طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

دلایل عدم موفقیت بازاریابی محتوای سایت

دلایل عدم موفقیت بازاریابی محتوای سایت

روش های بازاریابی محتوا‌ بسیار بی‌ثبات هستند، به این معنی که ممکن است یک استراتژی محتوا برای مدتی بسیار کارآمد باشد اما پس از مدتی دیگر اثر خود را از دست بدهد. ممکن است یک روز گمان کنید کار خارق العاده ای انجام داده‌اید و یک گام بلند برداشته اید اما مدتی بعد متوجه می شوید در نقطه اول قرار دارید و درحالی‌که به مانیتور خیره شده‌اید دنیا روی سرتان آوار می شود. اگر شما بسیار درگیر فضای کسب وکار بازاریابی محتوا شده اید اما به نظر می رسد به‌اندازه‌ی کافی در این کار توفیق ندارید، بد نیست در این مقاله به مهم‌ترین دلایل شکست کمپین ها در این زمینه نگاهی بی اندازید. امیدوارم این نکات به شما کمک کند تا به‌درستی دلایل ضعف روش های خود را یافته و در جهت تقویت کسب وکار خود از آن بهره بگیرید.

شما بیش‌ از اندازه فروش دارید

هیچ‌کس نمی خواهد به بروشور شما نگاهی بیندازید. به‌بیان‌دیگر، آخرین دفعه که شما به کسی اجازه دادید که شمارا متوقف کند و به شما چیزی بفروشد چه زمانی بود؟ موضوع این است که اکثر مردم به مشکلات خودشان اهمیت می دهند و تمایل دارند شما به آن‌ها کمک کنید. پس اگر شما با خواندن محتوای خود متوجه این نکته می شوید که این محتوا از دید فروشنده نوشته‌شده است، وقت آن است که باید در تولید محتوا‌‌ تجدیدنظر کرده و از نگاه یک مشتری محتوا را دوباره تولید کنید. از مشکلات مشتریان شروع کنید و به آن‌ها راه‌حل مشکلاتشان را آموزش دهید. زمانی که این کار را انجام دهید مشتری شما با شما ارتباط برقرار کرده و به شما اعتماد خواهد کرد و ساختن این اعتماد برای مشتریان باید هدف اصلی شما و مجموعه ی شما باشد.

هیچ ایده ای در مورد اینکه مشتریان شما از چه قشری هستند ندارید

مطمئنا شما فکر می کنید جامعه هدف خود را می شناسید؛ اما آیا واقعا به‌طور دقیق آن‌ها را می شناسید؟ آیا به‌راستی شما از ترس، امید و مشکلات مشتریان و راه هایی که آن‌ها از محتوای شما لذت می برند آگاهی دارید؟ یا به آن‌ها به دید اشیائی که هیچ احساس و درکی از اطراف خود ندارند می نگرید؟
برای به دست آوردن درک درست و شناخت دقیق از مشتریان، باید نه‌ تنها از جنبه‌های دیداری به آن‌ها نزدیک شوید بلکه بتوانید از نگاهی روان‌شناسانه آن‌ها را آنالیز کرده و به آن‌ها نزدیک شوید. تااندازه‌ای که می توانید در مورد مشتریان اطلاعات کسب کنید. زمانی که به‌درستی متوجه شدید که مشتریان شما چه کسانی هستند وقت آن فرامی‌رسد که با آن‌ها صحبت کنید و آن‌ها را مخاطب خود قرار دهید.

بازاریابی محتوا‌ | استراتژی محتوا | تولید محتوا‌‌ | سایت سازان

هیچ ایده ای در رابطه با اینکه مشتریانتان در کجای راه هستند ندارید

کاری که شما انجام می دهید ساختن مسیری برای شناخت مجموعه شماست تا مخاطبان شما در آن گام بردارند و تصمیم بگیرند که آیا تمایل دارند از محصول یا خدمات شما بهره بگیرند و درنهایت یکی از مشتریان شما قلمداد شوند یا خیر. در تمام این مسیر مشتریان سوالات زیادی دارند که نیاز است تا به آن‌ها پاسخی مناسب داده شود. حال اگر شما مرتبا به آن‌ها مطالب یکسانی ارائه دهید و مرتبا یک موضوع را تکرار کنید، آن‌ها چگونه پاسخ سوالات گوناگون خود را خواهند یافت؟
شما نیازمند این هستید که با محتوایی مطلوب ذهن پرسشگر مشتریان را ردیابی کرده و نگرانی های آن‌ها را برطرف کنید. این‌گونه است که مشتریان مجاب می شوند که به کسب‌وکار شما وارد شوند. برای تشخیص درست این موضوع باید این مسیر را به‌عنوان یک مشتری بپیمایید و پا در جای پای مشتریان بگذارید. سولات آن‌ها را از خود بپرسید و ببینید پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای ارائه داده اید؟ اگر این‌طور نیست زمان آن رسیده که محتوایی جدید تولید کنید.

مشتریان نمی توانند مطالب شمارا پیدا کنند

مرتبا گفته می شود که اگر در مسیری مرتبا گام بردارید، موفقیت به سراغ شما می آید؛ اما گاهی می بینید که این حقیقت در مورد تولید محتوای طراحی سایت شما صادق نیست. در حقیقت زمانی که شما گام برداشته اید، دیگران متوجه این گام شما نمی شوند. پس اگر شما یک شاهکار خلق کرده اید و منتظر نور خورشید هستید که آن را نمایان کند، بهتر است دست‌به‌کار شوید و خودتان بالای آن‌یک چراغ روشن کنید. مطالب خود را در رسانه های عمومی منتشر کنید. به تدوین گران دیگر سایت ها بگویید تا مطالب شمارا در طراحی وب سایت خودشان به نمایش بگذارند. مطالب را به مخاطبانی که در پایگاه داده ی خوددارید ایمیل کنید و از دوستان و آشنایان بخواهید تا آن را به اشتراک بگذارند. حتی می‌توانید به دیگران پول بدهید تا مطالب شمارا خارج از حیطه کاری خودتان تبلیغ کنند. بدون در نظر گرفتن تلاش خود برای انتشار مطالب، این مهم است که مطالب شما هر چه بیشتر دیده شوند. چون اگر شما منتظر هستید که دیگران خودشان به دنبال محتوای شما بگردند، شما باید بسیار منتظر بمانید.

بازاریابی محتوا‌ | استراتژی محتوا | تولید محتوا‌‌ | سایت سازان

شما هیچ مطلب تازه ای برای گفتن ندارید

صبر کنید… می گویید مخاطبان شما هیچ علاقه ای به‌عنوان جدید وبلاگ شما نشان نداده اند؟ برای مثال اگر شما مطلبی با عنوان پنج دلیل برای مراجعه به فیزیوتراپ» منتشر کرده‌اید و کسی به آن علاقه‌ای نشان نداده است، احتمالا دلیل این موضوع آن است که در هفته گذشته 2،000،000 مقاله با عنوانی مشابه منتشرشده است. بیایید روراست باشیم، مخاطبان شما ربات نیستند و دلیلی ندارد که از مطالبی که مدام تکرار می شود استقبال کنند. پس بجای چیزی که فکر می کنید مجبور به تولید آن هستید، مطلبی که دوست دارید را منتشر کنید. من به شما اطمینان می دهم که این محتوا بسیار اصیل‌تر و جذاب‌تر از محتواهای فرآوری شده ای است که در هر سایتی قابل‌مشاهده است. زمانی که مطالب خام با اندکی از شخصیت منحصربه‌فرد شما مخلوط شده و یک مطلب تازه به مخاطب ارائه می شود مشتریان شما بیشتر به آن اشتیاق نشان می دهند و درازای آن به شما پاداش خواهند داد.
بنابر این نیاز است تاکمی بر روی شناخت جامعه هدف وقت بگذارید و هنگامی‌که ضعفی را احساس کردید، به‌اندازه کافی از آن شناخت حاصل کنید. زمانی که تشخیص دادید که روش های شما درست‌کار نمی کنند، گام های حساب‌شده‌ای در جهت بهبود روش ها بردارید تا از نتایج مثبت آن در کسب وکارتان شگفت‌زده شوید.

امیدواریم با خواندن مطلب فوق توانسته باشیم اطلاعاتی در زمینه‌ی بازاریابی محتوا‌یی به شما سروران گرامی ارائه داده باشیم لطفا نظر خود در مورد مطلب بنویسید و کارشناسان ما در گروه سایت سازان در تولید محتوای بهتر یاری فرمایید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید