طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق

خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق

4 مورد از خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق

آیا دوست دارید تا به‌عنوان یک بهبود دهنده‌ی بزرگ سایت برای موتورهای جستجو شناخته شوید؟ در این مقاله آقای John Lincoln که به‌عنوان نویسنده‌ی حوزه‌ی SEO فعالیت دارد بر این باور است که صرف دانش زیاد و عمیق از مبحث سئو برای یک سئوکار موفق بودن کافی نیست و نیاز است تا شخص فعال در این صنعت از خصوصیات دیگری برای موفق شدن برخوردار باشد. درصورتی‌که مایلید به سئو کاری موفق مبدل گردید بهتر است تا از همکارانی که توانایی خوبی در افزایش رتبه‌ی سایت دارند و می‌توانند مشتریان خود را خوشحال کنند پیروی کرده و از آن‌ها تقلید کنید. چراکه دلیل موفقیت بسیاری از سئوکاران دانش آن‌ها درزمینه‌ی SEO نیست، بلکه دارای خصوصیات و عادت‌هایی هستند که افراد دیگر از آن بی‌بهره‌اند. پس اگر به دنبال چنین خصوصیاتی هستید در این مقاله تعدادی از آن‌ها را خواهید شناخت.

خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق | سئو حرفه ای سایت

به‌شدت اخبار و استراتژی‌های جدید را مطالعه کنید

مسائل کمی هستند که تغییرات بیشتری از حوزه‌ی سئو دارند، بنابراین نیاز است تا به‌صورت هفتگی در رابطه با الگوریتم‌های جدید و آپدیت‌های مورد آزمایش گوگل مطالعه کنیم. پس به‌طور مشخص روشن گشته که چرا لازم است تا اطلاعات خود را درزمینه‌ی SEO به‌روز کرده و از اخبار جدید باخبر باشیم. خوشبختانه برای اطلاع از آخرین تغییرات و اخبار در این حوزه کانال‌های آنلاین بسیاری فعال هستند که می‌توانید از آن‌ها برای دریافت آخرین اخبار درزمینه‌ی بهبود سایت استفاده کنید. در قسمت زیر به معرفی چنین کانال‌هایی می‌پردازیم:

 • Google Webmaster Central:

آیا باخبر بودید که گوگل دارای یک وبلاگ است؟ خبر بهتر زمانی آشکار می‌شود که بدانید این وبلاگ به‌صورت اختصاصی برای سئو کاران و وبمسترها به‌منظور کمک به پروژه‌های آنان درزمینه‌ی ارتقاء خدمت‌رسانی به مشتریان ایجادشده، پس همین حالا وبلاگ گوگل را در مرورگرتان ذخیره کرده و به‌صورت هفتگی به آن سر بزنید تا از آخرین اخبار مرتبط با گوگل و روش‌های نوین مطلع گردید.

یکی از پایگاه‌های محبوب برای فعالان در حوزه‌ی تجارت دیجیتال است. می‌توان گفت که این سایت خواهرخوانده‌ی تجارت دیجیتال است، پس اگر دوست دارید از آخرین اخبار در این زمینه آگاه شوید با خواندن مطالب موجود دران به‌صورت منظم به هدف خودخواهید رسید. همچنین قادر است تا دید مناسبی را نسبت به مسائل مختلف سئو به شما ارائه کند.

می‌توان گفت یکی از کامل‌ترین پایگاه‌های مرتبط با SEO است و تقریباً هیچ اخباری را در این زمینه از دست نمی‌دهد. نویسندگان این سایت به‌صورت مرتب و تنگاتنگ فعالیت‌های حوزه‌ی سئو را زیر نظر داشته و از اخبار Google Webmaster Central و همچنین شبکه‌های اجتماعی مرتبط خبرهای دست اولی را جمع‌آوری می‌کنند. به‌طور حتم نیاز است تا این وب‌سایت را ذخیره کرده و از آخرین نوشته‌های آن درزمینه‌ی بهبود سایت بهره ببرید.

یکی دیگر از پایگاه‌های مشهور و بزرگ در رابطه با راهکارهای موجود صنعت SEO است و اطلاعات زیادی راجع به تجارت دیجیتالی در وب‌سایت خود نگه‌داری می‌کند. به‌طور کل هر چیزی که در رابطه با زمینه‌هایی از قبیل راهکارهای کپی‌رایت، راهکارهای آنالیز داده‌های مرتبط با سئو و فن‌های بهینه‌سازی برای فروش بهتر باشد در این سایت برای استفاده‌ی شما موجود است.

تقریباً تمامی شرکت‌های موفق و غول‌پیکر حوزه‌ی تجارت دیجیتال دارای وبلاگ هستند، زیر افرادی که این شرکت‌ها را اداره می‌کنند از اهمیت تجارت محتوا باخبرند. SEMrush نیز یکی از آن‌هاست. پس اگر مایل به دستیابی و فهم بهتر از روش‌های مختلف بهینه سازی سایت، آنالیز کلیدواژه و ایجاد محتوای قدرتمند هستید این پایگاه را فراموش نکنید.

خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق | سئو حرفه ای سایت
در ادامه شایان ذکر است که در سایت یوتیوب نیز تعداد قابل‌توجهی ویدئوی تصویری جهت آموزش سئو وجود دارد. کانال‌های زیر را می‌توانید جهت دریافت این آموزش‌ها دنبال کنید:

 • Search Video Recaps with Barry Schwartz
 • Google Webmaster Central office-hours hangouts with John Mueller
 • Moz video channel
 • Whiteboard Friday

در پایان اگرچه من به‌مانند Rand Fishkin نیستم اما در صورت تمایل می‌توانید از تمرینات آموزشی من از این قسمت استفاده کنید.

خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق | سئو حرفه ای سایت

 

بررسی مواردی که بهترین کارایی را با Analystic ها ابزارهای رتبه‌بندی دارند

برخی از سئوکاران احساسات و تعصبات شخصی خودشان را درگیر کرده و از تجزیه‌وتحلیل‌های انجام‌شده چشم‌پوشی می‌کنند، باید گفت این مورد یکی از نکات منفی و عادت‌های بد برای یک سئوکار به شمار می‌رود. گاهی به دنبال راهی می‌گردید تا بتوانید به مشتری خود خدمات‌رسانی کرده و بهترین گزینه را برای او به انجام برسانید، اما درصورتی‌که ابزارهای اطلاعاتی و داده‌های حاصله از آنالیز تکنیک مور نظرتان را بی‌فایده و ناکارآمد تشخیص دهند، راهی جز تغییر تاکتیک و تفکر در مورد گزینه‌های دیگر ندارید. از خصوصیات یک سئوکار حرفه‌ای بررسی سایت‌های بالا رتبه در موتورهای جستجو است تا دریابد که چگونه چنین سایت‌هایی رتبه‌ی خود را به این صورت افزایش داده‌اند. سپس با استفاده از تجارب به‌دست‌آمده و ابزارهای مناسب تکنیک‌های فراگیری شده را که باعث موفقیت می‌گردند در راستای خدمت به مشتریان خود به کار می‌گیرد. من به‌شخصه کلیه‌ی گزارش‌های موجود در SEMrush را اعم از گزارش‌های مربوط به موفقیت و یا حتی شکست را مطالعه کرده و سپس به آنالیز سایت‌های رتبه بالا می‌پردازم.

به‌جای صحبت کردن مرد عمل هستند

شما می‌توانید آخرین اخبار موجود را دنبال کرده و از آن خبردار باشید و یا رقبای خود را آنالیز کرده و نحوه‌ی رتبه‌بندی آن‌ها را به دست او رید و یا حتی می‌توانید از تمامی ابزارهای قابل‌استفاده‌ی سئو بهره‌گیری نمایید، اما درصورتی‌که این دانش جمع‌آوری‌شده را بکار نگرفته و از آن استفاده‌ی عملی نکنید کاری از پیش نبرده‌اید. به یاد داشته باشید که یک سئوکار بزرگ و حرفه‌ای تنها تئوری را سرلوحه‌ی کار خویش قرار نمی‌دهد بلکه مرد عمل است. یک سئوکار حرفه‌ای از نتایج آنالیز موجود بهترین بهره را برده و به دنبال کشف راهی برای کمک به مشتریانش جهت افزایش رتبه‌بندی سایتشان در SERP است. من قادر به درک این مسئله نیستم که اگر از تلاش‌های انجام‌شده برای جمع‌آوری اطلاعات و طرح‌ریزی استراتژی به‌طور عملی بهره‌گیری نکنیم پس هیچ کاری را صورت نداده و تمامی زحمات کشیده شده به هدر خواهد رفت، درنتیجه روشن است که یک سئوکار موفق کار خودش را به‌خوبی بلد بوده و می‌داند که چطور پروژه‌های موجود را به‌راحتی جلو ببرد. توصیه‌ی من به شما این است که اگر مایل به تأیید پروژه‌ی خود و شروع به کار هستید حتماً مراحل زیر را انجام داده و به‌خوبی در رابطه با آن‌ها صحبت کنید:

  • در زمان معرفی پروژه اطاعات و آنالیزهای مربوط به درآمدهای بالقوه پروژه را ارائه دهید.
  • حتماً اسناد و مدارکی را که ثابت‌کننده‌ی بازگشت سرمایه‌گذاری خواهد بود تهیه‌کرده و نشان دهید.
  • ابزارهای تکنیکی موردنیاز را به‌صورت فایلی منظم مرتب کرده و در اختیارشان قرار دهید تا در صورت نیاز به‌راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.
  • یک برنامه‌ی زمان‌بندی‌شده و مراحل اجرای آن را تهیه و ارائه کنید.

خصوصیات یک سئو کار حرفه‌ای و موفق | سئو حرفه ای سایت

 

آن‌ها همیشه در حال افزایش توانمندی‌های خود و ارتقاء سایت‌های تحت کنترلشان هستند.

هرچند که آن‌ها به‌طور پیوسته به دنبال روشی برای افزایش کیفیت محتوای موجود در سایت، افزایش کیفیت بک لینک‌ها، ارتقاء سطح مهارت‌ها و یا افزایش توانمندی‌های ارتباطی خود هستند، اما سئوکاران حرفه‌ای و زبده هیچ‌وقت از رسالت خود در راستای بهبود رنکینگ در جستجوهای آنلاین عقب‌نشینی نمی‌کنند. باید گوش زد کرد که فعالیت درزمینه‌ی سئو بسیار سخت و پیچیده بوده و مهارت‌های خاصی را طلب می‌کند، بنابراین پیشتازان این حوزه به‌طور مداوم در حال کار سخت و طاقت‌فرسا هستند.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید