طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود

طبیعت سئو به سرعت در حال عوض شدن است، دامنه‌ی این تغییرات در طول یک سال گذشته به حدی بوده است که با 5 سال پیش از آن برابری می‌کند. موتورهای جستجو در حال تطبیق خود با تکنولوژی های جذاب و جدیدی به‌مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی است. رشد چنین تکنولوژی هایی باعث تغییر فزاینده در دسترسی مردم به اینترنت شده و به این معناست که تجارت راهی جز تغییر در راهبردهای خود و یا جا ماندن از دنیا ندارد. عصر سئو فرارسیده و باید با آن همگام بود در غیر این صورت عمل اشتباهی مرتکب شده‌اید.

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود | سایت سازان | طراحی سایت
از کامپیوترها ی شخصی گرفته تا لپ‌ها و گوشی‌ها هر روز دستگاه جدیدی در حال عرضه شدن است که مصرف‌کنندگان را ترغیب به استفاده از اینترنت می کند در این حالت سایت ها باید بکوشند تا در بازار دیده شوند. به عنوان یک متخصص سئو باید بدانیم که چالش امروز ما تنها WWW نیست چراکه موارد جدیدی هم به‌مانند گراف ها ی متنوع به این حوزه واردشده‌اند. در حقیقت اینده ی سئو وابسته به سایت های واکنش گرا و جستجو است. حرکت انفجاری و رو به رشد گوشی‌های هوشمند این نکته را به ما گوش زد می‌کند که جهان در حال تغییر از سایت های سنتی به طرف طراحی سایت های همخوان با گوشی هاست و بر اساس اعلام گوگل به صورت ماهانه بیش از 100 میلیارد از جستجوهای های صورت گرفته در این پایگاه از طریق گوشی‌ها بود ه است.

 

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود | سایت سازان | طراحی سایت
با استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت ها امروزه دنیایی از اطلاعات در زیر انگشتان کاربران قرار دارد که همه جا همراه آن‌هاست. این مسئله نشان می دهد مردم هرجایی که قدم می‌گذارند می‌روند به مانند فروشگاه‌ها، مراکز خرید و حتی گرفتن تاکسی بیشتر از قبل به اطلاعات دسترسی دارند. مردم همیشه در حال پیدا کردن چیزی جدید هستند و ادرس ان را از گوشی‌های هوشمند خود می‌پرسند.

انقلاب سئو در زمینه‌ی موبایل

طراحی سایت برای موبایل به شدت در حال رشد است و به‌جرئت می‌توان گفت حتی از وب سنتی هم مهم‌تر شده است؛ اما در حالی که شاهد تغییر بسیاری از تجارت‌ها به دلیل اینده ی روشن آن به‌سوی وب موبایل هستیم، مشاهده می‌شود که بسیاری از آن‌ها فراموش کرده اند تا تجارت خود را با صفحات کوچک‌تر موبایلی تطبیق دهند. به عنوان یک تاجر نیاز داریم تا در رابطه با پلتفرمی که بتواند همه چیز را به‌مانند مکان و مردم در گوشه‌ی صفحه‌نمایش ادغام کند فکر کنیم چراکه امروزه تجارت هرجایی می‌تواند باشد و دستگاه‌های متصل به اینترنت دائم در حال جستجو هستند، پس هرجایی که اتصالی به اینترنت وجود دارد شکی نیست که جستجویی هم در حال رخ دادن است.

 

جستجوی موبایلی متفاوت است

اولین چیزی که تجارت‌های امروز باید بدانند این است که سئوی تحت موبایل چیزی کاملا متفاوت از سئو های قدیمی است. به طور مثال فقط نیمی از کل جست‌وجوهای موبایلی در موتورهای جستجویی نظیر گوگل در حال رخ دادن است و نیم دیگر به طراحی سایت های معتبر و برنامه‌های معتبر اختصاص دارد. همچنین جستجوی موبایلی متفاوت از آن چیزی است که در لپ تاپ ها و کامپیوترها مشاهده می‌شود. بر طبق آخرین الگوریتم اجرا شده در گوگل ان دسته از طراحی وب سایت هایی که با موبایل همخوانی کامل دارند به عنوان Mobile friendly شناخته شده و در نتایج این جستجوگر از ارجعیت بالاتری برخوردار شده اند. طبق این الگوریتم جدید ان دسته از طراحی سایت هایی که با موبایل انطباق ندارند در نتایج یک جستجوی موبایلی به نمایش درنخواهند آمد. باید گفت 62% از جستجوهای موبایلی متفاوت از جستجوهایی است که در یک کامپیوتر اتفاق می‌افتد و این باعث خواهد شد تا رقابت برای به روز کردن وب سایت ها و همخوان شدن با موبایل شدت یابد.

جستجوی موبایلی یک جستجوی محلی است

اگر با خواندن متن بالا هنوز قصد نارید تا وب سایت خود را Mobile friendly کنید، نیاز است تا بدانید حجم عظیمی از جستجوی‌های انجام‌شده توسط موبایل محلی هستند به این معنی که مصرف‌کنندگان به دنبال فروشگاه‌ها و خدماتی هستند که در نزدیکی خودشان واقع‌شده باشد. بر طبق آخرین توصیه‌های گوگل نیمی از کل جستجوی‌های محلی انجام‌شده با گوشی‌های هوشمند در همان 24 ساعت اولیه منتهی به بازدید مصرف‌کننده از فروشگاه همان محل شده است. این اطلاعات به ما نشان می دهد که مصرف‌کنندگان به شدت تمایل دارند تا قبل از اینکه برای خرید کالایی بیرون روند ابتدا با استفاده از گوشی همراه خود کالای موجود دران فروشگاه محلی را بررسی کنند.

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود | سایت سازان | طراحی سایت

یکی دیگر جنبه‌های جالب جستجوی محلی این است که مصرف‌کنندگان خواهان نمایش نتایجی هستند که بر اساس به موقعیت مکانی خاص انجام بگیرد. تحقیقات گوگل نشان می دهد که نیمی از مصرف‌کنندگان از شماره‌ها و ادرس های موجود در تبلیغات آنلاین برای جستجوی خود استفاده می‌کنند و کاملا انتظار دارند که دران تمامی اطلاعات مرتبط با شهر و کدهای شهری ذکرشده باشد. همچنین نزدیک به 3/2 از آن‌ها از کلیدهای موقعیت‌یاب موجود برای پیدا کردن آن مکان استفاده می‌کنند.

جستجوی صوتی

رشد جستجو توسط تلفن همراه می‌تواند مستقیما مرتبط به یک پدیده‌ی جدید باشد که تاثیر به سزایی در اینده ی تجارت خواهد داشت و نیاز دارد تا طراحی وب سایت ها خود را با آن تطبیق دهند. همانطوری که تکنولوژی تبدیل متن به صوت در حال ارتقاء است، جستجوی صوتی نیست در حال رشد و به دست اوردن محبوبیت است و تحقیقات نشان می دهد که 50% مصرف‌کنندگان بیشتر از 12 ماه گذشته در حال استفاده از جستجوی صوتی هستند. جالب است که بدانید سال گذشته جستجوی صوتی از عدد ثابت 0% با رشدی چشم‌گیر به 10% کل جستجوها رسیده است و نشان‌دهنده‌ی 50 میلیارد جستجوی صوتی در ماه می‌باشد.

 

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود | سایت سازان | طراحی سایت

شرکت گوگل در کنفرانس I/O خود در سال 2016 تایید کرده که 20% تمامی جستجوها به‌نوعی مرتبط با جستجوی صوتی بوده که این مسئله نشان‌دهنده‌ی اهمیت جستجوی صوتی است، همچنین در این میان موتور جستجوی Bing از شرکت نام اشنای ماکروسافت هم در ماهمی سال 2016 اعلام کرده که 25% جستجوها در ویندوز 10 این شرکت از نوع صوتی بوده است. دلیل این رشد فزاینده و انفجاری به اسانی قابل تشخیص است و آن این است که امروزه باروی کار امدن سرویس دستیار دیجیتال برای کمپانی اپل به نام Siri،Google now و همچنین Cortana محصول شرکت مایکروسافت که در حال رشد به سوی قابل اطمینان و قدرتمند بودن است کار بسیار راحت شده و تنها کافی است تا گوشی خود را بردارید و به‌جای اینکه وقتتان را صرف نوشتن یک متن کامل کنید سوالتان را به صورت صوتی بپرسید!

امروز دستیارهای دیجیتالی به صورت متوسط از طرف کاربران به منظور جستجوی صوتی و انجام دستورات زبانی استفاده می‌گردند، بنابراین همچون شرکت هایی که در حال رقابت در این حوزه‌ی به سرعت رو به رشد به منظور به دست اوردن سهم بیشتری از بازار هستند به نظر می‌رسد که این دستیارهای دیجیتال نیز در حال تلاش برای بهتر شدن و کامل‌تر شدن هستند. به دلیل رشد تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری بهتر ماشین‌ها این دستیارهای دیجیتال توانسته اند خود را تا به اینجا برسانند و باید گفت که توانمندی امروز دستیارهایی به‌مانند Siri،Google Now و Cortana بسیار بیشتر از نسخه‌ی اولیه ی آن‌هاست.

امروزه این تکنولوژی ها قادرند تا به فرامینی به مراتب سخت‌تر و بلند تر از قبل که گاه نیز چندبخشی هستند پاسخ دهند و این عملی است که تا 12 ماه پیش از آن‌ها برنمی امد. به طور مثال در نمایشی عمومی به منظور معرفی یک دستیار دیجیتالی جدید به نام Viv این برنامه توانست به صورت دقیق به سوالی پیچیده که وضعیت آب و هوایی سه روز پیش در شهر سیاتل امریکا را پرسیده بود پاسخ دهد. تمامی این قضایا نشان می دهد که مصرف‌کنندگان دیگر نیاز ندارند تا برای پیدا کردن یک کفش 100 دلاری به نوشتن یک متن عریض و طویل بپردازند و تنها کافی است تا گوشی خود را بردارند و از برنامه‌هایی مانند Cortana,Siri,Google now سوالشان را پرسیده تا جواب خود را توسط این دستیاران دیجیتال دریافت کنند. رشد جستجوی صوتی به طور یقین باعث خواهد شد تا بنگاه‌های زبان‌شناختی منابع و حجم بیشتری از اطلاعات را در رابطه با علایق جستجو کننده‌ها در اختیار ما بگذارند.

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود

اگر به جلو نگاه کنیم درخواهیم یافت که کامل جستجو تازه آغازه شده است. شاید امروزه مسائلی مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی باب شده و زینت زبان هر فردی شده باشد، اما اینها تکنولوژی هایی هستند که سئو ( seo ) نیاز دارد تا بر روی انها تمرکز کرده و به آن علاقه نشان دهد، زیرا به‌زودی همان مشتریانی که به این واسطه و از طریق گوگل کار خود را انجام می‌دهند شاید در اینده با استفاده از هدست های واقعیت افزوده و یا واقعیت مجازی کار خود را به انجام برسانند.
ما معماران اینده هستیم نه قربانیان آن» R.buckminister fuller

 

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود | سایت سازان | طراحی سایت

واقعیت افزوده

در طول یک دهه‌ی گذشته تکنولوژی واقعیت مجازی به طور واقع‌بینانه‌ای قدیمی بوده است. برنامه‌ی The now defunct Urbanspoon این اجازه را به کاربرانش می‌داد تا با استفاده از گوشی هوشمند خود دریابند که کجا قرار داشته و اطلاعاتی را بر روی صحفه نمایش خود مشاهده کنند. تحقیقات پیش‌بینی می‌کند که تکنولوژی واقعیت افزوده تمامی زوایای زندگی ما را مورد تاثیر قرار خواهد داد و در اینده ای نزدیک تجارت می‌تواند به حجمی بالغ‌بر 600 میلیارد دلار برسد. در حالی که هدست های جدید به‌مانند Hololens از شرکت مایکروسافت در اول کار خود هستند، ولی زمانی که به صورت گسترده مورد استفاده قرار گیرند یک رقابت بزرگ را برای مبحث سئو ( seo ) به راه خواند انداخت.

کاربران دیگر به نتایج یک جستجوی ساده از سایت گوگل اکتفا نخواهند کرد و به راحتی اطراف خود را نگاه کرده تا ببینند کجا می‌توانند غذا بخورند یا کجا می‌توانند چیزی بخرند و یا هر کاری دیگری که دوست داشته باشند. در حالی که مشغول طراحی یک الگوی جدید برای سئو ( seo ) هستیم، نتایجی که مردم با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی جستجو خواهند کرد از هرجایی خواهد رسید. در این حوزه سرویس Google listening یکی از نمونه‌های عالی است، بااینکه گوگل هنوز سرویس واقعیت مجازی را برای جستجو ارائه نمی‌کند و مشکلی هم در ارائه‌ی آن وجود ندارد، اما زمانی که این سرویس را راه‌اندازی کنند نتایج جستجو می‌توانند فرصت خوبی را در اختیار سئوکاران قرار دهد تا مصرف‌کنندگان را به عنوان یک هدف مورد نظر خود قرار دهند.

در حالی که هدف گوگل از به ره انداختن سرویس Google listening کمک به ارائه‌ی داده های تجاری به مصرف‌کنندگان است، بسیاری از کسب‌وکارها هنوز از این سرویس بی خبرند و یا نمی‌دانند که چطور بهترین استفاده را از این سرویس ببرند. در اینجاست که سئو می‌تواند به مشاغل مختلف جهت استفاده از این سرویس یاری رسانیده و با استفاده از روش های سنتی خود اطمینان حاصل کند که آن‌ها از رقبای خود در بهره‌گیری از این سرویس جلوتر هستند. موقعیت جغرافیایی کلیدی است تا مطمئن شوید که مصرف‌کنندگان می‌توانند محل کسب‌وکار شما را پیدا کنند؛ اما رقابتی که در اینده انتظار شما را می‌کشد و باید خود را برای آن آماده کنید جایی است که دران جستجو بخشی از اکوسیستم شده و در هرجایی حضور خواهد داشت.

 

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود | سایت سازان | طراحی سایت

واقعیت مجازی

بااینکه تکنولوژی واقعیت افزوده برای مدتی است که در حال نفوذ است، اما واقعیت مجازی بخشی است که بیشتر از آن مورد توجه قرارگرفته و پیش‌بینی می‌شود که به صنعتی غول‌آسا در طول چند سال اینده تبدیل شود. روش های جستجو همیشه در حال تغییر هستند، اما چیزی که میلیون‌ها نفر را در تکنولوژی واقعیت مجازی فروکرده است، تغییر سریع جستجوی آنلاین همراه با حضور تجارت‌های مختلف، مشتریان و فروشندگانی است که در این حوزه در حال فعالیت هستند. به همین دلیل واقعیت مجازی در بخش بررسی کردن محصولات و خدمات جالب توجه و مفید است. مردم دیگر تنها به خواندن مشخصات یک کالا بسنده نمی‌کنند و به‌جای آن با استفاده از ویدئو و مشخصات نوشته‌شده برای ان کالا و یا خدمات تشخیص می‌دهند که ایا چنین کالا و خدماتی مناسب استفاده است یا خیر.

سوال اینجاست که چگونه سروکاران به بازار جدیدی وارد شوند که یک دهه پیش حتی به ذهن کسی هم نمی‌رسید؟ حالا ما در ابتدای این عصر جدید برای واقعیت مجازی هستیم و بهترین راهی که سئوکاران می‌توانند در این جهان جدید سهمی برای خود به دست اورند نشانه رفتن بعد اجتماعی این قضیه است. یک‌راه این است تا راهبردی تعریف کنیم که مصرف‌کنندگان را ترغیب به کلیک کردن بر روی محتوایی کند که مد نظر ماست و این به معنای شرکت در واقعیت مجازی به عنوان تولیدکننده‌ی این حوزه است. چنین عملی می‌تواند شرکت در سایت های ارائه‌کننده‌ی مشخصات یک کالا باشد و به این وسیله اطمینان حاصل کنیم که حضور خوبی در بخش واقعیت مجازی دارد. چنین کاری شاید به معنی ویترین مجازی باشد جایی که مشتریان بالقوه می‌توانند اجناس آماده‌شده برای فروش را مشاهده و یا حتی تست کنند.

 

تکنولوژی های بعدی جستجو چه خواهد بود | سایت سازان | طراحی سایت

به طور طبیعی امروزه چنین وظیفه‌ای بر عهده‌ی یک وب سایت است و شنیده هم نشده که در طول 5 سال کسب‌وکاری باشد که در فضای مجازی حضور نداشته باشد. امروزه این غبر ممکن است که شنیده باشید کسب‌وکاری حالا در هراندازه‌ای که باشد دارای وب سایت نیست! حرفه‌ای‌های زرنگ بخش سئو که با فضای مجازی به‌خوبی آشنایی دارند می‌توانند سود زیادی با استفاده از فروش بالا برای خود و یا کلاها و خدمات کارفرمایانشان به دست اورند. بر طبق یک گزارش که توسط موسسه ی تحقیقاتی Supper data منتشرشده است خرید مصرف‌کنندگان از فضای مجازی که در سال 2015 فقط 660 میلیون دلار بوده است در سال جاری به 5.1 دهم میلیارد دلار خواهد رسید. پس بدانید که هنوز این فرصت به پایان نرسیده و هرچه زود تر به عنوان یک سئوکار وارد بازار شوید جایگاه بهتری را خواهید داشت. یکی دیگر از زوایای واقعیت مجازی امکان به وجود اوردن تجربه‌های زنده با فروش رخدادها و مراسم های پیش رو است، بدون اینکه قیمت بلیط را به صورت استاندارد محاسبه کنیم.

با قدم گذاشتن سئوکاران به بخش تجارت برای ورود به مراسم ها و رخدادها می‌توان حدس زدن که جهان را قبضه می‌کنند به طور مثال فروش بلیط یک کنسرت بزرگ و خیلی دیگر از رخدادها را که بی‌پایان هستند در نظر بگیرد. در حالی که در زندگی واقعی تنها یک نفر می‌تواند بر روی یک صندلی بنشیند ولی با استفاده از مجازی‌سازی می‌توان همان یک صندلی را به میلیون‌ها مشتری بالقوه فروخت تا به طور مجازی روی ان بنشینند! البته ما در ابتدای راه چنین امری هستیم که با صنعت پخش آنلاین قابل انجام است، واقعیت مجازی به سرعت در حال حرکت روبه‌جلوست. دقیقا شبیه به زمان 10 تا 15 ساله ای که طول کشید تا اینترنت همه‌گیر شده و به خانه‌های ما بیاید. شاید هم‌چنین زمان مشابهی نیاز باشد تا تکنولوژی هایی مانند واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی فراگیر شوند، اما شکی نیست که اتفاق خواهد افتاد. تغییر همیشه ترسناک است و به‌روزرسانی Panda از شرکت گوگل هم‌چنین خاصیتی را دارد، اما سئو کاران باهوش راه کنار امدن با تمامی وضعیت‌ها را یاد خواهند گرفت.

 

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید