طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

در مورد عوامل پنالتی شدن سایت بیشتر بدانیم !

در مورد عوامل پنالتی شدن سایت بیشتر بدانیم !

راهنمای سئوی کلاه‌سیاه

مطمئنا بارها دیده‌اید که وب سایت‌های مختلفی توسط گوگل جریمه‌شده و از نتایج جستجوها حذف‌شده‌اند، بعضی از آن‌ها بدون آنکه بدانند چه‌کار اشتباهی انجام داده‌اند و کدام عملکرد اشتباه آن‌ها موجب این مسئله شده است، در این دام افتاده‌اند. مشکل تمامی این افراد نداشتن آگاهی کافی از ترفندهای مناسب سئو است، نداشتن آگاهی برای آن‌ها هزینه سنگینی را به همراه دارد.
در این مقاله ما قصد داریم تا یک بررسی کلی از روش‌های سئو کلاه‌سیاه و ترفندهایی که موجب می‌شود وب‌سایت‌ها جریمه شوند انجام دهیم. پس شمارا دعوت می‌کنم با ما همراه شوید.
سئوی کلاه‌سیاه چیست؟
هر ترفند سئوی درون صفحه‌ و یا برون صفحه‌ که با استفاده از روش‌های کاذب سعی در تغییر رتبه یک وب‌سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر داشته باشد، سئوی کلاه‌سیاه نامیده می‌شود. روش‌ها و ترفندهای سئوی کلاه‌سیاه بسیاری وجود دارند که همه آن‌ها برای وب‌سایت شما، موتورهای جستجوگر و کاربران نامناسب و زیان‌آور بوده و ازاین‌رو این روش‌ها غیرمجاز می‌باشند. در زیر یک لیست از این روش‌ها و توضیحات مختصری پیرامون هر یک از آن‌ها آورده شده است تا شما بدانید که از کدام ترفندها نباید برای بهبود سئوی وب‌سایت خودتان استفاده کنید.

محتواهایی که به‌صورت خودکار تولید می‌شوند

محتوایی که توسط یک نرم‌افزار تولیدشده باشد، برای کاربران نامناسب است زیرا نرم‌افزار با یک برنامه از پیش نوشته‌شده کار می‌کند و درکی از زبان کاربران ندارد از این رو ممکن است محتوایی که توسط یک نرم‌افزار تولید می‌شود به شکلی نوشته‌شده باشد که برای کاربران قابل‌درک نباشد و یا به‌طورکلی بی‌معنی و انباشته از کلیدواژه‌ها باشد.
حتی پیش از آن‌که گوگل متوجه شود که محتوای شما توسط نرم‌افزار تولیدشده است، ممکن است کاربران متوجه این مسئله شده و نرخ دفع کاربران در وب‌سایت شما افزایش پیدا کند که این مسئله خودبه‌خود پیش از آنکه گوگل جریمه‌ای برای وب‌سایت شما در نظر بگیرد، رتبه وب‌سایت شمارا تضعیف می‌کند.

در مورد عوامل پنالتی شدن سایت بیشتر بدانیم ! | پنالتی سایت گوگل

کلاکینگ و ریدایرکت‌های غیر مرتبط

کلاکینگ زمانی اتفاق می‌افتد که یک وب‌سایت در صفحات خود چیزی‌هایی جز آنچه کاربر در موتور جستجو سرچ کرده بود و انتظار داشت که در آن صفحه ببیند، قرار داده و کاربران را با عناوین جعلی به این صفحات می‌کشاند.
هنگامی‌که از ریدایرکت 301 استفاده می‌نمایید باید مواظب باشید که کاربران را دقیقا به همان صفحه‌ای که تقاضا کرده‌اند و انتظار دارند، هدایت کنید نه هیچ صفحه دیگری.

صفحات چندگانه یا Doorway pages

صفحات چندگانه، صفحاتی هستند که برای فریب دادن موتورهای جستجوگر تولید می‌شوند. عملکرد این صفحات بدین‌صورت است که صفحات متعدد درباره یک موضوعی که حجم جستجوی زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، تولید می‌شوند اما تمامی آن‌ها بازدیدکننده را به یک محل و یک محتوای یکسان و بعضا غیر مرتبط هدایت می‌کنند.

لینک‌ها و محتواهای مخفی

استفاده از روش مخفی کردن لینک‌ها و نوشته‌ها برای بهبود رتبه‌بندی، می‌تواند موجب جریمه شدن یک وب‌سایت شود. روش‌های مختلفی برای مخفی کردن نوشته‌ها در یک طراحی سایت وجود دارد، برای مثال می‌توان از روش نوشتن متن‌ها به رنگ سفید درزمینه ‌ی به رنگ سفید، استفاده از CSS برای مخفی کردن نوشته‌ها در بیرون کادر صفحه‌نمایش و در زیر تصاویر و یا تنظیم کردن سایز نوشته‌ها بر روی صفر برای مخفی کردن نوشته‌ها در یک صفحه استفاده نمود همچنین می‌توان از روش مخفی کردن یک لینک در یک کاراکتر و بسیاری روش‌های دیگر برای مخفی کردن لینک‌ها استفاده نمود.

انباشته کردن متن از کلیدواژه‌ها

شما باید کلیدواژه‌ها را در حد اقتضای یک متن استفاده کنید و باید در استفاده از کلیدواژه‌ها بسیار هشیار باشید. اگرچه در سال-های اخیر ارزش کلیدواژه‌ها کاسته شده و دیگر همچون سابق در رتبه‌بندی یک طراحی وب سایت موثر نمی‌باشند اما شما باید همچنان در استفاده از آن‌ها بسیار دقیق عمل کنید و در تگ عنوان و توضیحات متا و پاراگراف اول یک متن حتما و حتما از کلیدواژه‌های اصلی آن مطلب استفاده کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که استفاده صحیح از کلیدواژه‌ها می‌تواند موجب بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت شما شود و استفاده بیش از اندازه از کلیدواژه‌ها و انباشته کردن یک صفحه از کلیدواژه‌ها می‌تواند موجب جریمه شدن وب‌سایت شما شود.

در مورد عوامل پنالتی شدن سایت بیشتر بدانیم ! | پنالتی سایت گوگل

خریدوفروش لینک‌ها

هر تدبیر و نقشه‌ای که در آن خرید و یا فروش لینک‌ها دخیل باشد ممنوع بوده و اگر گوگل متوجه آن شود شما را جریمه خواهد کرد. این کار به هر طریقی که انجام شود زمانی که پول در این مسئله دخیل باشد انجام آن ممنوع بوده و طرفین جریمه خواهند شد.
پس دقت کنید که به پیشنهاد‌های معاوضه لینک‌ها تن ندهید حتی اگر وب‌سایت شما و وب‌سایتی که به شما پیشنهاد تعویض لینک‌ها را داده است در دو حوزه کاملا مجزا کار کنند بازهم امکان جریمه شدن شما توسط گوگل وجود دارد.
حتی اگر شما گست پست‌هایی را در وب‌سایت خود قرار می‌دهید و به وب‌سایت‌های دیگر اجازه می‌دهید تا بر روی وب‌سایت شما پست‌هایی برای خودشان قرار بدهند تنظیمات وب‌سایت خود را به‌گونه‌ای قرار دهید که به‌صورت خودکار لینک‌های مربوط به آن‌ها را Nofollow کند.شما باید برای تمامی محتواهایی که توسط افراد دیگری در وب‌سایت شما قرار دارد می‌شوند، گزینه Nofollow را فعال کنید.

اسکرپینگ (Scraping)

اگر شما مقالات و محتوای وب سایت‌های دیگر را بدون اجازه آن‌ها در وب‌سایت خودتان کپی کنید، گوگل به‌سادگی شمارا شناسایی کرده و طراحی سایت شما را جریمه می‌کند. پس اگر نمی‌خواهید خشم گوگل را برانگیزید هرگز بدون اجازه وب‌سایت‌های دیگر محتوای آن‌ها را در وب‌سایت خودتان منتشر نکنید.

ترویج غیرطبیعی لینک

این مورد بسیار شبیه همان مسئله خریدوفروش لینک‌ها است، در این روش یک طراحی وب‌سایت در ازای گرفتن لینک و محتوا از یک وب‌سایت دیگر به آن وب‌سایت خدماتی مثل لینک دادن به محتوای آن‌ها و کمک به ارتفاع آن‌ها انجام می‌دهد. دقت کنید که اگر محتوایی که به آن لینک داده می‌شود غیر مرتبط باشد حتما توسط گوگل شناسایی و جریمه خواهد شد.

محتوای تولیدشده توسط کاربران (UGC)

در بخش کامنت‌ها در یک وب‌سایت ممکن است اسپم‌های متعددی وجود داشته باشد زیرا در این محل محتوای بسیاری توسط کاربران تولید می‌شود که همه آن‌ها باکیفیت نمی‌باشند. تنظیمات طراحی سایت خود را به‌گونه‌ای قرار دهید که تمام لینک‌های بخش کامنت‌ها به‌صورت خودکار Nofollow شوند. علاوه بر این شما باید به‌صورت دوره‌ای و منظم بخش کامنت‌ها را در وب‌سایت خود بررسی کنید و محتواهای تولیدشده توسط کاربران که برای وب‌سایت شما زیان‌آور هستند را حذف کنید.

[rating itemreviewed=”در مورد عوامل پنالتی شدن سایت بیشتر بدانیم !” rating=”9″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”15/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]در این مطلب در مورد عوامل پنالتی شدن سایت بیشتر بدانیم ! و همچنین پنالتی گوگل چگونه است دلایل پنالتی شدن سایت ها و چک کردن پنالتی شدن سایت در گوگل و…[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید