طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

بررسی کیفیت کلمات کلیدی صفحات سایت

بررسی کیفیت کلمات کلیدی صفحات سایت

بررسی کیفیت کلمات کلیدی صفحات سایت را در این مطلب انجام می دهیم. کیفیت کلمات کلیدی و ارتباط آن ها با موضوع هر صفحه به طور مستقیم بر سئوی سایت موثر است.

همه ی ما می خواهیم که در گوگل و سایر موتروهای جستجو رتبه های خوبی داشته باشیم تا کاربران بیشتری را به سمت خودمان جذب کنیم اما همیشه اوضاع آنطور که ما می خواهیم پیش نمی رود. کلمات کلیدی یکی از مهم ترین مسائلی است که در رتبه بندی صفحات تاثیرگذار است و انتخاب و استفاده ی درست این کلمات می تواند کمک زیادی به شما در کسب رتبه های بهتر در موتورهای جستجو بکند. در این مطلب به بررسی عواملی که ارتباط کلمات کلیدی با هر صفحه را به گوگل نشان می دهد می پردازیم.

این که شما یک وبسایت ساخته اید و کلمات کلیدی دلخواهتان را در آن قرار داده اید دلیل نمی شود که به نتیجه و رتبه ی مورد نظرتان برسید! به احتمال بسیار زیاد رقیبانی دارید که از شما دارای رتبه های بهتری هستند و از گوگل و سایر موتورهای جستجو ورودی های بیشتری می گیرند. اینجاست که باید کارتان را بررسی کنید!

تجزیه و تحلیل رتبه بندی

با تحلیل رتبه بندی سایتتان در گوگل و به دست آوردن اطلاعات می توان کار را شروع کرد. ما در این مطلب درباره ی کلمات کلیدی حرف می زنیم پس الان هم به سراغ تحلیل و اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی می رویم. یکی از راه های بررسی رتبه بندی یک صفحه آن است که ببینید آن صفحه برای چه چیزی و چه کلماتی رتبه بندی شده است. شاید این بحث به نظر شما ساده و واضح بیاید اما من می خواهم کاری فراتر از بررسی تعداد کلمات کلیدی انجام دهم! اولین قدم آن است که تمام کلمات و عباراتی که برای آن ها در لیست رتبه بندی قرار می گیرید را به دست آورید.

بررسی کیفیت کلمات کلیدی صفحات سایت

وقتی که این اطلاعات را درباره ی سایت خودتان به دست آوردید، می توانید موارد زیادی را از آن ها متوجه شوید. برای آن که به صورت دقیق تر موارد و اطلاعات مهم را داشته باشیم، 10 عبارت برتری که سایتتان با آن ها رتبه بندی می شود را در نظر بگیرید و تک تک کلماتی که در آن ها وجود دارد را هم به صورت تکی بررسی کنید. برای دقت بیشتر ترکیب کلمات را هم امتحان و بررسی کنید. حالا اطلاعات را به ترتیب اهمیت دسته بندی کنید و تلاش کنید همین کار را در رابطه با رقیبان خود هم انجام دهید.

در این لحظه ما طلاعات زیادی درباره ی سایت شما و رقیبانتان داریم و می دانیم که گوگل درباره سایت شما چگونه فکر می کند! حتی اگر برای کمتر از 50% کلمات کلیدی مد نظرتان نمایش داده می شوید، گوگل شما را به عنوان یک سایت مرتبط شناخته است و این برای سایت شما خوب است.

تا به اینجای کار به جمع آوری اطلاعات پرداختیم و یکی از مهم ترین مسائل در سئو را به شما معرفی کردیم. حالا باید بدانیم که چه استفاده هایی می توانیم از این موارد کنیم.

نقطه ضعف!

احتمال دارد که شما کلمات کلیدی مورد نظرتان را در لیست اطلاعات ببینید اما نه به تنهایی! یعنی زمانی که نام شرکت و برند شما هم در کنار آن ها بیاید، سایتتان در نتایج جستجو نمایش داده می شود که این شرایط چندان خوب نیست! در این حالت شما شانس و اقبال جذب کاربران را به صورت عمومی ندارید و فقط زمانی که نام شرکتتان ذکر شود نمایش داده خواهید شد. در این حالت کار شما برای بهبود رتبه بندی کمی سخت است و به نظر می رسد با چالش های اساس در محتوای سایت و همچنین قدرت سایتتان در رابطه با عناوین اصلی روبرو هستید.

مطالب و صفحات مرتبط

بعد از آن که صفحه ی مورد نطر ما با کلمه و یا کلمات مورد نظرمان در گوگل ثبت شد، برای بالا بردن رتبه و همچنین بهبود قدرت آن صفحه باید مطالب مرتبط با آن صفحه و کلماتش را در سایت قرار دهیم و از آن مطالب و صفحات به صفحه و یا برگه ی مورد نظرمان لینک دهیم.

برای بهبود شرایط آن صفحه و بهبود رتبه بندی در گوگل اقدامات بسیار دیگری لازم است که شما می توانید جهت آگاهی از آن ها و آموزش هر چه بهتر در زمینه ی سئو به صفحه ی مربوط به آموزش سئو و بهینه سازی مراجعه کنید.

تعمیرات و تغییرات اساسی

اگر با این اقدامات سایت شما به نتیجه خوبی در رتبه بندی ها نرسید و شما همچنان از شرایط راضی نیستید، به تغییراتی اساسی و اقدامات بیشتری نیاز دارید که در این صورت به وقت و هزینه بیشتری احتیاج خواهید داشت. مواردی مانند محتوای با کیفیت تر، محتوای حرفه ای و عمیق تر، ساختمان لینک سازی حرفه ای و بهتر، تغییراتی در طراحی سایت و … از جمله مواردی هستند که شما احتمالا به آن ها احتیاج خواهید داشت.

نتیجه گیری و جمع بندی

یک مسئله ی مهم که همیشه در کارها وجود دارد، بحث مالی و هزینه ها هستند! با توجه به شرایطی که سایت شما دارد، هزینه ای که برای بهبود آن لازم است متفاوت خواهد بود. اگر سایت شما فقط با ذکر نام شرکتتان نمایش داده می شود، احتیاج به اقدامات و بررسی های بیشتری دارد، اما اگر سایتتان با کلمات مد نظر نمایش داده می شود و شما به دنبال بالا بردن سایتتان در نتایج جستجو هستید، اقدامات و هزینه ی کمتری لازم خواهد بود. بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات همیشه دید خوبی از کار و شرایطمان به ما می دهد و از لازم ترین کارها برای بهبود شرایط می باشد.

در اینجا این مطلب با عنوان بررسی کیفیت کلمات کلیدی صفحات سایت به پایان رسید و ما امیدواریم که مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
بررسی کیفیت کلمات کلیدی صفحات سایت
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید