طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

تقسیم نتایج جستجوی گوگل ، اولویت موبایل بر دسکتاپ

تقسیم نتایج جستجوی گوگل ، اولویت موبایل بر دسکتاپ

گوگل در حال اجرای طرح جداسازی اندیس نتایج جست‌وجوهای تلفن‌های همراه از کامپیوترها است، این تغییرات در ماه جاری اعمال خواهند شد. با اعمال این تغییرات اندیس‌های گوگل به دو گروه مجزا تقسیم می‌شوند: نسخه مربوط به تلفن‌های همراه که به‌روزرسانی‌های دائمی و سریع روی آن انجام می‌شود و نسخه مربوط کامپیوترها که بروز رسانی‌های آن دائمی نبوده اما مکررا انجام می‌شود. این اخبار توسط آقای Gary Illyes که در pubcon در لاس‌وگاس هستند منتشر شد و مجددا در توییتر ایشان نیز این خبر تایید شد.
ایجاد اولویت برای نتایج جست‌وجوی تلفن‌های همراه به‌منظور ایجاد اجبار برای صاحبان وب‌سایت‌ها برای بهبود وضعیت موبایل فرندلی بودن طراحی وب‌ سایت هایشان انجام‌شده است و این فرایند موجب می‌شود تا کاربران تلفن‌های همراه بتوانند تجربه خوبی از جست‌وجو با تلفن همراه در اینترنت داشته باشند.
اولویت دادن نتایج جست‌وجوی تلفن‌های همراه به کامپیوترها توسط گوگل امری است که در ادامه تلاش گوگل برای قانع کردن صاحبان وب‌سایت‌ها برای استفاده از الگوریتم Mobilegeddon در آوریل 2015 انجام شد. این تلاش گوگل پیرو پیشی گرفتن نرخ جست‌وجوهای انجام‌شده در اینترنت توسط تلفن‌های همراه بر کامپیوترها انجام گرفت. این بدان معنی است که اکثر کاربرانی که در اینترنت جست‌وجو می‌کنند با استفاده از ابزار تلفن همراه جست‌وجوهای خود را انجام می‌دهند، بدین دلیل گوگل دست به اقدام جداسازی نتایج جست‌وجو زده است تا به‌نوعی صاحبان وب‌سایت‌ها را به انجام تغییرات لازم تشویق کند.

تقسیم نتایج جستجوی گوگل ، اولویت موبایل بر دسکتاپ | سایت سازان

ایجاد اندیس‌های مجزا برای نتایج جست‌وجوی تلفن‌های همراه این امکان را برای Googlebot فراهم کرده است تا بتواند به درون نسخه‌های ریسپانسیو صفحات وب بخزد و آن‌ها را اندیس گذاری کند. این امر موجب می‌شود تا گوگل بتواند برای کاربرانی که با استفاده از تلفن‌های همراه اقدام به جست‌وجو در گوگل می‌کنند نتایج بهتری را ارائه دهد. علاوه بر این با استفاده از این روش جداسازی اندیس گذاری‌ها گوگل قادر خواهد بود تا اخبار را با سرعتی بسیار بیشتر از گذشته در اختیار کاربران قرار دهد.

این تغییرات برای صاحبان وب‌سایت‌ها و سئوی سایت‌ها چه نتایجی را در پی خواهد داشت؟

با اعلام رسمی این خبر که اندیس گذاری نتایج جست‌وجوی تلفن‌های همراه و کامپیوترها به‌زودی مجزا خواهند شد، گوگل رسما تاکید کرد که جست‌وجوهای انجام‌شده با تلفن‌های همراه از جست‌وجوها انجام‌شده با کامپیوترها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و لذا صاحبان وب‌سایت‌ها و سئو کاران نیز باید این مسئله را جدی گرفته و در اتخاذ تصمیمات بعدی خود مدنظر قرار دهند. کمترین کاری که باید انجام شود این است که هر وب‌سایتی یک نسخه ریسپانسیو داشته باشد.
داشتن یک وب‌سایت بهینه‌ سازی شده برای تلفن همراه دیگر کافی نیست بلکه سرعت آن نیز اهمیت بسیاری دارد. باید دقت داشته باشید که این تغییرات فقط ازلحاظ حفظ رتبه شما در رتبه‌بندی‌های گوگل حائز اهمیت نمی‌باشند بلکه برای جذب کاربران جدید و بهبود رتبه‌بندی شما در گوگل این کارها باید انجام شود؛ زیرا آمارگیری‌های انجام‌شده نشان داده است که 53% از کاربران سایتی را که در کمتر از 3 ثانیه بارگذاری نشود ترک می‌کنند.
بهترین روش برای سئو سرعت وب‌سایت‌ها، انتشار محتوی با استفاده از تکنولوژی AMP یا صفحات موبایل تسریع شده، می‌باشد. اگر شما تاکنون از این تکنولوژی استفاده نکرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنم سرعت بارگذاری صفحه خود در تلفن‌های همراه را با استفاده از Googles testing tool مرتبا بررسی کنید و سعی کنید زمان بارگذاری وب‌سایت خود را به حداقل ممکن کاهش دهید.
اگر شما اخبار مربوط به تجارت خود را دائما در وب ساییتان منتشر می‌کنید، شما باید در لیست Google News قرار بگیرید. این کار علاوه بر آنکه اندیس گذاری محتوای شمارا تسریع می‌کند، موجب می‌شود که محتوای شما در نتایج جست‌وجو رتبه بهتری کسب کند.
صاحبان وب‌سایت‌ها باید پیش از آنکه این جداسازی‌ها و اولویت‌بندی‌ها انجام شوند، موارد ذکرشده در بالا را پوشش دهند. هنوز تاریخ و یا زمان دقیق اعمال این تغییرات اعلام‌نشده است اما مطمئنا این تغییرات در اولین فرصت ممکن انجام خواهند شد پس من به شما توصیه می‌کنم زمان را از دست ندهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید