طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

اهمیت سرعت بارگذاری در طراحی وب سایت

اهمیت سرعت بارگذاری در طراحی وب سایت

تاثیر سرعت بارگذاری بر سایت و سئوی سایت را در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم تا بدانیم چگونه می توان سئوی سایت را از این طریق بهبود بخشید.

همه ی ما در تجربه های خود به دنبال سرعت هستیم! در طراحی سایت هم سرعت فاکتور بسیار مهمی می باشد چرا که وقتی بازدیدکننده و کاربر وارد سایت شما می شود اولین چیزی که حس می کند همان سرعت سایت شما است. سرعت برای کاربران بسیار مهم است چرا که حوصله ی کاربران چندان زیاد نیست و اگر تنها کمی بیشتر آن ها را منتظر بگذاریم خیلی راحت ما را ترک می کنند و به سمت سایت دیگری می روند.

سرعت سایت باید چقدر باشد؟

ممکن است از نظر شما و بسیاری افراد دیگر سرعت های متفاوتی برای سایت های مختلف باید در نظر گرفته شود چرا که محتوای صفحات آن ها (تصاویر، متن، فیلم و …) با یکدیگر فرق دارد اما این حرف از نظر کاربران بی معناست! کاربران اهمیتی نمی دهند که شما چه محتوایی در صفحه به کار برده اید، آن ها فقط می خواهند که صفحه ی شما به سرعت بارگذاری شود، تحت هر شرایطی! در یک نظرسنجی مشخص شد که تقریبا نیمی از کاربران (47%) انتظار دارند که یک سایت نهایتا در 4 ثانیه بارگذاری شود و این رقم در رابطه با کاربران موبایل حدود 64% می باشد.

می بینید که سرعت برای کاربران بسیار مهم است و اگر به دنبال کسب بازدید و جذب مشتری و فروش بیشتر هستید، باید سرعت سایتتان را افزایش دهید.

برای آنکه با اهمیت تاثیر سرعت سایت بر سئو و کیفیت سایتتان آشنا شوید می توانید از این مطلب دیدن کنید:

تاثیرات سرعت بارگذاری بر عملکرد سایت

آسیب های پایین بودن سرعت سایت

پایین بودن سرعت سایت به طور مستقیم بر حضور کاربران و رضایت آن ها از سایت شما تاثیر می گذارد! بر اساس آمار 79% مشتریانی که از شما خرید کرده اند مجددا به سایتتان برای خرید باز می گردند. سرعت پایین سایت شما می تواند باعث کاهش فروش شما شود. بر طبق امار به ازای 1 ثانیه تاخیر در باز شدن سایت شما، 7% درصد از فروش شما کاهش پیدا خواهد کرد و همچنین 11% از بازدیدکنندگان خودتان را هم از دست خواهید داد.
یکی از نکاتی که در این بخش به آن اشاره شد و تاثیر بسیار زیادی هم در موفقیت کار شما دارد، بازگشت کاربران به سایت شما می باشد. همواره در نظر داشته باشید که مشتریان اصلی خودتان را حفظ کنید تا اعتبار و شخصیتتان روز به روز افزایش یابد.

بررسی و بهبود سرعت

برای بررسی و تجزیه و تحلیل سرعت سایتتان نباید از افراد و آشنایان استفاده کنید! در صورتی که از این روش را برای بررسی سایتتان استفاده کنید احتمالا همواره با پاسخ های مثبت و تعریف و تمجید از کارتان مواجه خواهید شد! برای فهمیدن کیفیت کارتان بهتر است از ابزارها و سایت ها استفاده کنید. به عنوان مثال Google Analytics یک ابزار کامل و فوق العاده برای بررسی کیفی سایت می باشد. نه تنها سرعت بلکه تمام فاکتورهای کیفی سایت را می توانید با استفاده از این ابزار بررسی کنید.

برای آگاهی بیشتر نسبت به روش های بهبود سرعت سایت می توانید این مطالب را مطالعه کنید:

10 روش برای افزایش سرعت سایت و بالا بردن بازدید

6 روش برای افزایش سرعت سایت

تاثیرات مثبت بالا بودن سرعت بر سایت

تا به اینجای کار تاثیرات منفی پایین بودن سرعت را بیان کردیم و حالا وقت آن است تا جنبه ی مثبت داستان را هم ببینیم و برای شما از مزایای سرعت بالای سایت بگوییم. بالا بودن سرعت سایت به طور مستقیم بر سئو و نرخ تبدیل و تجربه ی کاربر و … تاثیر می گذارد. تمام این موارد به صورت زنجیره ای بر یکدیگر تاثیرگذار هستند و در کنار هم منجر به موفقیت سایت شما خواهند شد. شما با بهبود تجربه ی کاربران در سایتتان می توانید نرخ تبدیل کاربران در سایت را بالا ببرید. همانطور که می دانید بالا رفتن نرخ تبدیل کاربر در سایت به معنای بیشتر شدن حجم فروش و سود شما خواهد بود. از طرفی دیگر بهبود تجربه ی کاربر مدت زمان ماندن در سایت را بالا می برد که یکی از مهم ترین و اصلی ترین نشانه های رضایت کاربران از یک سایت می باشد و همین نشانه می تواند برای شما در گوگل نقش آسانسور را بازی کند و شما را با سرعتی باور نکردنی به رتبه های بالای نتایج جستجو برساند.

 

در اینجا این مطلب با عنوان تاثیر سرعت بارگذاری بر سایت و سئوی سایت به پایان رسید و ما امیدواریم که مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
اهمیت سرعت بارگذاری در طراحی وب سایت
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید