طراحی وب سایت قدرتمند، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521 –– 02140881038 –– 09120199386

ده ابزار رایگان و ضروری برای سئو

ده ابزار رایگان و ضروری برای سئو

ده ابزار رایگان و ضروری برای سئو

بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) در تمامی زمینه ها امروزه نیاز به توجه ویژه پیدا کرده است. شما باید اهداف،اولویت ها و پیشرفت های خود را در موقعیت های متفاوت بدانید و آن اهداف را با توجه به نیازهای کاریتان که دائما در حال تغییر هستند ارزیابی نمایید . این امر شاید در ابتدا کمی پیچیده به نظر برسد اما خوشبختانه لازم نیست تمام کارها را خودتان انجام دهید چرا که برخی ابزارها و روش ها شما را در نیل به این هدف یاری خواهد نمود.

سئو راهی است که در صورت رعایت برخی مسائل و انجام اصول مربوطه شما را در مسیر داشتن یک وب سایت موفق یاری خواهد نمود. اما میزان کارهایی که شما در این زمینه انجام می دهید در بازدید سایتتان تاثیر خواهد گذاشت و به عوامل متعددی بستگی دارد. چندین ابزار رایگان در این زمینه وجود دارد که بدون نیاز به پرداخت هیچ وجهی می توانید از آنها در این مسیر بهره ببرید که در زیر به 10 مورد از آنها اشاره می کنیم :

ده ابزار رایگان و ضروری برای سئو

1-ابزار آنالیز گوگل (Google Analytics)

Google Analytics به جرأت می توان گفت که پدربزرگ تمام ابزارها و جسجوگرهای رایگان می باشد و می توان گفت که در زمینه سئو بسیار عالی و حرفه ای بودهنحوه استفاده از Google analytics و تقریبا همه چیز برای پیش بینی موارد لازم در این ابزار قرار داده شده است چرا که توسط خود گوگل ارائه شده لذا قطعا اطلاعات دقیق تری را در اختیارتان قرار خواهد داد . توسط این ابزار بسیار قدرتمند به راحتی می توانید ده ها وب سایت مختلف را مدیریت کنید.

کاری که شما باید انجام دهید این است که یک اسکریپت تجزیه و تحلیل مربوط به گوگل را برای شروع کار ردیابی اطلاعات ترافیکی در سایت خود نصب کنید. برای اینکه بدانید وب سایتتان در چه جایگاهی قرار داشته و به چه میزان مورد استقبال کاربران واقع شده است، بدون شک این ابزار یکی از بهترین و قدرتمندین ابزارها می باشد.

2-ابزار وب مستر گوگل

نحوه استفاده از Google analytics

ابزار وب مستر گوگل یک مکمل خوب برای تجزیه و تحلیل ترافیک است و اطلاعات فنی و عمیقی از عملکرد فعلی سایتتان به شما می دهد (همچنین توصیه هایی برای تغییرات در کنسول جستجو) با وجود این ابزار اگر احیانا سایت شما آسیب دیده باشد یا اینکه قوانین و سیاست های گوگل را نقض کرده باشید برای شما هشداری ارسال می شود تا شما در جریان اتفاقات قرار بگیرید.همچنین قادر خواهید بود که به چگونگی نمایه سازی وب سایت خود از جمله برچسب، تگ و توضیحات منظمی که وجود دارد دسترسی داشته باشید.

3-Open Site Explorer

گسترش Open Site Explorer یک تابع خاص برای تجزیه و تحلیل بیشتر شامل کشف و تجزیه تحلیل تمامی لینک هایی است که اکنون به سایت شما اشاره دارند. گسترش سایت اکسپلورر برای تعیین دامنه و صفحه رشد بسیار با ارزش و فوق العاده است.

4-Google Keyword Planner

برنامه ریز کلید واژه گوگل به معنای استفاده از کلیدواژه های اساسی است این کار فقط برای تحقیق کلمه کلیدی سازمانی خوب است و به وسیله آن شما می توانید از ایده های جدیدی برای کلمات کلیدی وعبارات هدف و کشف اطلاعاتی که میزان رقابت را بالا می برد استفاده نمایید.

5-Moz’s Keyword Explorer

برنامه ریز کلید واژه گوگل مفید هست اما کامل نیست، Moz’s Keyword Explorer برای پر کردن کلمات کلیدی مناسب تر یک ابزار بسیار حرفه ای می باشد و اطلاعات دقیق تر و کامل تری را به شما ارائه خواهد داد.

6- BuzzSumo

نسخه رایگان BuzzSumo تمام امکانایی که نسخه اصلی دارد را ندارد اما برای استفاده از استراتژی تولید محتوا با ارزش است. شما می توانید از محبوبیت موضوعات مختلفی که جهت بررسی و کشف سئو ارائه می شوند دیدن کنید.

7- SEMRush

SEMRush هم در دو نسخه رایگان و پولی ارائه می شود که البته نسخه رایگان هم مفید و قابل استفاده است و به این وسیله می توانید سئوی سایت خود را با دیگر رقبا مقایسه کنید. تاکتیک هایی که ارائه می شود شما را به سمت رقابت بیشتر سوق می دهد و این مزیت بزرگ SEMRush را سزاوار دریافت لوح افتخار می کند.

8- QuickSprout

QuickSprout بهترین ابزار ممیزی سئو را روی وب ارائه می دهد، پس سزاوار قرار گرفتن در لیست نمونه ها است. برای تجزیه و تحلیل سئو، ترافیک و معیارهای رقابت وب سایت تنها با زدن یک دکمه قابل استفاده است.

9-Spider View Simulator

سایت های شاخص گوگل در موتورجستجوی خود از طریق عنکبوت، یا ربات های خزنده سایت شما در معرض نمایش قرار می دهند مثلا آنها ممکن است یک بخش از سایت شما را جهت مسدود شدن تصادفی آن جستجو کنند شبیه سازعنکبوتی به شما اجازه می دهد که سایتتان را چک کنید و ازاین مسدود شدن ها جلوگیری کنید.

10-SERPs Rank Checker

فقط یک دهه قبل، رتبه بندی جستجو یک شاخص موفقیت در جستجوگرها بود، اما به لطف به روزرسانی گوگل ،رتبه بندی مبتنی بر کلید واژه دیگر مثل سابق قابل استفاده نیست اما هنوز هم برای دیدن رتبه بندی در زمان های مختلف مفید است و از آنجا که گوگل نمی خواهد که اطلاعات را مستقیما به کاربر ارائه دهد بهترین روش  استفاده از یک ابزار مانند SERPs Rank Checker است. توسط این ابزار شما می توانید رتبه بندی خود را برای تعدادی از کلمات کلیدی ببینید.

به طور کلی،این ابزار می تواند برای برنامه ریزی،اجرا،اندازه گیری و اصلاح استراتژی سئو به شما کمک کند تا راه ساده تر و سازنده تری داشته باشید، استفاده منظم از این راه کارها تاثیر بسزایی در بهتر شدن سئوی سایت شما خواهد داشت.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید