طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

بزرگترین اشتباه در سئو

بزرگترین اشتباه در سئو

محتوای کمتری بنویسید اما برای موفقیت در سئو آن را به بهترین شکل انتشار دهید.

یکی از اشتباهات رایج شرکت هایی که بر روی استراتژی های سئو سایت سرمایه گذاری می کنند این است که این کمپانی ها معمولا فقط ماهانه 4 تا 5 محتوا در وبلاگ داخلی منتشر می نمایند. مشکل اصلی اینجاست که این کمپانی ها هیچ برنامه ی مشخصی برای انتشار محتواهایشان در بیرون از وبلاگ خودشان ندارند.

به چه دلیل انتشار محتوا در بیرون از محیط سایت و وبلاگ حیاتی است؟

بک لینک ها یکی از پایه ای ترین فاکتورهای الگوریتم گوگل هستند. گوگل برای رتبه دهی به سایت ها به کیفیت و تعداد لینک های خارجی آنها اهمیت بسیاری می دهد. گوگل زمانی به سایت شما به دید یک وب سایت معتبر نگاه می کند که سایت های دیگر به طراحی سایت شما لینک داده باشند. گوگل به هیچ عنوان علاقه ندارد که سایت های اسپمی به سایت شما لینک بدهند.

اگر برای جذب لینک به سمت میانبرهای غیر قانونی بروید و با دستکاری لینک جذب کنید، به احتمال زیاد گوگل از این کار شما مطلع خواهد شد و پنالتی هایی را برای شما در نظر خواهد گرفت و به این ترتیب اصلا در رتبه بندی ها ظاهر نخواهید شد. این موضوع به هیچ عنوان برای شما مطلوب نیست پس تلاش کنید تا با استفاده از روش های قانونی و معمول به درستی لینک جذب کنید. گوگل همواره علاقه دارد که لینک های معتبر و قوی کیفیت سایت شما را توصیف کند.

انتشار محتوا

هنگامی که یک کمپانی با یک دامنه ی ضعیف، 5 محتوای وبلاگی در ماه انتشار دهد، هیچ کس به وبلاگش مراجعه نخواهد کرد و این محتوا ها بازدیدی نخواهند داشت. این موضوع همانند این است که شما یک رمان بسیار قوی بنویسید و هیچ کسی آن را نخواند. اگر شما از یک دامنه ی نسبتا قوی برخوردار هستید و محتواهای بسیار ارزشمند منتشر می کنید، شانس یافته شدن محتواهای شما در جستجوی گوگل بسیار بالا خواهد بود.

از دیدگاه داخلی این موضوع دقیقا همان چیزی است که هر کمپانی به دنبال آن است. باید مطمئن شوید که سایت شما از قدرت و اعتبار کافی برای رتبه بندی مناسب محتواهای منتشر شده برخوردار است. اینجا جایی است که بک لینک ها وارد بازی می شوند. بک لینک ها می توانند به سرعت اعتبار سایت شما را بالاتر برده و آن را بهبود دهند و به این ترتیب قدرت دامنه ی شما را بالاتر ببرند.

نکته کلیدی

به ازای هر ساعت کاری که تجارت شما صرف سئو می کند، 45 دقیقه ی آن باید صرف یافتن محل مناسب انتشار مطلب گردد و 15 دقیقه ی باقی مانده باید برای نوشتن محتوا صرف شود.
بهتر است محتوای کمتری نوشته شود اما آن محتوا توزیع بهتری داشته باشد. هضم این موضوع برای بسیاری از تجارت ها اندکی سخت است اما باید گفت این موضوع کاملا حقیقت دارد. اگر محتواهای منتشر شده در وبلاگ شما برای کلیدواژه های طولانی به خوبی در موتورهای جستجو رتبه بندی می شود این نکته برای شما کاربرد چندانی نخواهد داشت اما برای اکثریت وب سایت هایی که برای رتبه بندی محتواهایشان با مشکل روبرو می شوند، تمرکز روی انتشار صحیح محتوا بسیار حیاتی است. برای روشن تر شدن موضوع بهتر است آن را در قالب یک مثال مطرح کنیم.
فروشگاه هاکی هارولد
“من یک طرفدار هاکی هستم. از این رو تصمیم گرفتم که یک کسب و کار کوچک در محل زندگی خودم راه اندازی کنم. محل زندگی من در کلمبوس اهایو است. نام تجارتی که من راه اندازی کرده ام فروشگاه هاکی هارولد است.”
هارولد به تازگی فروشگاهش را در پایین شهر کلمبوس راه اندازی کرده است. همزمان 10 فروشگاه هاکی دیگر در شهر وجود دارد که هارولد باید به آنها به رقابت بپردازد. هدف نهایی هارولد این است که در صفحه ی اول نتایج جستجوی گوگل پدیدار شود. این کار برای هارولد بسیار سخت است، زیرا برند او بسیار جدید بوده و رقبای او حداقل 10 سال است که در محیط وب در حال رقابت با یکدیگر هستند. اگر من سئوی هارولد را مدیریت می کردم، قبل از اینکه حتی یک محتوای داخلی در وبلاگ منتشر کنم، برای شروع استراتژی توزیع، به انتشاراتی که در ادامه به آن اشاره می کنم دسترسی پیدا می کردم.

استراتژی توسعه

  • تولید یک وبلاگ محلی برای Blue Jackets (تیم هاکی کلمبوس). هارولد یک طرفدار پروپا قرص هاکی است و دیدگاه های خوبی در این رابطه دارد.
  • ارتباط با سایت های تجارت الکترونیک مانند TotalHockey.com جایی که هارولد می تواند محتواهایی به آن ارسال کند و در آن درباره ی بهترین اسکیت های هاکی برای بازیکنان دبیرستانی با بودجه ی کم توضیح دهد.
  • ارتباط با روزنامه ها و رسانه های محلی جایی که در آن هارولد می تواند در مورد هاکی روی یخ و مطالب مرتبط با آن به انتشار محتواهایی بپردازد.
  • رستوران ها و مکان هایی که به طور خاص برای تیم هاکی Blue Jackets در کلمبوس ساخته شده اند. هارولد می تواند به وب سایت این مکان ها محتواهایی ارسال کند و در آن در مورد بهترین غذاها برای بازیکنان هاکی و بهترین دمنوش های مناسب برای هاکی صحبت کند.

تمرکز بر روی 4-5 محتوای خارجی

اگر هارولد قادر باشد در ماه با 4-5 وب سایت مرتبط با هاکی ارتباط برقرار کند، او نه تنها با ارائه ی محتواهایش به مخاطب هدف دست می یابد، بلکه می تواند لینک های ارزشمندی از آن سایت ها به سایت خود دریافت نماید. او می تواند با این کار برند تجاری خودش را به همه معرفی کند و با استفاده از این برند، با انتشار هر محتوا، ترافیک مناسبی جذب نماید. هرچه تعداد محتواهای منتشر شده از طرف هارولد افزایش پیدا کند اعتبار او نزد مخاطبانش بیشتر می شود.همچنین باید به این موضوع هم اشاره کرد که هارولد باید روی سئوی داخلی سایتش نیز متمرکز شود تا هنگام که کاربران به سایت او مراجعه می کنند از محیط داخلی این سایت لذت ببرند و در آن دچار سردرگمی نشوند.

بهتر است هارولد آدرس محلی خود را در دایرکتوری های محلی مانند Moz Local و Yext منتشر کند. انتشار محتواهای خارجی تنها بخشی از پروسه ی بازاریابی محتوا است. ممکن است این بخش بزرگترین بخش کار باشد اما اغلب از سوی کمپانی ها نادیده گرفته می شود. ممکن است این حرف برای عده ای شوک آور باشد اما بهتر است کار تولید محتوا را متوقف کنید و به دنبال توزیع بهتر و انتشار بیشتر محتواهای خود باشید تا اینکه روابط مفید بسیار قوی با دیگران برقرار کنید.

نوشته های مرتبط