طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

ده عاملی که بر روی ترافیک سایت شما تاثیر گذار است

ده عاملی که بر روی ترافیک سایت شما تاثیر گذار است

آیا تاکنون در مورد نوسانات ترافیک تحقیق کرده اید؟ در این مقاله به این موضوع مهم می‌پردازیم و ده عاملی که بر روی ترافیک سایت شما تاثیر گذار است را معرفی کرده و راه‌های مقابله با عوامل ایجاد نوسان را برایتان لیست میکنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه شوید و یک گام دیگر را برای افزایش سئو سایت خودتان بردارید.

خیلی افراد مرتبا برای سئو تلاش میکنند و حتی افرادی را برای افزایش سئو طراحی سایت به کار گرفته اند ولی همچنان با نوسان ترافیک سایتشان مواجه اند. در این پست ما به بررسی ریشه این موضوع می‌پردازیم.برای یافتن پاسخمان باید مجموعه‌ای از تلاش‌های منحصربه‌فردی را برای یافتن دلیل کاهش ترافیک و تغییرات به وجود آمده در سایت انجام دهیم. برای بررسی بطن این موضوع ابزار مختلفی وجود دارد.

مثل Google Analytics, Google Search Console اما فاکتور های دیگری وجود دارد که باید موبه‌مو موردبررسی و ارزیابی قرار گیرند.از مسایل ریشه ای گرفته تا مسایل پیشرفته، خیلی از فاکتورها تحت کنترل شما نیستند. در ادامه لیستی را برایتان آماده کرده ایم که با چک کردن موردی آن می‌توانید عوامل داخلی و عوامل خارجی در تغییرات به وجود آمده در رتبه‌بندی و ترافیک را پیدا کنید.

 

ده عاملی که بر روی ترافیک سایت شما تاثیر گذار است | سایت سازان

مسایل ریشه ای

1- صفحه شما ایندکس نمیشود

شما میتوانید رفتار گوگل با سایت خود را با نوشتن “site:yourwebsite.com” در صفحه اصلی گوگل بررسی کنید. با این کار متوجه می‌شوید که طراحی سایت تان ایندکس شده یا خیر. اگر ایندکس نشده‌اید باید هرچهزودتر دلیل را پیدا کنید؛ اما چگونه؟ ابتدا فایل robots.txt را بررسی کنید و ببینید که صفحات مهم را بلاک شده اند یا نه؟ اگر همه چیز درست بود به سراغ صفحاتتان بروید و اگر تگ noindex را بکار برده این آن‌ها را حتما حذف کنید.

2- فیلترهای bot

Google Analytics یک ربات ها عنکبوت‌هایی دارد که روزانه وارد سایت ها می‌شوند و دقیقا مانند یک انسان از ابتدا تا انتهای کدهای سایت را بررسی می‌کنند. یکی از نشانه های ورود این رباتها به سایت این است که ترافیک روزانه سایت را به شدت زیاد می‌کنند و با توجه به اینکه زمان حضورشان در سایت بسیار کم است.کاری که شما باید انجام بدهید این است که خودتان فیلتری دلخواهی را برای این رباتها قرار دهید و یک حد معمولی را برای ورود آنها به سایتتان تعریف کنید. این موضوع خیلی مهم است که اسپایدر ها نباید همانند گذشته وارد طراحی سایت شما شوند تا ترافیک کمتری از شما را اشغال کنند.

3- آپدیت هایی که اخیرا در سایت خود اعمال کرده اید

اگر که شما درطراحی سایت خود آپدیتی انجام داده اید یعنی صفحه را اضافه و یا کم کرده اید و یا آدرس سایت را تغییر داده اید و 301 redirect را اعمال نکرده‌اید، انتظار این را نیز داشته باشید که ترافیک سایت شما کاهش یابد. بعد از ایجاد هرگونه تغییرات، خزنده‌های گوگل باید مجددا طراحی سایت شما را ارزیابی کنند.

4- URL های گیج کننده

به این دو آدرس URL دقت کنید:

  • URL 1: www.mysite.com/cakes/raspberry-chocolate-cake
  • URL 2: www.mysite.com/flavors/chocolate-raspberry-cake

همانطور که می‌بینید این دو آدرس بسیار شبیه به هم هستند. صفحاتی که URL های شبیه به هم دارند که کلمات کلیدی یکسانی هم در آن‌ها به‌کاررفته است، در رقابت متقابل با یکدیگر قرار میگیرند و باعث سردرگمی موتورهای جستجو شده و در نتیجه رتبه طراحی سایت تان را کاهش خواهند داد.

 

ده عاملی که بر روی ترافیک سایت شما تاثیر گذار است | سایت سازان

مسایل پیشرفته

5- نشانه‌گذاری ساختاریافته داده ها

ابزار داده های ساختاریافته یکی از ابزاری است که باید هر لحظه مورد استفاده قرار گیرد. شما باید بر اساس یک نظم و قانون ساختار داده هایتان را مورد بازرسی و ارزیابی قرار دهید. در این صورت است که وقتی مطلبی را در سایت اضافه کنید، هیچ خطایی را نخواهید یافت و همه اطلاعات به‌درستی نمایش داده خواهند شد.

6- تبلیغات و اثرات آن درفروش

یک از کارهای مهمی که باید انجام دهید بررسی فعالیت تجاری خود با پرسیدن سوالات زیر از خود و پاسخ دادن به آن‌هاست:
آیا شما از سال گذشته تاکنون تبلیغاتی انجام داده‌اید تا بتوانید نمونه از محصولاتتان و یا یک محصول خاص را بفروشید؟ آیا آن تبلیغات را نیز امسال در همین روزهای اخیر انجام داده‌اید؟ اگرنه که مقایسه پیشرفت سالانه‌تان اشتباه خواهد بود.
آیا تبلیغاتی که انجام داده‌اید جذاب بوده است؟ آیا توانسته‌اید خط تولید جدیدی برای محصول خود راه‌اندازی کنید و یا برای یک مدت محدود محصول خود را فروخته‌اید؟ بررسی و ارزیابی این فاکتورها به‌تنهایی سخت است. باید تمام این فاکتورها را در نظر بگیرید و تمام اقدامات خود را موبه‌مو بررسی کنید و تصمیمات درست را بگیرید.
با بررسی فاکتورهای بالا دلیلی برای اثرات تبلیغات درفروش را خواهید یافت. دو فاکتور دیگر را باید در نظر ببرید: اشتراک گذاشتن ایده‌ها و اشتراک گذاشتن سرمایه.
مشتریان شما پول و توجه دارند و برای هرکدام از این‌ها برنامه دارند تا برای برندی که دوست دارند و برایشان مهم است پولشان را به‌درستی و برای علایقشان خرج کنند. تبلیغات بزرگ و وسیع مشتریان زیادی برایتان به همراه خواهد داشت. پس تا می‌توانید برای پیشرفتتان درفروش وسود بیشتر درجاهایی که احساس می‌کنید مشتریان بیشتری هستن (من‌جمله اینترنت) تبلیغات انجام دهید چراکه با این کار بیشتر در دید مشتریان هستید.

7- قیمت و عمق کالا

شما برای داشتن یک فروش باید چند چیز را در نظر بگیرید: قیمت، محصول، تبلیغات، مکان و مهمتر از همه مشتری. چرا که بدون داشتن مشتری اصلا خرید و فروش معنایی نخواهد داشت. اهمیت مشتری را همه ی ما بخوبی میدانیم. پس برای جذب مشتری باید خیلی سرمایه گذاری کنید.برای داشتن یک کسب و کار عالی باید یک مکان بسیار مناسب را انتخاب کرد. همیشه هم محصولات اصلی هستند که موفقیت را تضمین میکنند.کاهش شدید تعداد فروشندگان و یا تمرکز برروی محصولات پر بازده تنها باعث از دست دادن مشتری میشود.
اگر میبیند که در صفحه نتایج گوگل دیده نمیشوید و یا بازدید کنندگان کمی وارد سایتتان میشوند و یا مشتریانتان مانند گذشته به برند شما علاقه ندارند، خیلی سریع اطلاعات Google Search Console را چک کنید.

فاکتورهای غیر قابل کنترل

8- پیشرفت در کار با نمایندگان فروش

برای پیشرفت در کسب و کارتان ممکن است برنامه های مختلفی در ذهن داشته باشید و یا احتمالا بخواهید که تعداد نمایندگان فروش خود را افزایش دهید. این ایده ها البته که بسیار عالی هستند و به پیشرفت اهداف مالی شما کمک خواهد کرد، اما ممکن است که سبب کاهش ترافیک طراحی سایت تان شوند.

9- تبلیغات گوگل

حتما همه‌ی شما در هنگام جستجو در گوگل لینک‌هایی را دیده‌اید که در کنار آن‌ها ad نوشته‌شده است. این لینک‌ها مربوط به فروشندگان است که برای دیده شدن هرچه بیشتر، ماهانه هزینه‌هایی را به گوگل پرداخت می‌کنند. این کار گرچه ممکن است هزینه‌بر باشد اما حتما به آن فکر کنید و این کار را شما نیز انجام دهید تا مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

10- مقاصد تجاری و کاهش محبوبیت برند

بسیاری از صنایع شاهد رکود اقتصادی و کاهش درخواست محصول بوده‌اند. اگر شما هم در این دسته قرار دارید، باید ببینید که رقبایتان چه کارهایی را انجام میدهند و چه کارهایی را انجام نمیدهند. رفتار آنها را کامل بررسی کنید. همچنین باید داده های Google Trends را به طور کامل بررسی کنید. این را نیز از یاد نبرید که باید در مورد هدایت تجارتی که دوست دارید، تحقیقات گسترده انجام دهید و همچنین تمام گزارشات مربوط به آن تجارت را به طور کامل مطالعه کنید.
از نظر شما، یک برند ممکن است اطلاعات زیادی در مورد مشتریان خود داشته باشد که برای سئو کردن کارایی نداشته باشند؛ اما اگر با یک موسسه سئو کار میکنید، باید تمام اطلاعات را در اختیارشان قرار دهید. اطلاعات همانند قطعات یک پازل هستند که سئو کاران آنها را در کنار هم میچینند.
برای فهم موضوع یک مثال را با هم بررسی میکنیم.
اگر شما بنا به تقاضای مشتری کفشهای مشکی تولید میکرده اید و فروشتان خوب بوده و ترافیک سایتتان نیز بالا بوده، اما به تازگی مشاهده میکنید که هم فروش هم ترافیک سایتتان کاهش یافته. یک عبارت ساده مثل تمایل مشتریان به کفش مشکی کاهش یافته است» میتواند برای شما بسیار مفید باشد.
مشتری کفشهایی به رنگهای دیگر دوست دارد اما شما همچنان کفش مشکی تولید میکنید و در سایت هم تبلیغات مربوط به کفش مشکی را قرار میدهید. پس نیاز مشتری را در نظر نگرفته اید. این طبیعی است که ترافیک سایت و فروشتان کاهش یابد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید