طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

تفاوت طراحی وب با توسعه وب

تفاوت طراحی وب با توسعه وب

تفاوت طراحی وب با توسعه وب را در این مطلب بررسی می کنیم. دو اصطلاحی که در بسیاری از موارد به اشتباه به جای یکدیگر استفاده می شوند. طراحان و توسعه دهنگان وب دارای توانایی های متفاوتی هستند و شما برای آن که بتوانید کارتان را به شخص درستی بسپارید باید تفاوت آن ها را بدانید. در این مطلب به بررسی تفاوت های این دو گروه خواهیم پرداخت.

طراحی وب

اولین و مهم ترین ویژگی یک طراح وب سایت، توانایی در طراحی خلاقانه و چشم نواز یک صفحه و یا یک سایت است. طراحان وب بیشتر تمرکزشان را برروی بخشی که کاربر می بیند می گذارند و در واقع بخش بصری سایت قسمت بزرگی از کارشان را شامل می شود. نتیجه ی کار آن ها باید منجر به برقراری یک ارتباط خوب بین کاربر و فضای سایت شود؛ چیزی که معمولا با عنوان تجربه کاربر یا UX از آن یاد می شود.

برای آشنایی بیشتر با تجربه ی کاربر و UX می توانید این مقالات از سایت سازان را مطالعه کنید:

موفقیت سایت = سئو و UX

5 تفاوت طراحی UX با طراحی UI

راهنمای شروع سریع برای انجام طراحی UX

طراحان وب حرفه ای تمامی اصول طراحی وب را با هم ترکیب می کنند و تنها به زیبایی و جذابیت ظاهری اهمیت نمی دهند. در واقع یک سایت خوب سایتیست که کاربران شوق و میل به استفاده از آن را داشته باشند و ایجاد این ویژگی ها وظیفه ی طراحان وب است. زیبایی ظاهری و همچنین هدایت و راهنمایی کاربران از جمله ملاک ها و اولویت های مهم برای یک طراح وب هستند که باید به طور کامل رعایت شود.

توسعه وب

توسعه دهنگان وب به دو دسته ی front-end و back-end تقسیم می شوند. توسعه دهندگان جلویی و یا همان front-end developers وظیفه ی طراحی و ساخت بخش های مربوط به ظاهر را دارند. HTML و CSS و جاوااسکریپت از جمله نیازها و توانایی های اصلی آن ها است که می بایست به طور کامل بر آن ها مسلط باشند. توسعه دهندگان front-end می توانند سبک ها و پوسته های متفاوت و جدید ایجاد کنند.

توسعه دهندگان back-end بیشتر پایه ها و ساختار اصلی یک سایت را به ثمر می رسانند. در واقع نحوه ی عملکرد سایت توسط آن ها ساخته و طراحی می شود و نحوه ی دسترسی کاربر به امکانات سایت و کار کردن با آن ها نیز هم از جمله وظایف آن هاست. به عنوان مثال یک back-end developer نحوه ی ثبت سفارش و پرداخت را در یک سایت تجاری می سازد و امکانات آن را طراحی می کند.

دانش ها و مهارت هایی مانند PHP ابزارهای کلیدی در زمینه ی توسعه ی وب هستند. توسعه در واقع راه های روبرو شدن با مشکلات و نیازهای کاربران را می سازد. توانایی و دانش توسعه دهندگان به شکلی است که بدون وجود ابزارها و نرم افزارها هم می توانند یک پروژه را شروع کنند و به سرانجام برسانند. آنها همیشه به افزونه ها و نرم افزارها نیاز ندارند و خودشان می توانند خالق افزونه ها و نرم افزارهایی باشند که نیاز کاربر را برطرف کند.

در این مطلب کوتاه با عنوان تفاوت طراحی وب با توسعه وب تلاش کردیم که به مقایسه ی طراحان و توسعه دهنگان وب بپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با توجه به توانایی های آن ها، کارتان را به شخص مناسبی بسپارید.
تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید