طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

تاثیرات سرعت بارگذاری بر عملکرد سایت

تاثیرات سرعت بارگذاری بر عملکرد سایت

تاثیرات سرعت بارگذاری بر عملکرد سایت

سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم در سئو و تبدیل مخاطب به مشتری است، اما آیا ما واقعا از تاثیرات آن آگاهی لازم داریم؟امروزه رقابت‌های آنلاین بسیار سخت شده و همچنین مشتریان زمان کمی را برای بررسی سایت شما اختصاص می‌دهند که این موضوع، تبدیل یک بازدید به یک خرید و حتی افزایش ترافیک بازدید را بسیار سخت کرده است. سرعت طراحی سایت تاثیر قابل‌توجهی بر تصمیم کاربر مبنی بر بررسی یک وب‌سایت به مدت طولانی‌تر دارد و این موضوع هرگز نباید توسط صاحبان سایت‌ها نادیده گرفته شود.
سرعت سایت چند حوزه‌ی کلیدی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. این حوزه‌ها عبارتند از:

تاثیرات سرعت بارگذاری بر عملکرد سایت | راه های افزایش سرعت بارگذاری سایت

فروش

جای تعجب نیست که 79% از مشتریان ترجیح نمی‌دهند که برای بار دوم از وب‌سایتی که فاقد عملکرد بهینه‌سازی شده در سرعت است، محصولی را خریداری کنند. هر چه امکانات و تجهیزات سریع‌تر می‌شوند، درجا زدن و کندی سایت‌ها آزاردهنده‌تر می‌شود.

کارکرد تلفن همراه

وب‌گردی به‌وسیله‌ی تلفن همراه به‌شدت با سرعت بارگذاری سایت گره‌خورده است بطوریکه سرعت سایت یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار در مدت زمان بازدید از یک وب‌سایت به‌حساب می‌آید. 64% از کاربران گوشی‌های هوشمند توقع دارند که وب‌سایتی که به آن وارد می‌شوند در کمتر از 4 ثانیه بارگذاری شود و اگر سایت شما این انتظار را برآورده نمی‌کند، باید در پی بهینه‌سازی سایتتان برای رسیدن به این حدنصاب باشید.

تجربه‌ی کاربران (user experience)

تجربه‌ی کاربران و تجربه‌ی ورود به سایت توسط تلفن همراه منجر به یک دید کلی برای مشتریان شما شده و روی قضاوت آن‌ها بر عملکرد سایت شما تاثیر مستقیم دارد. سایتی که در 10 ثانیه بارگذاری می‌شود، در مقایسه با سایتی که دوثانیه‌ای بالا می‌آید، شانس بسیار کمی دارد که دوباره مورد بازدید قرار گیرد.

درآمد

اگر سرعت طراحی وب سایت بر میزان فروش تاثیرگذار است بنابراین به‌طور واضح بر درآمد شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. جالب است بدانید که 40% از مردم اگر بیش از 3 ثانیه برای بازدید سایت شما منتظر بمانند، سریعا سایت شمارا رها کرده و به وب سایتی دیگر مراجعه می‌کنند.

سئو (SEO)

سرعت بارگذاری بر ترافیک ورودی به سایت تاثیرگذار است و حتی 1 ثانیه تاخیر در بارگذاری منجر به از دست رفتن 11% بازدید‌ها از سایت خواهد شد. بعلاوه این‌که معرفی صفحات موبایلی پرشتاب (AMP) یکی دیگر از نشانه‌هایی است که گوگل تمرکز خاصی روی سرعت سایت دارد و اگرچه قضاوت در این مورد زود است اما احتمالا کاربران از وجود این ویژگی در نتایج جستجو استقبال خواهند نمود.

تبدیل مخاطب به مشتری

فاکتور تبدیل مخاطب به مشتری نیز تحت تاثیر سرعت سایت قرار دارد و حتی 1 ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت می‌تواند 7% نرخ تبدیل مخاطب به مشتری را کاهش دهد.
چند نکته‌ی کوتاه برای بهبود سرعت سایت:

  • سرعت کنونی سایت خود را آزمودن کنید
  • عملکرد سایتتان را در تلفن‌های همراه بررسی کنید
  • رفتار مشتریان را تجزیه‌وتحلیل کرده و تحت نظر بگیرید
  • تعداد تصاویر و اسکریپت‌های پرحجم را تا حد امکان در سایتتان کاهش دهید
  • پلاگین‌های غیرضروری را از سایت حذف کنید
  • از فایل های CSS استفاده نکنید

[rating itemreviewed=”تاثیرات سرعت بارگذاری بر عملکرد سایت” rating=”9.5″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”26/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت و تبدیل مخاطب به مشتری است تاثیرات سرعت بارگذاری بر عملکرد سایت راه های افزایش سرعت بارگذاری سایت و…[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید