طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چگونه از بین بردن محتوای قدیمی سایت می تواند به بهبود سایت شما کمک کند؟

چگونه از بین بردن محتوای قدیمی سایت می تواند به بهبود سایت شما کمک کند؟

تاکنون در مورد گوگل پاندا فکر کرده اید؟وقتی به آن فکر می کنیم انگار که به یک کلاه قدیمی فکر می کنیم!پنج سال از زمان به وجود آمدنش می گذرد اما هنوز هم استاندارهای لازم و کیفیت مطلوب را ندارد و دلیلش هم این است که پاندا طبق الگوریتم گوگل ایجاد شده بود اما به روزرسانی های منظمی روی آن انجام نشده است.

در این باره نظری وجود دارد که می گوید:

در محتوای یک سایت میزان سال ها مهم نیست چرا که گوگل می داند مطالب قدیمی شده معمولا مورد علاقه خواننده ها نیست و اغلب نادیده گرفته می شوند و این موضوع که محتوای قدیمی ممکن است به طراحی سایت آسیب بزند کم و بیش بی ربط است چرا که تا زمانی که محتوای قدیمی بی ارزش در سایت شما وجود دارد می تواند به رتبه صفحه شما آسیب وارد کند. با این حال این دلیل موجهی نیست زیرا شما ممکن است در یک معدن طلا که ارزش خود را از دست داده است نشسته باشید که این ارزش ها با چند تغییر کوچک امکان بازیابی داشته باشند.

سئو و بهینه سازی سایت‎ | سایت سازان
شش سال پیش و کمی قبل تر،پست های وبلاگ ها کوتاه تر از حالا بود و هرجستجوگر با تمرکز روی کلمه کلیدی مورد نظرش به راحتی می توانست مطلب مورد نظرش را پیدا کند، این روند و بسیاری از مطالب قدیمی در زمان خودش ارزشمند بود. امروزه دیگر ملاک، اندازه پست ها نیست ممکن است مطلبی 500 کلمه داشته باشد و مطلبی دیگر 1000 کلمه. پست ایده آل پستی است که تقریبا خواندش 7 دقیقه طول می کشد و در حدود 1600 کلمه دارد.

شناسایی محتوایی

صاحبان سایت های قدیمی، با دلهره حسابرسی مطالب قدیمی خود روبه رو هستند. ممکن است که صدها یا هزاران پست هزار کلمه ای داشته باشند اما دلیلی برای این همه دلهره وجود ندارد، راه آسانی وجود دارد که تمام آنچه که نیاز به تغییر دارد را کشف کنند و آسیب های احتمالی را خنثی کنند.
گوگل پنگوئن آمده است تا این گونه مشکلات وب نویسان را حل کند.این ابزار خودش را به گوگل آنالیز وصل کرده و با تجزیه و تحلیل مطالب قدیمی شما هر صفحه ای را که باعث افت سایت شما شود پیدا کرده و هشدار می دهد،قصد اصلی پنگوئن این است که وب نویسان مطالب خوب و ارزشمندی ارائه دهند و  سئو سایت  باید به گونه ای  باشد که کاربرانی که برای اولین بار به سایتی می آیند بار دیگر تمایل سرزدن به سایت را داشته باشند.

سئو و بهینه سازی سایت‎ | سایت سازان

اصلاح مطالب قدیمی

زمانی که شما به این نکته پی ببرید که محتوای سایت شما استاندارد لازم کیفیت مدرن را ندارد مجبورید که محتوای خود را طبق این استانداردها کمی تغییر دهید.
اگر محتوای سایت شما چیز با ارزشی باشد می توانید با بهبود سایت یک بازنویسی ساده دوباره  در سایت خود داشته باشید،نگاهی به یک پست با ارزش قدیمی بندازید، اگر فقط شامل حدودا 500 کلمه است با بازنویسی و درج اطلاعات تکمیلی کلمات را به 1500 ، 2000 یا حتی بیشتر تغییر دهید.
اگر چند پست با ارزش کوتاه دارید که مرتبط به هم هستند، ادغام همه آن ها راه حل بسیار خوبی است.
اگر مطالب قدیمی بی ارزشی دارید دیگر نیازی به بازنویسی نیست! بدون ذره ای تردید آن پست ها را حذف کنید. نگران نباشید! حذف این پست ها خطر کمتری نسبت به بودنشان در سایت شما دارد. یک بار برای همیشه از شر آنها خلاص شوید تا گوگل سایت شما را در لیست سایت های با محتوای ناکارآمد، بی ارزش و قدیمی قرار ندهد و از بین بردن محتوای قدیمی سایت می تواند به بهبود طراحی سایت و مطالب شما کمک کند.

امیدواریم تا توانسته باشیم مطالب مفیدی در زمینه سئو ارائه دهیم تا شما کاربران گرامی بتوانید با استفاده از این مطالب به اصول اولیه پیرامون این موضوع آگاه شوید، لطفا نظر خود رادر مورد این  مطلب ارسال فرمایید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید