طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

بهترین کلیدواژه‌ها برای سئو

بهترین کلیدواژه‌ها برای سئو

چگونه بهترین کلیدواژه‌ها برای سئو را بیابیم؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌های نوشتن یا ویرایش یک مقاله از لحاظ بهینه بودن برای موتورهای جستجوگر انتخاب بهترین عبارات کلیدی هدف است. این مسئله به‌نوعی یکی از مهم‌ترین ترفندها در استراتژی سئو است. اگر شما بتوانید برای یک مقاله کلیدواژه‌ها و عبارات کلیدی هدف مناسبی انتخاب کنید و این عبارات را به‌درستی در تاروپود این مقاله بگنجانید می‌توانید مطلبی ایجاد کنید که بسیار موفق عمل کرده و بتواند در رتبه‌بندی‌های موتورهای جستجوگر نتایج خوبی کسب کند.
عبارت کلیدی هدف باید یک عبارت دو تا چهارکلمه‌ای باشد (در برخی مواقع نیز بیش از این تعداد کلمات را شامل می‌شود) که بیان‌گر هدف جامع مقاله بوده و بتواند خلاصه‌ای از پیام اصلی مقاله را بیان کند. باوجودآنکه یک مقاله می‌تواند چندین عبارت کلیدی را شامل شود اما عبارت کلیدی هدف بهترین تعریف از موضوع مقاله و پیام یک مقاله است و ازاین‌رو بر انتخاب درست عبارت کلیدی هدف تاکید بسیاری می‌شود. پس اگر شما به دنبال آن هستید که مقاله شما رتبه خوبی در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر به دست آورد من به شما تاکید می‌کنم که در انتخاب عبارت کلیدی هدف دقت نمایید.
علاوه بر اهمیت انتخاب صحیح کلیدواژه‌ها برای رتبه‌بندی بهتر یک صفحه در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر، سه دلیل عمده دیگر وجود دارند که اهمیت انتخاب صحیح کلیدواژه‌ها را بیان می‌کنند که در زیر لیست شده‌اند:

  • کلیدواژه‌ها و عبارات کلیدی بخش عمده‌ای از تیترها و عناوین متای یک مطلب را تعیین می‌کنند: تیترها و عناوین یک مطلب اولین قسمتی از یک مطلب هستند که یک خواننده می‌بیند و باید پتانسیل آن را داشته باشد که خواننده را جذب کند زیرا در غیر این صورت خواننده سراغ مطلب بعدی رفته و به مطلب شما مراجعه نخواهد کرد.
  • عبارتی که به‌عنوان عبارت کلیدی هدف انتخاب می‌شود تمام مقاله را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مهم‌ترین عبارت یک مقاله است که سایر قسمت‌های مقاله برای پوشش دادن مفهوم آن نوشته می‌شوند: سایر عبارات کلیدی می‌توانند به‌عنوان عبارات کلیدی ثانویه که برای غنی‌سازی سایر بخش‌های یک مقاله مثل زیر تیتر‌ها مورداستفاده قرار بگیرند. البته این عبارات کلیدی ثانویه نیز می‌توانند تا حدودی در اندیس گذاری صفحات تاثیرگذار باشند.
  • مطالعه و بررسی عبارات کلیدی که افراد در گوگل جستجو می‌کنند می‌تواند شمارا به نویسنده و ویرایشگر بهتری مبدل کند: مطالعه کردن این عبارات به شما یک دیدگاه جامع می‌دهد راجع به آنکه کاربران معمولا چه عباراتی را جستجو می‌کنند و زمانی که یک مطلب مشخص را مد‌نظر دارند آن را با چه عبارتی مورد جستجو قرار می‌دهند.

در ادامه یک راهنمای گام‌به‌گام برای انتخاب بهترین عبارات کلیدی برای یک مقاله، آورده شده است و توسط یک مثال تمامی مراحل به‌صورت واضح توضیح داده‌شده است. البته بسته به نوع مقاله و شرایط موجود تفاوت‌های زیاد اما جزئی در این ساختار وجود دارد اما کلیت روش ثابت بوده و برای تمامی مقالات یکسان خواهد بود. شما به‌عنوان یک نویسنده یا یک ویراستار برای هر مقاله‌ای چه در یک ژورنال چه در هرکجای دیگری می‌توانید این راه‌کار را پیاده‌سازی کنید.
باید به خاطر داشته باشید که انتخاب یک تیتر با کلیدواژه‌ها و عبارات کلیدی مناسب برای بهبود سئوی وب‌سایت شما کافی نیست بلکه شما با استفاده از روش جستجوی کلیدواژه‌ها و شناسایی کلیدواژه‌های محبوب کاربران می‌توانید آن‌ها را در تمامی مراحل نوشتن ویرایش یک مقاله لحاظ کنید تا بتوانید مقاله خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید که برای کاربران قابل‌دستیابی و خوانا باشد.
هدف نهایی ما تنها راضی کردن موتورهای جستجوگر و الگوریتم‌های جستجو نیست بلکه ما قصد داریم یک مقاله را به‌گونه‌ای طراحی کنیم که کاربران بتوانند با یک جستجوی ساده آن را بیابند و مقاله برای آن‌ها خوانا باشد یعنی کاربران بتوانند با آن به‌خوبی ارتباط برقرار کنند.

بنیان یک مقاله را در نظر بگیرید

موضوع اصلی مقاله راجع به چیست؟ مزایایی که این مقاله برای خوانندگان آن دارد چیست؟ این مقاله به کدام سوالاتی کاربران می‌خواهد پاسخ دهد؟ این سوالات را به‌صورت جامع برای موضوع اصلی در نظر نگیرید بلکه با یک دید جزئی راجع به مقاله‌ای که در حال نوشتن و یا ویرایش آن هستید این سوالات را در نظر بگرید.
به‌عنوان‌مثال: اگر شما در حال نوشتن یک مقاله در مورد کف‌پوش‌های چوبی هستید باید مزایا و معایب آن را در نوشتار خود بیاورید و یک‌رشته دلایل بر خوب بودن و مفید بودن و همچنین معایب آن برای استفاده آن در اتاق‌های مختلف یک‌خانه ذکر کنید. همچنین شما باید رنگ‌ها و طرح‌های مختلف آن و قیمت آن را نیز در مقاله ذکر کنید.

کلیدواژه‌هایی که به ذهن شما خطور می‌کند را استفاده کنید

پیش از آنکه به سراغ ابزارهای جستجوی کلیدواژه‌ها بروید از خودتان سوال کنید که اگر شما به‌جای کاربران اینترنت بودید و می‌خواستید مقاله‌ای راجع به موضوع مشخصی پیدا کنید چه کلیدواژه‌ها و عباراتی را جستجو می‌کردید؟ سپس تمامی عباراتی را که به ذهن شما خطور می‌کند درجایی یادداشت کنید اما به خاطر داشته باشید که این عبارات باید همیشه بیشتر از دو کلمه داشته باشند.
به‌عنوان‌مثال: کفپوش چوبی، قیمت کفپوش های چوبی؟ کاربردهای کفپوش های چوبی؟ مزایای کفپوش های چوبی؟ معایب کفپوش های چوبی؟ و …

از ابزارهای جستجوی کلیدواژه‌ها استفاده کنید

من به شما ابزار Google Keyword Planner را پیشنهاد می‌کنم. ابزارهای متعددی برای جستجوی کلیدواژه‌ها وجود دارند که هریک آپشن‌های ویژه‌ای را برای کاربران خوددارند. برخی از این ابزارها رایگان بوده و برخی دیگر رایگان نمی‌باشند. دلیل آنکه من ابزار Google Keyword Planner را به شما پیشنهاد می‌کنم آن است که استفاده از این ابزار مشکل نبوده و این ابزار رایگان است.

keyword-planner-sitesazan
پس‌ازآنکه وارد Google Keyword Planner شدید عبارات و کلیدواژه‌هایی که به ذهن شما خطور کرده بود و آن‌ها را یادداشت کرده بودید در قسمت “Word or Phrase” وارد کنید و قسمت “Website” را خالی بگذارید. سپس می‌توانید به‌سادگی کلیدواژه‌های متعددی را بیابید.

بررسی مجدد نتایج ارائه‌شده توسط ابزار جستجوی کلیدواژه

در بالای لیست نتایج ارائه‌شده توسط ابزار جستجوی کلیدواژه، عبارتی که خودتان در مرحله قبل وارد کردید قرار دارد و پس‌ازآن در ادامه لیست کلیدواژه‌های مرتبط با آن برای شما ارائه خواهد شد. در ستون سمت راست عبارات پیشنهادی، یک ستون دیگر وجود دارد که شما می‌توانید در آن حجم جستجوی (Search Volume) این عبارات را بررسی کنید یا به‌عبارت‌دیگر این ستون نشان می‌دهد که هر یک از این عبارات چقدر توسط کاربران مورد جستجو قرارگرفته‌اند و در این ستون آپشن‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید این عبارات را برحسب ویژگی‌های مختلفی از آن‌ها مرتب کنید. پس‌ازآنکه با این ابزار آشنایی کافی به دست آوردید می‌توانید آپشن‌های مختلف آن را به‌دلخواه خود تنظیم کنید؛ اما برای شروع من به شما پیشنهاد می‌کنم که از آپشن Global Monthly Searches استفاده نمایید.
حجم جستجوی عباراتی را که جستجو کرده بودید و همین‌طور عبارات پیشنهادی توسط ابزار که به موضوع شما مرتبط هستند را یادداشت کنید. به خاطر داشته باشید که به‌هیچ‌وجه نباید عباراتی که ثقیل هستند و به زبان عامیانه نوشته ‌نشده‌اند را انتخاب کنید زیرا به کار بردن آن‌ها در تیترها و متن مشکل بوده و علاوه بر آن کاربران کمی آن‌ها را جستجو می‌کنند. ممکن است نیاز باشد شما مرحله 3 و مرحله 4 را چندین بار پشت سر هم انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین عبارات را شناسایی کرده‌اید البته ممکن است که همان بار اول نیز بتوانید عبارات و کلیدواژه‌های مناسب متن خود را بیابید.
به‌عنوان‌مثال: کفپوش چوبی (90.500)، استفاده از کفپوش های چوبی (74.000)، مزایا و معایب استفاده از کفپوش های چوبی (5.400)، قیمت کفپوش های چوبی (1.600)
به خاطر داشته باشید که این آمار و ارقام نشان‌دهنده تعداد افراد حقیقی است که از موتورهای جستجوگر برای پیدا کردن اطلاعاتی که مقاله شما ممکن است فراهم کند، استفاده می‌کنند. اگر شما با عباراتی مواجه می‌شوید که درباره آن‌ها مردد هستید و یا این عبارات در متون مختلف ممکن است معانی متعددی داشته باشند برای حصول اطمینان از گوگل استفاده کنید. آن عبارت را در گوگل جستجو کنید و نتایج را مشاهده کنید. مقالات پیشنهادی گوگل برای عبارت مورد جستجو نشان می‌دهد که آن عبارت معمولا برای چه نوع مقالاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این جستجوی یک کلمه در گوگل می‌تواند به شما رقیبانتان را نیز نشان دهد، یعنی شما خواهید دید که چه کسانی و به چه میزان از این عبارت در مقالات خودشان استفاده کرده‌اند.

 

بهترین کلیدواژه‌ها برای سئو | سئو و بهینه سازی

جلوی خودتان را بگیرید تا اعداد بزرگ شمارا وسوسه نکنند

باوجودآنکه من در این مقاله به شما پیشنهاد کردم که از گزینه Global Monthly Searches استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که هیچ‌گاه نباید با دیدن عبارات کوتاه که جامع هستند و حجم جستجوی آن‌ها بسیار بالاست فریب بخورید. شانس شما برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر زمانی زیاد می‌شود که از عبارات کلیدی ویژه و کاملا مشخصی که حجم جستجوی آن‌ها کمتر است استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بهتر است در صفحه اول نتایج عبارتی باشید که در ماه تنها چند صد جستجو برای آن انجام می‌شود تا آنکه در صفحه نوزدهم نتایج عبارتی باشید که در ماه چند هزار جستجو درباره آن انجام می‌شود.
استراتژی شما در انتخاب عبارات کلیدی باید بدین ترتیب باشد که عباراتی را انتخاب کنید که دقیق‌ترین تعریف را از مقاله شما ارائه می‌دهند و دقیقا بیان می‌کنند که مقاله شما راجع به چه موضوعی است و سپس اعداد و ارقام را برای طبقه‌بندی این عبارات انتخاب کنید. در میان افرادی که به‌تازگی با سئو آشنا شده‌اند بیشتر دیده می‌شود که انتخاب یک عبارت از میان تمام عبارات پیشنهادی ابزار جستجو برای آن‌ها مشکل است و توانایی مقاومت کردن در برابر اعداد بزرگ را ندارند و فکر می‌کنند که این اعداد جادویی می‌تواند محتوای آن‌ها را به بهترین شکل بهینه‌ سازی کند؛ اما به خاطر داشته باشید که مرتبط بودن یک عبارت با متن شما مهم‌ترین مسئله است و باید بیشتر تمرکز شما بر روی پیدا کردن عباراتی باشد که توضیح دقیق از متن شما ارائه می‌دهند و نباید فریب عبارات جامع و اعداد بزرگ را بخورید.
به‌عنوان‌مثال: در اینجا اکثر عبارات کلیدی که در رابطه با کفپوش های چوبی آورده شده‌اند همگی بسیار مرتبط هستند اما تصور کنید که نویسنده یک عنوان غیرمنتظره مثل ” یک انتخاب عالی برای کفپوش خانه‌های چوبی ” یا مثلا ” یک انتخاب فوق‌العاده: استفاده از چوب برای کفپوش خانه‌ها” را به‌عنوان تیتر یک مقاله انتخاب کند. در این مثال‌ها کلمه “کفپوش” با حجم بازدید 4 میلیون بازدیدکننده در ماه بسیار جامع می‌باشد و برای مثال عبارت “خانه چوبی” با 74000 بازدیدکننده در ماه نیز به دلیل جامع بودن نمی تواند عبارت کلیدی مناسبی برای یک مقاله باشد زیرا عبارت کلیدی باید مشخصا آنچه را که مقاله راجع به آن صحبت می‌کند بیان کند.
اگر نویسنده عبارت ” چرا چوب برای تولید کفپوش‌ها بسیار مناسب است؟” را به‌عنوان نام مقاله انتخاب نماید، این مشکل به وجود می‌آید که این عنوان هیچ عبارت کلیدی را شامل نمی‌شود و حتی مثلا نمی‌توانیم در نظر بگیریم که عبارت هدف این عنوان “کفپوش‌های چوبی ” است زیرا بین دو کلمه کفپوش و چوبی در این عنوان چند کلمه دیگر وجود دارد.

عبارات کلیدی طولانی‌تری را انتخاب کنید

پس‌ازآنکه از ابزار جستجوی کلمات و عبارات کلیدی استفاده کردید اگر همچنان در انتخاب عبارت کلیدی مناسب مشکل داشتید و همچنان مردد بودید که عباراتی جامع با حجم بازدیدکننده بالا را انتخاب کنید با استفاده از ابزار Google Analytics می‌توانید حجم بازدید وب‌سایت خود و مطالب خود را بررسی کنید و بررسی کنید که آیا این عباراتی که حجم بازدیدکنندگان آن‌ها در ابزار جستجوی کلیدواژه‌های بسیار زیاد است در وب‌سایت شما نیز چنین عملکردی را از خود نشان می‌دهند؟

sitesazan_longtails
برای این کار یکی از کلمات کلیدی وب‌سایت خود را انتخاب نموده و آن را در ابزار جستجوی کلمات کلیدی وارد کنید، سپس حجم بازدیدکنندگان آن را با تعداد بازدیدکنندگانی که این عبارت برای وب‌سایت شما آورده است مقایسه کنید، از مقایسه این نتایج متعجب خواهید شد. این کار را برای تعدادی از عبارت کلیدی وب‌سایت خود تکرار کنید، با تکرار این کارخواهید دید که عبارات کلیدی که برای طراحی سایت شما بسیار سازنده بوده‌اند و بازدیدکنندگان بیشتری را به وب‌سایت شما آورده‌اند آن‌هایی هستند که حجم بازدیدکنندگان آن‌ها خیلی زیاد نیست.
من به شما استفاده از عبارات کلیدی طولانی را پیشنهاد می‌کنم؛ زیرا باوجودآنکه عبارات کوتاه‌تر و جامع‌تر حجم بازدیدکنندگان زیادتری نسبت به عبارات کلیدی طولانی‌تر که جزییات یک مطلب را بیان می‌کنند، دارند اما درواقع افرادی که عبارات طولانی‌تر را جستجو می‌کنند به دنبال یک مفهوم دقیق‌تر هستند و یا به عبارت بهتر این افراد دقیقا می‌دانند که به دنبال کدام جزییات یک مطلب هستند. درحالی‌که افرادی که یک عبارت کوتاه و جامع را جستجو می‌کنند در مرحله اول جستجوی خود هستند و می‌خواهند عبارت دقیق‌تری را برای جستجوی بعدی خود بیابند.
افرادی که عبارت طولانی‌تر که جزییات بیشتری را شامل می‌شود، جستجو می‌کنند، احتمال آنکه بتوان آن‌ها را از بازدیدکننده به مشتری تبدیل کرد بیشتر است. برای مثال احتمال آنکه این افراد یک مقاله را تا انتها بخوانند و یا آن را در فیس‌بوک یا شبکه‌های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارند و یا در وب‌سایت یا خبرنامه عضو شوند و … بسیار بیشتر است.
اخیرا اهمیت استفاده از عبارات طولانی‌تر روزبه‌روز در حال افزایش است، زیرا مردم روزبه‌روز در استفاده از موتورهای جستجوگر خبره‌تر می‌شوند و به‌صورت هم‌زمان حجم اطلاعاتی که به اینترنت وارد می‌شود و موتورهای جستجوگر قادرند از میان این اطلاعات چیزی را برگزینند، در حال افزایش است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که 60% از عبارات جستجو شده در اینترنت عباراتی هستند که بیش از سه کلمه را شامل می‌شوند و جستجوی عبارات شش و هفت‌کلمه‌ای به‌سرعت در حال افزایش است.
به‌عنوان‌مثال: عبارت ” مزایا و معایب استفاده از کف‌پوش‌های چوبی” یک عبارت بسیار مناسب برای نام یک مقاله و همچنین یک عبارت کلیدی بسیار مناسب است. زیرا این عبارت نظر کسانی را جلب می‌کند که با کفپوش های چوبی آشنایی داشته و حالا می‌خواهند مزایا و معایب آن را موردبررسی قرار دهند و ببیند که آیا این کف‌پوش‌ها برای محل موردنظرشان مناسب هستند یا خیر. درواقع کسی که چنین عبارتی را جستجو می‌کند کاملا می‌داند به دنبال چه چیزی است و احتمال آنکه اگر به صفحه شما سر بزند مقاله شمارا تا انتها بخواند بسیار بیشتر است.

بهترین کلیدواژه‌ها برای سئو | سئو و بهینه سازی

یک تیر و دو نشان، استفاده از عبارات جامع درون یک عبارت طولانی

اگر شما از یک عبارت کلیدی که در آن کلمات متعددی وجود دارد استفاده کنید، می‌توانید در این عبارت طولانی عبارات و کلمات کلیدی دیگری را نیز بگنجانید. یک معامله دوسر برد زمانی اتفاق می‌افتد که شما بتوانید عبارات کلیدی کوتاه و جامع که حجم بازدیدکنندگان آن‌ها بسیار زیاد است را در عبارت طولانی خود که به یک موضوع مشخص اشاره می‌کند بگنجانید. در این صورت هم کاربرانی که عبارت جامع را جستجو کنند به وب‌سایت شما هدایت می‌شوند هم آن‌هایی که به دنبال یک مفهوم خیلی مشخص هستند.
به‌عنوان‌مثال: عبارت ” مزایا و معایب کفپوش های چوبی” هم عبارت “کفپوش های چوبی” با حجم بازدیدکنندگان 74000 را شامل می‌شود و هم یک عبارت طولانی است که کاربرانی که به دنبال مزایا و معایب کفپوش های چوبی هستند به آن مراجعه می‌کنند.
8- استفاده از کلیدواژه‌ها در تیترها
با استفاده از لیست عبارات کلیدی که تهیه‌کرده‌اید می‌توانید تیترهای مقاله خود را مشخص کنید. اگر شما می‌خواهید مقاله شما در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شود باید بر روی تیترها تمرکز کنید، برگ برنده شما برای قرار گرفتن در صفحه اول استفاده از عبارات کلیدی در تیترهای مقاله است. اگر می‌خواهید عبارات کلیدی در بهترین محل ممکن قرار گیرند باید آن‌ها را در ابتدای عناوین قرار دهید.
اگر با قرار دادن عبارات کلیدی در ابتدای تیترها، تیتر شما بی‌معنی جلوه می‌کند آن را دراثنای تیتر و در نزدیک‌ترین محل ممکن به ابتدای تیتر قرار دهید. استفاده از یک عبارت کلیدی قوی در ابتدای یک تیتر می‌تواند رضایت الگوریتم‌های جستجو را جلب کند و علاوه بر آن می‌تواند موجب شود که نظر کاربران زمانی که به‌سرعت از روی تیترها عبور می‌کنند جلب شود و مقاله را بخوانند این اتفاق زمانی می‌افتد که آن‌ها عبارتی که دقیقا به دنبال آن بودند در یک تیتر یا در نتایج جستجو مشاهده کنند.
به خاطر داشته باشید که تیترهای شما باید کاملا واضح باشند تا بتوانند با کاربران تعامل برقرار کنند. تیترهای شما باید به زبان ساده و طبیعی نوشته شوند تا خوانندگان قادر باشند به‌خوبی آن‌ها را درک کنند. استفاده از تیترهایی که خوانندگان برای فهمیدن آن‌ها نیاز به‌دقت و تمرکز بسیاری باشند و یا تیترهایی که تنها افراد متخصص قادر به درک آن‌ها باشند موجب می‌شود که شما خوانندگان خود را از دست بدهید پس به‌هیچ‌وجه از چنین تیترهایی استفاده نکنید.
به‌عنوان‌مثال: عبارت ” مزایا و معایب کفپوش های چوبی” عنوان بسیار قوی و جامع و شاملی است؛ اما تیترهای مناسب برای سئو معمولا طولانی‌تر هستند و 6 تا 12 کلمه را شامل می‌شوند اما در اینجا اضافه کردن عبارت دیگری به این تیتر موجب می‌شود که تیتر بی‌معنی و نامعقول به نظر برسد.

بهترین کلیدواژه‌ها برای سئو | سئو و بهینه سازی

عبارت کلیدی مدنظر خود را در تاروپود متن خود وارد کنید

اگر می‌خواهید مقاله شما به‌گونه‌ای باشد که هنگامی‌که یک کاربر عبارت کلیدی خاصی را جستجو کرد این مقاله حتما در نتایج جستجوی موتور جستجوگر برای آن کاربر ظاهر شود باید آن عبارت کلیدی را علاوه بر عنوان و تیترها در متن مقاله نیز مورداستفاده قرار دهید. اگر قصد ندارید از عبارات کلیدی ثانویه استفاده کنید می‌توانید عبارت کلیدی اصلی خود را در زیر تیترها نیز استفاده کنید. حتما عبارت کلیدی موردنظر خود را حداقل یک‌بار درون بخش مقدمه مقاله خود وارد کنید و تا حد امکان این عبارت را درون‌متن مقاله مورداستفاده قرار دهید.
هیچ استاندارد مشخص برای تعداد دفعات استفاده از یک عبارت کلیدی وجود ندارد و کاملا وابسته به متن یک مقاله است فقط باید در نظر داشته باشید تعداد دفعات استفاده از عبارت کلیدی نباید آن‌قدر زیاد باشد که ازنظر موتور جستجوگر غیرعادی جلوه کند. در حالت کلی برای یک مقاله با طول متوسط شما می‌توانید عبارت کلیدی را سه بار در متن مقاله استفاده کنید، یک‌بار در مقدمه، یک‌بار دراثنای متن مقاله و یک‌بار دیگر در بخش نتیجه‌گیری؛ اما هیچ اجباری وجود ندارد می‌توانید به تعداد دفعات کمتری این عبارت را استفاده کنید.
دقت کنید که عبارت کلیدی عبارتی بسیار ارزشمند در یک مقاله است پس نباید تعداد دفعات استفاده از آن به‌گونه‌ای باشد که نوشته نامفهوم و بی‌معنی شود. خانم Mariia Lvovych مؤسس Getreviwed دراین‌باره می‌گویند: ” اگر مردد بودید که یک عبارت را بار دیگر در نوشته خود وارد کنید تا برای n امین بار آن را در متن خود نوشته باشید، این کار را نکنید و در همان نقطه استفاده از آن عبارت را متوقف کنید”.
به‌عنوان‌مثال: مجددا عبارت ” مزایا و معایب استفاده از کفپوش های چوبی” را در نظر بگیرید، استفاده کردن از این عبارت یک‌بار در مقدمه و یک‌بار دیگر درنتیجه گیری یک مقاله طبیعی به نظر می‌رسد اما استفاده بیشتر این عبارت ممکن است غیرطبیعی جلوه کند.

استفاده از عبارات کلیدی ثانویه

سایر عبارات کلیدی که در مرحله سوم و چهارم آن‌ها را شناسایی کردید اما به‌عنوان عبارت کلیدی اصلی مورداستفاده قرار نگرفته‌اند می‌توانند به‌عنوان عبارات کلیدی ثانویه در متن و در زیر تیترها مورداستفاده قرار بگیرند. این عبارات همچنین می‌توانند به شما ایده‌های جدیدی برای ایجاد مقالات مرتبط به این مقاله بدهند.
به‌عنوان‌مثال: عبارت ” ماندگاری کفپوش‌های چوبی” و یا عبارت ” نصب و استفاده از کفپوش‌های چوبی” و یا عبارت ” قیمت کفپوش‌های چوبی” می‌توانند هم در متن مورداستفاده قرار بگیرند و هم به‌عنوان زیر تیترهایی در مقاله آورده شوند. علاوه بر این می‌توان همین عبارات را به‌عنوان موضوع یک مقاله مرتبط مورداستفاده قرارداد.
نتیجه‌گیری:
شاید این مراحل به نظر شما طولانی باشند اما با اندکی تمرین متوجه می‌شوید که تمامی این مراحل برای یک مقاله لازم و ضروری هستند و زمانی که اقدام به انجام آن‌ها می‌کنید تمامی آن‌ها به‌سرعت انجام می‌شوند و وقت زیادی از شما نمی‌گیرند. هر بار که شما این راه‌کارها را در مقاله خود استفاده نمایید سرعت شما از دفعه قبلی بیشتر شده و چیزهای جدیدی می‌آموزید.
انجام این مراحل ممکن است در ابتدا از شما 15 تا 30 دقیقه زمان بگیرد اما نتایج آن برای شما لذت‌بخش خواهد بود زیرا استفاده از این مراحل برای نوشتن و یا ویرایش کردن یک مقاله موجب می‌شود که نوشته شما با کاربران تعامل خوبی برقرار کند و تعداد خوانندگان شما به‌شدت افزایش پیدا کند. علاوه بر این با انجام این مراحل شما به نویسنده یا ویرایشگر بهتری مبدل خواهید شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید