طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ را در این مطلب به شما آموزش می دهیم تا با ثبت کردن محل و نوع شغل و کسب و کارتان در گوگل شرایط بهتری را به دست آورید. این کار باعث می شود تا افراد شما را بیابند و بشناسند و همینطور افرادی که با شما آشنایی دارند راحت تر به محل کارتان دسترسی پیدا کنند. حالا باید بدانیم که چطور باید این کار را انجام دهیم! پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید…

خوشبختانه این کار بسیار ساده است. دلیل آن که بسیاری از کسب و کارها هنوز در این زمینه شرایط خوبی ندارند این است که اصلا نمی دانند باید چنین کاری را انجام دهند! گاهی گوگل با سیگنال هایی که از راه های مختلف دریافت می کند و با استفاده از تکنولوژی های خودش به صورت خودکار مکان شما را پیدا می کند و آن را در نقشه قرار می دهد. اگر شما جای خود را تغییر داده باشید ممکن است که آدرس قدیمی شما همچنان باقی مانده باشد و مشتریان شما را به اشتباه بیاندازد.

قدم اول: به Google My Business بروید

اگر که در اینجا حساب کاربری دارید به سادگی وارد آن شوید. اما اگر اکانت ندارید برروی Start Now کلیک کنید و یک اکانت برای خودتان بسازید.

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

قدم دوم: کسب و کارتان را پیدا کنید

پس از وارد شدن به Google My Business نوبت آن است که کسب و کارتان را پیدا و یا ثبت کنید. همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم ممکن است که گوگل به طور خودکار شما را ثبت کرده باشد که در این صورت با وارد کردن نام و بررسی آدرس می توانید خودتان را بیابید و انتخاب کنید. اگر کسب و کار و آدرس شما وجود ندارد باید آن را وارد کنید که برای این کار می بایست گزینه ی Add your business را انتخاب کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

قدم سوم: اطلاعات را به طور کامل وارد کنید

این مرحله بسیار مهم است! تمامی اطلاعات را به صورت کامل و با دقت وارد کنید. خیابان اصلی، بلوار، کوچه و … را همگی به طور دقیق وارد کنید. اطلاعات حتما باید با آدرس و اطلاعاتی که در سایتتان و سایر اکانت های شبکه های اجتماعی ثبت شده اند هماهنگ باشد. متفاوت بودن این آدرس ها باعث می شود تا رتبه های پایین تری را به دست آورید!
به یک نکته ی بسیار مهم می خواهم اشاره کنم! دسته بندی (Category) را به درستی انتخاب کنید چرا که این همان چیزیست که گوگل شما را بر اساس آن در دسته بندی و جستجوهای مرتبط قرار می دهد و به نمایش در می آورد.

نزدیک ترین و درست ترین دسته بندی را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. تمام دسته ها را ببینید و آن دسته ای که ارتباط بیشتری با کسب و کارتان دارد را انتخاب کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

قدم چهارم: تایید

شما باید درستی اطلاعات خود را به گوگل ثابت کنید! اگر گوگل به شما تلفن و یا یک پیام متنی را پیشنهاد کرد، این سریع ترین راه است و آن را انجام دهید. در غیر این صورت پیامی که شامل یک کد تایید است را به ایمیل شما ارسال می کند که شما با ارائه و وارد کردن آن کد، صحت اطلاعات را تایید خواهید کرد. ارسال این ایمیل ممکن است تا 5 الی 7 روز طول بکشد.

قدم پنجم: بررسی و چک کردن اطلاعات

بعد از آن که اکانت و اطلاعات شما تایید شد، شما یک حساب کاربری رسمی در Google My Business دارید که در کنار آن یک حساب کاربری گوگل پلاس نیز به صورت خودکار ساخته شده است. همچنین یک تیک سبز در صفحه می بینید که نشان از تایید شدن شما می باشد. در این بخش شما باید تمامی اطلاعات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکلی در آن ها وجود ندارد و به شکل کاملا درستی ثبت شده اند!

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

حدودا 24 ساعت زمان لازم است که بعد از تایید شدن، کسب و کار شما برروی نقشه نمایش داده شود! یعنی شما فردای آن روز می توانید به گوگل مپ بروید و از نمایش کسب و کارتان برروی نقشه ذوق کنید! بعد از آن که تایید شدید وقت آن است که تصاویر را کامل کنید. این کار ضروری نیست اما بر کیفیت اکانت شما و نتیجه دهی آن تاثیر خواهد گذاشت. تصاویر آیکون و تصاویر تکمیلی که در واقع معرفی کننده ی کسب و کار شما هستند را وارد کنید تا کاربران و بازدیدکنندگان بیشتر و بهتر شما را بشناسند. برای افزودن تصاویر کافیست که در داشبور اکانتتان برروی Photos کلیک کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

نکات ضروری!

اگر اطلاعات شما دارای نقصی باشد و یا تایید به درستی صورت نگرفته باشد، ممکن است وقتی که کسب و کار خودتان را در گوگل جستجو کنید با این پیغام مواجه شوید: Own this business?

این پیغام در واقع از شما می پرسد که آیا صاحب این کسب و کار هستید؟ شما می توانید با کلیک برروی آن و وارد کردن کد تاییدی که دریافت کرده اید، مالکیت خود را نسبت به کسب و کارتان ثابت کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ

این ها تمام اطلاعاتی هستند که شما به آن ها نیاز دارید تا بتوانید به خوبی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شوید. درج درست اطلاعات و آدرس بسیار مهم است. همچنین تصاویر مختلف و با کیفیت و جذاب را به اکانتتان اضافه کنید تا جذابیت و زیبایی بیشتری را برای کاربران بسازید.

در اینجا این مطلب که به معرفی یک ثبت کسب و کار در گوگل و گوگل مپ مربوط بود به پایان رسید. امیدواریم این مطلب مورد توجه و استفاده ی شما قرار گرفته باشد و از ما راضی بوده باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید