طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

روش های بهبود طراحی سایت – لوگو ، چیدمان و رنگ بندی استاندارد سایت

روش های بهبود طراحی سایت – لوگو ، چیدمان و رنگ بندی استاندارد سایت

روش های بهبود طراحی سایت را برای شما در این مطلب بیان می کنیم تا با پیروی از این روش ها بتوانید به موفقیت در این زمینه برسید. این روش ها و نکات را در قالب 13 نکته و در 2 مطلب برای شما بیان می کنیم.

آیا می‌دانید که نحوه‌ی استفاده از مواردی همچون رنگ‌ها، قلم‌ها و تصاویر باعث ایجاد تفاوت در سایتتان شده و می‌تواند مشخص‌کننده‌ی موفقیت (جذب کاربران متعدد، پایین بودن نرخ ترک سایت از جانب کاربران) و یا شکست (افت شدید کاربران سایت، فروش پایین محصولات) باشد. آیا تمایل دارید تا کاربرانتان بلافاصله و بعد از ورود به سایت آنجا را ترک کنند؟ در این صورت می‌توانید با دشوار کردن مسیر دسترسی کاربران به مقصودشان به این هدف برسید! اما اگر خواهان توقف کاربرانتان به مدت طولانی در سایت و کلیک کردن بر روی لینک خرید هستید، این 13 روش ساده را دنبال کنید.

به کاربردن لوگوی حرفه‌ای و لینک کردن به صفحه‌ی اصلی

Tiffany Monhollon یکی از مدیران بخش تجارت محتوا در Reach Local می‌گوید ” به کاربردن لوگوی مناسب یکی از مهم‌ترین بخش‌های تجارت برای یک برند است، بنابراین از وجودش در سایت خودتان اطمینان حاصل کنید.” او در ادامه می‌افزاید” لوگوی سایت باید دارای کیفیت تصویری خوب بوده و در قسمت سمت چپ بالایی هر صفحه از سایت به‌کاررفته باشد” همچنین توصیه می‌کند” لوگوی سایت را به صفحه‌ی اصلی (Home) متصل کرده باشید تا کاربران بتوانند در هرزمانی و به‌راحتی به صفحه‌ی اول سایت منتقل شوند”

استفاده از سیستم Navigation

آقای Brian Gatti که با یکی از شرکت‌های فعال درزمینهٔ ی تجارت دیجیتال به نام Inspire business concept همکاری نزدیک دارد می‌گوید ” به‌طورمعمول گزینه‌های سیستم اصلی Navigation در یک منوی افقی و در موازات بخش بالایی سایت تعبیه می‌شوند ” ایشان بر این باور است که اضافه کردن سیستم دوم و فرعی Navigation در بخش پایینی سیستم اول و یا در قسمت Sidebar می‌تواند کمک‌کننده باشد. در ادامه این سؤال مطرح می‌گردد که چرا استفاده از Navigation قابل‌درک برای سایت امری ضروری است؟ در جواب به این سؤال آقای Gatti معتقد است “وجود یک سیستم Navigation غیرقابل‌درک و مجهولانه در سایت باعث سردرگمی کاربران و درنتیجه خروج انحا از وب‌سایت می‌شود.” بنابراین به‌جای قرار دادن لینک‌های متعدد و متن‌های اطلاعاتی در صفحات کم‌اهمیت سایت و یا در قسمت بالایی صفحه‌ی Home و صفحات Landing Page می‌توان چنین مواردی را در بخش پایینی سایت و در قسمت Footer قرارداد.

نظم و ترتیب در طراحی سایت

Paolo Vidali که یکی از اعضای ارشد و طراح استراتژی‌های بخش تجارت دیجیتالی در DragonSeach است دراین‌باره می‌گوید ” امروزه به دلیل راحتی در استفاده از موارد بصری نظیر تصاویر و ویدئوها در وب‌سایت قابل پیش‌بینی است که وب‌سایت‌هایی وجود داشته باشند که به دلیل وجود حجم زیادی از تصاویر در آن‌ها پردازش اطلاعاتی را برای کاربران دشوار کرده و ذهنشان را دچار سر درگمی ‌کنند.” بنابراین باید توجه داشت که برای حفظ و جذب کاربران جدید نیاز است تا از به کاربران موارد گیج‌کننده که چشمان کاربران را از بخش‌های مهم سایت دور می‌کنند اجتناب کنید این موارد می‌تواند ترکیبی از CTA ها و تصاویری باشد که صفحات را دچار به‌هم‌ریختگی می‌کنند.

پس برای اینکه از وجود آشفتگی در صفحات Landing page دوری شود نیاز دارید تا به کاربر بردن لینک‌ها و گزینه‌های مختلف را در Header و Footer به حداقل رسانده و اجازه‌ی تمرکز کاربران را بر روی طراحی سایت به وجود آورید. در ادامه آقای Ian Lurie مدیریت شرکت Protent.inc که فعالیت گسترده‌ای در بخش تجارت آنلاین دارد، یکی دیگر از موارد اساسی برای صفحات را جلوگیری از طولانی شدن پاراگراف‌ها می‌داند و توصیه می‌کند که پاراگرافی را بیش از 5 یا 6 خط ادامه ندهید.

بهبود طراحی سایت

 

محیط را برای کاربران شلوغ نکنید!

در این زمینه خانم Hannah Spencer که یک طراح گرافیک برای آژانس طراحی سایت و تجارت آنلاین به نام Coalition Technologies است توضیح می‌دهد که “ایجاد فضاهای مناسب میان پاراگراف‌ها و تصاویر برای بازدیدکنندگان مثبت بوده و اجازه می‌دهد تا همه‌ی موارد را به‌درستی درک کرده و زمان کافی را برای بررسی دقیق محصولات و پیشنهادهای موجود در سایت داشته باشند.” همچنین کنترل فضاهای سفید موجود در Layout سایت موجب تمرکز بیشتر کاربران بر روی مطالب سایت می‌شود. در ادامه‌ی مطلب آقای Paul Novoa مؤسس و مدیر Novoa Media می‌افزاید ” با توجه به حجم مضاعف مطالب بصری در وب‌سایت‌ها و موبایل واژه‌ی کم به زیاد تبدیل‌شده است؛ بنابراین با کنترل فضاهای سفید می‌توان نظر کاربران را جلب کرده و عواید وب‌سایت را افزایش داد.”

استفاده ی درست از رنگ ها

“بهره‌گیری متناسب و ظریف از رنگ‌های طبیعی این قابلیت را به سایتتان می‌دهد تا به صورتی کاملاً شیک و مدرن به نمایش گذاشته‌شده و از ظاهری تمیز و موزون برخوردار باشد ” این صحبت توصیه‌ای از آقای Mark Hoben مدیر بخش طراحی وب در Egenica است، این آژانس بخشی از گروه تجاری Expedia بوده که اعتقاد به استفاده از رنگ‌ها در وب‌سایت به‌صورت هوشمند و حساب‌شده دارد. آقای Hoben در ادامه می‌افزاید ” به‌کارگیری خط تیره‌های ریز و کوچک رنگی برای Headline ها و موارد گرافیکی کلیدی به شما برای هدایت کاربران به محتوای مهم سایت کمک می‌کند ” همچنین بهره‌گیری از یک پالت رنگی برای تکمیل کردن لوگو و اجزای دیگر تشکیل‌دهنده‌ی سایت یکی از موارد مهمی است که نیاز به توجه دارد ”

برای استفاده بهتر از رنگ و انتخاب درست هر رنگ برای جایگاه های مختلف ، می توانید از مطالب آموزشی سایت سازان در این زمینه استفاده کنید:

6) سرمایه‌گذاری برای عکاسی مناسب و حرفه‌ای

“بازدیدکنندگان وب‌سایت قادر هستند تا تنها در چند ثانیه عکس‌های معمولی را تشخیص داده و سایتتان را با این احساس که شرکت شما یک شرکت معمولی و پیش‌پاافتاده است ترک کنند ” این اخطار از جانب آقای Zane Schwarzlose مدیر بخش ارتباطات در کمپانی معتبر Fahrenheit Marketing است. ایشان می‌افزاید ” اگر دارای یک شرکت معتبر هستید و مایلید تا اعتبار خودتان را به کاربران اثبات کنید نیاز است تا با صرف هزینه عکس‌های سایت را حرفه‌ای کرده و این موضوع را به کاربرانتان نشان دهید ” همچنین آقای Gatti این توصیه را دارد که ” حتماً با صرف هزینه عکاسی‌های موجود را حرفه‌ای کرده و یا از عکس‌های حرفه‌ای از پیش تهیه‌شده استفاده کنید ” چراکه بهره‌گیری از عکس‌های حرفه‌ای می‌تواند چشمان کاربران را به خود معطوف کرده و درنتیجه موجب توجه کاربران به مطالب نوشته‌شده شود.

باید توجه داشت که به‌کارگیری عکس‌های باکیفیت ضعیف و یا تصاویری که دارای موضوع یکسان با مطالب نوشته‌شده نیستند از درجه‌ی پایین‌تری نسبت به مطالب بدون تصویر برخوردارند. راهکاری برای عکاسی مؤثرتر: اگر تمایل دارید تا توجه کاربر را به بخشی از یک متن و یا دکمه‌ی ثبت‌نام جلب کنید می‌توانید با استفاده از تصویر شخصی که با آن بخش اشاره می‌کند این کار را به انجام برسانید؛ زیرا ما به‌طورمعمول به چهره‌ی انسان‌های دیگر حساس هستیم و زمانی که پی می‌بریم فردی به نقطه‌ای خیره شده است ما نیز به آن نقطه نگاه خواهیم کرد. این توصیه را خانم Elie khoury مؤسس و مدیریت آژانس Woopra که خدمات آنالیز را به مشتریان ارائه می‌دهد دارد.

 

 

کاربران گرامی در اینجا بخش اول از این مطلب با عنوان روش های بهبود طراحی سایت به پایان رسید. ادامه این آموزش در بخش دوم را در لینک زیر مطالعه بفرمایید.

روش های بهبود طراحی سایت | بخش دوم

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید