طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

حفظ موقعیت در موتورهای جستجو

حفظ موقعیت در موتورهای جستجو

4 روش برای ظاهر شدن در نتایج جستجوها!

این روزها قرار گرفتن در رده‌های بالای نتایج جستجو از همیشه مهم‌تر شده است؛ اما چگونه می‌توانید رتبه‌ی خوبی در صفحه اول نتایج جستجو به دست بیاورید؟ آن‌هم زمانی که در یک میدان پر از متن‌های مختلف قرارگرفته‌اید که به یکدیگر شبیه هستند؟ چگونه در این شرایط می‌توانید به مشتریان خود بگویید که از دیگران برتر هستید؟ چه چیز باعث می‌شود تا شما قابل‌مشاهده باشید و کلیک‌های ارزشمند را دریافت کنید؟ نگران نباشید، با اعمال تغییرات خاص شما نیز می‌توانید در صفحات اول نتایج جستجو ظاهر شوید. در ادامه روش‌هایی را برای رسیدن به این مقصود به شما ارائه می‌دهیم.

حضور خود را به موتورهای جستجو نشان دهید

همه‌ی ما با سایت‌های عالی و بهینه‌ سازی شده و آماده به راه‌اندازی مواجه بوده‌ایم. این سایت را در دنیای ترسناک و بزرگ اینترنت قرار می‌دهیم و هیچ. نه کلیک، نه جذب ترافیک و فقط یک خط صاف ناامیدکننده در آمار به دست می‌آید. نگران نباشید، هنوز امیدی هست. مطمئن شوید طراحی سایت درست سئو شده است؛ Google Analytics و Webmaster Tools را راه‌اندازی کنید، یک نقشه سایت مناسب ایجاد کنید، مطالب تکراری را پیدا کنید، URL های مناسب برای کاربران و موتورهای جستجو تولید کنید و مطمئن شوید که تمامی شبکه‌های اجتماعی به‌درستی به سایت شما لینک داده‌اند. سپس دوباره فایل robots.txt را بررسی کنید. بدون اجرا کردن یک چک‌لیست مناسب شانس سایت شما بسیار پایین خواهد بود.

از سامانه‌ی رتبه‌بندی فروشندگان گوگل (Google’s seller rating) استفاده کنید

این روزها ستاره‌ها بهترین دوست تجارت هستند؛ هرچه ستاره بیشتر، بهتر. ازآنجایی‌که مشتریان به تعداد ستاره‌های سایت بسیار اهمیت می‌دهند، پس بهتر است رتبه‌ای که کاربران به طراحی وب سایت شما می‌دهند را از طریق سامانه‌ی رتبه‌بندی فروشندگان گوگل در کنار لینک سایت ‌به نمایش در‌آورید. این ویژگی، رتبه‌ای را که کاربران به شما می‌دهند را گزارش کرده و به جستجو کنندگان نشان می‌دهد که سایت شما تا چه اندازه باکیفیت است. برای به دست آوردن این ویژگی گوگل، شما به 150 نظر در 12 ماه نیاز خواهید داشت. بر اساس آمارهای گوگل، نرخ کلیک برای تبلیغاتی که از رتبه‌بندی فروشندگان استفاده می‌کنند 17% بالاتر از تبلیغاتی است که از این ویژگی بی‌بهره‌اند. این افزایش نرخ کلیک باعث کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد شما خواهد شد.
این ستاره‌ها فقط برای تبلیغات مورداستفاده قرار نمی‌گیرند. شما می‌توانید این ویژگی را برای نتایج طبیعی سایت خود نیز به نمایش درآورید. Yotpo یک ابزار عالی برای جمع‌آوری نظرات کاربران و ارائه آن در صفحه نتایج موتورهای جستجو به شمار می‌آید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا به‌وسیله‌ی برقراری ارتباط با مشتریان، نظرات آن‌ها را جمع‌آوری کنید.

دقیقا ‌چیزی که مشتریان به دنبال آن هستند را در توضیحات متا به آن‌ها ارائه دهید

رمزآلود بودن طراحی وبسایت اصلا ویژگی خوبی نیست، بخصوص اکنون‌که هر کلیک برای شما بسیار ارزشمند است. هیچ‌کس از سایت‌هایی که کاربران را به‌وسیله طعمه‌هایی دست می‌اندازند خوشش نمی‌آید و مطمئنا شما نمی‌خواهید نرخ دفع کاربر سایت خود (bounce rate) را افزایش دهید. اجازه دهید تا کاربران دقیقا آنچه در سایت به آن‌ها ارائه می‌دهید را بدانند. این کار کلید به دست آوردن کلیک‌های ارزشمندی است که به دنبال آن هستید. اگرچه توضیحات متا به‌عنوان فاکتور رتبه‌بندی شناخته نمی‌شود اما این به این معنی نیست که این توضیحات بی‌اهمیت باشند. یک توضیح گیرا در این قسمت می-تواند توجه دیگران را جلب کند، بخصوص اگر رقبای شما از این فرصت استفاده نکرده باشند.
یک توضیح متای خوب می‌تواند عاملی باشد تا مشتری بجای کلیک بر روی لینک رقبای شما، لینک شمارا کلیک کند و اگر ستاره‌های رنگی که پیرامون آن صحبت شد را به سایتتان اضافه کرده باشید، آن زمان در نتایج جستجو سایت شما خودنمایی خواهد کرد. به نظر نمی‌آید که دیگر نیاز باشد تا در مورد اهمیت نرخ کلیک به‌عنوان یک فاکتور تاثیرگذار در رتبه‌بندی صحبت کنیم. اگر به مشتریان بالقوه خود یک نگاه اجمالی از سایتتان هدیه بدهید، به آن‌ها کمک کرده‌اید تا بیشتر به سایت شما مراجعه کرده و راحت‌تر مطالب آن را بررسی کنند.

محلی فکر کنید

اگر شما یک فروشگاه فیزیکی (غیر آنلاین) هستید، نیازی نیست تا در نتایج کلی به بهترین رتبه دست پیدا کنید. بهتر است بجای این کار روی سئو محلی تمرکز کرده و همچنین سعی کنید از نقطه نظرات مشتریان بیشتر بهره بگیرید.
نتیجه
مطمئنا قرارگیری در رتبه‌های بالای نتایج جستجو هرروز سخت‌تر می‌شود اما اجازه ندهید این موضوع شمارا دلسرد کند. اجازه دهید این موضوع شمارا به چالش بکشد. با بازگشت به عقب و تمرکز روی نکات ریز اولیه طراحی سایت و سئو، شانس خود را برای رسیدن به اهداف خود بالابرده و گستره‌ی دسترسی به سایت خود را افزایش دهید.
بهینه‌ سازی سایت، دسترسی به مشتریان و به حد عالی رساندن زبان سایت، به شما کمک نمی‌کند که در صفحه‌ی نتایج موتورهای جستجو بالاتر قرار بگیرید. این کارها به شما کمک می‌کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و مادام‌العمر این ارتباط را حفظ کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید