همراه بوده است.

پاسخ سریع در نوار جستجوی گوگل

پاسخ سریع در نوار جستجوی گوگل یک نکته و قابلیت تازه نیست. جستجو در گوگل و مشاهده نتایج قبل از کلیک روی گزینه جستجو تبدیل به یک قابلیت عادی در موتورهای جستجوگر شده است. پس قابلیت جدید گوگل در نمایش پاسخ‌های سریع در نوار جستجو چیست؟ مهم‌ترین تفاوت در این دستاورد جدید دقت فوق¬العاده گزینه‌های پیشنهادی است.
برای مثال یکی از افرادی که در این آزمایش شرکت داشته است، عبارت “who owns” را جستجو کرده و گوگل عبارت “who owns twitch” را به او پیشنهاد داده و ظاهرا این عبارت دقیقا همان چیزی است که فرد قصد جستجوی آن را داشته است. نتایج جستجوها توسط افراد مورد آزمایش به‌صورت screenshot جمع‌آوری‌شده و ارزشمندی این آزمایش زمانی بیشتر نمایان می‌شود که بدانیم پس از بررسی screenshot ها مشخص شد که بعضی از کاربران از لپ‌تاپ‌های Apple و رایانه‌های خانگی استفاده کرده و نتایج فوق‌العاده‌ای گرفته‌اند.
لازم به تذکر است که این نتایج آزمایشی در حال حاضر قابل تکرار نیست امانگاه‌ها به‌سوی پیشرفت‌های آینده‌ی گوگل خیره شده تا هر چه سریع‌تر این قابلیت عمومی شود.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید