طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

حذف جرایم توسط گوگل در به‌روزرسانی جدید الگوریتم پنگوئن

حذف جرایم توسط گوگل در به‌روزرسانی جدید الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن یک بازرس بسیار قدرتمند بوده که وظیفه آن شناسایی وب‌سایت‌هایی است که از قوانین و راهنماهای گوگل برای بهینه‌ سازی صفحات خود استفاده نمی‌کنند و به‌جای تولید کردن محتوای مناسب و باکیفیت برای جذب بازدیدکننده از روش‌های غیرقانونی و ترفندهای ممنوعه گوگل استفاده می‌کنند. اگرچه این روش در ابتدا ممکن است برای بهبود رتبه­‌ی سایت بسیار مفید به نظر بیاید اما روشی است که درنهایت به ضرر وب‌سایت خواهد بود. به این نوع تکنیک جعلی برای جذب ترافیک در اصطلاح Black Hat SEO گفته می‌شود.

وظیفه الگوریتم پنگوئن شناسایی و جریمه­‌ی صاحبان وب‌سایت‌هایی است که از تکنیک‌های Black Hat SEO برای جذب مخاطب استفاده می‌کنند. این‌گونه وب‌سایت‌ها با روش‌های غیرقانونی سعی دارند تا گوگل و موتورهای جستجوی آن را فریب دهند. برای مثال در بهینه‌ سازی صفحات وب برای موتورهای جستجو سئو (SEO) ، یکی از پارامترهای مهم برای موتورهای جستجو تعداد وب‌سایت‌هایی است که به وب‌سایت موردنظر لینک داده‌اند که در اصطلاح فنی به آن‌ها لینک‌های برگشتی یا Backlink گفته می‌شود.برخی اوقات پیش می‌آید که به‌یک‌باره وب‌سایت‌های زیادی به وب‌سایت شخص موردنظر لینک می‌دهند درصورتی‌که این طراحی سایت هیچ محتوایی برای ارائه ندارد و فقط Backlink به آن واردشده است. این‌گونه Backlink ها کاملا جعلی بوده و از وب‌سایت‌های نامرتبط فقط برای فریب دادن موتورهای جستجو ایجاد می‌شوند. گاهی برخی از افراد که در زمینه سئو (SEO) کار می‌کنند در ازای ایجاد کردن این Backlink ها از شما پول دریافت کرده و این لینک‌های جعلی بی‌ارزش را برای وب‌سایت شما ایجاد می‌کنند. گوگل برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مواردی الگوریتم پنگوئن خود را به دنیا معرفی کرد تا به مبارزه با این فرآیند تقلب بپردازد. این الگوریتم از سال 2012 در گوگل معرفی شد.

حذف جرایم توسط گوگل در به‌روزرسانی جدید الگوریتم پنگوئن

زمانی که گوگل آخرین نسخه به‌روزرسانی شده الگوریتم پنگوئن را منتشر کرد، یکی از مهم‌ترین سوالات برای کاربران این بود که “چه مقدار زمان نیاز است تا من از لیست این الگوریتم خارج شوم؟”

دیگر نیاز نیست زمان زیادی به انتظار بنشینید زیرا گوگل اعلام کرد که تغییراتی در الگوریتم پنگوئن در حال رخ دادن است و این تغییرات تا چند روز آینده تکمیل خواهد شد. پس اگر درگذشته توسط الگوریتم پنگوئن جریمه‌شده‌اید و اقدامات لازم را برای بازیابی سایت خود انجام داده‌اید، در طول هفته آینده بهبودهایی را مشاهده خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که برطرف کردن این جرایم با از بین بردن لینک‌های برگشتی تقلبی همراه بوده و موجب افزایش ناگهانی رتبه­‌ی شما در لیست جستجوها نخواهد شد.

اگر در طول دو سال گذشته هیچ اقدامی انجام نداده و لینک‌های غیرقانونی را  از بین نبرده باشید ممکن است پس از بروز رسانی رتبه‌­ی سایت شما اندکی بهبود یابد. اما اگر این لینک‌ها را به‌طور کامل از بین ببرید و جذب لینک‌های تازه و مناسب بپردازید، درنتیجه رشد قابل‌ملاحظه‌ای در بهبود رتبه­‌ی سایت خود مشاهده خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع اخبار روزهای آینده را پیگیری کنید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید