طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟

سئو بزرگ‌ترین راه برای بهینه ساختن موتورهای جستجو است، سئو واقعا عالی است و ما از همه نظر دوستش داریم، ممکن است فکر کنید که ما برای بهبود سایتمان کمی وسواس به خرج می‌دهیم اما تمام برندهای معروف تجاری از سئو استفاده می‌کنند. درحالی‌که بسیاری از راه‌های یادگیری سئو حتی برای مبتدی‌ها وجود دارد مانند کلمات کلیدی، تجزیه‌وتحلیل رقابتی و … ما همچنان به دنبال سرعت بخشیدن به یادگیری چشم‌انداز جدید سئو هستیم.
اگر شما در ابتدای راه هستید و می‌خواهید سئو را یاد بگیرید، دانستن اینکه چه هدفی دارید و دقیقا می‌خواهید چه کنید مهم‌ترین اصل است.مثلا زمانی که می‌خواهید حسابرسی سئو را انجام دهید لازم است که قبلش با خزنده‌های html آشنا شوید، صفحات robots.txt را برای جلوگیری از مسدود شدن چک کنید و رتبه دقیق رقبایتان را اندازه‌گیری کنید.اما اگر درک اساسی از تاریخچه سئو و یا تغییراتی که در طول زمان ساختش پیداکرده است ندارید، چگونه می‌خواهید چشم‌انداز جدید گوگل را ببینید و تفاوتش را با قبلی احساس کنید؟ چگونه فرآیند حسابرسی روی سئو تاثیر می‌گذارد و چگونه می‌توانید با دانستن روش‌های قدرتی روبه‌جلو حرکت کنید؟

برای یک مدت طولانی، فرآیند حسابرسی سئو را به‌عنوان یک کار که نیازمند جایی در صنعت و هنر است بررسی کنید و استراتژی‌های شانس مبارزه به نفع مشتریان و بهبود ترافیک برای مشتریان فعلی را در نظر بگیرید.
ازآنجاکه تغییر چشم‌انداز سئو ایده بسیار جالبی است این ایده را تبدیل به فرصتی مناسب کنید تا تکنیک‌های جدید سئو و آماده شدن برای به‌روزرسانی پاندا را از دست ندهید.بعد از سال‌ها کار و مطالعه در مورد سئو پذیرفتم که وفق دادن خود با هر یک از به‌روزرسانی‌های الگوریتم‌های گوگل کار سختی است، بنابراین امیدوارم که شما بامطالعه این مقاله از پس رویارویی با تغییرات جدید بربیایید.

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟ | سایت سازان | طراحی سایت

تصورات غلط درباره سئو

در میان سازمان‌ها، مشاوران و مترجمان آزاد تصورات غلطی درباره سئو وجود دارد. اغلب این به دلیل نداشتن تجربه کافی در رابطه با سئو می‌باشد، بنابراین ما به مشتریان خود توصیه می‌کنیم که ایده‌های استراتژی سئو، مانند ساختمان لینک دهنده باکیفیت بالا و یا به‌روزرسانی‌های محلی خود را دقیقا بررسی نمایند در این صورت قادرند که ترافیک سایت خود را تا حد زیادی بالا ببرند و با نگاهی واقع‌گرایانه به‌پیش بینی آینده بپردازند.
هنوز هم روش‌های بسیاری برای یادگیری طراحی سایت و سئو وجود دارد، اجازه دهید در ابتدا بحث را با معرفی اصول اولیه دنبال کنیم.

سئو به چه معناست؟

طبیعت انسان این است که تغییرات را می‌پذیرد و این بدین معناست که تغییرات تکنولوژی می‌تواند ادامه‌دار باشد و انسان خود را با شرایط جدید وفق دهد.مورد مشابه برای موتورهای جستجو است، در پایان یک روز سئو و تکنولوژی دچار تغییر می‌شود اما آیا شما توانایی انجام این تغییرات را در طراحی سایت خوددارید؟قبل از اینکه به عمق سئو فرو رویم مهم است که کارایی‌های موتورهای جستجو را بدانیم، مثلا من در ماه گذشته برای رفتن به عروسی به یک جفت کفش نیاز داشتم، در گوگل سرچ کردم که از کجا می توانم یک جفت کفش مشکی مناسب عروسی پیدا کنم؟ و هشتاد میلیون نتیجه پیدا کردم!گوگل موتور جستجویی است که اکثر مردم از آن استفاده می‌کنند و بیشترین محتوا را در دنیای وب دارد، جستجوی اینترنتی وقتی پیچیده می‌شود که 80 میلیون نتیجه مطابق سلیقه من و دیگران یافت می‌شود و لازم است که هرکدام از این نتایج کیفیت بالایی داشته باشند.SEO، SEM، PPC، (و دیگر سه‌حرفی‌ها) به عنوان نیروی محرکه گرفتن مطالب را به‌خوبی انجام می‌دهند و اگر شما به دنبال اطلاعات بیشتری هستید اعتبارات جدید گوگل را مطالعه کنید.

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟ | سایت سازان | طراحی سایت

انتقال سئو

هنوز هم نمی‌توانم ضربه بزرگی که از سئو خوردم را فراموش کنم، شخصی به من وعده چک سفید امضا برای بردن سایتش در صفحه اول گوگل را داده بود، به عنوان یک مشاور من باید همکاری ام را با مشتری قطع می کردم اما به دلیل بی‌تجربگی این کار را نکردم.کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین عامل در سئو هستند، کلمات کلیدی برای آغاز هر مبارزه‌ای در سئو حیاتی است. شما می‌توانید با عواملی مثل عنوان متا، توصیف متا و کلمات کلیدی رتبه خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید. در حال حاضر انتخاب کلمات کلیدی که بر اساس جستجوی محاوره هستند بسیار زیرکانه و پرکاربرد است. باید هدف خود را در نظر بگیرید و نسبت به هدف خود کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب نمایید.
مثلا پاسخ غنی جعبه گوگل از وجوه بارز نتایج گوگل است. آیا پاسخ خود را پیداکرده‌اید؟ ما در ادامه به دنبال تغییر استراتژی کلمات کلیدی برای رسیدن دقیق به پاسخ هستیم.با تغییراتی مثل جعبه جستجوی گوگل، سئو نمی‌تواند فقط به کلمات کلیدی بستگی داشته باشد و اهداف دیگری برای بهینه‌سازی محتوا دارد. در این مورد هیچ تردیدی وجود ندارد که ساختار محتوا در اطراف کلمات کلیدی می‌تواند نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار دهد اما با انجام بیش از یک تریلیون جستجو در هرسال گوگل چگونه می‌تواند این معقوله را سازمان‌دهی کند.خب در گوگل، مدل قدیمی ماشین که مهندسین برای پردازش نتایج جستجو از آن استفاده می‌کردند و سیستم یادگیری هوش مصنوعی داشت بانام RankBrain پیشرفت‌هایی کرده است. گوگل با استفاده از RankBrain به مرتب‌سازی و مدیریت جستجوها می‌پردازد. استراتژیک ارشد گوگل در مارس 2016 اعلام کرد که RankBrain سیگنال رتبه سوم است.

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟ | سایت سازان | طراحی سایت

یکی دیگر از سیگنال‌های رتبه‌بندی بالقوه گوگل در سال 2016 داده‌های ساخت‌یافته است. جان مولر، مدیر سایت تحلیل‌گر گوگل می‌گوید که نتایج جستجو ممکن است با قطعات غنی رتبه بالاتری پیدا کنند. قطعه غنی یک درجه از ارتباط را با اضافه کردن به محتوای خود و کمک به RankBrain در دسته‌بندی مطالب قرار می‌دهد.RankBrain بخشی از الگوریتم مرغ مگس‌خوار جستجوی گوگل است. برای کسانی که با جستجوگرها سروکار ندارند این عنوان روزبه‌روز گیج‌کننده‌تر می‌شود، مرغ مگس‌خوار ثابت می‌کند که الگوریتم گوگل درک معنای کلمات و عبارات را دارد. این الگوریتم در حال یادگیری برای انطباق با شیوه‌هایی است که مغز انسان را درک می‌کند. این تغییرات به الگوریتم و موتورهای جستجو اجازه می‌دهد برای اتصال نقطه بین کلمات کلیدی و نتایج نمایش داده‌شده مورد بهتر را پیدا کنند.

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟ | سایت سازان | طراحی سایت

تجدیدنظر پنهان PPC

به نفع شماست که یک ورودی آسان را برای یادگیری جستجو پیدا کنید درحالی‌که بسیاری از تحلیل گران جستجو این قضیه را دقیقا مطرح می‌کنند من هم می‌خواهم تغییرات اخیر استراتژی را برای شما بازگو کنم برای مثال، چه اتفاقی خواهد افتاد اگر تبلیغات PPC از نتایج جستجو حذف شود؟
خب، در پایان فوریه 2016 یک گوگل نورد یک صفحه گوگل را جستجو کرد و از ندیدن تبلیغات در پنل سمت راست واقعا متعجب شد.در همان زمان گوگل هم موقعیت آگهی چهارم را در بالای لیست قرارداد. درحالی‌که کارشناسان صنعت تاثیر کمی از این کار پیش‌بینی کردند اما بازهم این‌یک به‌روزرسانی بزرگ و فوق‌العاده است.اجازه دهید در مرود برچسب سوئیچینگ آگهی گوگل از زرد به سبز در اواسط آوریل صحبت کنیم، گوگل اظهار داشت که تحقیق کرده است که اگر لیست پرداخت را تغییر رنگ دهند کاربران آن‌ها را نمی‌بینند. این هدف گوگل بود و تحلیلگران ppc این نظریه گوگل را تایید کردند.url های سبز برچسب‌های اگهی در نتایج جستجو دیده نمی‌شوند.همچنین گوگل از نسل بعدی تبلیغات جستجوی محلی در نقشه‌های گوگل (دسکتاپ و موبایل) پرده‌برداری کرد.

بهبود بهینه‌سازی تلفن همراه برای سئو

خوشبختانه بهینه‌سازی وب‌سایت برای تلفن همراه باید برای هر کسب‌وکاری به دنبال آنچه در نتایج جستجو نیاز است انجام شود. به علاوه با به‌روزرسانی مداوم گوگل به الگوریتم‌های تلفن همراه درک اصول اولیه لازم است.
سرعت تلفن همراه صفحه، نمایه‌سازی برنامه‌ها و صفحات AMP عواملی است که کمک می‌کند تا موتورهای جستجو کاربرپسند باشند و جستجوی تلفن همراه را تحت تاثیر قرار دهد. برای اندازه‌گیری ترافیک تلفن همراه و سفر کاربر دستگاه‌های متعددی لازم است.دانستن اینکه مشتریان چگونه وب‌سایت را روی موبایل و دسکتاپ مشاهده می‌کنند بسیار ارزشمند است. با استفاده از AMP شتاب صفحات تلفن همراه اندازه‌گیری می‌شود.
تحلیل‌گر گوگل گفته است که سرعت سیگنال رتبه‌بندی صفحات در ژوئن 2016 آغاز خواهد شد و سرعت صفحات وب تلفن همراه را تا حد زیادی بالا می‌برد. اگر سایت شمارد تلفن‌های همراه پرسرعت نیست این به‌روزرسانی جدید می‌تواند به رتبه طراحی سایت شما آسیب بزند.

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟ | سایت سازان | طراحی سایت
تلفن همراه نیز با فن‌آوری‌های در حال رشد مانند جستجوی صوتی در حال تغییر است. مدیرعامل شرکت گوگل اعلام کرده است که 20 درصد از نتایج جستجو در تلفن‌های همراه صوتی می‌باشند.یک پیروزی دیگر در تلفن همراه این است که نام تجاری خود را در فهرست بندی گوگل قرار می‌دهید و این می‌تواند به ترافیک بیشتر و تعامل بالاتر و درنتیجه بهبود عملکرد نتایج جستجو منجر شود.

موتورهای جستجو دوست‌های شما هستند

سایت را راه‌اندازی کردید، جشن گرفتید، صبر کردید و در حال حاضر پس از گذشت شش ماه متوجه شده‌اید که زمان کافی برای بهینه‌سازی سایت ندارید! این برای شما آشناست؟ ایجاد یک وب‌سایت دوستانه ممکن است یک وظیفه دلهره‌آور به نظر برسد اما این راه انجام کسب‌وکار است.هنگامی‌که شما بزرگ‌ترین ترس خود را در جستجوگرها به نقاط قوت تبدیل کرده‌اید و یا همه‌کسانی که برایتان اسطوره بوده‌اند تایید یا لگدمال کرده‌اید، بخش سخت ماجرا را رد کرده‌اید.

تغییر چشم‌انداز سئو در سال 2016 چیست؟ | سایت سازان | طراحی سایت
آرشیو خود را تجزیه‌وتحلیل کنید و تا افزایش یا کاهش ترافیک سایت خود را ببینید. ممکن است مجبور شوید تمام راه را از ابتدا بیایید.زمانی که تمام استراتژی‌ها در جستجوگرها باهم کارکن‌اند یک همکاری جذاب خواهید داشت که به کمک به مصرف‌کنندگان تبدیل می‌شود.
راهنمای سئو به شما برای کشف روند برای حل مسائل فنی و بهبود تجربه کاربر کمک می‌کند. با شناختی که از سئو داریم می‌دانیم که بهترین فرصت‌ها را برای بالا بردن رتبه طراحی سایت به‌وسیله سئو در اختیارداریم.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید