طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ترفندهایی برای هدایت بازدیدکنندگان وب‌سایت به‌سوی یک مطلب مشخص!

ترفندهایی برای هدایت بازدیدکنندگان وب‌سایت به‌سوی یک مطلب مشخص!

بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها بر روی ساخت لینک برگشتی (backlink ) بسیار تمرکز می‌کنند، این در حالی است که عموما در تولید لینک داخلی عملکردی ناموفق دارند. تولید لینک روشی نیست که در آن‌یک قسمت از کار خوب عمل کند و نتیجه حاصل شود. بلکه برای رسیدن به یک استراتژی خوب برای بهینه‌ سازی موتورهای جستجو (SEO) باید تمامی بخش‌ها و لینک‌ها به‌خوبی عمل کنند.
لینک‌ها می‌توانند به سایت شما ارزش و کیفیت دهند درصورتی‌که:

 • برای بازدیدکنندگان میانبری باشند تا بدون جستجو در زیر منوها به صفحه هدف برسند
 • امکان دسترسی به محتواهای مفید و مرتبط با نیاز کاربران که در عمق طراحی سایت قرار دارد را فراهم کنند
 • آدرسی مناسب باهدف هدایت اسپایدر های موتورهای جستجوگر یا رباط ها برای پیدا کردن هرچه آسان‌تر محتوای لینک شده تولید کنند

همه ی این موارد بر بهبود سئو سایت شما تاثیر گذار است: هر چه یافتن طراحی سایت شما برای مخاطبان و موتورهای جستجو آسان‌تر باشد، شما رتبه‌ای بهتر (با سرعتی بیشتر) کسب خواهید کرد.

لینک‌های داخلی: مسیرهای میانبر برای دسترسی آسان به محتوای سایت

لینک‌های داخلی میانبرهایی فراهم می‌کنند تا دسترسی به محتوای داخلی سایت آسانتر شود. لینک‌های داخلی بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را همانند لیدر های گردشگری در یک جنگل، به مقصد موردنظرشان راهنمایی می‌کنند. رفتار بازدیدکنندگان سایت خود را زیر نظر بگیرید: بازدیدکنندگان ممکن است از هر مسیری وارد طراحی وب سایت شما شوند؛ لینک‌ها، وبلاگ ها یا هر مسیر فرعی دیگر. این در حالی است که عموما تصور می‌شود مخاطب از صفحه اصلی جستجوی خود را در سایت آغاز می‌کند.
ایجاد لینک از صفحات مهم در مکان‌های مناسب در سایت این امکان را فراهم می‌کند تا بازدیدکننده از میان انبوهی از صفحات مرتبط، صفحه موردنظر خود را به‌آسانی بیابد. این لینک‌ها همچنین می‌توانند حاوی اطلاعاتی از محصولات، جزئیاتی از یک آنالیز محصول در یک وبلاگ مرتبط و یا مسیری به‌سوی یک صفحه ی اطلاعات که از مسیرهای پیش‌بینی‌شده در سایت قابل‌دسترسی نیست، باشند.

هدایت بازدیدکنندگان وب‌سایت به‌سوی بهترین مطالب شما | سایت سازان

SEO و لینک‌های داخلی

لینک‌های داخلی به رباط‌ها و اسپایدر های جستجو کمک می‌کنند تا محتواها را جستجو و رتبه‌بندی کنند. هر دفعه که رباط یا اسپایدر جستجو، مطالب را پیدا می‌کنند آن را به یک پایگاه داده عظیم انتقال می‌دهند تا در صورت مطابقت با جستجوی یک کاربر آن را دوباره به نمایش درآورند.
هر چه‌کار رباط ها را برای یافتن وب‌سایت خود آسان‌تر کنید، آن‌ها عملکرد بهتری در قبال این وب‌سایت از خود نشان خواهند داد. از نگاهی دیگر می‌توان گفت: اگر یک موتور جستجو در میان هزاران صفحه در حال جستجو باشد و پس از بررسی یک صفحه در آن هیچ لینکی پیدا نکند، آن صفحه را ترک کرده و به وب‌سایت دیگری خواهد رفت. اگرچه ممکن است در سایت شما صفحات زیادی مرتبط با عنوان جستجو موجود باشد اما بدون لینک‌های داخلی موتورهای جستجو طی مدت طولانی‌تری به همه ی این صفحات سر خواهد زد.درواقع به‌وسیله لینک کردن همه صفحات در سایت یک زنجیره تشکیل خواهد شد که درصورتی‌که موتور جستجو هر یک از اعضای این زنجیره را بیابد به‌تمامی اعضای دیگر در همان زمان دسترسی خواهد داشت.

نکاتی برای تولید لینک

به‌منظور بهره‌وری هرچه بیشتر از لینک‌های تولیدشده در طراحی وبسایت بهتر است از این اصول پیروی کنید:

 • سایت خود را به‌وسیله ابزارهای رایگان موجود مانند Open Site Explorer بازکنید تا ساختار لینک‌ها و مشخصات آن‌ها را بیابید.
 • سعی کنید تمامی صفحات حداقل یک‌بار در صفحه‌ای دیگر لینک شده باشد.
 • در هر مطلبی در وبلاگ خود حداقل به یک مطلب مرتبط دیگر لینک کنید. این ترفند ساده باعث خواهد شد که تمامی مطالب موجود در سایت حداقل یک لینک به سایت داده باشند.
 • متن‌های دارای کلمات کلیدی فراوان این امکان را برای اسپایدرهای موتور جستجو فراهم میاورد که هر چه راحت‌تر به لینک شما دسترسی داشته باشد.
 • نگران لینک‌های Flash و JavaScript یا دیگر plug-in ها نباشید. اسپایدر ها معمولا توانایی خواندن آن‌ها را ندارند. این نکته دلیل خوبی برای محدود کردن استفاده از آن‌ها است.
 • برای جلوگیری از سردرگمی مخاطب در سراسر سایت فقط از یکرنگ برای تمامی لینک‌ها استفاده کنید. عمدتا در طراحی سایت‌ ها از رنگ آبی برای لینک‌ها استفاده می‌کنند. اگر شما قصد استفاده از رنگ دیگری دارید باید از آن به‌طور مداوم استفاده کنید تا خوانندگان متوجه لینک ها شوند.
 • تمامی صفحه خود را از لینک پر نکنید. صفحاتی با لینک‌های فراوان برای خوانندگان ظاهر مناسبی ندارند و موتورهای جستجو صفحاتی با بیش از 150 لینک را بررسی نمی‌کنند. اگر در یک صفحه از لینک‌های بسیار زیاد استفاده کنید احتمال اینکه طراحی وب شما در مجموعه سایت‌های بی‌کیفیت دسته‌بندی شود بسیار زیاد است.
 • در تهیه لینک اولویت با درک بهتر خواننده است نه فهم بهتر موتور جستجو.
 • هرگز از لینک‌های هرز در سایت خود استفاده نکنید. هر لینک باید برای سایت شما ارزشی به همراه داشته باشد و یک پنجره¬ی جدید بروی کاربر باز کند.

هدایت بازدیدکنندگان وب‌سایت به‌سوی بهترین مطالب شما | سایت سازان

اگرچه این‌یک استراتژی تولید لینک نیست اما برطرف کردن خطاهای موجود در کنسول جستجوی گوگل میتواند کار را برای اسپایدرها راحت‌تر کند. وقتی اسپایدر های جستجو با بن‌بست مواجه میشوند، جستجو در سایت شمارا متوقف می‌کنند. این خطاها را برطرف کنید تا صفحات بیشتری از سایتتان رتبه‌بندی شوند.

استراتژی ارتباط بی‌حساب لینک‌ها به یکدیگر روشی نیست که بتواند بر بهبود رتبه‌بندی صفحات در نتایج جستجو تاثیر سریع نشان دهد؛ اما یک برنامه مدون برای ترکیب لینک‌های داخلی می‌تواند تاثیر بسزایی در به نتیجه رسیدن تلاش شما برای بهبود سئو بگذارد. استفاده درست از کلمات کلیدی، لینک‌های داخلی و دیگر المان‌ها به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا مطالب شمارا راحت‌تر پیداکرده و بهتر رتبه‌بندی کند. این‌یک نکته کلیدی در موفقیت در زمینه سئو است.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید