طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

تعریف گوگل از برداشت، موقعیت و کلیک‌

تعریف گوگل از برداشت، موقعیت و کلیک‌

تعریف گوگل از برداشت (Impressions)، موقعیت (Positions) و کلیک‌ (Clicks)
یک راهنما از گوگل منتشرشده است که تعریف درستی از برداشت، موقعیت و کلیک‌ها را عنوان می‌کند.

برداشت

هر زمان که یک لینک در موتورهای جستجو برای کاربر باز می‌شود، یک url با تمام نقاطش باز می‌شود.وقتی‌که جستجوی عناصری که حاوی لینک‌های مختلفی است شروع می‌شود، برداشت با url یا توسط شمارش بسته به این‌که شما به دنبال چه چیزی می‌گردید انجام داد. جستجوها هنگامی‌که توسط سایت گروه‌بندی می‌شوند تنها یک تصور است که توسط تمام کارت محاسبه می‌شود اما هنگامی‌که توسط صفحه گروه‌بندی می‌شوند برای هر url موجود توسط کارت محاسبه می‌شود.

تعریف گوگل از برداشت، موقعیت و کلیک‌ | سایت سازان

موقعیت

همان‌گونه که گوگل اشاره می‌کند، صفحات جستجو از بسیاری از عناصر مختلف تشکیل‌شده‌اند. پس از انجام جستجو ممکن است با لینک‌های آبی، چرخ فلک، گراف دانش یا هر عنصر دیگری که در صفحه به پایان برسد مواجه شوید. گوگل موقعیت‌ها را ابتدا از بالا به پایین (سمت چپ) و از بالا به پایین (سمت راست) محاسبه می‌کند.
یک نتیجه جستجو با 4 لینک آبی و یک چرخ فلک در سمت اولیه و یک کارت گراف دانش در سمت ثانویه است. عناصر سمت اولیه به‌صورت عددی از بالا به پایین شمارش می‌شوند و گراف دانش در سمت راست صفحه می‌تواند تا 6 موقعیت محاسبه شود.تمامی لینک‌های حاصل از جستجو در همان موقعیت قرار می‌گیرند. بنابراین اگر مثلا 5 مقاله در یک چرخ فلک وجود دارد آن‌ها همه در موقعیت 2 شمارش می‌شوند. اگر لینک‌های متعددی وجود داشته باشد بالاترین موقعیت ثبت‌شده در نظر گرفته می‌شود.

کلیک‌ها

در اغلب موارد، کلیک‌هایی که در موتورهای جستجو انجام می‌شوند برای کاربری در یک صفحه از جستجوی گوگل فرستاده می‌شود. اگر به هر دلیلی کاربر روی لینکی خارج از صفحه کلیک نماید، به نتایج جستجو بازگردانده می‌شود و اگر دوباره روی همان لینک کلیک کند هنوز هم تنها یک کلیک محاسبه می‌شود. بنابراین اگر از صفحه‌ای به صفحه دیگر تغییر مسیر دهیم صفحه‌ای که به آن وارد می‌شویم محاسبه می‌شود.
تعریف گوگل از برداشت، موقعیت و کلیک‌ ممکن است در آینده دچار تغییر شود. اگر هرگونه تغییر عمده‌ای در این تعریفات به وجود آید حتما این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید