طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

تفاوت مطالب کپی و مطالبی که هم‌زمان با سایت دیگری منتشر می‌شوند

تفاوت مطالب کپی و مطالبی که هم‌زمان با سایت دیگری منتشر می‌شوند

تفاوت مطالب کپی و مطالبی که هم‌زمان با سایت دیگری منتشر می‌شوند

بررسی نقطه نظرات گوگل درباره این مسائل،و رویکردهایی که شما باید در رابطه هم‌زمان کردن محتواها در پیش بگیرید
مطمئنا شما با مفهوم داپلیکیت (Duplicate) و کپی کردن محتوای وب‌سایت‌های دیگر آشنایی دارید. از زمانی که گوگل شروع به سختگیری در برابر طراحی وب‌ سایت‌ هایی که در آن‌ها محتواهای مشابهی وجود داشت نمود، شیوه ایجاد محتوا در وب‌سایت‌ها و به‌طورکلی در وب تغییر یافت و کپی‌برداری از محتوای دیگر وب‌سایت‌ها متوقف گردید.اما برای سیندیکیت (Syndicate) که همتای داپلیکیت (Duplicate) است چه تدابیری اندیشیده شده است؟متاسفانه گوگل توضیح مشخصی در رابطه با سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا و نظرات خود درباره این روش ارائه نکرده است. با افزایش استفاده از سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا بسیاری از صاحبان وب سایت ها در رابطه با این مساله همچنان سردرگم و بلاتکلیف هستند.

طبق آمار، بازاریابان محتوای وب‌سایت‌ها، 18% از محتوای وب‌سایت‌ها را از منابع خارجی تامین می‌نمایند و مابقی محتوای وبسایت‌ها از طریق سیندیکیت (Syndicate) کردن و یا روش‌های مشابه ایجاد می‌شود.خب پس شما نیز ممکن است برای تامین محتوای وبسایت خود نیاز به استفاده از روش سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا داشته باشید و یا حتی این ریسک وجود دارد که دیگر وب‌سایت‌ها محتوای شما را سیندیکیت (Syndicate) نمایند. در این صورت برای آنکه شما با مشکلات مربوط به داپلیکیت (Duplicate) کردن محتوا از جانب گوگل مواجه نشوید چه تدابیری را باید اتخاذ نمایید؟

داپلیکیت (Duplicate) کردن محتوا

برحسب تعریف تعیین‌شده توسط گوگل، محتوای داپلیکیت (Duplicate) شده محتوایی است که محتوایی کاملا یکسان با آن در یک دامنه دیگر و یا حتی در همان دامنه وجود داشته باشد. نیاز نیست که یک محتوا تماما یکسان با محتوای دیگر باشد، اگر قسمت اعظمی از آن محتوا مشابه محتوایی دیگر باشد، آن محتوا یک محتوای داپلیکیت (Duplicate) شده در نظر گرفته می‌شود.زمانی که افراد سودجو سعی می‌کنند تا با کپی‌برداری از مطالب موجود در وب‌سایت‌های دیگر رتبه خود را بهبود بدهند، گوگل آن‌ها را شناسایی می‌نماید. البته مواردی نیز وجود دارد که در آن‌ها کپی کردن مطالب طبق قوانین گوگل مجاز هست، این موارد شامل: فروم ها، مواردی که در آن‌ها به مطلب اصلی لینک داده‌شده باشد و ورژن هایی از مطالب وب سایت که تنها قابل پرینت گرفتن هستند، می‌باشد.

مطالب کپی Duplicate شده محتوایی است که محتوایی کاملا مشابه با آن در وب سایت دیگری وجود داشته باشد. درست است؟

نه این‌طور نیست، هر محتوای تکراری که در طراحی سایت‌ های مختلف دیده شود محتوای داپلیکیت (Duplicate) شده نمی‌باشد. اگر شما همین العان یک جستجو در گوگل در رابطه با یک خبر مشخص انجام دهید، ممکن است مطالب یکسانی در وب‌سایت های معتبر خبری مختلف بیابید. خب ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه تمامی این وب‌سایت‌ها محتوای یکسانی را به اشتراک گذاشته‌اند اما به دلیل داپلیکیت (Duplicate) کردن محتوا جریمه نشده‌اند؟این مساله مربوط به سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا است.

سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا یک مفهوم و یک روش جدید نیست، در حقیقت این روش در دهه‌های گذشته در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گرفت، برای مثال روزنامه‌ها این روش را بسیار قبل‌تر از گوگل مورداستفاده قرار می‌دادند حتی این روش درگذشته در اینترنت نیز بسیار رایج بوده است، تنها درگذشته این نام به آن اختصاص داده نشده بود.

خب پس حال این سوال مطرح می‌شود که:

مطالب Syndicate Content شده چیست؟

برخی افراد محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده را با مفهوم Spinning مقالات و یا مقالات چرخشی اشتباه می‌گیرند؛ اما سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا یک نوع از Spinning نیست.بر اساس آنچه در ویکی‌پدیا گفته‌شده است، استفاده از مقالات چرخشی یک تکنیک قدیمی سئو است که در آن شخصی که قصد داشت رتبه یک وب‌سایت را در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر بهینه‌سازی نماید، یک ورژن از یک مقاله را در وب‌سایت خود منتشر می‌نمود و سپس آن را مجددا بازنویسی می‌نمود و در دایرکتوری مقالات و یا وب‌سایت‌های دیگری که با آن‌ها همکاری داشت منتشر می‌نمود تا بتواند لینک برگشتی دریافت نماید.در این روش عبارات و کلمات یک مقاله با عبارات و کلمات دیگری جایگزین می‌شدند، در برخی از مواقع تنها تعداد کمی از کلمات تغییر می‌کردند. در روش چرخش مقالات و یا spinning یک مقاله به تعداد دفعات ممکن بازنویسی می‌شد و در وب‌سایت‌های مختلف منتشر گردد.

سیندیکیت (Syndicate) کردن مفهومی کاملا متفاوت است

سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا زمانی اتفاق می‌افتد که یک وب‌سایت Third Party یا شخص ثالث یک مقاله، ویدیو و در حالت کلی یک محتوای مربوط به وب‌سایت شما را منتشر می‌کند. این محتوا می‌تواند در قالب یک لینک، اسنیپد یا یک بخش جداشده از مقاله، یک محتوای کامل و یا یک thumbnail (اشاره مختصر به یک مطلب) منتشر شود.
وب سایت هایی که یک مطلب را سیندیکیت (Syndicate) می‌کنند، تنها می‌توانند آن مطلب را به‌عنوان بخشی از محتوا در وب سایت خود داشته باشند و اعتبار آن مطلب به تولیدکننده اصلی آن مطلب داده می‌شود، بدین‌صورت که وب‌سایت سیندیکیت (Syndicate) کننده به محتوای اصلی استناد می‌کند و به آن لینک می‌دهد. در این صورت تولیدکننده اصلی آن محتوا حق مالکیت خود را باکسی به اشتراک نمی‌گذارد بلکه با قرار دادن محتوا در وب‌سایت‌های دیگر رویت پذیری آن را افزایش می‌دهد.

خب تا اینجا شما با مفهوم سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا آشنا شدید…

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به وب‌سایت‌های خبری (مثل Forbes، Entrepreneur و CNN) و مقالات آموزنده علاقه‌مند هستید، مطمئنا تاکنون بارها با مقالات سیندیکیت (Syndicate) شده مواجه شده‌اید و شاید بارها بر روی آن‌ها کلیک کرده باشید.معمولا در انتهای مقاله‌ای که شما در حال خواندن آن هستید بخشی با عنوان مقالات مشابه دیده می‌شود، در این بخش شما پست‌هایی مشابه با آنچه شما هم‌اکنون مطالعه نمودید در دیگر وب‌سایت‌ها خواهید یافت.

ممکن است در بخش مقالات مشابه تنها یک بخش از مقاله آورده شده باشد و یا تنها یک thumbnail یا یک عنوان از آن ذکرشده باشد.وب‌سایت‌ها مطالب یکدیگر را سیندیکیت (Syndicate) می‌کنند تا به افزایش بازدیدکنندگان، افزایش شهرت و اعتبار و افزایش رویت پذیری یکدیگر کمک کنند. در این روش معمولا شما پس از خواندن یک مقاله با یک لیست از مقالات پیشنهادی مواجه می‌شود که برای هر مقاله یک عنوان، یک تصویر و نام وب‌سایت مربوطه ذکرشده است.

مطالب کپی Duplicate و مطالب Syndicate Content

محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده، با گست پست (Guest Posting)متفاوت است

برخی افراد این دو مفهوم را باهم اشتباه می‌گیرند، اما محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده و گست پست دو مفهوم کاملا مجزا هستند.گست پست، مطلبی است که شما از ابتدا آن را به‌منظور منتشر کردن در یک وب‌سایت دیگر تولید می‌کنید و صاحب وب‌سایت آن مطلب را در وب‌سایت خود قرار می‌دهد.درحالی‌که آن محتوای ایجادشده به‌منظور گست پست، تنها برای همان وب‌سایت تولیدشده است و در وب‌سایت دیگری منتشر و یا اشتراک‌گذاری نمی‌گردد.اما محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده محتوایی است که شما آن را به‌منظور منتشر کردن در وب‌سایت خود ایجاد می‌نمایید و پس از آنکه آن را در وب‌سایت خودتان منتشر نمودید.

سپس وب‌سایت‌های دیگر با کسب اجازه از شما آن را در طراحی وبسایت خود به اشتراک می‌گذارند.گوگل به صاحبان وب‌سایت‌ها اعلام کرده است که از روش سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا در وب سایت هایشان بسیار با دقت استفاده نمایند، به دلیل اینکه اگر شما به یک وب سایت دیگر اجازه دهید که محتوای وب سایت شما را سیندیکیت (Syndicate) نماید و یا خودتان محتوای یک وب سایت دیگر را سیندیکیت (Syndicate) نمایید باید دقت کنید این کار را به‌گونه‌ای انجام دهید که محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده با محتوای داپلیکیت (Duplicate) شده اشتباه گرفته نشود.

نظر گوگل درباره محتواهای سیندیکیت (Syndicate) شده

گوگل درباره محتواهای سیندیکیت (Syndicate) شده گفته است که در نتایج جستجوهای گوگل معمولا آن ورژن از محتوا که ازنظر گوگل برای کاربران مناسب‌تر باشد نمایش داده می‌شود، ممکن است ورژنی که در نتایج جستجوها رتبه بهتری کسب می‌نماید ورژن اصلی نباشد.

8 گام برای ایجاد یک استراتژی سیندیکیت (Syndicate) موفق

با استفاده از روش‌ها و استراتژی‌های جدید دیگر جای نگرانی برای آنکه مبادا محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده شما با محتوای داپلیکیت (Duplicate) شده اشتباه گرفته شود وجود ندارد.اما شما باید به خاطر داشته باشید که مسائل و نکات مربوط به سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا را به درستی انجام دهید تا بتوانید بهترین نتایج را از این تلاش خود کسب کنید و هم چنین بتوانید مطالب خود را در وب سایت هایی که تمایل دارید در معرض نمایش قرار دهید.

1) انتخاب شرکای مناسب برای سیندیکیت (Syndicate) کردن

اسامی بزرگ و برندهای متعددی وجود دارند که می‌توانند محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده شمارا به اشتراک بگذارند. آن‌ها ابتدا محتوای شمارا ارتفاع داده و سپس آن را با منتشرکنندگان به اشتراک می‌گذارند و آن‌ها را ترغیب به منتشر کردن آن می‌نمایند. باوجودآنکه هزینه این کار بسیار کم است اما شما باید همواره مواظب باشید که با کدام وب‌سایت ها برای سیندیکیت (Syndicate) کردن مشارکت می‌کنید.

2) انتخاب پست‌های مناسب برای سیندیکیت (Syndicate) کردن

شما باید عناوین و مطالبی را که ارزش سیندیکیت (Syndicate) شدن دارند برای این کار انتخاب نمایید؛ مثلا تیترها و عناوینی که می‌توانند توجه بیننده را جلب نمایند و مطالبی که درون وب‌سایت شما نتوانسته‌اند عملکرد خوبی داشته باشند و تعداد بازدیدها، لایک ها، کامنت‌ها و اشتراک‌گذاری‌های آن‌ها که به‌نوعی بیان‌گر میزان تعامل آن‌ها با کاربران است، بیشتر بوده است را انتخاب نمایید. به خاطر داشته باشید که استفاده از مطالبی که در وب‌سایت شما نتوانسته‌اند تعامل خوبی با کاربران برقرار کنند نمی‌تواند برای شما نتایج خوبی ایجاد کند.

3) ابتدا باید یک بنیان قوی برای وب‌سایت خود ایجاد کنید

اگر وب‌سایت شما بنیان قوی و استواری ندارد اصلا به سراغ سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا نروید. شما باید پیش از آنکه به ایجاد محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده فکر کنید، ابتدا وب سایت خود را پی‌ریزی نموده و برای وب سایت خود اهداف مشخصی تبیین کنید. علاوه بر آن شما باید در وب‌سایت خود محتوای باکیفیت قرار دهید.یک وب‌سایت که محتوای ضعیفی دارد، یا محتوای آن بی‌کیفیت بوده و از داپلیکیت (Duplicate) کردن محتوای دیگر وب سایت ها استفاده نموده است هیچ‌گاه نمی‌تواند از سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا نتیجه خوبی کسب کند.

4) استفاده از تخصیص‌های کانونیکال

باید از یک انکر تگ (تگ anchor) استفاده نمایید که به مقاله اصلی شما لینک بدهد. بر اساس گفته‌های یکی از پروفسوران در Moz، تگ بخشی از header در یک صفحه وب است و باید به شکل زیر باشد:
این کار شما به موتور جستجوگر می‌گوید که با این صفحه باید به‌گونه‌ای برخورد شود که انگار این URL یک کپی از yourwebsite.com (وب‌سایت شما) است. تمام لینک‌ها و پارامترهای دیگر که موتور جستجوگر در این صفحه می‌یابد به URL اصلی در وب‌سایت شما برمی‌گردد.

5) درخواست تخصیص مستقیم

اگر یک وب‌سایت به شما اجازه استفاده از روش‌های تخصیص سنتی را ندهد شما نیاز به استفاده از یک لینک تخصیص مستقیم خواهید داشت. این لینک صفحه اصلی شما نیست، بلکه لینک مطلب اتحادیه شده است که به مقاله اصلی در وب‌سایت شما لینک می‌دهد.با این کار شما به جستجوگر می‌گویید که این مطلب ورژن اصلی یا original Version نمی‌باشد.

6) NoIndex

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید محتوای خود را سیندیکیت (Syndicate) کنید آن است که ورژنی از مقاله خود را که در جای دیگری منتشر کرده‌اید noindex نمایید. این کار شما به گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر می‌گوید که ورژن سیندیکیت (Syndicate) شده مطلب شمارا اندیس‌گذاری ننمایند و هیچ شبهه‌ای در رابطه با داپلیکیت (Duplicate) بودن محتوا ایجاد نمی‌شود.

7) سیندیکیت (Syndicate) کردن به‌صورت منظم

برای آنکه از سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوای خود بهترین نتیجه را کسب کنید، باید این کار را به‌صورت منظم انجام داده و در انجام آن استمرار داشته باشید.
زمانی که ناشر درخواست شما برای سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا را می‌پذیرد، به شما پیشنهاد یک همکاری منظم را می‌دهد. این کار تضمین می‌کند محتوای شما هرماه مجددا منتشر خواهد شد تا زمانی که شما محتوای جدیدی را برای انتشار ارائه دهید.هرچقدر که شما بیشتر محتوای خود را سیندیکیت (Syndicate) کنید، احتمال آنکه بتوانید با ناشران بزرگ‌تر ارتباط برقرار کنید بیشتر خواهد شد.

8) بررسی مطالب کپی Duplicate شده

پس‌ازآنکه شما محتوای خود را سیندیکیت (Syndicate) نمودید باید مرتبا بررسی کنید که به‌اشتباه محتوای سیندیکیت (Syndicate) شده شما یک محتوای داپلیکیت (Duplicate) شده در نظر گرفته نشود. برای این کار می‌توانید از ابزار CopyScape استفاده نمایید.آیا سیندیکیت (Syndicate) کردن می‌تواند نتایج خوبی برای ما به ارمغان بیاورد؟ بله می‌تواند.اگر شما بتوانید کاری کنید که محتوای شما توسط وب‌سایت‌هایی که اعتبار دامنه آن‌ها از اعتبار دامنه شما بیشتر است سیندیکیت (Syndicate) شوند، شما می‌توانید در معرض دید بازدیدکنندگان آن‌ها قرار بگیرید و رویت پذیری وب سایت خود را افزایش دهید. این کار می‌تواند موجب شود که با افزایش بازدیدکنندگان تعداد لینک‌های احتمالی دریافتی مطلب شما افزایش پیدا کند و اعتبار وب‌سایت شما بیشتر گردد.به خاطر داشته باشید که ایجاد نتایج خوب با استفاده از سیندیکیت (Syndicate) کردن درگرو ایجاد محتوای خوب است.

روش سیندیکیت (Syndicate)

برای کسب نتایج خوب از روش سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا، تنها سپردن محتوا به شبکه‌های سیندیکیت (Syndicate) محتوای بزرگ کافی نیست، بلکه شما باید محتوای خوب و باکیفیتی ایجاد کرده باشید تا برای سیندیکیت (Syndicate) شدن پذیرفته شود و همچنین بتواند برای شما بازدیدکنندگان زیادی را جذب کند.
اگر وب‌سایت شما در میان کاربران از شهرت و محبوبیت چندانی برخوردار نمی‌باشد، شما باید ابتدا بر روی این مساله کارکنید، باید محتواها باکیفیت و جذابی ایجاد کرده و منتشر نمایید.

اگر محتوای وب‌سایت شما به‌گونه‌ای باشد که ارزش مطالعه نداشته باشد و شما تنها از تیترها و عناوین فریبنده استفاده نموده باشید،نمی‌توانید با استفاده از روش سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا نتایج خوبی کسب کنید.اگر شما ایده‌ها و نظرات خوبی برای ایجاد محتواهای بسیار جالب و مفید دارید و نمی‌دانید که چگونه آن‌ها را پیاده‌سازی نمایید و روی کاغذ بنویسید به شما پیشنهاد می‌کنم از فرد متخصصی که در این زمینه تجربه خوبی دارد کمک بگیرید و یا یک نویسنده برای وب‌سایت خود استخدام نمایید.پس‌ازآنکه توانستید مطالب وب‌سایت خود را بهبود داده و محتوای باکیفیتی برای وب‌سایت خود ایجاد نمایید که ارزش مطالعه داشته باشد و توانستید از شهرت و اعتبار نسبی در میان کاربران برخوردار شوید حال نوبت به آن می‌رسد که از روش‌های سیندیکیت (Syndicate) کردن محتوا برای بهبود رویت پذیری مطالب خود استفاده نمایید تا بتوانید در رتبه‌بندی‌های نتایج جستجوها خود را یک گام به جلو برانید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید